Muutoksia TRT:n hallitukseen

17.5.2016

Turun Riennon Taitoluistelu ry:n kevätkokouksessa on valittu seuran hallitukseen uusia jäseniä erovuoroisten tilalle.

Erovuorossa olivat kaudeksi 1.8.2014–31.07.2016 valitut Mika Saarinen, Krista Rantasaaren tilalle 3.9.2014 valittu Tapani Helle ja kaudeksi 1.8.2015–31.07.2016 Aki Männistön tilalle valittu Jari Hartikainen.

Lisäksi erovuorossa ollut kaudeksi 1.8.2014–31.07.2016 valittu Hanna Loimovuori on eronnut hallituksesta 29.3.2016, eikä tilalle valittu uutta jäsentä. Lisäksi Kimmo Helle on ilmoittanut olevansa estynyt kaudelle 1.8.2016–31.07.2017.

Hanna Terho valittiin puheenjohtajaksi myös kaudelle 1.8.2016–31.07.2017.

Uudelle kaksivuotiskaudelle valittiin Mika Saarinen, Reija Tykkyläinen, Mira Orvasto ja Tove Jansén, sekä yksivuotiskaudelle Jari Mäki.