Kilpailut

                                                       YL  KILPAILUKALENTERI 2017-2018

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

ILMOITETUT
LUISTELIJAT

MUUTA

SYYSKUU

    

9-10.9.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään SM-Noviisit)

KuTa,Kuopio

  

16-17.9.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään SM-Noviisit)

KooVee

Vahvistettu:

SM-noviisit:
Saara Vieno

 

23-24.9.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään Debytantit)

EVT

 

 

30.9-1.10.2017

YL IC-KILPAILU
(vähintään Jäätanssi)

HL

Vahvistettu:

Junior B:
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen

Advanced Novice:
Jennina Nilosaari

Debs A:
Siiri Joopi
Ellen Linna

Springs A:
Ava Suoraniemi

Springs B:
Hertta Lehtonen
Enrikä Mäki
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Junior C:
Hanna Mononen

Springs C:
Sofia Henttula
Aino Tähtinen

 

30.9-1.10.2017

YL ISU-SARJOJEN KUTSUKILPAILU

JTL

Vahvistettu:

SM-Juniorit:
Mia Koskinen (p)

Kansalliset Seniorit:
Ida Kiiveri

SM-noviisit:
Saara Vieno

Debytantit tytöt:
Sofianna Salonen

Debytantit  pojat:
Atte Saarinen

 

LOKAKUU

    

14-15.10.2017

YL SM-SENIORIT JA -JUNIORIT
1.VALINTAKILPAILU

KKJT

Vahvistettu:

SM-Juniorit:
Mia Koskinen (p)

KISASIVUT
18.10.2017

ML ELEMENTTIKISAT

Kaari

Tulokkaat
Minorit

 

21-22.10.2017

YL SENIORIT JA JUNIORIT
1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

RauTL

Vahvistettu:

Kansalliset Seniorit:
Ida Kiiveri

Kansalliset Juniorit:
Iiris Janatuinen (p)
Klaara Lintunen

KISASIVUT
22.10.2017

YL TINTIT JA PIKKUTINTIT KUTSUKILPAILU

STR

Vahvistettu:
Tintit:
Vilma Nikander
Elle Wallasvaara
Pikkutintit:
Nina Artimo
Tilda Joopi
Emmi Laurila
Erika Marttila
Ellen Olenius (p)

KISASIVUT

28-29.10.2017

YL SM-NOVIISIT 1.VALINTAKILPAILU 2 LOHKOA

EsJt

Vahvistettu:

SM-noviisit:
Jennina Nilosaari
Saara Vieno

 
29.10.2017

YL TINTTICUP

SalPa

Vahvistettu:

Vilma Nikander
Elle Wallasvaara

 
     

MARRASKUU

    

3-5.11.2017

YL PROMOCUP

SalPa

Vahvistettu:

Minit:
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Minea Olenius
Silmu B:
Enrika Mäki
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Hertta Lehtonen *
Silmu A:
Ava Suoraniemi
Silmu C:
Aino Tähtinen
Sofia Henttula
Aluenoviisit:
Hanna Mononen
Vea Puroranta
Aluejuniorit:
Iiris Anttila
Nelli Lund
Debytantit:
Ellen Linna
Sofianna Salonen
Siiri Joopi
Juniorit:
Klaara Lintunen
Iiris Janatuinen(p)
Ida Kiiveri

Kutsu

Tähtiarviointi sarjat ovat todennäköisesti perjantaina.

4.11.2017

ML SM-SENIORIT, -JUNIORIT JA -NOVIISIT 1.VALINTAKILPAILU

Kaari

Ilmoitetaan:

SM-Noviisit

 

11.11.2017

YL MINICUP

SCT

Vahvistettu:

Minit
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Minea Olenius

 

11.11.2017

ML MINORIT 1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

JTL

Ilmoitetaan:

Minorit

 

12.11.2017

YL DEBYTANTIT 1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

TapTL
 

Vahvistettu:

Debytantit tytöt:
Siiri Joopi
Ellen Linna
Sofianna Salonen

Debytantit  pojat:
Atte Saarinen

 

18.11.2017

YL SILMU- JA
ALUECUP ISOT

VG-62

Vahvistettu:

Silmu A:
Ava Suoraniemi

Silmu B 2006:
Ellen Norrena
Peppina Orvasto
Ilona Uskelin

Silmu B 2007 ja myöh.:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki

Silmu C:
Sofia Henttula
Aino Tähtinen

Aluenoviisit:
Hanna Mononen (p)
Vea Puroranta

Aluejuniorit:
Iiris Anttila
Nelli Lund

 

18-19.11.2017

YL SM-SENIORIT JA -JUNIORIT 2.VALINTAKILPAILU

PTL

 

 

17.-19.11.2017

YL WASA CUP-KUTSUKILPAILU
 

VLK

Vahvistettu:

Debytantit
Sofianna Salonen
Siiri Joopi

Minit
Lauri Niinijärvi
Minea Olenius
Nita Artimo

Tintit

Tilda Joopi
Emmi Laurila (p)
Erika Marttila
Ellen Olenius
Venla Pentikäinen
Nina Artimo
Elle Wallasvaara
Vilma Nikander

Taitajat axel
Fanny Auren

Taitajat EI axel
Suvi Yli-Alho
Katarina Palkov
Tytti Kilkki

KISASIVUT

 

25.-26.11.2017

YL SYYSPIRUETIT

JoKa

Vahvistettu:

Juniorit
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen
Ida Kiiveri

SM-noviisit
Jennina Nilosaari
Saara Vieno

Debytantit
Ellen Linna
Atte Saarinen (p)

Silmu B
Hertta Lehtonen
Ellen Norrena (p)
Peppina Orvasto
Ilona Uskelin (p)
Enrika Mäki

Kutsu

JOULUKUU

    

2.12.2017

YL NOVIISIT SEKÄ ML NOVIISIT JA TULOKKAAT 1.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

TTK

  

3.12.2017

YL SILMU A CUP

STR

Vahvistettu:

Silmu A:
Ava Suoraniemi

 

9.12.2017

ML SM-SENIORIT, -JUNIORIT JA -NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU

JyTLS

  

16-17.12.2017

YL SM 2018:SENIORIT JA JUNIORIT

HL

  
     
     
     

TAMMIKUU

    
5-7.1.2018

 

Crystal Cup 2018

YL IC-KILPAILU
(mukana vähintään SM-Jun-ja Sen.

ML

Vahvistettu :

Senior B
Ida Kiiveri

Junior B
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen (p)

Advanced Novice
Saara Vieno
Jennina Nilosaari

Springs A
Lotta Terho (p)
Ava Suoraniemi

Springs B
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Ellen Norrena

Springs C
Aino Tähtinen
Sofia Henttula

Novice C
Vea Puroranta

Starlets
Tytti Kilkki
Kia Kallio 

Valmentaja : Elina

KISASIVUT
5-7.1.2018

YL IC-KILPAILU
(mukana vähintään Debytantit)

HSK

Vahvistettu:

Debytantit tytöt
Siiri Joopi
Ellen Linna
Sofianna Salonen

Debytantit  pojat
Atte Saarinen

Valmentaja : Fabrice

KISASIVUT
6.1.2018

YL TINTTI- JA MINICUP

PoriTa

Minit
Nita Artimo 
Lauri Niinijärvi 
Minea Olenius 

Tintit
Tilda Joopi 
Emmi Laurila 
Erika Marttila 
Vilma Nikander 
Elle Wallasvaara 

Valmentaja : Eevi
 
13-14.1.2018

YL SM-NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU

LTL

Vahvistettu:

SM-Noviisit
Saara Vieno
Jenniina Nilosaari

Valmentaja:
Elina
 

 
14.1.2018

ML ALUEMESTARUUS

Kaari

  
20-21.1.2018

 

 

 

 

YL SILMU- JA
ALUECUP ISOT,
 

SÄÄSTÖPANKKICUP,

 

 

 

 

 

SalPa

Vahvistettu:

Silmu A
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Silmu B 2006
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Silmu B 2007 ja nuor.
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki

Silmu C
Sofia Henttula
Aino Tähtinen(p)

Aluenoviisit
Vea Puroranta

Aluejuniorit
Iiris Anttila
Nelli Lund

Pikkutintit
Merelle Veräjänkorva
Pihla Saarnilehto 
Viola Tojander 
Venla Pentikäinen 
Nina Artimo 
Ellen Olenius

Taitajat axel
Emilia Liukas
Fanny Auren
Tytti Kilkki
Nanna Mäkinen

Taitajat ei axel
Suvi Yli-Alho

Valmentajat:
Minna ja Fabrice

 
27.1.2018

YL TINTTICUP

VG-62

Vahvistettu:

Tintit
Tilda Joopi
Emmi Laurila
Erika Marttila
Vilma Nikander
Elle Wallasvaara

Valmentaja:
Elina

 
27-28.1.2018

YL SENIORIT JA JUNIORIT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

KaTa

Vahvistettu:

Seniorit
Ida Kiiveri

Juniorit
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen(p)

Valmentaja:
Fabrice

 
27-28.1.2018

Inaria
Tammitemmellys

VaPS

Vahvistettu:

Pikkutintit
Nina Artimo
Ellen Olenius
Venla Pentikäinen
Viola Tojander
Merelle Veräjänkorva
Pihla Saarnilehto

Minit
Minea Olenius
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi

Aluenoviisit
Vea Puroranta

Aluedebytantit:
Emilia Liukas

Taitajat axel
Nanna Mäkinen

Taitajat ei axel
Kia Kallio
Jonna Jaskari

Valmentaja:

 
     
     

HELMIKUU

    
10.2.2018

ML MINORIT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

PoriTa

  
11.2.2018

YL DEBYTANTIT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

HSK

Vahvistettu:

Depytantti tytöt
Siiri Joopi
Ellen Linna
Sara Nieminen(p)
Sofianna Salonen

Depytantti pojat:
Atte Saarinen

valmentaja:
Elina

 
17.2.2018

YL NOVIISIT SEKÄ ML NOVIISIT JA TULOKKAAT 2.VALINTAKILPAILU 3 LOHKOA

TRT

  
24-25.2.2018

YL SENIORIT JA JUNIORIT LK JA JUNIORIT HF

RTL

  
23-25.2.2018

LOUNAKESKUS TROPHY-FRIENDSHIP TOURNAMENT

TARTO

Ilmoitettu:

Senior B:
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen

Junior:
Ida Kiiveri

Advanced Noveice:
Saara Vieno

Basic Novice A:
Siiri Joopi
Ellen Norrena
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Cubs 07/08:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki

Cubs B 07/08:
Nita Artimo

Cubs B 07/08: boys
Lauri Niinijärvi


Springs B:
Sofia Henttula

Valmentaja:
Fabrice

 
     

MAALISKUU

    
3.3.2018

YL ALUEMESTARUUS

SCT

Vahvistettu:

Seniorit:
Ida Kiiveri

Juniorit:
Iiris Janatuinen
Klaara Lintunen

SM-Noviisit:
Jennina Nilosaari
Saara Vieno

Debytantit:
Siiri Joopi
Ellen Linna
Sara Nieminen(p)
Sofianna Salonen
Atte Saarinen

Silmut A:
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Aikataulu ja luistelujärjestys
3-4.3.2018

ML SM2018: SM-SENIORIT, -JUNIORIT JA -NOVIISIT

HTK

  
4.3.2018

YL MINI-, SILMU B JA C CUP, ALUECUP ISOT

STR

Vahvistettu:

Minit 2008
Lauri Niiniärvi
Nita Artimo

Minit 2009
Minea Olenius

Silmu B 2006
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Silmu B 07 ja nuor.
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki

Silmu C
Sofia Henttula
Aino Tähtinen

Aluedebytantit
Emilia Liukas

Aluenoviisit
Vea Puroranta

Aluejuniorit
Iiris Anttila

Valmentaja:
Ida Kiiveri

Aikataulu ja luistelujärjestys
10-11.3.2018

YL DEBYTANTIT JA NOVIISIT KF JA HF

ETK

vahvistettu:

Debytantti
Atte Saarinen

 
10.3.2018

KUTSUKILPAILU TÄHTISARJAT

LT

Vahvistettu:

Minit
Minea Olenius
Lauri Niinijärvi(p)

B-Silmut
Peppiina Orvasto

C-Silmut
Aino Tähtinen
Sofia Henttula(p)

Taitajat Axel:
Tytti Kilkki
Fanny Auren(p)
Nanna Mäkinen(p)

Taitajat ei Axel
Suvi Yli-Alho
Kia Kallio
Amelie Nyholm(p)

 
11.3.2018

ML KUTSUKILPAILU

SalPa

  
17-18.3.2018

ML 3. KILPAILU, TULOKKAAT JA MINORIT LK

VG-62

  
17-18.3.2018

YL SILMU C- JA
ALUECUP ISOT FINAALI. PIKKUTINTIT, OHJELMATAPAHTUMA JA TAITAJAT

SalPa

Vahvistettu:
C-Silmut
Sofia Henttula
Aluenoviisit
Vea Puroranta
Aluejuniorit
Iiris Anttila

Vahvistettu:
Pikkutintit
Ellen Olenius(p)
Venla Pentikäinen
Viola Tojander
Merelle Veräjänkorva
Pihla Saarnilehto
Nina Artimo
Tintit
Emmi Laurila
Erika Marttila(p)
Elle Wallasvaara(p)
Vima Nikander(p)
Tilda Joopi (p)
Taitajat Axel
Nanna Mäkinen
Tytti Kilkki
Fanny Auren
Taitajat ei Axel
Kia Kallio
Jonna Jaskari

 
18.3.2018

YL TINTTI- MINI- JA SILMU B FINAALI

RauTL

Vahvistettu:
Tintit 2009
Elle Wallasvaara
Erika Marttila
Vilma Nikander
Minit 2008
Lauri Niinijärvi (p)
Nita Artimo
Silmut 2007 ja nuor.
Enrika Mäki
Hertta Lehtonen
Silmut 2006
Ellen Norrena
Ilona Uskelin

 
17-18.3.2018

YL IC-KILPAILU
(mukana vähintään aikuiset)

RTL

  
24-25.3.2018

YL SM-NOVIISIT SM2018 JA HF

 

Vahvistettu:
Saara Vieno
Jennina Nilosaari

 
24.3.2018

YL Cool & Steel -kutsukisa

UJK

Vahvistettu:

Tintit 2009
Merelle Veräjänkorva
Tilda Joopi
Emmi Laurila
Tintit 2010
Pihla Saarnilehto
Viola Tojander
Tintit 2011
Venla Pentikäinen
Nina Artimo
Ellen Olenius
Aluedebytantit
Emilia Liukas

 

* karsiuttu
(p) peruutettu

kausi 2017-2018