Kilpailut

                                                       YL  KILPAILUKALENTERI 2017-2018

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

ILMOITETUT
LUISTELIJAT

MUUTA

SYYSKUU

    

9-10.9.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään SM-Noviisit)

KuTa,Kuopio

  

16-17.9.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään SM-Noviisit)

KooVee

Vahvistettu:

SM-noviisit:
Saara Vieno

 

23-24.9.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään Debytantit)

EVT

 

 

30.9-1.10.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään Jäätanssi)

HL

Vahvistettu:

Junior B:
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen

Advanced Novice:
Jennina Nilosaari

Debs A:
Siiri Joopi
Ellen Linna

Springs A:
Ava Suoraniemi

Springs B:
Hertta Lehtonen
Enrikä Mäki
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Junior C:
Hanna Mononen

Springs C:
Sofia Henttula
Aino Tähtinen

 

30.9-1.10.2017

YL ISU-SARJOJEN KUTSUKILPAILU

JTL

Vahvistettu:

SM-Juniorit:
Mia Koskinen (p)

Kansalliset Seniorit:
Ida Kiiveri

SM-noviisit:
Saara Vieno

Debytantit tytöt:
Sofianna Salonen

Debytantit  pojat:
Atte Saarinen

 

LOKAKUU

    

14-15.10.2017

YL SM-SENIORIT JA -JUNIORIT
1.VALINTAKILPAILU

KKJT

Vahvistettu:

SM-Juniorit:
Mia Koskinen (p)

KISASIVUT
18.10.2017

ML ELEMENTTIKISAT

Kaari

Tulokkaat
Minorit

 

21-22.10.2017

YL SENIORIT JA JUNIORIT
1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

RauTL

Vahvistettu:

Kansalliset Seniorit:
Ida Kiiveri

Kansalliset Juniorit:
Iiris Janatuinen (p)
Klaara Lintunen

KISASIVUT
22.10.2017

YL TINTIT JA PIKKUTINTIT KUTSUKILPAILU

STR

Vahvistettu:
Tintit:
Vilma Nikander
Elle Wallasvaara
Pikkutintit:
Nina Artimo
Tilda Joopi
Emmi Laurila
Erika Marttila
Ellen Olenius (p)

KISASIVUT

28-29.10.2017

YL SM-NOVIISIT 1.VALINTAKILPAILU 2 LOHKOA

EsJt

Vahvistettu:

SM-noviisit:
Jennina Nilosaari
Saara Vieno

 
29.10.2017

YL TINTTICUP

SalPa

Vahvistettu:

Vilma Nikander
Elle Wallasvaara

 
     

MARRASKUU

    

3-5.11.2017

YL PROMOCUP

SalPa

Vahvistettu:

Minit:
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Minea Olenius
Silmu B:
Enrika Mäki
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Hertta Lehtonen *
Silmu A:
Ava Suoraniemi
Silmu C:
Aino Tähtinen
Sofia Henttula
Aluenoviisit:
Hanna Mononen
Vea Puroranta
Aluejuniorit:
Iiris Anttila
Nelli Lund
Debytantit:
Ellen Linna
Sofianna Salonen
Siiri Joopi
Juniorit:
Klaara Lintunen
Iiris Janatuinen(p)
Ida Kiiveri

Kutsu

Tähtiarviointi sarjat ovat todennäköisesti perjantaina.

4.11.2017

ML SM-SENIORIT, -JUNIORIT JA -NOVIISIT 1.VALINTAKILPAILU

Kaari

Ilmoitetaan:

SM-Noviisit

 

11.11.2017

YL MINICUP

SCT

Vahvistettu:

Minit
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Minea Olenius

 

11.11.2017

ML MINORIT 1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

JTL

Ilmoitetaan:

Minorit

 

12.11.2017

YL DEBYTANTIT 1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

TapTL
 

Vahvistettu:

Debytantit tytöt:
Siiri Joopi
Ellen Linna
Sofianna Salonen

Debytantit  pojat:
Atte Saarinen

 

18.11.2017

YL SILMU- JA
ALUECUP ISOT

VG-62

Vahvistettu:

Silmu A:
Ava Suoraniemi

Silmu B 2006:
Ellen Norrena
Peppina Orvasto
Ilona Uskelin

Silmu B 2007 ja myöh.:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki

Silmu C:
Sofia Henttula
Aino Tähtinen

Aluenoviisit:
Hanna Mononen (p)
Vea Puroranta

Aluejuniorit:
Iiris Anttila
Nelli Lund

 

18-19.11.2017

YL SM-SENIORIT JA -JUNIORIT 2.VALINTAKILPAILU

PTL

 

 

17.-19.11.2017

YL WASA CUP-KUTSUKILPAILU
 

VLK

Vahvistettu:

Debytantit
Sofianna Salonen
Siiri Joopi

Minit
Lauri Niinijärvi
Minea Olenius
Nita Artimo

Tintit

Tilda Joopi
Emmi Laurila (p)
Erika Marttila
Ellen Olenius
Venla Pietikäinen
Nina Artimo
Elle Wallasvaara
Vilma Nikander

Taitajat axel
Fanny Auren

Taitajat EI axel
Suvi Yli-Alho
Katarina Palkov
Tytti Kilkki

KISASIVUT

 

25.-26.11.2017

YL SYYSPIRUETIT

JoKa

Vahvistettu:

Juniorit
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen
Ida Kiiveri

SM-noviisit
Jennina Nilosaari
Saara Vieno

Debytantit
Ellen Linna
Atte Saarinen (p)

Silmu B
Hertta Lehtonen
Ellen Norrena (p)
Peppina Orvasto
Ilona Uskelin (p)
Enrika Mäki

Kutsu

JOULUKUU

    

2.12.2017

YL NOVIISIT SEKÄ ML NOVIISIT JA TULOKKAAT 1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

TTK

  

3.12.2017

YL SILMU A CUP

STR

Vahvistettu:

Silmu A:
Ava Suoraniemi

 

9.12.2017

ML SM-SENIORIT, -JUNIORIT JA -NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU

JyTLS

  

16-17.12.2017

YL SM 2018:SENIORIT JA JUNIORIT

HL

  
     
     
     

TAMMIKUU

    
5-7.1.2018

 

Crystal Cup 2018

YL IC-KILPAILU
(mukana vähintään SM-Jun-ja Sen.

ML

Ilmoitettu :

Senior B
Ida Kiiveri

Junior B
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen

Advanced Novice
Saara Vieno
Jennina Nilosaari

Springs A
Lotta Terho (p)
Ava Suoraniemi

Springs B
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Ellen Norrena

Springs C
Aino Tähtinen
Sofia Henttula

Novice C
Vea Puroranta

Starlets
Tytti Kilkki
Kia Kallio 

Valmentaja : Elina

KISASIVUT
5-7.1.2018

YL IC-KILPAILU
(mukana vähintään Debytantit)

HSK

Vahvistettu:

Debytantit tytöt:
Siiri Joopi
Ellen Linna
Sofianna Salonen

Debytantit  pojat:
Atte Saarinen

Valmentaja : Fabrice

KISASIVUT
6.1.2018

YL TINTTI- JA MINICUP

PoriTa

Minit
Nita Artimo 
Lauri Niinijärvi 
Minea Olenius 

Tintit
Tilda Joopi 
Emmi Laurila 
Erika Marttila 
Vilma Nikander 
Elle Wallasvaara 

Valmentaja : Eevi
 
13-14.1.2018

YL SM-NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU

LTL

Ilmoitettu:

SM-Noviisit
Saara Vieno
Jenniina Nilosaari

 
14.1.2018

ML ALUEMESTARUUS

Kaari

  
20-21.1.2018

YL SILMU- JA
ALUECUP ISOT, TAITAJAT

SalPa

  
27.1.2018

YL TINTTICUP

VG-62

  
27-28.1.2018

YL SENIORIT JA JUNIORIT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

KaTa

  
27-28.1.2018

Inaria
Tammitemmellys

VaPS

Ilmoitettavat sarjat:

Pikkutintit:

Minit:

Aluesarjat:

Taitajat:
 
     
     

HELMIKUU

    
10.2.2018

ML MINORIT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

PoriTa

  
11.2.2018

YL DEBYTANTIT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

HSK

  
17.2.2018

YL NOVIISIT SEKÄ ML NOVIISIT JA TULOKKAAT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

TRT

  
24-25.2.2018

YL SENIORIT JA JUNIORIT LK JA JUNIORIT HF

RTL

  
     
     

MAALISKUU

    
 

YL ALUEMESTARUUS

SCT

  
3-4.3.2018

ML SM2018: SM-SENIORIT, -JUNIORIT JA -NOVIISIT

HTK

  
3-4.3.2018

YL MINI-, SILMU B JA C CUP, TAITAJAT JA PIKKUTINTIT KUTSUKILPAILU

STR

  
10-11.3.2018

YL DEBYTANTIT JA NOVIISIT KF JA HF

ETK

  
11.3.2018

ML KUTSUKILPAILU

SalPa

  
17-18.3.2018

ML 3. KILPAILU, TULOKKAAT JA MINORIT LK

VG-62

  
17-18.3.2018

YL SILMU C- JA
ALUECUP ISOT FINAALI. PIKKUTINTIT, OHJELMATAPAHTUMA JA TAITAJAT

SalPa

  
18.3.2018

YL TINTTI- MINI- JA SILMU B FINAALI

RauTL

  
17-18.3.2018

YL IC-KILPAILU
(mukana vähintään aikuiset)

RTL

  
24-25.3.2018

YL SM-NOVIISIT SM2018 JA HF

   

* karsiuttu
(p) peruutettu

kausi 2017-2018