Kauden 2010-2011 kilpailutulokset

YL 10.-11.9.2010 Orton Trophy,Vantaa EVT

Springs B

1.Aarrakoski Athina  Fin  ESJT

2.Du Toit Michaela   GB

3.Finne Mira             Fin  HSK

19.Maunu Emma     Fin TRT

(19 luistelijaa)

Springs A boys

1.Joonas Fränti       Fin TRT

(1 luistelija)

Springs A Girls

1.Häkkinen Tuuve           Fin  HSK

2.Lehtinen Tia                 Fin  LL

3.Enniko Ethel                EST

12.Salminen Amanda   Fin  TRT

13.Kaukola Elli             Fin  TRT

(19 luistelijaa)

Debs girls

1.Emmi Peltonen    Fin

2.Ida Helanto           Fin

3.Hilla Murto          Fin TRT

(16 luistelijaa)

Novice girls

1.Ilona Hirvonen                   Fin

2.Saara Astola                     Fin

3.Sindra Kriisa                     Est

9.Essi Ranta                       Fin TRT

12.Salla-Kaisa Heliander  Fin TRT

(27 luistelijaa)

Junior Ladies

1.Leena Rissanen                     Fin

2.Rowena Mackessack-Leith   GBR

3. Sara Huuskonen                    Fin

6.Eevi Ruutti                            Fin TRT

(18 luistelijaa)

Junior B ladies

1.Sanna Kirvesniemi            Fin

2.Salla Pönkä                       Fin

3.Anna-Sofia Isosomppi       Fin

4.Anna-Sofia Jalonen        Fin TRT

 (6 luistelijaa)

YL 24-26.10.2010 Sportia Skating,Hämeenlinna HTL

Springs B

1.Silja Seristö                   ETK

2.Julie Ollikainen              ETK

3.Katrina Myntti                ETK

8.Amanda Salminen      TRT

12.Emma Maunu           TRT

(27 luistelijaa)

Debs A

1.Jenna Hienonen       EsJt

2.Hilla Murto              TRT

3.Sini Horila                 HTL

20.Asta Palmgren      TRT

(24 luistelijaa)

Novice B

1.Tara Tanabe           ETK

2.Veera Kärki             HTL

3.Mirka Väänänen      EsJt

15.Maija Maunu       TRT

24.Ida Lund              TRT

(25 luistelijaa)

Novice A

1.Emilia Toikkanen                HL

2.Ellinoora Stenman              HL

3.Roosa Latvala                    ETK

6.Essi Ranta                        TRT

16.Salla-Kaisa Heliander   TRT

19.Tiia Tuomola                  TRT

(24 luistelijaa)

Junior B

1.Selja Kärnä                    JTL

2.Vera Petramaa              HTL

3.Nelli Helynen                  HTL

15.Anna-Sofia Jalonen  TRT

19.Tuulia Aalto                TRT

(23 luistelijaa)

Junior A

1.Juulia Turkkila            HL

2.Sofia Ahanen             EsJt

3.Liisa Ihamuotila         Tappara

7.Eevi Ruutti              TRT

(9.luistelijaa)

 

YL 17.10.2010 Kutsukilpailu,Raisio STR

Debytantit:

1.Linda Karvonen       STR

2.Veera Tunturi          STR

3.Liina Malinen            RU

6.Hilla Murto             TRT

13.Asta Palmgren     TRT

(15 luistelijaa)

Noviisit:

1.Halla Lehtola            Ru

2.Maria Wallin             STR

3.Mirka Leskinen         TL

11.Maija Maunu         TRT

12.Ida Lund                TRT

20.Ada Storträsk        TRT

(20 luistelijaa)

SM-Noviisit

1.Eveliina Hattula               RU

2.Jenna Arvola                   STR

3.Linda Perttala                  RU

4.Salla-Kaisa Heliander  TRT

5.Tiia Tuomola                 TRT

(6 luistelijaa)

National Junior:

1.Erika Koivisto                  SAL

2.Laura Nurmi                    RU

3.Ida Vänttinen                   SAL

8.Tuulia Aalto                   TRT

9.Anna-Sofia Jalonen      TRT

(15 luistelijaa)

YL 16.10-17.10.2010 1.Valintakilpailu,Espoo ETK

SM-Juniorit:

1.Juulia Turkkila            HL

2.Nea Viiri                     EsJt

3.Sofia Ahanen             EsJt

13.Eevi Ruutti             TRT

(24 luistelijaa)

YL Junioreiden III lohkon 1.valintakilpailu 29.10-31.10.2010 Rauma,Rauman Urheilijat ry,taitoluistelujaosto

1.Pauliina Haapakoski      OLK      95.32

2.Leena  Rissanen           HTK      92.16

3.Heini Turtinen                OLK      91.03

16.Anna-Sofia Jalonen  TRT      72.63

21.Tuulia Aalto                TRT       69.02

 (33 osallistujaa)

YL Aluecup Säkylä 7.11.2010,SäNv Taitoluistelujaosto

Minit 02-syntyneet:  

1.Alisa Salminen      TRT

2.Veera Valkonen       SalPa

3.Seela Heilimö          STR

(9 luistelijaa)

Minit 01-syntyneet:

1.Henna Takanen       SalPa

2.Inez Ginström        TRT

3.Emma Vaahtera       RU

Ida Kemppainen       TRT  erityismaininta:Kaunis Vaaka

(12 luistelijaa)

Tintit 03-05 syntyneet:

1.Ilona Kuusisto          PoriTa

2.Hilma Halme            PoriTa

3.Saara Vieno            TRT

Emmi Valtonen           Erityismaininta:Hyvät hypyt

(14 luistelijaa)

Tintit 02-syntyneet:

1.Ilona Anttonen      TRT

2.Anna Hannula         RU

3.Saara Salomäki    TRT

Lotta Mäkinen

(14 luistelijaa)

YL SM-Noviisien 1.Valintakilpailu 6-7.11.2010 Kuopio,KuLs
1.Katja Hoppu         HTK   95,11
 
2.Ilona Hirvonen      LL      88,69
 
3.Emma Niemi       HTK   88,03
 
23.Tiia Tuomola   TRT   69,76
 
28.Essi Ranta       TRT   62,08

(38 luistelijaa)

 

PDF-tiedostoProtokolla (1.8 MB)
YL 13.11.2010 EsJt:n 25-vuotisjuhlakilpailu,Espoo EsJt

Minit:

1.Evilla Kapanen           KuTa

2.Matilda Turunen         HSK

3.Anni Sutela                EsJt

Luistelujärjestyksessä:

Tilla Tuominen             TRT

Nelli Lund                     TRT

(23 luistelijaa)

Debytantit:

1.Jutta Haapamäki          EsJt

2.Hilla Murto                  TRT

3.Paula Savolainen         EsJt

(16 luistelijaa)

SM-Noviisit:

1.Nelma Hede               EsJt        46,84

2.Emilia Toikkanen       HL           39,82

3.Nanna Förster           EsJt        39,72

8.Tiia Tuomola           TRT        27,86

(16 luistelijaa)

SM-Juniorit:

1.Noora Pitkänen               LL        72,30

2.Piamaria Martikainen      EsJt     64,80

3.Sofia Ahanen                  EsJt     63,82

7.Eevi Ruutti                   TRT     56,37

(11 luistelijaa)

YL 12-14.11.2010 Wasa Cup,Vaasa,Vaasan Luistinkerho

Chicks 2002 ja nuoremmat:

1.Ilona Anttonen                 TRT

2.Nea Hassinen                    ML

3.Hilja Kangas                      SeiTl

luistelujärjestyksessä:

Emmi Valtonen                    TRT

(17 osallistujaa)

Cubs 02-03:

1.Emma Weckström            LL

2.Selma Välitalo                   OLK

3.Pilvi Laine                          TL

25.Alisa Salminen              TRT

(29 luistelijaa)

Cubs 2001:

1.Iina Kinnunen                   LL

2.Pinja Tauriainen              HTK

3.Josefiina Lehtonen          LTL

12.Ida  Kemppainen         TRT

15.Sara Valkila                  TRT

16.Inez Ginström              TRT

17.Lotta Levonen             TRT

(30 luistelijaa)

Springs B -99:

1.Ida Kiiveri                       STR

2.Amanda Salminen       TRT

3.Tiia-Maria Seilonen    TRT

(26 luistelijaa)

Debs A:

1.Lilli Saksela                  ETK

2.Ida Helanto                   HSK

3.Oona Piispanen           LL

9.Asta Palmgren           TRT

(28 luistelijaa)

Novice B:

1.Eevi Pajulahti            MTK

2.Aino Salminen          ML

3.Aurora Helanto         EsJt

19.Ida Lund                TRT

27.Ada Storträsk        TRT

(31 luistelijaa)

Junior B:

1.Petra Lehtinen              LTL         87,64

2.Linda Tenhu                  Heil         83,82

3.Selja Kärnä                   JTL         81,08

7.Anna-Sofia Jalonen   TRT        73,05

(15 luistelijaa)

YL 20.11.2010 Kutsukilpailu Naantali,VG-62

Noviisit:

1.Anna Nevalainen          STR

2.Halla Lehtola                RU

3.Melina Paukku             VG-62

5.Ida Lund                     TRT

12.Maija Maunu            TRT

14.Ada Storträsk           TRT

(14 luistelijaa)

Noviisi Pojat:

1.Jere Ojaranta              Salpa

2.Joonas Fränti            TRT

(2 osallistujaa)

YL 26.11.2010,Orava Cup,Tuusula TL
1.Sofia Sula                       LTL
 
2.Amanda Salminen        TRT
 
3.Sandra Backman           HL
 
4.Tiia-Maria Seilonen     TRT
 
17.Emma Maunu              TRT
 
18.Iiris Janatuinen           TRT
 
(18 luistelijaa)
YL 27.11.2010 Debytanttien III lohkon 1.Valintakilpailu,Raisio STR
1.Jutta Haapamäki              EsJt         53,29
 
2.Oona Ounasvuori            HL            52,74
 
3.Hilla Murto                     TRT         52,03
 
(31 luistelijaa)
YL 28.11.2010 Silmu Cup,Rauma RU
1.Ida Kiiveri                       STR
 
2.Viivi Iitiä                           STR
 
3.Mia Koskinen                  RaiTa
 
5.Amanda Salminen        TRT          Erikoismaininta:Hyvin pyörivät piruetit
 
8.Tiia-Maria Seilonen     TRT
 
12.Emma Maunu              TRT
 
16.Iiris Janatuinen           TRT
 
22.Janette Jokiniemi       TRT
 
(23 luistelijaa)
YL 3.12.2010 Kutsukilpailu,Turku TRT

Tintit 2002-2003 syntyneet:

1.Emmi Valtonen                  TRT

2.Saara Vieno                       TRT

3.Ilona Anttonen                   TRT

Luistelujärjestyksessä:

Lotta Mäkinen                      TRT    Erikoismaininta:Ryhdikäs luistelu

Nella-Maria Tamminen        TRT

Saara Salomäki                     TRT

Sisu Maunu                           TRT

 

Minit:

1.Linnea Ketola           EVT

2.Lotta Loimusto         EVT

3.Vera Eklund             EsJt

Luistelujärjestyksessä:

Ida Kemppainen       TRT

Lotta levonen           TRT

Tilla Tuominen         TRT

Inez Ginström           TRT

Nelli Lund                  TRT

Sara Valkila                TRT

YL 5.12.2010 Noviisien 3.lohkon 1.Valintakilpailu,Salo SalPa
1.Mirka Väänänen                  EsJt     48,60
 
2.Rosa Tuominen                 LTL       45,10
 
3.Pauliina Vainionpää           STR      44,88
 
5.Maija Maunu                    TRT      44,05
 
12.Ida Lund                         TRT      39,14
 
27.Ada Storträsk                TRT      33,73
 
(32 luistelijaa)
 
POJAT:
 
1.Joonas Fränti                 TRT      33,13
 
2.Jere Ojaranta                   SalPa    27,78
 
(2 osallistujaa)
 

 

ML SM-sarjojen 1. vk. 12.-14.11.2010

 

SM-noviisit lohko 2

 

FinettesHTK59.73
Blue ArrowsETK56.43
Valley Bay SynchronicsESJT44.41
Aurora BorealisOLK40.70
Filiae AboensesTRT39.80
My DreamsMTK36.81
Les VisionsJOKA31.76
CrystalBladesTAPTL27.50
Ice EnergyKULS25.57

 

SM-juniorit

Team FintasticHTK165.3211
MusketeersHL152.0232
Team MystiqueHSK145.8823
Ice StepsEVT139.3154
ReflectionsETK139.1845
Stella PolarisOK126.8576
Valley Bay SynchroESJT110.9387
Team EstreijaLTL107.2498
Sun City SwingVG-62106.7869
Les MiraclesJOKA 94.751010
Team ActionPORITA 81.511411
FireBladesTAPTL 80.461312
AltiusPTL 80.131213
Festa AboensiaTRT 78.321114
Ice DiamondsJYTLS 71.711515
     

 

 
YL 5.1.2011 Minien ja B Silmujen Kutsukilpailu,Vantaa Myyrmäki,EVT

Minit -02

1.Tarkiainen Heidi           ETK

2.Rissanen Veera           EsJt

3.Hovi Annika                  ETK

Luistelujärjestyksessä:

Alisa Salminen              TRT   erityismaininta:Vauhdikas perusluistelu

(30 luistelijaa)

Minit -01

1.Rosgvist Sonja            KOOVEE

2.Eklund Vera                 EsJt

3.Wilen Wilma                ETK

Luistelujärjestyksessä:

Tuominen Tilla             TRT

Lund Nelli                     TRT

Levonen Lotta             TRT

(17 osallistujaa)

Silmut -99-00

1.Helmi Rytkönen           EVT     50,00

2.Amanda Salminen     TRT     45,67

3.Mira Mansikkaniemi     HSK     42,33

20.Iida Mahkonen        TRT      25,67  Erityismainta:Pitkät liu´ut

21.Janette Jokiniemi   TRT      25,00

(22 osallistujaa)

YL 6.1.2011 SilmuCup,Pori PoriTa

Silmut B 1999 ja 2000:

1.Ida Kiiveri                      STR        42,25

2.Jenny Hansen               RaiTa     40,75

3.Viivi Iitiä                         STR        38,00

5.Tiia-Maria Seilonen   TRT        35,25

18.Iiris Janatuinen        TRT        24,50

(20 osallistujaa)

Minit:

1.Anna Rintaluoma      PoriTa

2.Laura Rantanen        RU

3.Henna Takanen        SalPa

7.Ida Kemppainen     TRT

10.Inez Ginström       TRT    Erityismaininta:Hyvä vauhti

(20 osallistujaa)

Tintit 2002:

1.Anna Hannula           RU

2.Ilona Anttonen       TRT

3.Alisa Saaranen        STR

luistelujärjestyksessä:

Nella-Maria Tamminen   TRT

Saara Salomäki                TRT

(12 osallistujaa)

Tintit 2003:

1.Emmi Valtonen         TRT

2.Elli Siren                     RaiTa

3.Saara Vieno              TRT

(14 osallistujaa)

 

 

YL 7-9.1.2011 Froggie Cup 2011,Helsinki HSK
 

Junior A:

1.Seidi Rantanen                EsJt      108,96

2.Eevi Ruutti                     TRT      90,00

3.Noora Ikonen                    HSK      81,08

(3 osallistujaa)

Junior B:

1.Julia Korsumäki               HSK      57,79

2.Amanda Mannonen         HSK      52,98

3.Tanja Jaska                     STR      50,54

7.Mia Laine                       TRT      47,40

9.Anna-Sofia Jalonen      TRT      44,80

(11 osallistujaa)

Novice A:

1.Elle Koivunotko                    HSK      105,87

2.Katja Hoppu                         HTK       97,27

3.Emma Niemi                       HTK       93,71

10.Tiia Tuomola                   TRT       64,71

11.Salla-Kaisa Heliander    TRT       60,43

(11 osallistujaa)

Novice B:

1.Flora Silva                          MTK        44,52

2.Kiira Kivisaari                     HSK        42,82

3.Ida Nevalainen                   STR        40,91

9.Ida Lund                           TRT        32,69

13.Ada Storträsk                TRT        31,28

(19 osallistujaa)

Debs:

1.Ida Helanto                       HSK         60,88

2.Viveca Lindfors                HSK         55,46

3.Jutta Haapamäki             EsJt          55,13

5.Hilla Murto                    TRT          53,78

16.Asta Palmgren            TRT          39,43

(16 osallistujaa)

YL 14-16.1.2011 SM-Noviisien I-lohkon 2.Valintakilpailu,Helsinki HL
1.Emilia Toikkanen                  HL    107,11
 
2.Olivia Tuuva                         LL     102,11
 
3.Katja Hoppu                         HTK   99,37
 
18.Essi Ranta                       TRT   76,60
 
28.Tiia Tuomola                   TRT   66,18
 
36.Salla-Kaisa Heliander    TRT   22,22
 
(38 osallistujaa)
YL 23.1.2011 Kutsukilpailu,Säkylä SäNv

Tintit:

1.Anna Hannula          RU

2.Lotta Mäkinen       TRT

3.Saara Salomäki     TRT

(21 luistelijaa)

Minit:

1.Oona Aalto              STR

2.Henna Takanen      SalPa

3.Ida Kemppainen   TRT

Nelli Lund                 TRT

(15 luistelijaa)

YL 22-23.1.2011 Junioreiden III-Lohkon 2.Valintkilpailu,Oulu Oulun Luistinkerho ry
1.Heini Turtinen                        OLK          98,72
 
2.Pauliina Haapakoski             OLK          97,74
 
3.Leena Rissanen                   HTK          97,30
 
14.Mia Laine                          TRT          75,54
 
17.Tuulia Aalto                      TRT          74,49
 
19.Anna-Sofia Jalonen         TRT          73,17
 
(32 osallistujaa)
 
YL 23.1.2011 Aluemestaruuskilpailut,Rauma RU

Silmut B99-00

1.Amanda Salminen            TRT     29.01

2.Ida Kiiveri                            STR     28.32

3.Viivi Iitiä                               STR     28.10

5.Tiia-Maria Seilonen         TRT     27.16

13.Janette Jokiniemi          TRT     21.60

14.Iiris Janatuinen              TRT     21.08

17.Iida Mahkonen               TRT     17.20

(20 luistelijaa)

Debytantit:

1.Hilla Murto                        TRT     50.43

2.Linda Malinen                      RU       47.68

3.Linda Kaivonen                   STR     46.91

5.Asta Palmgren                  TRT     41.50

(12 osallistujaa)

Noviisit Pojat:

1.Joonas Fränti                   TRT     37.63

(1 osallistuja)

Noviisit:

1.Ida Nevalainen                    STR     41.43

2.Wilma Aaltonen                  RU       41.25

3.Maria Wallin                       STR     40.80

7.Ada Storträsk                   TRT     38.66

11.Ida Lund                          TRT     36.67

16.Maija Maunu                   TRT     34.57

(17 osallistujaa)

SM-Noviisit:

1.Eveliina Hattula                  RU       50.68

2.Jenna Arvola                      STR     48.03

3.Linda Perttala                     RU       45.01

4.Tiia Tuomola                    TRT     42.32

5.Salla-Kaisa Heliander     TRT     41.78

(6 osallistujaa)

SM-Juniorit:

1.Eevi Ruutti                       TRT     52.68

(1 osallistuja)

 

YL 30.1.2011 Lounais-Suomen Aluemestaruuskisat,Turku TRT
1.Erika Koivisto                  SalPa           55,55
 
2.Silja Karjalainen              SalPa           52,83
 
3.Anna-Sofia Jalonen     TRT              51,54
 
6.Tuulia Aalto                  TRT              49,48
 
7.Mia Laine                      TRT              48,10

(12 osallistujaa)

YL 30.1.2011 Orava Cup Turku,TRT
1.Suna Alkaya                 HL       50,33
 
2.Kia Janatuinen             HL       45,33
 
3.Venla Kuoppala           LTL      43,33
 
10.Iiris Janatuinen       TRT     31,00
 
11.Sara Valkila              TRT     29,67
 
12.Ida Kemppainen      TRT     29,67 Erityismaininta:Valloittava esiintymistyyli
 
15.Iida Mahkonen         TRT     27,67
 
16.Janette Jokiniemi    TRT     27,33
 
18.Nelli Lund                 TRT     26,00
(18 osallistujaa)
YL 6.2.2011 Debytanttien III-Lohkon 2.Valintakilpailu,Helsinki MTK
1.Oona Ounasvuori            HL        56,52
 
2.Emma Ignatius                TL        56,07
 
3.Hilla Murto                     TRT     54,11
 
28.Asta Palmgren             TRT     33,37
 
(34 osallistujaa)
YL 6.2.2011 Aluecup Salo,SalPa

Tintit 02-03:

1.Saara Vieno               TRT

2.Ellinoora Oinonen       RaiTa

3.Lotta Mäkinen           TRT

(20 osallistujaa)

Minit 2001:

1.Anna Rintaluoma          PoriTa

2.Tilda Lehtimäki             STR

3.Henna Takanen            SalPa

luistelujärjestyksessä:

Tilla Tuominen              TRT

Sara Valkila                    TRT

Inez Ginström                TRT

Lotta Levonen               TRT

Ida Kemppainen            TRT

(20 osallistujaa)

Minit 2002:

1.Laura Rantanen            RU

2.Aino Saarinen                RU

3.Alisa Salminen            TRT

(18 osallistujaa)

 

YL 9-13.2.2011 Bavarian Open,Oberstdorf Saksa

Novice Girls U15:

1.Natalie Klotz                                 GER      81,03

2.Nina-Larissa Wolfslast                 AUT       79,30

3.Monika Peterka                            GER       77,80

25.Essi Ranta                                 FIN        61,38

(33 osallistujaa)

Junior Ladies:

1.Romy Buhler                               SUI       118,47

2.Brooklee Han                              AUS      108,49

3.Anne Zetzsche                           GER      108,04

18.Eevi Ruutti                               FIN       89,54

(40 osallistujaa)

Eevi Ruutti ja Essi Ranta STLL:N nimeäminä kisassa mukana!

YL 12.2.2011 Noviisien III-Lohkon 2.Valintakilpailu,Riihimäki,Riihimäen Taitoluistelijat

Noviisi Tytöt:

1.Heljä Lukka                       EsJt          48,04

2.Tara Tanabe                     ETK          47,53

3.Mirka Väänänen                EsJt          46,58

12.Ida Lund                        TRT          40,09

14.Maija Maunu                 TRT          39,78

30.Ada Storträsk                TRT          30,56

(30 osallistujaa)

Noviisi Pojat:

1.Joonas Fränti                 TRT           38,99

2.Jere Ojaranta                   SalPa         30,34

3.Tero Karhu                       KUTA         24,96

(3 osallistujaa)

YL 12-13.2.2011 Aluekilpailut Naantali/Raisio,VG-62 ja RaiTa

Tintit 2002:

1.Anna Hannula                      RU

2.Tildamaria Laine                  VG-62

3.Saara Salomäki                 TRT

Nella-Maria Tamminen       TRT

Lotta Mäkinen                      TRT

(14 osallistujaa)

Minit 2002:

1.Laura Rantanen                  RU

2.Seela Heilimö                     STR

3.Aino Saarinen                     RU

Alisa Salminen                    TRT

(13 osallistujaa)

Tintit 2003:

1.Hilma Halme

2.Saara Vieno                     TRT

3.Ilona Kuusisto

Lotta Virtanen                     TRT

Hanna Mononen                 TRT

Matlena Karvonen              TRT

Amanda Airo                       TRT

Julia Koskelo                      TRT

Josefine Lindblom             TRT

(23 osallistujaa)

Minit 2001:

1.Henna Takanen               SalPa

2.Tilla Tuominen                TRT

3.Inez Ginström                 TRT

Sara Valkila                         TRT

Lotta Levonen                    TRT

Ida Kemppainen                 TRT  Erityismaininta:Sulava kaunis kokonaisuus

(20 osallistujaa)

 

YL 15.2.2011 Tinttien Kutsukilpailu,Raisio STR

Tintit 02-03:

1.Saaranen Alisa                STR

2.Laine Tildamaria              VG-62

3.Oinonen Ellinoora            RaiTa

Tamminen Nella-Maria     TRT

Airo Amanda                      TRT

Koskelo Julia                    TRT

Lindblom Josefine           TRT   Erityismaininta:Kaunis nosturiliuku

(17 osallistujaa)

Tintit 2004 ja nuoremmat:

1.Nilosaari Jennina             STR

2.Leppänen Camilla           STR

3.Salo Siiri                          RU

Tomberg Katriina            TRT

(10 osallistujaa)

YL 18.2.2011 Orava Cup,Lahti LTL
1.Sandra Backman          HL
 
2.Sara Tuominen             LTL
 
3.Tinka Saljanka              LTL
 
12.Tilla Tuominen         TRT
 
15.Lotta Levonen          TRT
 
16.Sara Valkila                TRT
 
(17 osallistujaa)
YL 26.2.2011 Kutsukilpailu raisio,STR

Minit 2002:

1.Heilimö Seela                        STR    44.50

2.Saarinen Aino                        RU      43.25

3.Rantanen Laura                     RU      42.75

4.Salminen Alisa                     TRT    37.75

8.Anttonen Ilona                     TRT    32.00

(12 osallistujaa)

Minit 2001:

1.Tilda Lehtimäki                       STR    43.25

2.Aalto Oona                             STR    43.00

3.Inez Ginström                      TRT    42.25

5.Levonen Lotta                     TRT    34.25

(11 osallistujaa)

Silmut B 2001 ja nuoremmat:

1.Nilosaari Jasmine                  STR     47.25

2.Tuominen Tilla                    TRT     32.00

3.Valkila Sara                          TRT     31.00

4.Tommila Juulia                      RU       28.75

(4 osallistujaa)

Silmut B 1999-2000:

1.Tuononen Sofia                      RaiTa     47.75

2.Kiiveri Ida                                STR       47.00

3.Seilonen  Tiia-Maria            TRT       44.25

6.Jokiniemi Janette                TRT        30.25

10.Mahkonen Iida                   TRT        26.25

(11 osallistujaa)

 

 

YL 2-6.3.2011 Stockholm Trophy,Tukholma Ruotsi

Cubs B group 1:

1.Venla KuoppalaFIN
2.Olga LapeyRUS
3.Tereza StebrovaCZE
8.Iiris JanatuinenFIN TRT
9.Janette Jokiniemi

FIN TRT

(11 osallistujaa)

Cubs B group 2:

1.Ekaterina GorbathovaEST
2.Emma VeijalainenFIN
3.Natalia Kuras McKinleyGBR
10.Ida KemppainenFIN TRT

(14 osallistujaa)

Springs B:

1.Gerli Kägi EST
2.Anastasia Prohorova RUS
3.Tiia-Maria SeilonenFIN TRT
8.Amanda SalminenFIN TRT

 (19 osallistujaa)

Springs A Boys:

1.Janis JurdzsLAT43,74
2.Joonas FräntiFIN TRT30,81
3.Joel SjögrenSWE26,13

(3 osallistujaa)

Debs A:

1.Cornelia NilssonSWE57,19
2.Lyydia MäättänenFIN53,99
3.Inna TashpikovaRUS53,55
6.Hilla MurtoFIN TRT48,81

(14 osallistujaa)

Novice B:

1.Alexandra FilippovaRUS40,52
2.Mirka VäänänenFIN37,89
3.Aurora HelantoFIN36,47
9.Ida LundFIN TRT31,73
20.Maija MaunuFIN TRT24,21
23.Ada StorträskFIN TRT21,87

(28 osallistujaa)

Junior B Ladies:

1.Rebecka WaernulfSWE80,61
2.Mia LaineFIN TRT80,16
3.Jannica LindstedtFIN75,27
9.Anna-Sofia JalonenFIN TRT65,28
12.Tuulia AaltoFIN  TRT59,78

(21 osallistujaa)

Novice A:

1.Pernille Sörensen           DEN81,00
2.Monika Peterka           GER78,85
3.Brita Paula Poder           EST76,98
7.Essi Ranta           FIN TRT67,54
15.Tiia Tuomola           FIN TRT58,42

  22.Salla-Kaisa Heliander   FIN TRT    49,92

(25 osallistujaa)

Junior A Ladies:

1.Nea ViiriFIN100,78
2.Johanna WickSWE98,64
3.Seidi RantanenFIN96,32
10.Eevi RuuttiFIN TRT83,77

(18 osallistujaa)

   
   
YL 5-6.3.2011 Riedell  Cup,Rauma RU

Cubs 02-04:

1.Laura RantanenRU43,67
2.Aino SaarinenRU41,67
3.Jonathan DarvishIK Tartu41,67
11.Emmi ValtonenTRT30,33
12.Ilona AnttonenTRT30,33

(16 osallistujaa)

Chicks:

1.Sofia RuuttunenHTL48,33
2.Aada KemppainenHTL41,00
3.Greeta JalasIK Tartu40,67
9.Saara SalomäkiTRT32,33

(17 osallistujaa)

Springs B:

1.Alexandra LimnellETK46,67
2.Jonna RantamäkiVLK40,67
3.Taika TuhkasaariHTL40,67
18.Iida MahkonenTRT22,67

(18 osallistujaa)

YL 13.3.2011 Ohjelmatapahtuma,Salo SalPa
 

Alle 7-vuotiaat:

1.Elsa Virta           Kaari

2.Lumi Sariola      Vg-62

3.Muska Sanden  SalPa

Sofianna Salonen    TRT

Ida Leppänen           TRT

Ava Suoraniemi        TRT

Alle 11-vuotiaat:

1.Henna Ylikoski          RaiTa

2.Sanna Sairanen       RaiTa

3.Pinja Ahonen            STR

Emma Läärä               TRT

Veera Kumpuvuori   TRT

Sofia Heikola             TRT

Alle 13-vuotiaat:

1.Saarastiina Nurmela    Kaari

2.Veera Muurama           Vg-62

3.Kaisa Peltonen            SaJU

Ilona Juola                     TRT

Iida-Maria Riihiluoma    TRT

 

 

YL 15.3.2011 Orava Cup,Helsinki HL
1.Linnea Pikkarainen         HL
 
2.Amanda Salminen        TRT
 
3.Venla Kuoppala              LTL
 
9.Tiia-Maria Seilonen     TRT
 
13.Ida Kemppainen         TRT   Erityismaininta:Kauniit ojennukset ja ilmava ote.
 
14.Janette Jokiniemi      TRT
 
(18 osallistujaa)
 
Kauden 2010-2011 Orava Cupin voitti Lahden Taitoluistelijat.Onneksi Olkoon!
 
HL       LTL      TL      TRT
232      281        243     147
YL 20.3.2011 Kutsukilpailu,Tampere Varala Tiimi

Tintit 2002:

1.Lotta MäkinenTRT
2.Aada KemppainenHTL
3.Saara SalomäkiTRT

(7 osallistujaa)

Tintit 2003 ja nuoremmat:

1.Sofia RuuttunenHTL
2.Emmi LehtonenHTL
3.Matlena KarvonenTRT
Sisu MaunuTRT
Saara VienoTRT Erityismaininta:Korkeat Hypyt
Lotta VirtanenTRT
Katriina TombergTRT
Josefine LindblomTRT
Hanna MononenTRT
Amanda  AiroTRT
Matilda KarvonenTRT
Maria KekkonenTRT

(18 osallistujaa)

YL 19.3.2011 Debytanttien Kultafinaali,Espoo ETK
1.Emmi PeltonenEsJt60,83
2.Hilla MurtoTRT58,87
3.Ida HelantoHSK56,68
(24 osallistujaa)
 
YL 20.3.2011 Noviisien hopea-ja kultafinaali,Espoo

Noviisit Pojat:

1.Joonas FräntiTRT37,34
2.Jere OjarantaSalPa33,98
3.Tero KarhuKUT

30,15

(3 osallistujaa)

Noviisi tytöt hopeafinaali:

1.Nea PitkänenLL45,76
2.Sofia ForstenOLK45,24
3.Emma SilventoinenEVT43,36
4.Ida LundTRT43,09

(22 osallistujaa)

Noviisi tytöt kultafinaali:

1.Anna EfimenkoKoRe55,37
2.Pinja KallelaTapTL50,20
3.Eevi PajulahtiMTK49,29
19.Maija MaunuTRT41,35

(22 osallistujaa)

YL 27.3.2011 Kutsukilpailu,Jämsä JäTL

Minit 2001 ja nuoremmat:

1.Nea.Nora HeiskanenTL40,33
2.Nea JärvelinKuTa38,35
3.Inez GinströmTRT37,34
4.Ida KemppainenTRT37,01
5.Emmi ValtonenTRT36,00
7.Sara ValkilaTRT34,67 Erityismaininta:Puhtaat askeleet ja siirtymät
9.Ilona AnttonenTRT34,33
11.Alisa SalminenTRT32,32
13.Lotta LevonenTRT29,67
14.Nelli LundTRT28,00

(18 osallistujaa)

Silmu B 2000:

1.Iiris JanatuinenTRT34,33
2.Elina LehtisaloKouJT33,65
3.Janette JokiniemiTRT33,33
11.Iida MahkonenTRT23,99

(11 osallistujaa)

YL 19-21.11.2010 SM-juniorit 2.valintakilpailu,Joensuu
1.Juulia TurkkilaHL115,84
2.Nea ViiriEsJt112,69
3.Eveliina ViljanenPORITA111,23
6.Eevi RuuttiTRT97,58
(24 osallistujaa)