Kauden 2012-2013 kilpailutulokset

Yl 25.3.2013 Orava Cup 3.osakilpailu Turku, TRT

 

1. Sanna Tuomioksa TL 51,00  
2. Amanda Sydänlammi LTL 43,67  
3. Saara Vieno TRT 43,00  
6. Nelli Lund TRT 40,67  
7. Matlena Karvonen TRT 40,67  
9. Alisa Saaranen TRT 37,33  
14. Lotta Mäkinen TRT 34,33  
15. Inez Ginström TRT 34,00  

( 17 osallistujaa )

Yl 23.3.2013 Orava Cup 2.osakilpailu Lahti, LTL

 

1. Saga Mäkinen LTL 46,67  
2. Oona Heilala LTL 45,00  
3. Oona AaltoTRT44,67  
10. Matlena KarvonenTRT36,33  
12. Tilla TuominenTRT33,67  
13. Ava AaltoTRT31,67  
14. Inez GinströmTRT30,67  
17. Emmi ValtonenTRT27,33  

( 18 osallistujaa )

Yl 16.-17.3.2013 Kulta-ja Hopea Finaalit Noviisit ja Debytantit Helsinki, HSK

 Hopeafinaali Debytantti työt

1. Jasmine Nilosaari STR 57,53    
2. Evilla Kapanen KSK 52,37    
3. Iina Kinnunen LL 51,08    
12. Mia KoskinenTRT45,76    
19. Amanda SalminenTRT40,40    

( 23 osallistujaa )

Hopeafinaali Noviisit tytöt

1. Emma Laakso JoKa 50,53  
2. Nea Ihantola KooVee 46,88  
3. Minttu Mecklin JoKa 46,31  
14. Tiia-Maria SeilonenTRt41,80  

( 22 osallistujaa )

Kultafinaali Noviisit pojat

1. Joonas Fränti TRT 35,09  
2. Hannes Hartikainen KuTa 34,64  
3. Tero Karhu KuTa 24,99  

( 4 osallistujaa )

Tulokset kokonaan: http://www.hsk.fi/finaalit-16-17-3-13/tulokset/

Yl 10.3.2013 Kutsukilpailu Tinteille Salo, SalPa

Tinti -04 ja -05 synt.

1. Emma Miettinen STR 26,33  
2. Mette Grusander STR 26,33  
3. Viveka Loukola RNK 25,67  
Minttu ArolaTRT    
Alina RumbinTRT    
Onni SaaranenTRT    
Ellen LinnaTRT    
Atte SaarinenTRT    
Lauri PerämäkiTRT    
Erika SirkiäTRT    
Emilia LiukasTRT    
Sofianna SalonenTRT    

 ( 28 osallistujaa )

Yl 10.3.2012 Ohjelmatapahtuma Salo, SalPa

Yli 13-vuotiaat

1. Viivi Santala STR 20,33  
2. Katariina Sarttila SalPa 19,67  
3. Liisa LeinoTRT18,67  
Janita RoosTRT    

( 6 osallistujaa )

13-vuotiaat ja alle

1. Katarina PalkovTRT22,67  
2. Veera KumpuvuoriTRT18,67  
3. Sofia Rosin Kaari 18,00  

( 4 osallistujaa )

11-vuotiaat ja alle

1. Pinja Kuoppa  VG-62 22,33
2. Vilma Ruohonen SalPa 22,00
3. Iiris AnttilaTRT20,00

( 12 osallistujaa )

 

YL 2.3.2012  EVT Spring Carneval, Kisakallio

 

Chicks 2004

1. Daniela Lakner EVT 26,67  
2. Janette Mettälä EVT 26,00  
3. Jenni Popper VTL 23,00  
9. Ellen LinnaTRT20,67  

( 10 osallistujaa )

 

Cubs 2003

1. Katri Kaijanniemi EVT 49,00  
2. Ida Himilä EVT 48,00  
3. Iina Rasimus ML 46,33  
20. Amanda AiroTRT36,00  
31. Matilda KarvonenTRT29,33  
35. Lotta VirtanenTRT26,33  
36. Hanna MononenTRT26,00  

 ( 37 osallistujaa )

 Springs 2002

1. Kia Kojo EsJt 53,67  
2. Vilma Leppänen TTK 50,00  
3. Sanni Hirvikoski EsJt 49,67  
6. Lotta MäkinenTRT46,67Pehmeä perusluistelu
15. Alisa SaaranenTRT40,33  
33. Saara SalomäkiTRT31,67  

( 38 osallistujaa )

Springs 2001

1. Alexandra Limnell ETK 55,33  
2. Isabella Vilos HTK 53,67  
3. Alisa Paastela TTK 51,00  
9. Nelli LundTRT41,33  

( 16 osallistujaa )

 

 

Yl 3.3.2013 Silmucup finaali Rauma, RauTL

1. Laura Rantanen RauTL 32,96  
2. Aino Saarinen RauTL 31,26  
3. Henna Takanen SalPa 30,91  
4. Oona AaltoTRT30,38  
7. Sara ValkilaTRT29,48  
12. Tilla TuominenTRT27,97  
13. Saara VienoTRT26,29  
16. Inez GinströmTRT24,15  
18. Alisa SalminenTRT22,59  

( 19 osallistujaa )

Yl 1.-3.3.2013 Seniorit ja Juniorit LK Kouvola, KTL

Seniorit naiset

      SP FS  
1. Oona Lindahl TTK 99,08 1. 39,67 2. 59,41   
2. Mala Shrestha TL 90,25 6. 30,66 1. 59,59  
3. Lotta Karvonen VLK 87,36 5. 31,16 3. 56,20  
7. Anna-Sofia JalonenTRT81,1211. 26,756. 54,37  

(12 osallistujaa )

tulokset kokonaan: http://kouvolantaitoluistelu.sporttisaitti.com/kilpaileminen/kotikilpailut/kausi-2012-2013/kansallisten-junioreiden-ja-seni/kilpailun-tulokset/

AlueCup Finaali 2.3.13

Minit

1. Jennina Nilosaari STR 48.67
2. Ella Sirén VG-62 46.67
3. Matlena Karvonen TRT 44.67
4. Ava Aalto TRT 43.33 (Hyvin pyörivä istumavaihto)
6. Emmi Valtonen TRT 37.33

9. Josefine Lindblom TRT 34.67
10. Julia Koskelo TRT 34.50

12. Sara Nieminen TRT 33.33

Aluedebytantit

1. Tilda Lehtimäki TRT 49.00
2. Mira Virtanen VG-62 42.00
3. Taija Risti STR 41.67
4. Iida Mahkonen TRT 40.33
6. Lotta Levonen TRT 39.33
7. Emilia Suominen TRT 34.67

 

Tintit -04

1. Viveka Loukola RNK 27.33
2. Onni Saaranen TRT 23.33
3. Iida Niemi RauTL 19.33
 

 


 

Orava Cup 1.Osakilpailu 1.3.2013 Tuusulan jäähalli

Silmut

1. Sanna Tuomioksa TL 48,67
2. Jenni Simpanen LT 47,33
3. Oona Heilala LTL 45,33
7. Tilla Tuominen TRT 42,33
11. Alisa Saaranen TRT 39,00
13. Oona Aalto TRT 34,67
14. Alisa Salminen TRT 34,67  erityismaininta: Hyvä askelsarja
16. Lotta Mäkinen TRT 33,50
18. Saara Salomäki TRT 28,67
(18 osallistujaa)

Minien kutsukilpailu Raisiossa 27.2.2013


Tulokset sarjassa Minit 2003-syntyneet

1. Matlena Karvonen TRT 48.00
2. Emmi Valtonen TRT 45.67 (perusluistelu 5⅔, esittäminen 5)

3. Ella Sirén VG-62 45.67 (perusluistelu 5⅔, esittäminen 4⅓)
4. Ava Aalto TRT 42.33 Sujuva askelsarja!
5. Josefine Lindblom TRT 38.33 (perusluistelu 5⅓)
8. Julia Koskelo TRT 34.00 (perusluistelu 4)
12. Amanda Airo TRT 31.67
14. Lotta Virtanen TRT 26.33
15. Hanna Mononen TRT 24.33
 (17 osallistujaa)


Tulokset sarjassa Minit 2004-syntyneet

1. Jennina Nilosaari STR 51.33
2. Sara Nieminen TRT 38.33
3. Viivi Rahkala SalPa 37.33
(9 osallistujaa)

Kutsukilpailu 26.2.13 Turku

 

Seniorit

  1. Anna-Sofia Jalonen TRT                       32,64
  2. Tuulia Aalto TRT                                      31,10
  3. Sara Huuskonen ETK                            27,95
  4. Erika Koivisto SalPa                               27,74
  5. Irina Kirjanen JTL                                    26,55
  6. Henrietta Rechardt JTL                          22,43

SM-Juniorit,lyhytohjelma

  1. Eevi Ruutti TRT                                        39,13
  2. Saara Astola  EVT                                   36,75
  3. Essi Ranta TRT                                       28,65
  4. Elle Koivunotko HSK                              27,95

Juniorit

  1. Tiia Tuomola TRT                                   33,01
  2. Salla-Kaisa Heliander  TRT                  29,60
  3. Tytti Oinonen EVT                                    28,18

 

Noviisitytöt

1.Tiia-Maria Seilonen TRT                          42,84

 

Debytantit, vapaaohjelma

  1. Mia Koskinen TRT                                   49,29
  2. Amanda Salminen TRT                          42,58
  3. Iiris Janatuinen TRT                                36,13

 

 

Tinttien, Minien ja Silmujen Kuukausikilpailu 26.2.13

 

Silmut, Elementtikilpailu

  1. Sara Valkila 17,93
  2. Tilla Tuominen 17,22
  3. Oona Aalto 13,14
  4. Saara Vieno 12,84
  5. Nelli Lund 10,90
  6. Alisa Salminen 10,68
  7. Alisa Saaranen 10,18
  8. Inez Ginström 9,98
  9. Lotta Mäkinen 8,58
  10. Saara Salomäki 7,04

 

Minit, Elementtikilpailu

  1. Matlena Karvonen 16,06
  2. Julia Koskelo 11,30
  3. Ava Aalto 11,24
  4. Emmi Valtonen 10,50
  5. Sara Nieminen 9,62
  6. Amanda Airo 9,38
  7. Josefine Lindblom 8,46
  8. Hanna Mononen 6,46
  9. Lotta Virtanen 5,78

Tintit, vapaaohjelmakilpailu

  1. Ellen Linna 27,00
  2. Onni Saaranen 25,50
  3. Helmi Saaranen 24,00

Erityismaininnan saaneet:

Erika Sirkiä ”Hyvä kokonaisuus”

Emilia Liukas ” Lennokkaat varsahypyt”

 

YL  19.2.2013 ISU-sarjojen kutsukilpailu Paloheinä, HTK

A-silmut

1. Sofia Ridal HSK 37,74  
2. Henna Takanen SalPa 32,35  
3. Isabella Vilos HTK 32,25  
4. Oona AaltoTRT31,77  
10. Sara ValkilaTRT29,51  
16. Saara VienoTRT23,18  

(18 osallistujaa)

Debytantit

1. Doris Louhikoski EsJt 63,57  
2. Paula Savolainen EsJt 49,72  
3. Mira Finne HSK 49,49  
6. Mia KoskinenTRT47,16  
9. Amanda SalminenTRT42,78  
14. Iiris JanatuinenTRT38,96  

(17 osallistujaa)

Noviisit

1. Linda Wallenius SalPa 48,78  
2. Jutta Harju HTK 43,67  
3. Tiia-Maria SeilonenTRT40,49  
5. Milja VanhanenTRT36,88  

(9 osallistujaa )

YL 16.-17.2.2013 SM-Noviisien SM-ja HF-kilpailut Espoo, ETK

SM-Noviisi tytöt

      SP FS  
1. Emmi Peltonen EsJt 137,48 1. 51,03 2. 86,45  
2. Viveca Lindfors HL 133,35 2. 46,39 1.86,96  
3. Joanna Kallela TapTL 120, 69 3. 45,08 3. 75,61  
13. Asta PalmgrenTRT90,1519. 28,839. 61,32  

( 21 osallistujaa )

Noviisi tytöt hopeafinaali

           
1. Anna Kauppi LrTL 59,28      
2. Suvi-Tuuli Suokas ETK 57,40      
3. Niina Viitaharju  ETK 56,60      
24. Ida LundTRT40,70      

( 24 osallistujaa )

YL 10.2.2013 Noviisien ja Debytanttien lll lohkon 2.vk Porvoo, PTL

Noviisi pojat

1. Joonas FräntiTRT38,09  
2. Hannes Hartikainen KuTa 35,77  
3. Tero Karhu KuTa 28,02  

( 4 osallistujaa )

Noviisi tytöt

1. Johanna Uski HeiTa 49,75  
2. Elina Parviainen KeLs 47,36  
3. Inga Forsman KuLs 45,31  
13. Tiia-Maria SeilonenTRT40,16  
16. Ada StorträskTRT39,87  
23. Milja VanhanenTRT35,19  
27. Janette JokiniemiTRT28,38  

( 28 osallistujaa )

Debytantti tytöt

1. Sara Tuominen LTL 51,33  
2. Charlotta Löfgren PoriTa 50,43  
3. Anniina Simonen KuLs 47,53  
9. Mia KoskinenTRT44,93  
11. Amanda SalminenTRT43,04  
26. Iiris JanatuinenTRT36,06  

( 32 osallistujaa )

Kaikki tulokset:

http://www.porvoontaitoluistelijat.fi/tulokset/

YL 10.2.2013 Aluecup Salo, SalPa

Aluedebytantit

1. Tilda LehtimäkiTRT58,00  
2. Mira Virtanen VG-62 51,33 Finaalipaikka
3. Lotta LevonenTRT48,00  
5. Iida MahkonenTRT42,33  
6. Emilia SuominenTRT42,00  

( 21 osallistujaa )

Aluenoviisit

1. Elmiina Mäkilä VG-62 41,00  
2. Nea Rumpunen VG-62 37,00 Finaalipaikka
3. Senja Engblom STR 35,67  
11. Matilda IsakssonTRT13,67  

( 11 osallistujaa )

Silmut 2001

1. Henna Takanen SalPa 48,67  
2. Tilla TuominenTRT45,33  
3. Ida Kemppainen STR 45,00  
5. Sara ValkilaTRT41,67  
7. Oona AaltoTRT39,00  
8. Inez GinströmTRT37,00Finaalipaikka
12. Nelli LundTRT28,67  

( 14 osallistujaa )

Silmut 2002

 1. Aino Saarinen RauTL 50,67  
2. Laura Rantanen RauTL 48,00  
3. Emma Junnila RauTL 47,00  
5. Alisa SalminenTRT44,33Finaalipaikka
9. Saara VienoTRT36,00  
13. Alisa SaaranenTRT33,33  
17. Lotta MäkinenTRT30,00  

( 21 osallistujaa )

YL 8.-10.2.2013 Rauma Cup Rauma, RauTL

Debs B

1. Iiris Arola NTL 44,33  
2. Tilda LehtimäkiTRT44,00  
3. Iida MahkonenTRT41,67  
6. Lotta LevonenTRT32,00  
10. Emilia SuominenTRT24,33  

( 13 osallistujaa )

Cubs

1. Emilia Kolehmainen JTL 45,00  
2. Ria Päivölä ETK 44,00  
3. Matilda Suova RauTL 43,00  
8. Julia KoskeloTRT39,00  
10. Matleena KarvonenTRT37,33  

( 28 osallistujaa )

Spring B

1. Juuli Kesker JTL 45,00  
2. Klaara Lintunen VG-62 43,00  
3. Nuutti Järvinen SalPa 42,67  
11. Alisa SaaranenTRT36,33  
22. Alisa SalminenTRT31,33  

( 29 osallistujaa )

Springs A

1. Lotta Heino JTL 35,79  
2. Felicia Israelsson SolnaSK 32,96  
3. Fanny Soukola JTL 32,80  
12. Saara VienoTRT26,86  
18. Nelli LundTRT25,19  
19. Inez GinströmTRT24,68  

( 21 osallistujaa )

Novice A

      SP FS  
1. Anna Saarela RauTL 94,76 1. 34,83   1. 59,93  
2. Oona Koivukoski RauTL 91,79 2. 32,22  3. 59,57  
3. Liina Malinen RauTL 91,05 4. 31,36 2. 59,69  
9. Ida LundTRT83,385. 30,5410. 52,84  
10. Linda KaivonenTRT80,6014. 26,609. 54,00  
(17 osallistujaa )          

 

Junior B

      SP FS  
1. Veera Koskinen JTL 83,16 2. 29,51  1. 53,65  
2. Linda Perttala RauTL 81,94 3. 29,40 3. 52,54  
3. Matilda Hurskainen TTK 80,11 5. 28,37 4. 51,74  
7. Tiia TuomolaTRT73,658. 25,897. 47,76  

( 10 osallistujaa )

YL 2.2.3013 Kutsukilpailu Kokkola, Juniori-Hermes Taitoluistelijat

Minit 2003

1. Amanda AiroTRT42,80  
2. Selma Salminen VLK 42,00  
3. Aada Salo Hermes 40,80  
5. Josefine LindblomTRT38,60EM: Luisteli musiikkiin hyvin
6. Matilda KarvonenTRT32,20  
7. Hanna MononenTRT30,60  
11. Lotta VirtanenTRT28,40  
( 15 osallistujaa )      

 

YL 2.2.2013 Kutsukilpailu  Riihimäki, RTL

Noviisit

1. Mia KoskinenTRT43,54  
2. Iiris JanatuinenTRT38,74  
3. Amanda SalminenTRT37,10  

( 4 osallistujaa )

     

 

YL 26.-27.1.2013 Kutsukilpailu Hämeenlinna, HTL

Silmut  B

1. Laura Feldberg Varala-Tiimi 44,00  
2. Lilli Hanhinen  TapTL 43,67  
3. Ida Hämäläinen LTL 43,33  
5. Alisa SaaranenTRT42,33  
20. Alisa SalminenTRT34,33  
32. Saara SalomäkiTRT29,17  

( 34 osallistujaa)

Silmut A

1. Vilhelmiina Saloranta HTL 34,32    
2. Kerttu Mäkinen KooVee 33,84    
3. Jenni Simpanen LTL 31,95    
14. Inez GinströmTRT25,52    
15. Nelli LundTRT24,79    
17. Saara VienoTRT21,75    

( 17 osallistujaa )

Noviisit

1. Pinja Tauriainen HTK 47,26    
2. Lumi Liikanen HeiTa 43,71    
3. Salla Mäkinen HeiTa 42,82    
5. Tiia-Maria SeilonenTRT42,27    
7. Milja VanhanenTRT38,15    
8. Ada StorträskTRT38,08    

( 11 osallistujaa )

Juniorit

1. Emilia Tahvanainen KooVee 32,57    
2. Sanna Lemettinen HeiTa 30,58    
3. Jonna Holm KooVee 30,06    
5.Salla-Kaisa HelianderTRT28,21    

( 13 osallistujaa )

YL 26.-27.1.2013 Kutsukilpailu Isblomsten, Tanska

Springs girls

1. Josefine Kaersgaard FSF 31,57    
2. Viktoria Feldskov Vorre GKF 31,44    
3. Sofia Ridal HES 29,99    
9. Sara ValkilaTRT26,76    
21. Oona AaltoTRT18,59    
23. Lotta MäkinenTRT15,65    

(23 osallistujaa)

Novice Girls

     SPFS  
1. Hilla MurtoTRT71,956. 27,081. 44,87  
2. Ida Lepenica SLK 71,70 3. 28,98 2. 41,72  
3. Asta PalmgrenTRT69,011. 29,525. 31,49  
9. Ida LundTRT61,1310. 24,9010. 36,23  
           

( 17 osallistujaa )

Junoior Ladies

     SPFS  
1. Victoria Proshina AFS 103,34 1. 40,87 2. 62,47  
2. Nana Isabella Svane SKK 102,56 2. 35,34 1. 67,22  
3. Linea Trapp Matthiesen SKK 91,09 3. 32,54 3. 58,55  
7. Essi RantaTRT75,855. 31,2011. 44,65  
9. Tuulia AaltoTRT72,9212. 24,528. 48,40  
12. Anna-Sofia JalonenTRT70,2911. 24,4410. 45,85  
14. Tiia TuomolaTRT64,6810. 25,8816. 38,80  

( 19 osallistujaa )

 

YL 26.1.2013 Aluemestaruuskilpailu Raisio, STR

Debytanti tytöt

1. Jasmine Nilosaari STR 56,12  
2. Charlotta Löfgren PoriTa 46,65  
3. Eevi Lehtinen RauTL 44,85  
5. Mia KoskinenTRT41,02  
7. Iiris JanatuinenTRT37,89  

( 7 osallistujaa )

SM-Juniori tytöt

1. Eevi RuuttiTRT66,09  
2. Lotta Malinen RauTL 61,92  

(2 osallistujaa)

Noviisi pojat

1. Joonas FräntiTRT33,67  

(1 osallistuja)

Noviisi tytöt

1. Ida Kiiveri STR 48,12  
2. Milja VanhanenTRT43,41  
3. LInda Wallenius SalPa 42,46  
7. Tiia-Maria SeilonenTRT37,56  
8. Ada StorträskTRT31,33  

(8 osallistujaa)

Juniori työt

1. Silja Karjalainen SalPa 51,50  
2. Halla Lehtola RauTL 50,76  
3. Linda Perttala RauTL 47,93  
5. Salla-Kaisa HelianderTRT42,47  

( 7 osallistujaa)

YL 18.-20.1.2013 Kansallisten Junioreiden ja Senioreiden, l ja ll lohkon 2.vk Oulu, OLK

Kansalliset Juniori tytöt, lohko l

      SP FS  
1. Nea Valtonen TTK 90,06 1. 31,41  1. 58,66  
2. Mona Lehtinen TTK 89,46 3. 31,22 2. 58,24  
3. Oona Malm TTK 85,72 7. 29,79 3. 55,93  
8. Salla-Kaisa Heliander TRT 77,03 9. 28,61 7. 48,42  
15. Tiia Tuomola TRT 71,15 12. 27,98 15. 43,17  

(26 osallistujaa)

Kansalliset Seniorit, lohko l

      SP FS  
1. Oona Lindahl TTK 99,80 1. 37,59 1. 62,21  
2. Sara Huuskonen ETK 93,14 2. 33,52 2. 59,62  
3. Hanna Juhola JTL 84,19 3. 31,32 4. 52,87  
5. Anna-Sofia Jalonen TRT 80,40 4. 28,53 5. 51,87  
6. Tuulia Aalto TRT 73,41 6. 25,86 6. 47,55  

( 12 osallistujaa )

YL 11.-13.1.2013 Volvo Open Cup Riika, Latvia

Junior Ladies

      SP FS  
1. Maria Stavitskaya RUS 129,78 2. 45,01 1. 84,77   
2. Anna Hnychenkova UKR 128,09 1. 46,78 3. 81,31  
3. Angelina Kuchvalska LAT 126,42 3. 43,86  2. 82,56  
12. Eevi RuuttiFIN97,4211. 35,6312. 61,79  

( 29 osallistujaa)

YL 11.-13.1.2013 SM-noviisien 2vk. Kuopio, Kuls

SM-Noviisit  lohko l

      SP FS  
1. Emmi Peltonen EsJt 130,45 2. 40,52 1. 89,93  
2. Viveca Lindfors HL 120,59 1. 41,83 2. 78,76  
3. Hilla MurtoTRT105,394. 35,153. 70,24  
11. Asta PalmgrenTRT89,5910. 30,6011. 58,99  
20. Ida LundTRT82,6716. 29,9721. 52,70  
           

(41 osallistujaa joista 28 vapaaohjelmaan)

YL 6.1.2013 Silmu ja Aluecup pienet Pori, PoriTa

Silmut 2002 ja nuoremmat

1.Emma Junnila RauTL 43,33  
2. Klaara Lintunen VG-62 42,33 Finaalipaikka
3. Viivi Vaitiniemi PoriTa 41,33 Finaalipaikka
8. Saara VienoTRT38,00  
9. Alisa SaaranenTRT37,33  
14. Alisa SalminenTRT33,33  
16. Saara SalomäkiTRT32,00  

(18 osallistujaa)

Silmut 2001

1. Ville Aronkytö STR 38,00 Finaalipaikka
2. Sara ValkilaTRT37,67  
3. Ida Kemppainen STR 37,00 Finaalipaikka
4. Inez GinströmTRT35,33  
5. Nelli LundTRT35,00  
8. Oona AaltoTRT33,33  

(10 osallistujaa)

Minit 2003

1. Ella Siren VG-62 40,33  
2. Emmi ValtonenTRT39,67  
3. Matilda Suova RauTL 38,00  
4. Julia KoskeloTRT36,33 Finaalipaikka
5. Ava AaltoTRT35,00EM: Kauniit vaa'aat
6. Josefine LindblomTRT34,50 Finaalipaikka
12. Amanda AiroTRT30,67  
17. Matilda KarvonenTRT26,00  
19. Lotta VirtanenTRT24,67  
21. Hanna MononenTRT22,17  

(21 osallistujaa)

Minit 2004 ja nuoremmat

1. Jenniina Nilosaari STR 40,67  
2. Siiri Heikkilä RauTL 36,00  
3. Emma Teperi PoriTa 35,33  
4. Sara NieminenTRT34,33  

(15 osallistujaa)

Tintit 2004

1. Viveka Loukola  RNK 20,67  
2. Onni SaaranenTRT20,00Finaalipaikka
3. Siiri Salo RauTL 19,67  
Atte SaarinenTRT    
Lauri PerämäkiTRT    
Ellen LinnaTRT  EM: Upea vaaka

(14 osallistujaa)

TIntit 2005 lohko l

1. Ellen Hannula RauTL 21,00  
2. Minttu Laurila STR 19,33  
3. Mette Grusander STR 19,00 Finaalipaikka
Minttu ArolaTRT    
Emilia LiukasTRT    
Alina RumbinTRT    
Erika SirkiäTRT    

(12 osallistujaa)

Tinti 2005 lohko ll

1. Minea Karp PoriTa 24,00  
2. Emma Miettinen STR 21,67  
3. Alisa Savolainen VG-62 19,67 Finaalipaikka
Siiri JoopiTRT  EM: Hyvä vaakaliuku
Veera LaurenTRT    
Sofianna SalonenTRT    

(10 osallistujaa)

YL 14.-16.12.2012 SM-kilpailut JoKa, Joensuu 

SM-Juniori Tytöt

     SPFS  
1. Lyydia Määttänen TaTL 130,17 1. 49,14 2. 81,03  
2. Liubov Efimenko LTL 127,83 6. 41,88 1. 85,95  
3. Jenni Saarinen TaTL 123,61 4. 43,27 3. 80.34  
6. Eevi RuuttiTRT111,879. 39,186. 72,69  

(20 osallistujaa)

linkki tulossivuille: http://www.figureskatingresults.fi/results/1213/YLJTSM13/index.htm

YL 8.12.2012 Aluecup Tinti, Minit ja Aluedebytantit Naantali, VG-62

Tinti-04

1.Vieveka Loukola RNK 26,00  
 2.Essi Tuokko RNK 22,00 Finaalipaikka
3.Siiri Salo RauTL 21,33 Finaalipaikka
Atte SaarinenTRT    
Onni SaaranenTRT  EM: Upea vaakaliuku
Ellen LinnaTRT  EM: Kaunis musiikkiin luistelu

  Lauri Perämäki        TRT

(13 osallistujaa)

Tinti-05 lohko l

1. Minttu Laurila STR 23,33 Finaalipaikka
2. Ellen Hannula RauTL 23,00  
3. Jenny Karttunen PoriTa 21,33 Finaalipaikka
Minttu ArolaTRT    
Emilia LiukasTRT    
Alina RumbinTRT    
Erika SirkiäTRT    

(14 osallistujaa)

Tintit-05 lohko ll

1. Minea Karp PoriTa 25,33  
2. Emma Miettinen STR 25,33 Finaalipaikka
3. Vea Ramsten PoriTa 21,33  
Sofianna SalonenTRT    
Veera LaurenTRT    

 

 

Minit-03

1. Matlena Karvonen TRT 44,00  
2. Ella Siren VG-62 44,00 Finaalipaikka
3. Katarina Keskitalo STR 42,33 Finalipaikka
4. Emmi ValtonenTRT41,67 Finaalipaikka
5. Ava AaltoTRT39,67  
7. Julia KoskeloTRT38,00EM: Sujuva perusluistelu
13. Josefine LindblomTRT34,00  
14. Matilda KarvonenTRT33,00  
19. Amanda AiroTRT29,67  
22. Lotta VirtanenTRT25,67  
23. Hanna MononenTRT23,67  

(23 osallistujaa)

Minit -03 ja myöh.

1. Jenniina Nilosaari STR 51,67  
2. Laura Valkonen SalPa 40,00 Finaalipaikka
3. Emma Teperi PoriTa 37,67 Finaalipaikka
4. Sara NieminenTRT36,33  

 (15 osallistujaa)

Aluedebytanti

1. Taija Risti STR 51,33  
2. Aino-Maria Engblom RauTL 46,33 Finaalipaikka
3. Lotta LevonenTRT41,00 Finaalipaikka

(18 osallistujaa)

ML 7.-9-12.2012 SM-Seniorit,-juniorit,-noviisti 2.vk, Helsinki

SM-Juniorit

1. Team Fintastic HTK 160,18  
2. Musketeers HL 157,83  
3. Team Mystique HSK 147,52  
10. Festa AboensiaTRT94,46  

(14 joukkuetta)

SM-noviisit lohko ll

1. Dream Steps EVT 51,50  
2. Team Dynamique HSK 51,37  
3. Blue Diamonds JyTLS 45,50  
6. Filiae AboensesTRT38,08  

(9 joukkuetta)

YL 6.12.2012 Silmu Cup Naantali, VG-62

Silmut 2002 ja nuoremmat

1. Laura Rantanen RauTL 46,67    
2. Emma Junnila RauTL 42,67    
3. Aino Saarinen RauTL 40,33    
5. Saara VienoTRT37,33Finaalipaikka  
6. Alisa SalminenTRT37,33    
14. Alisa SaaranenTRT31,00    
22. Saara SalomäkiTRT25,67    

(22 osallistujaa)

Silmut 2001

1. Oona AaltoTRT46,33Finaalipaikka
2. Sara ValkilaTRT46,33Finaalipaikka
3. Ville Aronkytö STR 44,33  
5. Inez GinströmTRT42,33 Kauniit liu'ut ja askeleet
9. Nelli LundTRT37,67  

 

YL 2.12.2012 Kutsukilpailu Minit ja Silmut, SalPa

Minit 2004

1. Emma Airisto HTK 45,00  
2. Aava Utriainen ETK 42,33  
3. Ilona Virtanen ETK 42,00  
7. Sara NieminenTRT39,33  

(19 osallistujaa)

Minit 2003

1. Matlena KarvonenTRT46,33  
2. Emmi ValtonenTRT41,00  
3. Ella Siren VG-62 40,33  
4. Julia KoskeloTRT39,00  
6. Amanda AiroTRT36,00  
9. Ava AaltoTRT35,67EM Upea musiikkiin eläytyminen
12. Josefine LindblomTRT34,00  
20. Matilda KarvonenTRT29,33  

 21. Lotta Virtanen           TRT       28,67

(23 osallistujaa)

Silmut 2002

1. Emma Junnila RauTL 46,00  
2. Aino Saarinen RauTL 46,00  
3. Annika Hovi ETK 45,67  
9. Alisa SalminenTRT38,33  
14. Alisa SaaranenTRT37,33 EM Upeat liukuasennot
16. Saara VienoTRT35,67  
22. Saara SalomäkiTRT31,00  

(22 osallistujaa)

Silmut 2001

1. Oona AaltoTRT44,00  
2. Henna Takanen SalPa 43,67  
3. Isabella Vilos HTK 42,00  
5. Nelli LundTRT41,67  
6. Inez GinströmTRT40,00 EM Laadukkaat piruetit
7. Sara ValkilaTRT38,67  

(10 osallistujaa)

YL 1.12.2012 Debytanttien ja Noviisien 1.vk lohko 3 Turku, TRT

Debytantit

1. Sofia Sula LTL 55,15  
2. Linnea Pikkarainen HL 51,21  
3. Sandra Backman HL 50,54  
9. Mia KoskinenTRT46,67  
15. Amanda SalminenTRT41,88  
21. Iiris JanatuinenTRT38,39  

( 31 osallistujaa )

1. Elina Parviainen KEL 52,46  
2. Melinda Lääti KEL 50,66  
3. Vilma Virnes JoKa 50,06  
19. Milja Vanhanen TRT 39,63  
21. Ada StorträskTRT38,19  
23. Tiia-Maria SeilonenTRT37,16  
31. Janette JokiniemiTRT25,57  

( 32 osallistujaa )

Linkki tulossivulle:

https://trt-sporttisaitti-com.directo.fi/kilpailusivut/noviisien-ja-debytanttien-lohko-/tulokset/

YL 22.11.2012  Kuukausikilpailu Tinteille ja Elementti kilpailu Silmuille, TRT

Tintit:

1. Onni Saaranen 23,33    
2. Ellen Linna 22,33    
3. Helmi Saaranen 19,67    
Minttu Arola      
Sofianna Salonen      
Maija Männistö      
Alina Rumbin      
Siiri Joopi   EM: Hyvä alastulo valssihypyssä  
Veera Lauren      
Emilia Liukas      
Ava Suoraniemi      
Lauri Perämäki      
Atte Saarinen      
Erika Sirkiä      
       

Silmut:

Palkitut elementit

Kaksoisritti: Sara Valkila

Istumavaihtopiruetti: Saara Vieno

Istumavaihtopiruetti: Alisa Saaranen

Askelsarja: Sara Valkila

 

Yl 16.-18.11.2012 SM-senioreiden ja -junioreiden 2 vk. EVT, Vantaa

 

SM-Juniorit

 

    SP FS    
1.Jenni Saarinen 141,66 1. 50,81 2. 90,85    
2.Liubov Efimenkov 134,40 4. 43,22 1. 91,18    
3.Nelma Hede 128,11 2. 44,30 3. 83,81    
12.Eevi Ruutti97,1912. 35,8413. 61,35    
           

(37 osallistujaa joista 24 selviytyi vapaaohjelmaan)

Yl 18.11.2012 Kutsukilpailu SäNv, Säkylä

Tintit

1. Minea Karp PoriTa  
2. Emma Miettinen STR  
3. Ellen Hannula RauTL  
Ellen LinnaTRT  
Lauri PerämäkiTRT  

(15 osallistujaa)

Minit

1. Ava AaltoTRT  
2.Katarina Keskitalo STR  
3. Matilda Suova RauTL  
Amanda AiroTRT  

(17 osallistujaa)

Aluedebytantit 2001

1. Tilda LehtimäkiTRT  
2. Lotta LevonenTRT  
3. Emilia Suominen STR  

(10 osallistujaa)

Aluedebytantit 2000

1. Taija Risti STR  
2. Aino-Maria Engblom RauTL  
3. Iida MahkonenTRT  

(9 osallistujaa)

YL 15.-16.11.2012 Warsaw Cup

Novice Girls

      SP FS  
1. Deimante Kizalaite LTU 97,14 1. 36,47 2. 60,67  
2. Kristinna Vagtborg Jensen DEN 96,40 2. 34,56 1. 61,84  
3. Shaline Ruegger SUI 86,32 5. 29,32 3. 57,00  
9. Hilla MurtoFIN74,279. 28,5012 .45,77  
(45 osallistujaa)          

 

YL 9.-11.11.2012  SM-Noviisien 1. vk Rauma, RauTL

      SP FS    
1. Emmi Peltonen EsJt 118,12 1. 45,77 1. 72,35    
2. Viveca Lindfors HL 108,73 2. 38,37 2. 70,36    
3.Lilli Saksela EsJt 98,63 3. 36,36 4. 62,27    
9. Asta PalmgrenTRT87,404. 33,50 15. 53,90    
19. Hilla MurtoTRT78,9623. 26,1917. 52,77    
Ida LundTRT  32. 24,43-    
Linda KaivonenTRT  38. 21,97-    

( 39 osallistujaa, joista 28 selviytyi vapaaohjelmaan)

Tulokset kokonaisuudessaan: http://www.raumantaitoluistelijat.fi/index.php?id=7,168

YL 10.11.2012  Kutsukilpailu Salo, SalPa

Juniorit VO

1. Maria WallinTRT52,58
2. Linda Perttala RauTL 50,86
3. Julia Korsumäki TL 49,31
9. Salla-Kaisa HelianderTRT44,88
10. Tiia TuomolaTRT42,90
(15 osallistujaa)    

 

Seniorit

1. Sara Huuskonen ETK 51,74
2. Ida Nätkynmäki TL 50,40
3. Erika Koivisto SalPa 47,74
4. Anna-Sofia JalonenTRT43,85
(4 osallistujaa)      

 

Noviisi pojat

1. Joonas FräntiTRT43,36

(1 osallistuja)

Noviisi tytöt

1.Elina Parviainen  KEL 47,20
2. Ida Kiiveri STR 47,02
3. Aurota Helanto ETK 46,31
11. Ada StorträskTRT37,48
13. Tiia-Maria SeilonenTRT35,73
15. Milja VanhanenTRT35,18
24. Janette JokiniemiTRT26,80

(25 osallistujaa)

YL 4.11.2012 Alue Cup isot Pori, PoriTa

Aluedebytanti

1. Tilda LehtimäkiTRT50,67   Finaalipaikka
2. Taija Risti STR 46,67   Finaalipaikka
3. Ida MahkonenTRT46,67   Finaalipaikka
7. Lotta LevonenTRT38,33

( 20 osallistujaa)

YL 3.-4.11.2012 Wasa Cup Vaasa, VLK

Debs A

1. Mira Finne HSK 47,98
2. Jenni Heino JTL 45,05
3. Mia KoskinenTRT44,41
13. Amanda SalminenTRT39,02

( 19 osallistujaa)

Novice B

1. Tiina Loppi SeiTl 54,10
2. Ida-Emilia Rusanen JTL 47,42
3. Anna Saarela RauTL 47,41
10. Tiia-Maria SeilonenTRT42,67
11. Milja VanhanenTRT40,94

(16 osallistujaa)

Springs B 2001

1. Veera Perko EsJT 42,00
2. Alisa Paastela TTK 42,00
3. Melina Brusi TTK 41,33
8. Inez GinströmTRT36,33
10. Nelli LundTRT35,00

(20 osallistujaa)

Juniori A

      SP FS  
1. Emma Niemi TTK 102,45 1.38,13 1.64,32  
2. Vilma Lehtinen TTK 98,66 4.34,80 3.63,86  
3. Roosa Latvala ETK 97,75 5. 33,70 2.64,05  
7. Eevi RuuttiTRT90,626. 32,826. 57,80  
           

 

Spring A

1. Sara Oijennus HTL 37,49  
2. Sara ValkilaTRT33,26  
3. Oona AaltoTRT27,42  
6. Tilla TuominenTRT24,89  

( 6 osallistujaa)

Junior B

      SP FS    
1. Mona Lehtinen TTK 91,91 1. 34,77 2. 57,14     
2. Pauliina Haapakoski OLK 89,24 5. 30,58 1. 58,66    
3. Viivi Koivumäki SeiTl 86,27 6. 30,18 3. 56,09    
13. Tiia TuomolaTRT71,859. 27,8115. 44,04    

 

YL Kuukausikilpailu Tinti ja Minit, TRT

Tinti

1. Saaranen Onni 24,00  
2. Suoraniemi Ava 22,33  
3. Linna Ellen 21,67  
luistelujärjestyksessä    
Rumbin Alina    
Salonen Sofianna   Erityismaininta:  Hyvin liukuva vaaka eteen kauniissa asennosssa
Liukas Emilia    
Sirkiä Erika    
Arola Minttu    
Lauren Veera    
Joopi Siiri    
Saarinen Atte    
Männistö Maija    
Saaranen Helmi  

Erityismaininta: Hyvin pyörivät piruetit

  Perämäki Lauri

Minit

1. Karvonen Matlena 49,00  
2. Nieminen Sara 43,67  
3. Valtonen Emmi 43,67  
4. Koskelo Julia 42,67 Erityismaininta: Vauhdikas puhdas akseli
5. Aalto Ava 42,00 Erityismaininta: Hyvin liukuva eteensisä -vaaka
6. Lindblom Josefine 39,67  
7. Karvonen Matilda 37,67  
8. Mononen Hanna 33,83  
9. Amanda Airo 32,33  
10. Lotta Virtanen 27,33  

 

27.-28.10.2012 Junioreiden ja Senioreiden 1.vk Järvenpää, JTL

Juniorit

      SP FS  
1. Nea Valtonen TTK 89,56 4. 31,28 1. 58,28  
2. Jannika Myntti ETK 89,02 3. 32,05 2. 56,97  
3. Oona Malm TTK 87,31 6. 30,58 3. 56,73  
14. Maria Wallin TRT76,3611. 28,5613. 47,80  
15. Tiia TuomolaTRT75,598. 29,9414. 45,65  
19. Salla-Kaisa HelianderTRT68,3020. 24,1418. 44,16  

(29 osallistujaa)

Seniorit

      SP FS  
1. Oona Lindahl TTK 97,83 1.37,48 2. 60,35  
2. Sara Huuskonen ETK 95,16 2.33,64 1. 61,52  
3. Justiina Niemi EsJT 88,43 4.32,95 3.57,48  
6. Tuulia AaltoTRT78,246. 28,787. 49,46  
9. Anna-Sofia JalonenTRT76,147. 28,748. 47,40  

(13 osallistujaa)

 

YL 21.10.2012 Aluecup pienet Naantali, VG-62

Tintit -04

1. Loukola Viveka RNK 24,00
2. Niemi Iida RauTL 22,33
3. Jokinen Miisa RauTL 21,67
Saarinen AtteTRT  
Saaranen OnniTRT  
Perämäki LauriTRT  
Linna EllenTRT  

( 16 osallistujaa )

Minit -03

1. Matleena Karvonen TRT45,00Finaalipaikka
2. Matilda Suova RauTL 39.00 Finaalipaikka
3. Ava AaltoTRT38,67Finaalipaikka
9. Julia KoskeloTRT35,00  
10. Josefine LindblomTRT33,67  
13. Amanda AiroTRT31,67  
15. Matilda KarvonenTRT29,00  
19. Hanna MononenTRT27,00  
23. Lotta VirtanenTRT22,00  

( 23 osallistujaa )

Minit -04 ja nuoremmat

1. Jenniina Nilosaari STR 45,33 Finaalipaikka
2. Sara NieminenTRT35,33Finaalipaikka
3. Siiri Heikkilä RauTL 33,33  

( 15 osallistujaa )

YL 14.10.2012 Kutsukilpailu Tuusula, TL

Debytantit

1. Doris Louhikoski EsJT 56,71
2. Jenny Leppänen EsJT 49,77
3. Athina Arrakoski EsJT 46,37
11. Mia KoskinenTRT38,96
12. Amanda SalminenTRT37,61
14. Iiris JanatuinenTRT37,48

( 23 osallistujaa )

 

Seniorit

1. Sara Huuskonen ETK 58,33
2. Mala Shrestha TL 56,24
3. Anna-Sofia JalonenTRT49,66

( 9 osallistujaa )

 

Juniorit

1. Julia Korsumäki TL 58,00
2. Erika Niemi TL 53,50
3. Ella Louhivuori TL 51,34
10. Salla-Kaisa HelianderTRT45,16
12. Tiia TuomolaTRT41,69

( 15 osallistujaa )

 

SM-Noviisit

1. Emmi Peltonen EsJT 85,84
2. Hilla MurtoTRT64,62
3. Lilli Saksela EsJT 62,95
6. Asta PalmgrenTRT56,27
12. Linda KaivonenTRT45,13

( 12 osallistujaa )

 

Noviisit

1. Aino Kyllönen TL 47,55
2. Elli-Noora Nevalainen TL 42,98
3. Veera Saarelainen TL 42,21
5. Tiia-Maria SeilonenTRT40,15

10. Ada Storsträsk              TRT    32,42   

( 10 osallistujaa )        

YL 13.10.2012 Silmu Cup Turku, TRT

 

Silmut 2002 ja nuoremmat:

1. Laura Rantanene RauTL 46,00
2. Aino Saarinen RauTL 44,00
3. Veera Valkonen SalPa 43,00
4. Nuutti Järvinen SalPa 42,00
5. Emma Junnila RauTL 41,00
6. Valera Derkach SalPa 38,67
7. Seela Heilimö STR 38,00
8. Vladislav Filimonov SalPa 38,00
9. Anna Hannula RauTL 37,67
10. Klaara Lintunen VG-62 37,00
11. Alisa SaaranenTRT36,67
12.Saara VienoTRT36,33
13. Pinja Kainu PoriTa 34,00
14. Ilona Kuusisto PoriTa 33,67
15. Ilona Anttonen STR 33,33
16. Ella-Maria Vähäpassi VG-62 33,00
17. Alisa SalminenTRT32,33
18. Viivi Vaitiniemi PoriTa 31,00
19. Aada Ojala VG-62 31,00
20. Elli-Maria Lehtonen RauTL 30,00
21. Saara SalomäkiTRT25,67
22. Pinja Nuto PoriTa 22,00

 

Silmut 2001

1. Tilla TuominenTRT42,33
2. Henna Takanen SalPa 42,00
3. Ville Aronkytö STR 40,33
4. Ida Kemppainen STR 39,67
5. Sara ValkilaTRT37,33
6. Inez GinströmTRT36,00
7. Ida-Maria Hallongren RNK 35,00
8. Oona AaltoTRT33,67
9. Emma Vaahtera RauTL 31,00
10. Marianna Mykrä PoriTa 30,33
11. Evelina Salo PoriTa 29,67
12. Inka Helin STR 29,67
13. Nelli LundTRT28,00

 

YL 9.9.2012 Kutsukilpailu KaTa

SM-Noviisit

1.Erika Kangasmäki          ETK         30,49
2. Jade Rautiainen            KATA      30,49
3. Mariela Tapio                 ETK         30,38
6. Linda Kaivonen             TRT         26,25
7. Ida Lund                          TRT         25,04

Juniorit

1. Anna-Sofia Jalonen    TRT         28,60
2. Charlotte Nordman      KATA      26,95
3. Sofie Kankaanpää       KATA      26,55
6. Tuulia Aalto                  TRT         24,44

 

YL 15.-17.9.2012 Orton Trophy 2012

Junior A
1. Emilia Toikkanen HL 105,26 1 1
2. Saara Astola EVT 101,83 4 2
3. Arina Klinovitskaja KoRe 99,34 2 4
9. Essi Ranta TRT 81,46 11 8
 

Junior B
1. Elli Miina JoKa 75,95 2 1
2. Erika Niemi TL 74,08 4 2
3. Emma Silventoinen EVT 72,77 6 3
11. Salla-Kaisa Heliander TRT 60,52 13 6

 

Novice A
1. Viveca Lindfors HL 103,72 1 2
2. Pinja Kallela Tappara 101,96 2 3
3. Hilla Murto TRT 97,44 5 1
15. Asta Palmgren TRT 76,58 15 15
23. Ida Lund TRT 67,16 25 22


Novice B
1. Aurora Helanto ETK 48,24 1
2. Elina Parviainen KELS 47,64 2
3. Emilia Artela ETK 43,71 3
13. Ada Storträsk TRT 33,41 13

YL 28.-30.9.2012 Hyria Skating, Hämeenlinna HTL

Debs A

1. Doris Louhikoski ESJT 57,76
2. Emma Weckström LL 52,00
3. Ella Korpi TAPTL 51,27
13. Mia KoskinenTRT42,66

 ( 19 osllistujaa )

Novice A

1. Krista Lähteenmäki TAPTL 95,93
2. Hilla MurtoTRT95,72
3. Kia Waren ESJT 90,22
5. Asta PalmgrenTRT86,58

( 28 osallistujaa )

Novice B

1. Eini Kirveskari TAPTL 47,08
2. Taru Survonen TAPTL 46,46
3. Tiia Loppi SEITL 44,92
21.Tiia-Maria SeilonenTRT29,73
22. Ada StorsträskTRT29,50

 (23 osallistujaa )

 

 YL 5.10 Kuukausikilpailut,Helsinki HL

SM-Noviisit:
 

1.Viveca Lindfors HL 67,52
2.Hilla MurtoTRT60,34
3.Emma Ignatius HL 56,77
4.Karoliina Kuokkanen HL 55,15
5.Oona Ounasvuori HL 52,33
6.Asta PalmgrenTRT49,46

(6 osallistujaa)

Debytantit:

1.Sandra Backman HL 47,62
2.Linnea Pikkarainen HL 46,56
3.Suna Alkaya HL 43,21
4.Amanda SalminenTRT42,06
5.Mia KoskinenTRT36,53
6.Iiris JanatuinenTRT35,52
7.Nella Noiva HL 35,25
8.Kia Janatuinen HL 32,98
9.Lotta Holma HL 23,53

(9 osallistujaa)

YL 4.-6.1.2013 Froggie Cup Helsinki, HSK

Novice B

1. Ida-Emilia Rusanen JTL 46,89  
2. Aino Kyllönen TL 45,18  
3. Selma Mönkäre KATA 45,11  
6. Ada StorträskTRT41,62  
19. Milja VanhanenTRT37,26  
29. Janette JokiniemiTRT26,24  

(29 osallistujaa)

Debs A

1. Doris Louhikoski EsJt 57,41  
2. Ida Berglund HSK 53,64  
3. Jenni Heino JTL 52,70  
18. Iiris JanatuinenTRT41,85  
19. Amanda SalminenTRT41,69  

(28 osallistujaa)