Kauden 2011-2012 kilpailutulokset

YL 4-6.5.2012 Volvo Open Cup 18th,Riika Latvia

Chicks B girls:
 

1.  Karmen Ivanova EST 17,07
2.  Elisabete Pentjusha LAT 15,05
3.  Jekaterina Konkina RUS 13,86
24.Katriina TombergFIN/TRT8,57
25.Sara NieminenFIN/TRT7,95

(28 osallistujaa)

Cubs B:

1.  Yulia Moiseeva RUS 18,86
2.  Viola Sergeeva EST 18,72
3.  Linda Studente LAT 18,32
19.Ava AaltoFIN/TRT12,92
24.Josefine LindblomFIN/TRT12,36
25.Matilda KarvonenFIN/TRT11,79
26.Matlena KarvonenFIN/TRT11,65
28.Julia KoskeloFIN/TRT11,22
29.Amanda AiroFIN/TRT11,11
30.Maria KekkonenFIN/TRT10,72
31.Lotta VirtanenFIN/TRT10,04
32.Hanna MononenFIN/TRT9,47

(32 osallistujaa)

Cubs A:
 

1.  Anzelika Kljueva LAT 32,69
2.  Melania Markaryan RUS 31,64
3.  Anastasia Korsakova LAT 30,55
17.Saara VienoFIN/TRT18,23
18.Lotta MäkinenFIN/TRT18,20
19.Alisa SalminenFIN/TRT18,00
20.Ilona AnttonenFIN/TRT17,39
21.Emmi ValtonenFIN/TRT16,75
23.Saara SalomäkiFIN/TRT14,90

(24 osallistujaa)

Springs B:
 

1.  Anastasija Vasiljeva LAT 24,21
2.  Patricija Ludvigova LAT 23,97
3.  Iiris JanatuinenFIN/TRT22,95
9.  Sara ValkilaFIN/TRT22,10
10.Oona AaltoFIN/TRT21,65
11.Janette JokiniemiFIN/TRT21,52
14.Lotta LevonenFIN/TRT21,29
15.Nelli LundFIN/TRT20,99
17.Ida KemppainenFIN/TRT20,79
19.Tilda LehtimäkiFIN/TRT20,29
20.Inez GinströmFIN/TRT20,08

(24 osallistujaa)

Yl 1.4.2012 Aluecup Finaali,Naantali VG-62

Tintit-03:
 

1.Siren Ella RaiTa 24,33
2.Keskitalo Katariina STR 24,00
3.Pietiläinen Fanny PoriTa 22,67
luistelujärjestyksessä:    
Airo AmandaTRT  
Karvonen MatlenaTRTErityismaininta:ilmavat hypyt
Kekkonen MariaTRT  
Koskelo JuliaTRT  
Aalto AvaTRT  

(17 osallistujaa)

Tintit-04:

1.Nieminen SaraTRT18,67
2.Loukola Viveka RaiTa 18,33
3.Valkonen Laura SalPa 17,00
luistelujärjestyksessä:    
Tomberg KatriinaTRT  

(16 osallistujaa)

Minit:

1.  Nuutti Järvinen SalPa 43,33
2.  Ilona AnttonenTRT43,00
3.  Alisa SalminenTRT39,67
4.  Saara VienoTRT39,67 Erityismaininta:korkeat hypyt
6.  Emmi ValtonenTRT36,00
13.Saara SalomäkiTRT31,00

(14 osallistujaa)

Aluedebytantit:

1.Julia Parkkinen VG-62 40,00
2.Ida-Maria Hallongren RaiTa 38,67
3.Senja Engblom STR 35,00
4.Iida MahkonenTRT34,67

(8 osallistujaa)

Aluenoviisit:

1.Petra Ahonen VG-62 46,33
2.Trine Kuusela VG-62 45,67
3.Nea Rumpunen VG-62 37,00
6.Katarina PrusilaTRT34,00

(7 osallistujaa)

Aluejuniorit:

1.Milla Lindström VG-62 45,00
2.Hanna Uusitalo VG-62 39,33
3.Jasmiina Saarikoski PoriTa 38,33
4.Alice AxelssonTRT32,33

(5 osallistujaa)

ML 24-25.3.2012 Kansallisten sarjojen Loppukilpailut,Kouvola

Minorit:

1.Team Sympatique HSK 37,73
2.Sunlights HL 37,45
3.Sunny Steps EVT 35,67
7.Minores AboensesTRT30,83

(22 joukkuetta)

Aikuiset:

1.Ice Elegance HL 31,72
2.Last Steps EVT 30,82
3.Team Antique HSK 29,53
5.Feminae AboensesTRT28,36

(12 joukkuetta)

Seniorit:

1.  Team Panique HSK 51,08
2.  Jää Prinsessat HTK 48,60
3.  Situations ETK 47,11
10.Filiae RetirementTRT32,27

(10 joukkuetta)

 

 

Yl 24-25.3.2012 Kansallisten Junioreiden Loppukilpailu,Järvenpää

 

                                                                    LO            VO

1.Pauliina Haapakoski OLK 100,24 4. 33,74 1. 66,50
2.Marjo Karhu KUTA 93,29 6. 32,63 2. 60,66
3.Emma Timonen EsJt 93,14 2. 34,84 4. 58,30
5.Essi RantaTRT91,403. 34,277. 57,13

(21 osallistujaa)

Yl 24-25.3.2012 Crystal Ice of Espoo, Espoo EsJt

Novice A:      

                                                                SP             FS                      

1.Emma Niemi FIN 91,91 1. 39,60 1. 52,31
2.Emmi Peltonen FIN 83,77 2 .34,73 2. 49,04
3.Lilli Saksela FIN 80,80 3 .33,10 3.  47,70
6.Hilla MurtoFIN/TRT76,756. 30,697.  46,06

(22 osallistujaa)

 

Debs Girls:

1.Kia Waren FIN 56,27
2.Doris Louhikoski FIN 55,93
3.Sofia Sula FIN 50,84
8.Asta PalmgrenFIN/TRT48,34

(24 osallistujaa)

Junior Ladies:

                                                                  SP                FS

1.Seidi Rantanen FIN 123,40 1.   38,49 1. 84,91
2.Nelma Hede FIN 113,17 2.   36,08 2. 77,09
3.Nanna Förster FIN 98,98 10. 30,48  3. 68,50
Eevi RuuttiFIN/TRT  6.   33,32keskeytti

(15 osallistujaa)

Yl 18.3.2012 Noviisien Kultafinaali,Joensuu JoKa
1.  Maria WallinTRT54,43
2.  Julia VaulaSTR54,04
3.  Viivi HyttinenJOKA53,73
15.Ida LundTRT44,21
(24 osallistujaa)
Yl 18.3.2012 Silmucup Finaali,Rauma RauTL
1.  Jasmine NilosaariSTR50,33
2.  Jenny HansenRaiTa41,33
3.  Martta LehtonenSTR40,67
4.  Sara ValkilaTRT40,00
7.  Tilda LehtimäkiTRT38,67
8.  Iiris JanatuinenTRT38,67
10.Ida KemppainenTRT37,33
(14 osallistujaa)  

 

Yl 17.3.2012 Debytanttien Kultafinaali,Joensuu JoKa

Pojat:

1.Aleksi NenonenLRTL42,56
2.Lauri LankilaML40,69
3.Mikko FinneHSK36,35
4.Joonas FräntiTRT34,47

(4 osallistujaa)

Tytöt:

1.  Joanna KallelaTAPTL59,97
2.  Karoliina KuokkanenHL59,57
3.  Kia WarenEsJt57,58
16.Asta PalmgrenTRT51,52

(24 osallistujaa)

Yl 17.3.2012 Ohjelmatapahtuma,Salo Salpa

9-Vuotiaat ja alle:

1.Vilma RuohonenSalPa23,33
2.Anna JyrkkäVG-6221,33
3.Ilana OnnelaVG-6221,00
luistelujärjestyksessä:  
Iiris AnttilaTRT 
Myy HumalistoTRT 
Victoria KunnasTRT 

(17 osallistujaa)

11-Vuotiaat ja alle:

1.Emma VirtanenKaari21,67
2.Pinja Ylä-KotolaSalPa19,67
3.Milla PainilainenVG-6219,33
luistelujärjestyksessä:  
Katrina PalkovTRT 
Ninni SaarinenTRT 

(13 osallistujaa)

13-Vuotiaat ja alle:

1.Mathilda IsakssonTRT22,67
2.Maria LehtoKaari17,00
3.Kirsikka SalkoVG-6216,00
luistelujärjestyksessä:  
Veera KumpuvuoriTRT 
(11 osallistujaa)  

 

Yli 13.Vuotiaat:

1.Astrid AaltoTRT20,00
2.Isa JärvinenSalPa19,67
3.Liisa LeinoTRT17,00

(4 osallistujaa)

ML 10.3.2012 Kutsukilpailut,Naantali

Tulokkaat:

1.Little EdgesKaari40,17
2.Super ChristalsRaiTa35,50
3.Sun City SequinsVG-6225,83
4.Amicus AboensesTRT24,83

(6 joukkuetta)
 

Minorit:

1.Sun City SweetsVG-6237,67
2.Minores AboensesTRT36,83
3.Golden EdgesKaari32,83

(5 joukkuetta)

Yl 7-11.3.2012 Sportland Trophy,Budapest

Novice A:

1.  Dorka HavasiHUN81,20
2.  Patricija JurenSLO78,98
3.  Valentina BarberiniITA78,33
10.Salla-Kaisa HelianderFIN/TRT60,64

(12 osallistujaa)

 

Junior:

1.  Dominika MurckovaSVK107,77
2.  Eszter SzombathelyiHUN106,09
3.  Regina BorbelyHUN105,43
5.  Essi RantaFIN/TRT88,41
12.Anna-Sofia JalonenFIN/TRT70,55

(15 osallistujaa)

Tulokset kokonaisuudessaan:

Yl 10-11.3.2012 SM-Noviisien SM-ja HF-kilpailut,Lappeenranta LrTl

Hopeafinaali:

1.Hilla Murto TRT62,72
2.Vilma KosonenLRTL58,33
3.Tellu SalmenkyläHL56,90

(23 osallistujaa)

tulokset kokonaisuudessaan:

Yl 8.3.2012 Kuukausikilpailu Tintit,Minit & Silmut

Tintit:

1.Julia Koskelo25,5
2.Josefine Lindblom25,5
3.Maria Kekkonen24,5
luistelujärjestyksessä. 
Sara Nieminen 
Matleena Karvonen 
Katriina Tomberg 
Matilda Karvonen 
Hanna Mononen 
Ava AaltoErityismaininta:sujuva askelsarja
Amanda Airo 


Minit:

1.Saara Vieno58
2.Lotta Mäkinen55,5
3.Ilona Anttonen52
4.Alisa Salminen45,5 Erityismaininta:kauniit eteen sisään/ulko liu ut
5.Emmi Valtonen43
6.Saara Salomäki27,5

 

Silmut:

1.  Sara Valkila52,5
2.  Ida Kemppainen51,5
3.  Iiris Janatuinen50,5
4.  Oona Aalto48,5 Erityismaininta:laadukkaasti suoritetut axelit
5.  Janette Jokiniemi48,5
6.  Inez Ginström46
7.  Nelli Lund43,5
8.  Tilla Tuominen40,5
9.  Lotta Levonen36
10.Vanessa Heilimö34,5

 

 

Yl 3-4.3.2012 Aluekilpailut Naantali/Raisio,VG-62 &RaiTa

Tintit-03:

1.Lindblom JosefineTRT26,67
2.Karvonen MatlenaTRT25,67
3.Keskitalo KatarinaSTR24,67
luistelujärjestyksessä:  
Aalto Ava  
Koskelo Julia  
Airo Amanda  
Karvonen Matilda  
Mononen Hanna  
Kekkonen Maria  
Virtanen Lotta  

(23 osallistujaa)

Aluedebytantit-00:

1.Virtanen MiraVG-6240,67
2.Ahonen PinjaVG-6238,67
3.Ekström VilmaSalPa38,67
4.Mahkonen IidaTRT38,00

(8 osallistujaa)

Aluenoviisit:

1.Kuusela TrineVG-6245,00
2.Ahonen PetraVG-6243,33
3.Nygren Fanny-LottaVG-6238,33
8.Prusila KatarinaTRT35,00

(8 osallistujaa)

Aluejuniorit:

1.Lindström MillaVG-6248,00
2.Uusitalo HannaVG-6238,33
3.Axelsson AliceTRT36,67

(4 osallistujaa)
 

 

 

Minit-02:

1.Valkonen VeeraSalPa24,67
2.Vähäpassi EllaVG-6224,00
3.Mäkinen LottaTRT23,67
luistelujärjestyksessä:  
Anttonen Ilona  
Salminen AlisaErityismaininta:hyvät hypyt 

(20 osallistujaa)

Minit-03:

1.Saara VienoTRT23,67
2.Maria HannulaRauTL20,67
3.Ilona KuusistoPoriTA20,67
luistelujärjestyksessä:  
Emmi Valtonen  

(8 osallistujaa)

Tintit-04:

1.Siiri HeikkiläRauTL24,33
2.Camilla LeppänenSTR24,00
3.Sara NieminenTRT22,00
luistelujärjestyksessä:  
Katriina Tomberg  

(21 osallistujaa)

Yl 2.3.2012 Orava Cup,Helsinki HL
1.  Suna AlkayaHL48,67
2.  Kia JanatuinenHL48,00
3.  Ida KokkoTL46,33
9.  Ida KemppainenTRT38,67
11.Tilda LehtimäkiTRT36,83
12.Iiris JanatuinenTRT35,83
16.Nelli LundTRT30,83
(18 osallistujaa)
Yl 1.3.2012 Silmucup,Raisio STR
1.  Nilosaari JasmineSTR51,00
2.  Hansen JennyRaiTa47,17
3.  Martta LehtonenSTR47,00
6.  Lehtimäki TildaTRT43,33 Erityismaininta:Taidokas vartalonkäyttö ja kauniit liukuasennot
8.  Valkila SaraTRT41,67
12.Janatuinen IirisTRT40,00
14.Kemppainen IdaTRT39,00
16.Aalto OonaTRT35,67
17.Tuominen TillaTRT35,67
19.Ginström InezTRT34,67
20.Jokiniemi JanetteTRT34,67
22.Heilimö VanessaTRT31,67
26.Lund NelliTRT29,67
27.Levonen LottaTRT26,33
(30 osallistujaa)
 

Silmucup Finalistit:

NIMISEURAPAIKKA LUNASTETTU
Jasmine NilosaariSTR26.11.2011
Milja VanhanenRaita26.11.2011
Martta LehtonenSTR26.11.2011
Tilda LehtimäkiTRT26.11.2011
Laura RantanenRauTL15.1.2012
Ava RamstenPoriTa15.1.2012
Jenny HansenRaiTa15.1.2012
Sara ValkilaTRT15.1.2012
Aino SaarinenRauTL1.3.2012
Henna TakanenSalPa1.3.2012
Elina  AaltoRauTL1.3.2012
Seela HeilimöSTR1.3.2012
Iiris JanatuinenTRTpisteiden mukaan
Oona AaltoTRTpisteiden mukaan
Ida KemppainenTRTpisteiden mukaan
Emma JunnilaRauTLpisteiden mukaan
YL 25-29.2.2012 Stockholm Trophy,Tukholma Ruotsi

Novice A:
                                                                                SP                FS                                  

1.  Liubov EfimenkoFIN94,063.   33,46   1.   60,60 
2.  Alisa EfimovaFIN87,202.   34,342.   52,86
3.  Victoria EnglundSWE78,795.   29,904.   48,89
14.Hilla MurtoFIN/TRT62,456.   29,7821. 32,67
23.Salla-Kaisa HelianderFIN/TRT50,5027. 17,1820. 33,32

(27 osallistujaa)

 

Debs A:

1.Stanislava KonstantinovaRUS46,02
2.Joanna KallelaFIN45,30
3.Alina PrikhodchenkoRUS45,23
6.Asta PalmgrenFIN/TRT41,29

(20 osallistujaa)

Junior B Ladies:

1.  Maja DickmanSWE52,87
2.  Silja KarjalainenFIN47,85
3.  Emma TimonenFIN47,21
16.Anna-Sofia JalonenFIN/TRT37,97

(21 osallistujaa)
 

 

ML 24-26.2.2012 SM-Kilpailut,Espoo

SM-Juniorit:

                                                              SP    FS
1.  MusketeersHL161,391.1.
2.  Team FintasticHTK159,912.2.
3.  Team MystiqueHSK149,163.4.
11.Festa AboensiaTRT89,9012.11.
(12 joukkuetta)
YL 19.2.2012 Kutsukilpailut Mineille,Lahti LTL
1.Alisa SalminenTRT23,33
2.Lotta MäkinenTRT22,67
3.Milla KarppinenLTL19,67
(6 osallistujaa)
YL 19.2.2012 Orava Cup.Lahti
1.  Sandra BackmanHL51,67
2.  Linnea PikkarainenHL50,00
3.  Josefiina LehtonenLTL44,00
6.  Sara ValkilaTRT39,00
14.Vanessa HeilimöTRT32,67
15.Tilla TuominenTRT31,33
16.Lotta LevonenTRT29,33
(18 osallistujaa)
YL 18.2.2012 Noviisien 2.Valintakilpailu,Helsinki HSK
1.  Maria WallinTRT56,55 Paikka Kultafinaaliin
2.  Inka ManninenLRTL50,93
3.  Ida LundTRT50,52 Paikka Kultafinaaliin
13.Tiia-Maria SeilonenTRT40,50
15.Maija MaunuTRT38,50
(33 osallistujaa)

 

YL 17.2.2012 Minien ja Silmujen Kutsukilpailu,Turku TRT

Minit:

1.Katri KaijanniemiEVT24,67
2.Veera  ValkonenSalpa24,33
3.Henni LohikoskiEVT22,67
Luistelujärjestyksessä:
Vladislav Filimonov

SalPa
 
Nuutti JärvinenSalPaErityismaininta:lennokas axel
Ella KaijansinkkoEVT 
Ilona AnttonenTRT 
Minea NupponenEVT 
Janette LaukkalaEVT 
Emmi ValtonenTRT 
Alisa SalminenTRT 
Jenni JohanssonEVT 
Valeria DerkachSalPa 
Saara VienoTRTErityimaininta:korkea ja ilmava ritti
Alisa AimonenEVT 
Aino MäyryEVT 
Tyyne PulliEVT 
Sara LahdenperäEVT 
Lotta MäkinenTRTErityismaininta:vauhdikas askelsarja

Silmut:

1.  Essi KorpiTappara57,33
2.  Saara ErikssonTappara51,33
3.  Ella HervaTappara47,67
4.  Aura HautalahtiTappara47,33 Erityismainta:laadukkaan tasapainoiset piruetit
5.  Sara ValkilaTRT46,00
6.  Iiris JanatuinenTRT45,67
7.  Sara AaltoTappara45,33
8.  Tilda LehtimäkiTRT44,00
9.  Melina LindforsTappara42,67
10.Inez GinströmTRT41,67 Erityismaininta:kauniit ja hallitut liu ut
11.Leia PiippoTappara40,33
12.Ida KemppainenTRT36,33 Erityismaininta:eläytyvä esitys
13.Vanessa HeilmöTRT35,33
14.Tilla TuominenTRT33,33
15.Nelli LundTRT32,67
16.Lotta LevonenTRT32,22
17.Janette JokiniemiTRT29,00
YL 10-12.2.2012 Riedell Cup,Rauma

Chicks:

1.  Matlena KarvonenTRT48,67
2.  Julia KoskeloTRT44,33
3.  Josefine LindblomTRT44,33
7.  Maria KekkonenTRT39,67
11.Ava AaltoTRT35,33

(28 osallistujaa)

Cubs:

1.  Anni PihlflucktPTL48,33
2.  Jessika LouhelainenETK46,67
3.  Nuutti JärvinenSalPa45,67
8.  Alisa SalminenTRT41,33
9.  Lotta MäkinenTRT41,00
13.Ilona AnttonenTRT38,67

(27 osallistujaa)

Springs B 00-01:

1.  Martta LehtonenSTR44,33
2.  Veera PerkoETK42,67
3.  Emmi NiskanenJTL42,00
12.Ida KemppainenTRT35,00
15.Oona AaltoTRT32,67

(28 osallistujaa)
 

Springs B 02 and younger:

1.  Laura RantanenRauTL43,33
2.  Vera VilenETK42,33
3.  Aino SaarinenRauTL40,67
12.Saara VienoTRT30,67
14.Emmi ValtonenTRT27,67

(14 osallistujaa)

Debs A:

1.Anni JärvenpääTapTL56,91
2.Joanna KallelaTapTL53,36
3.Petra LaakkonenTapTL50,50
6.Asta PalmgrenTRT48,02

(16 osallistujaa)
 

Novice A:
                                                                               LO                VO

1.  Lyydia MäättänenTapTL114,841.   39,31  1.   75,53
2.  Kaisa UkkonenTapTL101,053.   30,302.   70,75
3.  Roosa LatvalaETK93,745.   30,123.   63,62
4.  Hilla MurtoTRT93,182.   35,185.   58,00
13.Salla-Kaisa HelianderTRT69,0013. 21,8012. 47,20

(14 osallistujaa)

Novice B:

1.Maria WallinTRT52,95
2.Ida NevalainenSTR51,54
3.Julia VaulaSTR49,82
5.Ida LundTRT47,55

(16 osallistujaa)
 

Junior B:
                                                                      LO           VO

1.Ailin ElorantaKoovee84,891. 30,941. 53,95
2.Tuulia AaltoTRT78,542. 28,303. 50,24
3.Sofia AielloHyTL75,094. 26,165. 48,93
4.Anna-Sofia JalonenTRT74,983. 27,527. 47,46

(15 osallistujaa)

YL 4.2.2012 Kutsukilpailu,Hämeenlinna HTL

Noviisit:

1.  Maria WallinTRT55,02
2.  Bettina KoivuniemiHTL48,11
3.  Elli-Noora NevalainenTL48,05
8.  Tiia-Maria SeilonenTRT44,93
12. Ida LundTRT42,11

(26 osallistujaa)

SM-Noviisit:

1.Hilla MurtoTRT69,16
2.Sanna LemettinenHEI58,08
3.Sini HorilaHTL50,32
4.Salla-Kaisa HelianderTRT48,36

(5 osallistujaa)

YL 5.2.2012 Debytanttien III-lohkon 2.Valintakilpailu,Mikkeli ML

Tytöt:

1.   Doris LouhikoskiEsJt54,97
2.   Kia WarenEsJt53,76
3.   Asta PalmgrenTRT52,58
22. Amanda SalminenTRT

39,22

(25 osallistujaa)

Pojat:

1.Lauri LankilaML43,41
2.Joonas FräntiTRT39,52
3.Aleksi NenonenLRTL39,34

(4 osallistujaa)

YL 1-5.2.2012 Bavarian Open,Obersdorf Saksa

Junior Ladies:

                                                                          SP              FP

1.  Laurine LecavellierFRA121,381.   41,401.   79,98
2.  Jennifer ParkerGER117,433.   39,752.   77,68
3.  Anita MadsenDEN109,156.   38,953.   70,20
17.Eevi RuuttiFIN/TRT91,5411. 34,6621. 56,88

(28 osallistujaa)

Tulokset kokonaisuudessaan:

http://eiskunstlauf.bev-eissport.de/BO2012/index.htm

YL 2.2.2012 Tinttien ja Minien Kuukausikilpailu

Tintit:

1.Matleena Karvonen26,5
2.Ava Aalto24
3.Josefine Lindblom18,5
Luistelujärjestyksessä: 
Julia KoskeloErityismaininta:Kauniit Liu ut
Maria Kekkonen 
Hanna Mononen 
Sara NieminenErityismaininta:Ilmeikäs musiikin seuranta
Lotta Virtanen 
Katriina Tomberg 
Matilda Karvonen 

Amanda Airo

 

Minit:

1.Saara Vieno58
2.Ilona Anttonen56,5 
3.Lotta Mäkinen54 
4.Alisa Salminen49,5Erityismaininta:Sujuvat liu ut ja siirtymiset
5.Emmi Valtonen38,5 

 

YL 29.1.2012 Aluemestaruuskilpailut,Turku TRT

Debytantti pojat:

1.Joonas FräntiTRT36,21

(1 osallistuja)

Debytantti tytöt:

1.  Asta PalmgrenTRT49,31
2.  Viivi Iitiä STR 47,71
3.  Veera Tunturi STR 47,27
12.Amanda SalminenTRT32,78

(12 osallistujaa)

Noviisi pojat:

1.Jere Ojaranta SalPa 34,57
2.Atrem Razin SalPa 29,93

(2 osallistujaa)

Noviisi tytöt:

1.  Maria WallinTRT50,72
2.  Julia Vaula STR 47,88
3.  Ida Nevalainen STR 47,69
5.  Ida LundTRT43,97
9.  Maija MaunuTRT39,34
11.Ada StorträskTRT36,64
14.Tiia-Maria SeilonenTRT32,19

(17 osallistujaa)

SM-Noviisi tytöt:

1.Hilla MurtoTRT55,53
2.Veera Heinonen PoriTa 51,56
3.Salla-Kaisa HelianderTRT51,38

(9 osallistujaa)

Juniori tytöt:

1.  Essi Ranta TRT56,72
2.  Jenna Arvola STR 55,77
3.  Anna-Sofia JalonenTRT52,55
8.  Tuulia AaltoTRT44,81
15.Tiia TuomolaTRT38,28

(17 osallistujaa)

Sm-Juniorit:

1.Eevi RuuttiTRT60,47
2.Eveliina Hattula RauTL 44,23

(2 osallistujaa)

 

ML 29.1.2012 2.Valintakilpailu,Jyväskylä JyTls

Minorit:

1.MinimintsHTK36,76
2.Team SympatiqueHSK32,90
3.Valley Bay SynchronettesEsJt32,15
4.Minores AboensesTRT29,99

(12 joukkuetta)

Kansalliset Seniorit:

1.Team PaniqueHSK48,37
2.Rusty BladesTAP40,24
3.Filiae RetirementTRT39,85

(4 joukkuetta)

ML 21.1.2012 Kutsukilpailut,Kaarina Kaari

Minorit:

1.Minores AboensesTRT34,33
2.Golden EdgesKaari33,33
3.Ad AstraPTL33,00

(4 joukkuetta)

SM-Noviisit:

1.Filiae AboensesTRT38,83
2.Diamond EdgesKaari34,33
3.Chicas del AmorRJT28,33

(4 joukkuetta)

YL 22.1.2012 Aluecup isot,Säkylä SäNv
 

 Aluedebytantit:

1.  Hallongren Ida-MariaRaiTa46,00
2.  Engblom SenjaSTR46,00
3.  Mäkilä ElmiinaVG-6244,00
15.Mahkonen IidaTRT35,33

(35 osallistujaa)

Aluenoviisit:

1.Lehtonen KerttuSTR37,00
2.Kuusela TrineVG-6235,00
3.Prusila KatariinaTRT32,00  Finaalipaikka

(11 osallistujaa)

Aluejuniorit:

1.Paukku JanikaVG-6236,67
2.Lindström MillaVG-6234,67
3.Saarikoski JasmiinaPoriTa33,33
6.Axelsson AliceTRT30,00

(8 osallistujaa)

YL 21-22.1.2012 Kansalliset Juniorit 1.lohko 2.Valintakilpailu,Espoo ETK
 
                                                                          LO             VO
1.  Essi RantaTRT96,511.   35,641.    60,87
2.  Ailin ElorantaKooVee87,967.   29,792.    58,17
3.  Elli MiinaJOKA86,752.   34,616.    52,14
9.  Tuulia AaltoTRT77,559.   28,2211.  49,33 
13.Anna-Sofia JalonenTRT75,3118. 25,5210.  49,79
 

(30 osallistujaa)

ML 15.1.2012 Aluemestaruuskilpailut,Pori PoriTa

SM-Juniorit:

1.Sun City SwingVG-6242,50
2.Festa AboensiaTRT35,33
3.Team ActionPoriTa23,33

(3 joukkuetta)

Seniorit:

1.Sun City SoulsVG-6234,67
2.Filiae RetirementTRT32,67

(2 joukkuetta)

Minorit:

1.Sun City SweetsVG-6235,00
2.Minores AboensesTRT34,17
3.Golden EdgesKaari32,33

(4 joukkuetta)
 

SM-Noviisit:

1.Sun City SynchroVG-6244,00
2.Filiae AboensesTRT40,50
3.Team MotionPoriTa29,83

(4 joukkuetta)

 

Aikuiset:

1.Feminae AboensesTRT39,33
2.Sand ChristalsRaiTa35,00
3.Team ConclusionPoriTa33,33

(6 joukkuetta)

YL 14-15.1.2012 SM-Noviisien 2.Valintakilpailu,Tampere Tappara
 
 
                                                                              LO              VO
1.  Jenni SaarinenTAPTL135,441.   49,38 1.   86,06
2.  Lyydia MäättänenTAPTL131,442.   48,08 2.   83,04
3.  Alisa EfimovaLRTL105,623.   38,363.   67,26
27.Salla-Kaisa HelianderTRT62,2421. 24,1228. 38,12
(28 osallistujaa)
YL 15.1.2012 Aluecup pienet,Salo SalPa

Minit:

1.  Alisa SalminenTRT45,00
2.  Saara VienoTRT44,67
3.  Veera ValkonenSalPa43,33
6.  Ilona AnttonenTRT42,00 Erityismaininta:Upeat vaaka liu ut
10.Emmi ValtonenTRT39,67 Finaalipaikka
27.Saara SalomäkiTRT31,00

(31 osallistujaa)

Tintit 2003:

1.Matlena KarvonenTRT21,33
2.Siina VenteläPoriTa20,67
3.Ella SirenRaiTa20,67
Ava AaltoTRTErityismainita:Ilmavat hypyt
Julia KoskeloTRT 
Hanna MononenTRT 
Matilda KarvonenTRT 
Josefine LindblomTRT 
Lotta VirtanenTRT 
Maria KekkonenTRT 
Amanda AiroTRTFinaalipaikka

 (24 osallistujaa)

Tintit 2004:

1.Siiri HeikkiläRauTl20,67
2.Camilla LeppänenSTR19,67
3.Siiri SaloRauTl17,00
Katriina TombergTRT 
Sara NieminenTRT 

(23 osallistujaa)

YL 15.1.2012 Silmucup,Salo SalPa
1.  Martta LehtonenSTR47,67
2.  Jasmine NilosaariSTR47,33
3.  Laura RantanenRauTl46,33
6.  Sara ValkilaTRT43,00
7.  Oona AaltoTRT42,67
9.  Tilda LehtimäkiTRT42,00
11.Iiris JanatuinenTRT41,33
13.Vanessa HeilimöTRT40,67 Erityismaininta:Taidokas askelsarja
16.Ida KemppainenTRT40,00
18.Inez GinströmTRT39,67
20.Janette JokiniemiTRT39,33
21.Nelli LundTRT38,67
24.Tilla TuominenTRT38,00
 (30 osallistujaa)
ML 6-8.1.2012 SM-Junioreiden 2.Valintakilpailu
1.  Team FintasticHTK148,60
2.  MusketeersHL140,77
3.  Ice StepsEVT136,00
10.Festa AboensiaTRT90,36
(13 joukkuetta)
Festa Aboensialle SM-kisapaikka!
YL 6-8.1.2012 Crystal Cup,Mikkeli

Junior B Ladies:
                                                                                        

   SPFP
1.  Elizaveta SizovaRUS106,297.  32,491.   73,80
2.  Pauliina HaapakoskiFIN99,753.  34,702.   65,05
3.  Marjo KarhuFIN99,084.  34,153.   64,93
31.Anna-Sofia JalonenFIN/TRT67,1832.23,7627. 43,42

(37 osallistujaa)

YL 6.1.2012 Froggie Cup,Helsinki HSK

Springs B:

1.  Sofia RidalHSK41,00
2.  Iiris JanatuinenTRT39,67
3.  Daniella KumlinHTK36,00
4.  Sara ValkilaTRT34,00
6.  Oona AaltoTRT33,50 erityismaininta:reipas esitys
7.  Ida KemppainenTRT33,33
8.  Tilda LehtimäkiTRT33,00
11.Vanessa HeilimöTRT32,67
18.Janette JokiniemiTRT31,33
19.Nelli LundTRT31,33
23.Inez GinströmTRT29,33

(27 osallistujaa)
 

Novice B:

1.  Ida TicklenEsJt48,32
2.  Maria WallinTRT47,54
3.  Mirka VäänänenEsJt46,21
6.  Ida LundTRT41,83
9.  Maija MaunuTRT38,28
11.Tiia-Maria SeilonenTRT35,16

(20 osallistujaa)

YL 6.1.2012 Aluecup pienet,Pori PoriTa

Minit:
 

1.  Klaara LintunenVG-6237,67
2.  Ilona KuusistoPoriTa33,67
3.  Veera ValkonenSalPa32,33
4.  Saara VienoTRT32,00 finaalipaikka
9.  Ilona AnttonenTRT31,33 finaalipaikka
11.Saara SalomäkiTRT31,00 finaalipaikka
12.Alisa SalminenTRT30,67
15.Emmi ValtonenTRT29,33
17.Lotta MäkinenTRT28,83

(30 osallistujaa)

Tintit 2003:

1.Matlena KarvonenTRT20,33
2.Ella SirenRaiTa20,33
3.Miisa HeilimöSTR20,33
Ava AaltoTRTerityismaininta:sujuva kaarityöskentely,Finaalipaikka
Maria KekkonenTRTfinaalipaikka
Josefine LindblomTRTerityismaininta:kauniit liu ut,finaalipaikka
Julia KoskeloTRT 
Amanda AiroTRT 
Lotta VirtanenTRT 
Matilda KarvonenTRT 
Hanna MononenTRT 

(19 osallistujaa)

Tintit 2004:

1. Sara NieminenTRT20,33 finaalipaikka
2.Siiri HeikkiläRauTL20,33
3.Miisa JokinenRauTL18,67
Katriina TombergTRTfinaalipaikka

(19 osallistujaa)

YL 4.1.2012 Minien ja Silmujen Kutsukilpailu,Espoo EVT

A-Minit:
 

1.Heino LottaJTL45,33
2.Hirvikoski SanniEsJt42,33
3.Kojo KiaEsJt42,00
6.Valtonen EmmiTRT30,00
7.Vieno SaaraTRT29,33

(8 osallistujaa)

B-Minit 02 tammi-kesäkuu:

1.Järvinen NuuttiSalpa35,00
2.Anttonen IlonaTRT33,33
3.Jokinen MiisaKaTa32,00

(10 osallistujaa)

B-Minit 02 heinä-joulukuu:

1.Lahdenperä SaraEVT38,67
2.Äijö AinoMTK38,33
3.Koukonen NeaEVT37,00
8.Salminen AlisaTRT32,67
9.Salomäki SaaraTRT29,00

(12 osallistujaa)

B-Silmut 00-01: 

1.  Ridal SofiaHSK48,00
2.  Kumlin DanielaHTK44,67
3.  Lindholm OliviaKaTa44,67
10.Janatuinen IirisTRT40,33
15.Ginström InezTRT35,00

(19 osallistujaa)

YL 16-18.12.2011 SM-Kilpailut,Tampere KooVee

SM-Juniori tytöt:    

                                                                     SP             FS                                

1.Eveliina ViljanenPORITA116,911.42,591.74,32
2.Emilia ToikkanenHL111,622.38,272.73,35
3.Krista PitkäniemiHL104,467.35,614.68,85
8.Eevi RuuttiTRT96,216.36,2511.59,96

(17 osallistujaa)

Kaikki tulokset:

http://www.figureskatingresults.fi/results/1112/YLSM2012/index.htm

ML 11.12.2011 II-lohkon minorit sarjan 1.Kilpailu,Lappeenranta
1.Mini MintsHTK47,75
2.Team SympatiqueHSK47,00
3.Valley Bay SynchronettesEsJt38,25
5.Minores AboensesTRT34,50
(12 joukkuetta)
YL 9.12.2011 Kutsukilpailu,Turku TRT

Tintit:

1.Josefine LindblomTRT20,50
2.Ella SirenRaiTa19,50
3.Matlena KarvonenTRT19,50
luistelujärjestyksessä:
Sara Nieminen

TRT
 
Maria KekkonenTRT 
Amanda AiroTRT 
Julia KoskeloTRTErityismaininta:Hyvästä vauhdista korkeat hypyt
Katriina TombergTRT 
Matilda KarvonenTRT 
Lotta VirtanenTRT 
Hanna MononenTRT 
Ava AaltoTRT 

(23 osallistujaa)

Minit:

1.Alisa SalminenTRT19,50
2.Saara VienoTRT18,50
3.Nuutti JärvinenSalPa18,00
luistelujärjestyksessä:
Ilona Anttonen

TRT
 
Emmi ValtonenTRT 
Saara SalomäkiTRT 

(14 osallistujaa)



 

YL 9.12.2011 Orava Cup,Turku TRT
1.  Sandra BackmanHL49,00
2.  Nea PyökkilehtoTL42,50
3.  Linnea PikkarainenHL42,00
4.  Kia JanatuinenHL40,50
5.  Iida KokkoTL40,00
6.  Josefiina LehtonenLTL39,00
7.  Emma VeijalainenLTL35,50
8.  Tilda LehtimäkiTRT35,00
9.  Saga MäkinenLTL32,50
10.Vanessa HeilimöTRT31,50
11.Ida KemppainenTRT30,50
12.Sanna TuomioksaTL30,50
13.Olivia HorjamoTL29,50
14.Janette JokiniemiTRT28,50
15.Inez GinströmTRT27,00
16.Nelli LundTRT26,50
17.Ella SjögrenLTL23,50
18.Lotta HolmaHL21,50
(18 osallistujaa)
YL 3.12.2011 Noviisien 1.Valintakilpailu,Tuusula TL
1.  Viivi HyttinenJoka50,56
2.  Sonja VirtanenHTL48,05
3.  Anita HärkönenLRT48,01
8.  Ida LundTRT45,35
17.Maija MaunuTRT40,94
24.Tiia-Maria SeilonenTRT37,61
26.Ada StorträskTRT36,71
(38 osallistujaa)
YL 2-4.12.2011 Santa Claus,Tampere Varalatiimi

Cubs 2003 and younger:

1.  Polina KuznetsovaRUS43,33
2.  Sofia RuuttunenFIN42,33
3.  Peppi MoilanenFIN41,67
8.  Saara VienoFIN/TRT34,33
10.Emmi ValtonenFIN/TRT28,67

(12 osallistujaa)

Cubs 2002:

1.Monika RimpaiteLIT51,00
2.Lotta LoimustoFIN50,67
3.Oona HeilalaFIN45,67
9.Ilona AnttonenFIN/TRT37,33

(19 osallistujaa)

Debs A girls:

1.Kia WarenFIN56,39
2.Asta PalmgrenFIN/TRT53,57
3.Pinja LaineFIN52,43

(13 osallistujaa)

Debs A boys:

1. Joonas FräntiFIN/TRT36.09
2. Damir KaderkaevRUS35.44

 (2 osallistujaa)

Novice A girls:

                                                                          SP           FP

1.Alisa EfimovaFIN100,521.34,131.66,39
2.Hannah WestanderSWE89,777.27,922.61,85
3.Jenna HienonenFIN88,462.31,504.56,96
Hilla MurtoFIN/TRT 3.30,11keskeytti

(18 osallistujaa)

Junior B ladies:

1.Erika KoivistoFIN53,78
2.Ailin ElorantaFIN53,34
3.Jasmi LehtinenFIN52,57
9.Tuulia AaltoFIN/TRT42,87

(15 osallistujaa)

 

YL 24-27.11.2011 Golden Bear,Zagreb Kroatia
1.Elettra OlivottoITA107,99
2.Amelia SchwienbacherITA94,40
3.Noora IkonenFIN HSK93,53
4.Eevi RuuttiFIN TRT90,57
(18 osallistujaa)
YL 27.11.2011 Aluecup pienet,Rauma RauTL

Tintit 2004 ja nuoremmat:

1.Heikkilä SiiriRauTL finaalipaikka
2.Salo SiiriRauTL finaalipaikka
3.Lauttamus ViiviPoriTa finaalipaikka
Nieminen SaraTRT Erityismaininta:hyvin musiikkiin luisteltu
Tomberg KatriinaTRT

Tintit 2003:

1.Koskelo JuliaTRT20,67 finaalipaikka
2.Siren EllaRaiTa20,33 finaalipaikka
3.Pietiläinen FannyPoriTa19,67 finaalipaikka
Karvonen MatlenaTRTFinaalipaikka
Aalto AvaTRT 
Airo AmandaTRT 
Karvonen MatildaTRT 
Kekkonen MariaTRT 
Lindblom JosefineTRT 
Mononen HannaTRT 
Virtanen LottaTRT 

Minit 2002 ja nuoremmat:

1.  Salminen AlisaTRT42,00 finaalipaikka
2.  Lintunen KlaaraVG-6241,67 finaalipaikka
3.  Kuusisto IlonaPoriTa39,00 finaalipaikka
10.Valtonen EmmiTRT36,00
13.Vieno SaaraTRT35,00
18.Anttonen IlonaTRT32,33 Erityismaininta:hyvät piruetit
23.Salomäki SaaraTRT31,00

(30 osallistujaa)

YL 26.11.2011  Aluecup isot,Raisio STR

Aluedebytantit:

1.   Elmiina MäkiläVG-6239,00
2.   Julia ParkkinenVG-6236,33
3.   Tilda PulliVG-6235,67
16. Iida MahkonenTRT29,00

(26 osallistujaa)

Aluenoviisit:

1.Petra AhonenVG-6243,67
2.Trine KuuselaVG-6241,67
3.Henna KorkeamäkiPORITA38,00
7.Katarina PrusilaTRT30,00

(7 osallistujaa)

Aluejuniorit:

1.Janika PaukkuVG-6240,67
2.Milla LindströmVG-6237,33
3.Jasmiina SaarikoskiPORITA31,67
5.Alice AxelssonTRT28,00 Finaalipaikka

(6 osallistujaa)

YL 26.11.2011 Kutsukilpailu,Raisio STR

Noviisit:

1.  Julia VaulaSTR49,35
2.  Ida NevalainenSTR48,99
3.  Ida KiiveriSTR48,98
12.Maija MaunuTRT43,27
16.Ida LundTRT39,90
17.Tiia-Maria SeilonenTRT39,22
24.Ada StorträskTRT30,55

(24 osallistujaa)

Juniorit:

1.Essi RantaTRT32,36
2.Nora NummentaloSalPa31,00
3.Venla KuokkanenRAUTL30,74
4.Tuulia AaltoTRT29,66
6.Anna-Sofia JalonenTRT27,33

(14 osallistujaa)

YL 26.11.2011 Debytanttien 1.Valintakilpailu,Espoo EsJt

Debytantit tytöt:

1.Kia WarenEsJt53,37
2.Krista TiihonenKUL49,03
3.Henna-Riikka TurppoLL48,02
5.Asta PalmgrenTRT47,48
(25 osallistujaa)
 

Debytantit pojat:
 

1.Aleksi NenonenLRT37,38
2.Joonas FräntiTRT35,66
3.Lauri LankilaML31,45

(4 osallistujaa)

YL 26.11.2011 Silmucup,Pori PoriTa
1.Jasmine NilosaariSTR46,00 
2.Milja VanhanenRaiTa44,33 
3.Martta LehtonenSTR43,00 
4.Tilda LehtimäkiTRT41,33 
9.Iiris JanatuinenTRT37,33 
10.Sara ValkilaTRT37,00 
12.Ida KemppainenTRT35,00 
13.Oona AaltoTRT34,00 
21.Vanessa HeilimöTRT31,67 
24.Nelli LundTRT30,67 
26.Tilla TuominenTRT30,00 
29.Inez GinströmTRT28,67 
30.Janette JokiniemiTRT27,33 
(32 luistelijaa)   
 
YL 19-20.11.2011 SM-Junioreiden 2.Valintakilpailu,Vantaa TTK
 
                                                                   SP             FP
1.Eveliina ViljanenPORITA121.651. 45.351. 76.30
2.Emilia ToikkanenHL109.142. 38.952. 70.19
3.Nelma HedeEsJt108.033. 38.753. 69.28
6.Eevi RuuttiTRT99.335. 37.287. 62.05
(34 luistelijaa)
YL 12-13.11.2011 SM-Noviisien 1.Valintakilpailu,JyTLS,Jyväskylä
                                                                   SP                FS
1.Jenni SaarinenTAPTL124,072.   42,451.   81,62
2.Lyydia MäättänenTAPTL121,251.   44,252.   77,00
3.Alisa EfimovaLRTL102,163.   35,853.   66,31
17.Hilla MurtoTRT81,3717. 27,9615. 53,41

(34 luistelijaa)

ML 11-13.11.2011 SM-Sarjojen 1.Valintakilpailu,Turku
1.  Team FintasticHTK146,26
2.  MusketeersHL134,30
3.  Team MystiqueHSK129,96
4.  Ice StepsEVT114,52
5.  Stella PolarisOLK114,20
6.  Valley Bay SynchroESJT105,34
7.  Sun City SwingVG-62104,88
8.  Team EstreijaLTL98,44
9.  ReflectionsETK97,16
10.Festa AboensiaTRT96,94
11.FireBladesTAPTL78,88
12.Chrystal DreamsMTK68,66
13.Team ActionPORITA64,58
 
YL 11.11.2011 Orava Cup,Tuusula TL
1.   Toivola NiiniTL45,00
2.   Alkaya SunaHL44,00
3.   Pyökkilehto NeaTL42,33
9.   Valkila SaraTRT34,67
14. Tuominen TillaTRT30,00
16. Ginström InezTRT27,67
18. Janatuinen IirisTRT27,33

(18 luistelijaa)

YL 10.11.2011 Tinttien ja Minien Kuukausikilpailu,TRT

Tintit:

1.Matleena Karvonen 
2.Josefine Lindblom 
3.Julia Koskelo 
luistelujärjestyksessä:
Lotta Virtanen
 
Ava Aalto 
Katrina Tomberg 
Matilda Karvonen 
Hanna Mononen 
Sara Nieminen 
Amanda Airo 
Maria KekkonenErityismaininta:Puhtaat,korkeat hypyt

 

Minit:

1.Emmi Valtonen49
2.Saara Vieno48
3.Ilona Anttonen42
4.Saara Salomäki39
5.Alisa Salminen34

 

YL 5.11.2011 Kutsukilpailu Debytantit,SM-Noviisit,SM-Juniorit,Tampere,Tappara

Debytantit:

1.Joanna KallelaTapTL59,77
2.Anni JärvenpääTapTL57,09
3.Kia WarenEsJT54,44
4.Asta PalmgrenTRT53,73

(23 luistelijaa)

SM-Juniorit:

1.Eveliina ViljanenPoriTa44,75
2.Hanna UusitaloTapTL40,41
3.Annika UusitaloTapTL38,26
6.Eevi RuuttiTRT34,22

(9 luistelijaa)

YL 29-30.10.2011 Kansallisten Junioreiden ja Senioreiden 1.ja 2.lohkon 1.Valintakilpailu,Salo,SalPa


                                                                       LO              VP

1.Essi RantaTRT89,473.   29,691.   59,78
2.Viivi KoivumäkiSeiTL84,886.   28,362.   56,52
3.Elli MiinaJoKa83,102.   30,224.   52,88
7.Tuulia AaltoTRT77,1411. 26,608.   50,54
14.Anna-Sofia JalonenTRT73,9015. 25,7413. 48,16

Essille finaalipaikka
(27 luistelijaa)

YL 22-23.10.2011 SM-Junioreiden 1.Valintakilpailu,Espoo,EsJt

                                                                   SP           FP

1.Emilia Toikkanen HL          116,51 1.40,31 1.76,20
2.Eveliina ViljanenPORITA 113,513.38,162. 74,41
3.Nelma Hede EsJt       112,172. 38,403. 73,77
7.Eevi RuuttiTRT       98,597. 35,397. 63,20
 (29 osallistujaa)
EEVILLE PAIKKA SM-KILPAILUIHIN TAMPEREELLE!
 
YL 23-25.9.2011 Hyria Skating,Hämeenlinna HTL

Debs A Girls:

1.Anni JärvenpääTAPTL55,05
2.Doris LouhikoskiEsJt50,64
3.Sofia SulaLTL49,67
10.Asta PalmgrenTRT45,12

(23 luistelijaa)

Novice B:

1.Mirka VäänänenEsJt50,39
2.Minttu MecklinJOKA46,43
3.Anita HärkönenLRTL46,14
6.Ida LundTRT43,90

(32 luistelijaa)

Junior B girls:                                                 

  SPFS
1.Vera PetramaaHTL    83,103. 30,641. 52,46
2.Jenna ArvolaSTR   82,652 .31,353. 51,30
3.Jasmi LehtinenHTL    79,489. 28,102. 51,38
16.Anna-Sofia JalonenTRT   65,1118. 19,416. 45,70
Essi RantaTRT1. 31,48keskeytti

 

Junior A girls:                                              

     SPFS
1.Emilia ToikkanenHL              110,59   1. 41,201. 69,39
2.Hanna UusitaloTAPTL       105,92   2. 39,022. 66,90
3.Elina KuznetsovaLRTL          93,47   4. 33,484. 59,99
8.Eevi RuuttiTRT           87,07   6. 31,088. 55,09

(16 luistelijaa)

YL 16-17.9.2011 ORTON TROPHY,Vantaa EVT

Debs girls:

1.Pinja LaineTL48,31
2.Henna-Riikka TurppoLL46,09
3.Emma IgnatiusTL45,61
7.Asta PalmgrenTRT44,04
15.Amanda SalminenTRT31,54

(16 luistelijaa)

Debs boys:

1.Lauri LankilaML35,43
2.Joonas FräntiTRT33,73
3.Mikko FinneHSK31,88

(3 luistelijaa)

Junior B Ladies:

1.Oona MalmKAT49,76
2.Jenni SaloEVT45,24
3.Aino SalminenML44,85
6.Tuulia AaltoTRT42,87
9.Anna-Sofia JalonenTRT41,60

(14 luistelijaa)

ISU Juniors:

1.Nanna FörsterEsJt94,30
2.Eveliina ViljanenPorita93,41
3.Emilia SimonenKUL90,60
12.Eevi RuuttiTRT80,38

(15 luistelijaa)

Novice A:

1.Roosa LatvalaETK89,30
2.Viveca LindforsHSK88,07
3.Lilli SakselaEsJt83,89
4.Hilla MurtoTRT81,40

(21 luistelijaa)

 

YL 16.9.2011 Tinttien ja Minien Kuukausikilpailu,TRT

Minit:

1.Saara Vieno51,5
2.Lotta Mäkinen39
3.Emmi Valtonen38,5
4.Alisa Salminen38,5
5.Ilona Anttonen32,5
6.Saara Salomäki23

Tintit:

1.Matleena Karvonen28,5
2.Julia Koskelo25
3.Ava Aalto22
luistelujärjestyksessä: 
Lotta Virtanen 
Katriina Tomberg 
Matilda Karvonen 
Hanna Mononen 
Sara Nieminen 
Amanda Airo 

 Maria Kekkonen

YL 29.10.2011 Aluecup isot,Naantali,VG-62

Aluedebytantit:

1.Julia ParkkinenVG-6238,00 finaalipaikka
2.Iida MahkonenTRT35,33 finaalipaikka
3.Kaisa LaineVG-6234,67 finaalipaikka

(24 luistelijaa)

Aluenoviisit:

1.Melina PaukkuVG-6249,33 finaalipaikka
2.Elina LeppänenVG-6246,00 finaalipaikka
3.Petra AhonenVG-6244,67 finaalipaikka
11.Katarina PrusilaTRT32,00

(11 luistelijaa)

Aluejuniorit:

1.Janika PaukkuVG-6242,33 finaalipaikka
2.Milla LindströmVG-6239,33 finaalipaikka
3.Hanna UusitaloVG-6233,00 finaalipaikka
4.Alice AxelssonTRT31,33

(6 luistelijaa)