Kauden 2013-2014 kilpailutulokset

Noviisien ja Debytanttien kulta-ja hopeafinaali, 15.-16.3.2014, ML

 

Noviisit

 

1. Maria Kahanpää  EVT  50,21

2. Kreeta Koutokangas  KaTa  49,09

3. Lumi Liikanen  HeiTa  48,70

8. Iiris Janatuinen  TRT  45,75

19. Amanda Salminen  TRT  38,09

(20 luistelijaa)

SM-Noviisit Hopeafinaali, 8-9.3.2014, TapTL

 

1. Kia Waren  EsJT  69,04

2. Mikaela Joensuu  TapTL  65,58

3. Ella Korpi  TapTL  64,44

8. Mia Koskinen  TRT  58,39

(24 luistelijaa)

Kutsukilpailu, 8.3.2014, KeLS

 

Tintit 2005

 

1. Sofia Perttilä  MJT  20,50

2. Elisabeth Husa  MJT  18,50

3. Sofianna Salonen  TRT  18,00

Veera Lauren

 

Minit, pojat

 

1. Leevi Pohjalainen  KeLS  40,00

2. Pietari Anttila  JTL  33,67

3. Atte Saarinen  TRT  32,00

4. Lauri Mulari  TRT  28,33

5. Lauri Perämäki  TRT  26,33

(5 luistelijaa)

 

Silmu B

 

1. Emma Airisto  HTK  46,33

2. Jennina Nilosaari  STR  45,67

3. Anna Sihvonen  NTL  42,67

13. Matilda Karvonen  TRT  36,67

27. Ada Nurhonen  TRT  27,00

(27 luistelijaa)

 

Aluedebytantit

 

1. Anni Purhonen  KeLS  42,00

2. Lotta Hiljanen  RauTL  37,00

3. Jutta Lankila  HaTal  35,33

10. Lotta Levonen  TRT  26,33

13. Lotta Virtanen  TRT  21,33

(14 luistelijaa)

 

Aluenoviisit

 

1. Raita Pakkanen  HaTal  43,00

2. Jenny-Rosa Mattila  HTK  40,00

3. Riina Mykkänen  HTK  39,33

7. Vanessa Heilimö  TRT  35,67

9. Iida Mahkonen  TRT  33,00

(9 luistelijaa)

 

Aluejuniorit

 

1. Sofi Rantanen  Salpa  35,67

2. Minja Letto  HyTL  34,00

3. Vera Vähätalo  OTK  33,67

4. Mathilda Isaksson  TRT  32,33

(6 luistelijaa)

 

Taitajat Axel+2H

 

1. Melina Hoikka  HyTL  41,33

2. Kati Pienmunne  KoTa  41,00

3. Petra Toivonen  KoTa  40,83

22. Iiris Anttila  TRT  27,33  Erityismaininta: Korkeat hypyt

(22 luistelijaa)

 

Taitajat Ei Axel

 

1. Oona Tammisto  MJT  42,00

2. Matilda Makkonen  KoTa  39,67

3. Iida Myllynen  HyTL  38,33

8. Janita Roos  TRT  31,67  Erityismaininta: Vahva esitys

13. Katarina Palkov  TRT  25,67

(22 luistelijaa)

Junioreiden ja Senioreiden loppukilpailu, 1.-2.3.2014, JoKa

 

Juniorit

 

1. Lotta malinen  RauTL  105,16

2. Pinja Kallela  TapTL  104,81

3. Viivi Hyttinen  JoKa  97,83

8. Ida Lund  TRT  92,43

(22 luistelijaa)

 

Seniorit

 

1. Eevi Ruutti  TRT  104,09

2. Oona Lindahl  TTK  103,89

3. Oona Mehtälä  OLK  95,71

(9 luistelijaa)

Tintit, Minit ja Aluedebytantit finaali, 2.3.2014, Salpa

 

Tintit 2006

 

1. Emilia Erko  RauTL  26,00

2. Enny-Fiia Vehkaoja  PoriTa  25,00

3. Lotta Terho  STR  24,00

Ava Suoraniemi  TRT  Erityismaininta: Hyvä istuma/nosturipiruetti

 

Tintit 2005

 

1. Viola Saarinen  PoriTa  25,00

2. Veera-Lotta Kaunisto  VaPS  22,33

3. Vilma Seppälä  STR  22,00

Emilia Liukas

Alina Rumbin

Siiri Joopi

Idil Mutluay  Erityismaininta: Hyvä istumapiruettivaritaatio

Minttu Arola

Erika Sirkiä

Emilia Biskop

 

Minit 2004

 

1. Viveka Loukola  RNK  47,67

2. Siiri Heikkilä  RauTL  47,33

3. Sara Nieminen  TRT  45,33

6. Ellen Linna  TRT  41,00

9. Camilla Leppänen  TRT  38,00

(9 luistelijaa)

 

Aluedebytantit

 

1. Lotta Hiljanen  RauTL  52,67

2. Emma Vaahtera  RauTL  48,33

3. Inez Ginström  TRT  46,67

5. Saara Salomäki  TRT  40,33

6. Alisa Salminen  TRT  40,00  Erityismaininta: Hyvä musiikin tulkinta

7. Lotta Levonen  TRT  38,33

(9 luistelijaa)

 

YL, Kutsukilpailu, 18.2.2014, HTK

 

Minit 2004

 

1. Sara Nieminen  TRT  46,33

2. Emma Tynjä  HTK  45,67

3. Laura Valkonen  Salpa  44,50

5. Ellen Linna  TRT  40,00  Erityismaininta: Kaunis esitys

7. Camilla Leppänen  39,67

(15 luistelijaa)

 

Silmu B

 

1. Emma Airisto  HTK  50,33

2. Amanda Hotanen  HTK  43,00

3. Stella Sainio  HTK  42,67

5. Julia Koskelo  TRT  40,00

13. Matilda Karvonen  TRT  31,67  Erityismaininta: Vauhdikkaat piruetit

14. Amanda Airo  TRT  31,00

(16 luistelijaa)

 

Silmu A

 

1. Saara Vieno  TRT  52,33

2. Juuli Kesker  JTL  51,33

3. Siru Nykänen  KeLS  47,67

5. Matlena Karvonen  TRT  44,67

(9 luistelijaa)

 

Aluenoviisit

 

1. Riina Mykkänen  HTK  37,67

2. Jenny-Rosa Mattila  HTK  36,00

3. Tilda Lehtimäki  TRT  35,33

4. Iida Mahkonen  TRT  34,33

(5 luistelijaa)

 

Debytantit

 

1. Pinja Tauriainen  HTK  54,59

2. Christina Holm  KeLS  47,19

3. Pilvi Laine  JTL  47,04

9. Sara Valkila  TRT  37,07

11. Tilla Tuominen  TRT  36,40

13. Nelli Lund  TRT  31,51

(13 luistelijaa)

 

Noviisit

 

1. Giitta Lagerbohm  HTK  44,94

2. Fanny Soukola  JTL  44,80

3. Linda Wallenius  Salpa  43,54

4. Iiris Janatuinen  TRT  42,01

9. Janette Jokiniemi  TRT  31,75

(9 luistelijaa)

 

Riedell Cup, 14.-16.2.2014, RauTL

 

Junior B

 

1. Lotta Malinen  RauTL  103,39

2. Pinja Kallela  TapTL  99,20

3. Isa Lumme  EVT  94,28

9. Ida Lund  TRT  87,16

(22 luistelijaa)

 

Novice A

 

1. Charlotta Löfgren  PoriTa  108,34

2. Anna Saarela  RauTL  103,39

3. Kia Waren  EsJT  98,58

15. Mia Koskinen  TRT  83,22

(23 luistelijaa)

 

Novice B

 

1. Ida Kiiveri  STR  44,62

2. Iitu Raski  KouJT  46,30

3. Fanny Soukola  JTL  43,48

7. Iiris Janatuinen  TRT  40,65

8. Amanda Salminen  TRT  40,46

(17 luistelijaa)

 

Debs A

 

1. Ava Ramsten  PoriTa  60,29

2. Emma Elo  KouJT  54,50

3. Sofia Ridal  HSK  52,27

26. Sara Valkila  TRT  41,00

27. Tilla Tuominen  TRT  39,30

(29 luistelijaa)

 

Springs A

 

1. Vera Vilen  ETK  38,19

2. Milania Väänänen  LTL  35,81

3. Edvina Langhoff  EsJT  35,66

5. Matlena Karvonen  TRT  34,10

23. Saara Vieno  TRT  29,17

(29 luistelijaa)

 

Cubs

 

1. Karolina Montin  VLK  55,33

2. Teresa Kotkavaara  VLK  52,67

3. Fanny Lindfors  HL  52,67

22. Atte Saarinen  TRT  35,67

29. Lauri Perämäki  TRT  28,33

(31 luistelijaa)

 

Junior C

 

1. Jasmin Laukkarinen  KouJT  27,75

2. Kaisa Prinkkilä  HTL  27,25

3. Emilia Aaltonen  HTL  26,07

4. Petra Ahonen  TRT  25,93

(6 luistelijaa)

 

Debs B

 

1. Emmi Luopajärvi  VLK  45,67

2. Maria Hannula  RauTL  43,33

3. Emma Vaahtera  RauTL

4. Inez Ginström  TRT  42,67

5. Alisa Salminen  TRT  37,00

(14 luistelijaa)

Orava Cup, 15.2.2014, LTL

 

1. Karoliina Kortesoja  TL  51,00

2. Henna Takki  LTL  48,00

3. Emily Rautio  LTL  44,33

8. Sara Nieminen  TRT  37,33  Erityismaininta: Musiikkiin luisteltu ohjelma

11. Julia Koskelo  TRT  32,83

12. Ada Nurhonen  TRT  30,67

14. Matilda Karvonen  TRT  29,33

(14 luistelijaa)

YL, Kutsukilpailu, 9.2.2014, KeLS

 

Silmu A

 

1. Henni Lohikoski  EVT  38,64

2. Sara Lahdenperä  EVT  36,45

3. Jenni Johansson  EVT  34,48

11. Saara Vieno  TRT  29,60

(17 luistelijaa)

 

Debytantit

 

1. Louna Heikkinen  KoTa  54,91

2. Anni Skogberg  EVT  52,01

3. Roosa Siivikko  HSK  49,21

14. Nelli Lund  TRT  37,08

17. Tilla Tuominen  TRT  33,42

(17 luistelijaa)

 

Noviisit

 

1. Iida Sopanen  EVT  47,99

2. Jasmin Matikainen  KoTa  47,83

3. Hanna Korhonen  HSK  46,36

15. Milja Vanhanen  TRT  36,84

17. Janette Jokiniemi  TRT  31,56

(17 luistelijaa)

 

SM-Noviisit

 

1. Jade Rautiainen  MTK  73,17

2. Pinja Laine  JTL  70,30

3. Jenni Heino  JTL  61,59

7. Mia Koskinen  TRT  54,66

(13 luistelijaa)

 

Juniorit

 

1. Ida Lund  TRT  58,11

2. Isa Lumme  EVT  57,14

3. Pinja Nieminen  KeLS  56,84

12. Anna-Sofia Jalonen  TRT  45,45

(16 luistelijaa)

 

YL, Silmu- ja aluecup, 9.2.2014, Salpa

 

Aluedebytantit

 

1. Inez Ginström  TRT  47,33

2. Emma Vaahtera  RauTL  41,33

3. Saara Salomäki  TRT  41,00  Finaalipaikka

8. Lotta Levonen  TRT  36,67

15. Hanna Mononen  TRT  25,33

16. Lotta Virtanen  TRT  24,33

(22 luistelijaa)

 

Aluenoviisit

 

1. Tilda Lehtimäki  TRT  45,33

2. Eeva Heikkilä  STR  40,00

3. Iida Mahkonen  TRT  39,00

4. Vanessa Heilimö  TRT  37,00

(5 luistelijaa)

 

Aluejuniorit

 

1. Aino-Maija Markkula  RauTL  47,67

2. Sofia Salo  RauTL  43,33

3. Camilla Wendelin  RauTL  39,67

6. Petra Ahonen  TRT  32,67

7. Mathilda Isaksson  TRT  27,67

(7 luistelijaa)

 

Silmu A

 

1. Seela Heilimö  VG-62  46,67

2. Ilona Kuusisto  PoriTa  44,00

3. Veera Valkonen  Salpa  42,67

6. Matlena Karvonen  TRT  38,67  Finaalipaikka

(9 luistelijaa)

 

Silmu B

 

1.  Hertta Esko  RauTL  43,00

2. Ava Aalto  TRT  42,67

3. Jennina Nilosaari  STR  41,00

8. Julia Koskelo  TRT  36,33

13. Ada Nurhonen  TRT  33,33

19. Matilda Karvonen  TRT  29,00

21. Amanda Airo  TRT  27,67

(23 luistelijaa)

 

YL, Kutsukilpailu, 8.2.2014, Salpa

 

Tintit 2006

 

1. Ava Suoraniemi  TRT  22,67

2. Fiiakaisa Laine  STR  21,33

3. Nella Jokinen  MTK  20,67

(19 luistelijaa)

 

Tintit 2005

 

1. Nia Nieminen  MTK  21,33

2. Iiris Hartikainen  MTK  20,67

3. Elsa Lintunen  VG-62  20,33

Emilia Biskop

Emilia Liukas

Erika Sirkiä

Minttu Arola

Siiri Joopi  Erikoismaininta: Kaunis ja liukuva vaaka

Sofianna Salonen  Erikoismaininta: Hyvä istumapiruetti

Alina Rumbin

Idil Mutluay

Veera Lauren

 

Taitajat

 

1. Astrid Aalto  TRT  22,33

2. Janita Roos  TRT  19,33

3. Liisa Leino  TRT  19,00

Emma Läärä  TRT

 

 

 

ML, Aluemestaruuskilpailut, 8.2.2014, VG-62

 

Masters

 

1. Finale Aboensia  TRT  71,00

2. Steps on Edge  EVT  63,33

3. Ice Elegance  HL  61,67

(3 joukkuetta)

 

Seniorit

 

1. Sun City Souls  VG-62  88,67

2. Fabella Aboensia  TRT  75,00

(2 joukkuetta)

 

Tulokkaat

 

1. Team Passion  PoriTa  65,00

2. Primavista  RauTL  60,33

3. Sun City Sequins  VG-62  60,00

4. Amicus Aboenses  TRT  55,67

(9 joukkuetta)

 

Debytanttien ja Noviisien 2.vk, 1.-2.2.2014, LTL

 

Noviisit

 

1. Petra Palmio  KooVee  52,65 

2. Viivi Iitiä  STR  50,68 

3. Wenla Vierimaa  OLK  48,57 

8. Iiris Janatuinen  TRT  45,83

13. Amanda Salminen  TRT  44,52 

27. Janette Jokiniemi   TRT 30,69 

(27 luistelijaa)

 

Debytantit

 

1. Jasmine Nilosaari  56,45  STR

2. Selma Välitalo  54,85  OLK 

3. Moona Heikkinen  KLS  54,73

26. Sara Valkila  TRT  41,70

(33 luistelijaa)

 

Silmucup, 26.1.2014, PoriTa

 

Silmu B

 

1. Jenniina Nilosaari  STR  46,67

2. Ava Aalto  TRT  46,33  Finaalipaikka

3. Valeria Derkach  Salpa  45,00

5. Julia Koskelo  TRT  43,33

10. Ada Nurhonen  TRT  37,00

13. Matilda Karvonen  TRT  36,00

16. Amanda Airo  TRT  35,67

(22 luistelijaa)

 

Silmu A

 

1. Klaara Lintunen  VG-62  43,33

2. Saara Vieno  TRT  42,33

3. Seela Heilimö  VG-62  41,00

6. Matlena Karvonen  TRT  39,33

(9 luistelijaa)

 

YL, Orava Cup, 22.1.2014, TL

 

1. Karoliina Kortesoja  TL  47,33

2. Tilda Liukkonen  LTL  44,67

3. Milania Väänänen  LTL  44,00

7. Matlena Karvonen  TRT  35,00  Erityismaininta: Upeat vaakaliu'ut

9. Saara Vieno  TRT  34,33

12. Sara Nieminen  TRT  31,00

13. Ada Nurhonen  TRT  29,67

14. Ellen Linna  TRT  28,67

16. Amanda Airo  TRT  24,00

(18 luistelijaa)

YL, Tammitemmellys, 19.1.2014, VaPS

 

Tintit 2005:

 

1. Veera-Lotta Kaunisto  VaPS  25,00

2. Sofia Keivaara  Koovee  23,00

3. Sofianna Salonen  TRT  21,33

Veera Lauren

Emilia Liukas  Erityismaininta: Vauhdikas askelsarja

Erika Sirkiä

Emilia Biskop

Minttu Arola

Alina Rumbin

Siiri Joopi

Idil Mutluay

 

Tintit 2006:

 

1. Emilia Erko  RauTL  27,00

2. Lumi Heinilä  Koovee  27,00

3. Fiiakaisa Laine  26,33

Ava Suoraniemi  Erityismaininta: Puhtaat ja huolellisesti tehdyt askeleet

YL, Kans. Senioreiden ja Junioreiden 2.vk, 18.-19.1.2014, TTK

 

Seniorit:

 

1. Oona Mehtälä  OLK  97,88

2. Eevi Ruutti  TRT  94,93

3. Oona Lindahn  TTK  93,62

6. Anna-Sofia Jalonen  TRT  81,02

(10 luistelijaa)

 

Juniorit:

 

1. Siiri Koutola  KuLS  91,15

2. Hanna Karkulehto  KuLS  89,93

3. Veera Peltomäki  VLK  88,90

6. Ida Lund  TRT  83,78

16. Salla-Kaisa Heliander  TRT  74,22

(32 luistelijaa)

SM-Noviisien 2.vk, 11.-12.1.2014, TRT

 

Lohko I

 

1. Anni Järvenpää  TapTL  121,15

2. Oona Ounasvuori  HL  110,04

3. Petra Laakkonen  TapTL  103,13

14. Mia Koskinen  TRT  88,39

(32 luistelijaa)

YL, Tintti- ja Minicup, 11.1.2014, VG-62

 

Tintit 2005:

 

1. Viola Saarinen  PoriTa  23,67

2. Eerika Sirkiä  TRT  23,33

3. Alina Rumbin  TRT  22,33

Emilia Biskop  Finaalipaikka

Sofianna Salonen  Finaalipaikka

Emilia Liukas

Veera Lauren

Minttu Arola  Finaalipaikka

Idil Mutluay  Erityismaininta: Hyvä istumapiruetti

Siiri Joopi

 

Tintit 2006:

 

1. Enny-Fiia Vehkaoja  PoriTa  26,67

2. Karoliina Kankare  STR  26,00

3. Tara Raatikainen  RauTL  25,00

Ava Suoraniemi  TRT  Erityismaininta: Hyvä kokonaisuus

 

Minit 2004:

 

1. Siiri Heikkilä  RauTL  54,00

2. Sara Nieminen  TRT  48,33

3. Öberg Melina  Salpa  48,33

6. Ellen Linna  TRT  47,00  Finaalipaikka

8. Camilla Leppänen  TRT  44,00

19. Atte Saarinen  TRT  36,00

22. Lauri Mulari  TRT  33,67

23. Lauri Perämäki  TRT  32,33

(24 luistelijaa)

 

 

YL, Aluemestaruus, 6.1.2014, PoriTa

 

Debytantit:

 

1. Ida Kemppainen  STR  53,71

2. Eevi Lehtinen  RauTL  51,78

3. Ava Ramsten  PoriTa  49,49

6. Sara Valkila  TRT  40,50

8. Nelli Lund  TRT  36,89

(8 luistelijaa)

 

Noviisit:

 

1. Ida Kiiveri  STR  52,82

2. Amanda Salminen  TRT  47,67

3. Fanni Salminen  RauTL  47,08

6. Iiris Janatuinen  TRT  45,25

14. Janette Jokiniemi  TRT  34,22

(15 luistelijaa)

 

SM-Juniorit:

 

1. Veera Heinonen  52,26

2. Asta Palmgren  TRT  44,67

(2 luistelijaa)

 

Seniorit:

 

1. Eevi Ruutti  TRT  61,48

2. Silja Karjalainen  Salpa  53,04

3. Anna-Sofia Jalonen  TRT  51,00

4. Tuulia Aalto  TRT  45,22

(4 luistelijaa)

 

Froggie Cup 2014, 4.-6.1.2014, HSK

 

Springs B:

 

1. Olivia Hentunen  KSK  46,00

2. Ava Aalto  TRT  43,67

3. Jessika Louhelainen  ETK, 43,67

12. Julia Koskelo  TRT  33,00

(27 luistelijaa)

 

Springs A:

 

1. Vera Vilen  ETK  41,20

2. Eeva Kaipainen  TapTL  39,74

3. Laura Nyberg  HTL  37,20

17. Matlena Karvonen  TRT  30,17

(27 luistelijaa)

 

Novice B:

 

1. Inka Jokinen  KSK  46,03

2. Taru Survonen  TapTL  45,85

3. Elli Heikkinen  KeLS  43,52

7. Amanda Salminen  TRT  42,01

18. Milja Vanhanen  TRT  30,83

(20 luistelijaa)

 

Novice A:

 

1. Anni Järvenpää  TapTL  114,83

2.Lilli Saksela   EsJT  101,97

3. Petra Laakkonen  TapTL  101,24

15. Mia Koskinen TRT  84,32

(23 luistelijaa)

 

Junior B:

 

1. Pinja Kallela  TapTL  102,94

2. Isa Lumme  EVT  98,66

3. Katariina Ahti  HSK  85,09

4. Ida Lund  TRT  84,99

16. Salla-Kaisa Heliander  TRT  69,58

(21 luistelijaa)

Silmucup ja Aluecup, 15.12.2013, VG-62

 

Silmu B:

 

1. Tildamaria Laine  STR  47,67

2. Jennina Nilosaari  STR  46,00

3. Hertta Esko  RauTL  45,00

5. Julia Koskelo  TRT  39,67  Finaalipaikka

8. Ava Aalto  TRT  39,33

9. Ada Nurhonen  TRT  36,67

12. Matilda Karvonen  TRT  33,67  Erityismaininta: Huolellinen kokonaisuus

14. Josefine Lindblom  TRT  32,00

19. Amanda Airo  TRT  28,00

(21 luistelijaa)

 

Silmu A:

 

1. Saara Vieno  TRT  46,00

2. Seela Heilimö  VG-62  44,83

3. Veera Valkonen  Salpa 43,33

5. Matlena Karvonen  TRT  39,67

(8 luistelijaa)

 

Aluedebytantit:

 

1. Emma Vaahtera  RauTL  47,00

2. Lotta Hiljanen  RauTL  46,33

3. Inez Ginström  TRT  44,00  Finaalipaikka

4. Alisa Salminen  TRT  42,67  Finaalipaikka

6. Lotta Levonen  TRT  38,67

11. Saara Salomäki  TRT  33,33

17. Lotta Virtanen  TRT  25,00

22. Hanna Mononen  TRT  23,00

(23 luistelijaa)

 

Aluenoviisit:

 

1. Tilda Lehtimäki  TRT  45,00

2. Iida Mahkonen  TRT  37,00 

3. Eeva Heikkilä  STR  35,33

4. Vanessa Heilimö  TRT  35,00  Finaalipaikka

(6 luistelijaa)

 

Aluejuniorit:

 

1. Petra Ahonen  TRT  42,33

2. Aino-Maija Markkula  RauTL  38,33

3. Camilla Wendelin  RauTL  38,00

5. Mathilda Isaksson  TRT  30,00  Finaalipaikka

(6 luistelijaa)

ML, Kutsukilpailu 14.12.2014, EVT

 

Tulokkaat:

 

1. Team Minique  HSK  76,75

2. Sunbeams  ETK  75,00

3. Little Steps  EVT  73,00

10. Amicus Aboenses  TRT  49,25

(14 joukkuetta)

LoSuTa-cup 2013, 6-7.12.2013, STR ja RNK

 

Tintit 2005 synt.

 

1. Veera-Lotta Kaunisto  VaPS  22,33

2. Elsa Lintunen  VG-62  21,33

3. Idil Mutluay  TRT  20,00

Sofianna Salonen  TRT  Erityismaininta:Upea nosturiliuku

Emilia Liukas  TRT

Emilia Biskop  TRT

Alina Rumbin  TRT

Minttu Arola  TRT

Siiri Joopi  TRT

Veera Lauren  TRT

Erika Sirkiä  TRT

 

Tintit 2006 ja myöh synt

 

1. Ava Suoraniemi  TRT  20,67

2. Emma Erholm  RauTL  20,67

3. Tara Raatikainen  RauTL  19,33

 

Minit 2004 synt

 

1. Siiri Heikkilä  RauTL  44,00

2. Viveka Loukola  RNK  41,00

3. Sara Nieminen  TRT  41,00

4. Camilla Leppänen  TRT  37,33

5. Ellen Linna  TRT  36,67

15. Atte Saarinen  TRT  25,00

19. Lauri Perämäki  TRT  23,00

(19 luistelijaa)

 

Aluedebytantit:

 

1. Inez Ginström  TRT  46,33

2. Lotta Hiljanen  RauTL  45,67

3. Alisa Salminen  TRT  42,33

5. Lotta Levonen  TRT  40,33

9. Saara Salomäki  TRT  35,00

15. Lotta Virtanen  TRT  28,00

19. Hanna Mononen  TRT  26,67

(23 luistelijaa)

 

Aluenoviisit:

 

1. Tilda Lehtimäki  TRT  41,00

2. Vanessa Heilimö  TRT  39,00

3. Eeva Heikkilä  STR  35,00

4. Iida Mahkonen  TRT  33,67

(4 luistelijaa)

 

Aluejuniorit:

 

1. Camilla Wendelin  RauTL  46,00

2. Mathilda Isaksson  TRT  34,33

3. Anna Heikkilä  VG-62  34,33

(3 luistelijaa)

 

Kuukausikisa, Tintit ja Silmut 2.12.2013

 

Tintit:

 

1. Ava Suoraniemi  23,33

2. Idil Mutluay  23,00

3. Alina Rumbin  18,33

Veera Lauren

Emilia Biskop

Minttu Arola

Siiri Joopi

Erika Sirkiä

Emilia Liukas

Sofianna Salonen

 

Silmut:

 

1. Saara Vieno  55,33

2. Matlena Karvonen  49,00

3. Ava Aalto  47,33

4. Julia Koskelo  45,67

5. Ada Nurhonen  37,00

6. Amanda Airo  35,67

7. Matilda Karvonen  35,50

 

Debytanttien ja Noviisien 1. vk, 30.11-1.12.2013

 

Debytantit:

 

1. Nella Noiva  HL  56,66

2. Selma Välitalo  OLK  55,33

3. Linnea Ceder  KeLS  54,91

19. Sara Valkila TRT  43,36

(32 luistelijaa)

 

Noviisit:

 

1. Valma Karttunen  SaTu  55,76

2. Linda Wallenius  Salpa  49,96

3. Bettiina Pasi  HaTaL  49,53

14. Iiris Janatuinen  TRT  42,65

24. Janette Jokiniemi  TRT  27,29

(25 luistelijaa)

 

Tintti-, mini- ja aluecup isot 24.11.2013, PoriTa

 

Tintit 2006 ja nuoremmat, lohko I

 

1. Enny-Fiia Vehkaoja  PoriTa  26,00

2. Ava Suoraniemi  TRT  24,00  Finaalipaikka

3. Tara Raatikainen  RauTl  23,33

(21 luistelijaa)

 

Tintit 2005

 

1. Veera-Lotta Kaunisto  VaPS  25,67

2. Viola Saarinen  PoriTa  24,00

3. Lotta Kauppila  RauTl  21,67  Finaalipaikka

Alina Rumbin  TRT

Siiri Joopi  TRT  Finaalipaikka  Erityismaininta:Hyvä musiikkiin luistelu

Emilia Liukas  TRT  Finaalipaikka

Sofianna Salonen  TRT

Emilia Biskop  TRT

Erika Sirkiä  TRT  Finaalipaikka

Veera Lauren  TRT

Minttu Arola  TRT

Idil Mutluay  TRT  Finaalipaikka

 

Minit 2004

 

1. Siiri Heikkilä  RauTl  49,00

2. Viveka Loukola  RNK  48,67

3. Sara Nieminen  TRT  48,00  Finaalipaikka

5. Camilla Leppänen  TRT  44,00  Finaalipaikka

6. Ellen Linna  TRT  44,00

11. Atte Saarinen  TRT  40,33

17. Lauri Perämäki  TRT  34,67

 

Aluedebytantit

 

1. Lotta Hiljanen  RauTl  46,33  Finaalipaikka

2. Inka Helin  STR  45,33  Finaalipaikka

3. Emma Vaahtera  RauTl  45,00  Finaalipaikka

4. Lotta Levonen  TRT  44,67

8. Alisa Salminen  TRT  40,67

10. Saara Salomäki  TRT  37,67

13. Lotta Virtanen  TRT  32,00

14. Hanna Mononen  TRT  31,33

(19 luistelijaa)

 

Aluenoviisit

 

1. Tilda Lehtimäki  TRT  51,33  Finaalipaikka

2. Eeva Heikkilä  STR  44,33

3. Iida Mahkonen  TRT  43,33  Finaalipaikka

4. Vanessa Heilimö  TRT  42,33

(6 luistelijaa)

 

Aluejuniorit

 

1. Aino-Maija Markkula  RauTl  48,00  Finaalipaikka

2. Sofia Salo  RauTl  46,00  Finaalipaikka

3. Petra Ahonen  TRT  45,67  Finaalipaikka

5. Mathilda Isaksson  TRT  33,67

(5 luistelijaa)

 

 

 

 

ML-kansalliset sarjat 1. kilpailu 2013-2014

 

Seniorit

 

1. Team Panique  HSK  52,48

2. Situations  ETK  48,55

3. Corda Borealis  OLK  44,53

4. Fabella Aboensia  TRT  43,70

(6 joukkuetta)

 

Masters

 

1. Finale Aboensia  TRT  40,62

2. Ice Elegance  HL  33,29


Oravacup 22.11.2013, TRT

 

1. Tilda Liukkonen  LTL  51,67

2. Ida Hämäläinen  LTL  47,67

3. Milania Väänänen  LTL  45,67

4. Saara Vieno  TRT  45,33  Erityismaininta: nopea, hyvin paikallaan pyörivä istumapiruetti

5. Matlena Karvonen  TRT  44,67  Erityismaininta: korkea, hyvästä vauhdista tehty saksi-hyppy

6. Ava Aalto  TRT  38,33  TRT

7. Ella Sjögren  LTL  37,33

8. Sani Elkala  LTL  36,67  Erityismaininta: hyvät vaakaliu'ut kauniissa asennossa

9. Ada Hämäläinen  LTL  33,67

10. Julia Koskelo  TRT  32,33

11. Amanda Airo  TRT  30,67

12. Matilda Karvonen TRT  28,33

(12 luistelijaa)

SM-seniorit ja -juniorit 2.vk 16-17.11.2013, Järvenpää

 

SM-juniorit

 

1. Jenni Saarinen  TapTL  133,85

2. Viveca Lindfors  HL  117,86

3. Hanna Kiviniemi  TapTL  115,38

25. Asta Palmgren 

(34 luistelijaa)

Promocup 8-10.11.2013, Salpa

 

Cubs B 2004

 

1. Siiri heikkilä  RauTL  49,67

2. Karolina Montin VLK  48,67

3. Viveka Loukola  RNK  47,83

7. Camilla Leppänen  TRT  41,67

10. Sara Nieminen  TRT  40,33

11. Ellen Linna  TRT  40,17

(25 luistelijaa)

 

Springs B

 

1. Annika Hovi ETK  48,33

2. Jessica Louhelainen  ETK  42,33

3. Valeria Derkach  Salpa  42,00

7. Ava Aalto  TRT  39,00

11. Julia Koskelo  TRT  36,67

14. Ada Nurhonen  TRT  35,67

25. Amanda Airo  TRT  29,33

26. Matilda Karvonen  TRT  28,00  Erityismaininta: Siisti askelsarja musiikkiin

(29 luistelijaa)

 

Springs A

 

1. Veera Valkonen  Salpa  35,61

2. Ella-Maria Vähäpassi  VG-62  34,32

3. Daria Kutina  Dinas  31,82

5. Saara Vieno  TRT  29,41

6. Matlena Karvonen  TRT  28,44 

(8 luistelijaa)

 

Debutants A

 

1. Aino Palosuo  EsJT  55,27

2. Jasminen Nilosaari  STR  53,82

3. Pinja Tauriainen  HTK  50,69

22. Tilla Tuominen  TRT  37,84

26. Sara Valkila  TRT  32,97

27. Nelli Lund  TRT  31,69

(29 luistelijaa)

 

Novice B

 

1. Ida Kiiveri  STR  51,89

2. Viivi Iitiä  STR  49,53

3. Selma Mönkäre  KaTa  47,87

13. Iiris Janatuinen  TRT  36,75

20. Janette Jokiniemi  TRT  28,95

22. Milja Vanhanen  TRT  27,78

(23 luistelijaa)

 

Novice A

 

1. Jenny Leppänen  EsJT  95,88

2. Paula Savolainen  EsJT  93,61

3. Sofia Sula  PTL  90,26

4. Mia Koskinen  89,82

(10 luistelijaa)

 

Junior B

 

1. Lotta Malinen  RauTL  108,17

2. Jenna Hienonen  EsJT  95,01

3. Halla Lehtola  RauTL  89,67

7. Ida Lund  TRT  82,06

13. Salla-Kaisa Heliander  TRT  74,71

(21 luistelijaa)

 

Junior A

 

1. Asta Palmgren  TRT  83,76

(1 luistelija)

 

Senior B

 

1. Eevi Ruutti  TRT  97,26

2. Hanna Uusitalo  TapTL  87,49

3. Tuulia Aalto  TRT  81,32

4. Anna-Sofia Jalonen  TRT  75,67

(5 luistelijaa)

YL kuukausikisa 4.11.2013, Tintit ja Minit

 

Tintit:

 

1. Erika Sirkiä  26,00

2. Ava Suoraniemi  25,33

3. Idil Mutluay  25,33

Veera Lauren

Siiri Joopi

Sofianna Salonen

Minttu Arola

Siiri Perämäki

Emilia Biskop

Emilia Liukas

Alina Rumbin

 

Minit:

 

1. Ellen Linna  52,00

2. Sara Nieminen  50,67

3. Camilla leppänen  47,83

4. Atte Saarinen  37,33

5. Lauri Perämäki  26,67

 

 

YL SM-noviisit 1. vk, 2-3.11.2013, KouJT

 

1. Anni Järvenpää  TapTL  122,85

2. Jade Rautiainen  MTK  118,78

3. Petra Laakkonen  TapTL  108,70

32. Mia Koskinen  TRT

(36 luistelijaa)

Tintticup RauTl, 27.10.2013

 

Tintit 05:

 

1. Viola Saarinen  PoriTa  23  Finaalipaikka

2. Veera-Lotta Ramsten VaPS  22,33  Finaalipaikka

3. Elsa Lintunen  VG-62  20  Finaalipaikka

Alina Rumbin  TRT  Finaalipaikka

Veera Lauren  TRT

Idil Mutluay  TRT

Sofianna Salonen  TRT  Erityismaininta: Hyvä liuku

Emilia Liukas  TRT

Emilia Biskop  TRT  Erityismaininta: Musiikkiin luisteltu ohjelma

Erika Sirkiä  TRT

Minttu Arola  TRT

Siiri Joopi  TRT

 

Tintit 06 ja myöh syntyneet:

 

1. Enny-Fiia Vehkaoja  PoriTa  25

2. Tara Raatikainen  RauTL  22,33

3. Ilona Aaltonen  Salpa  18,67

Ava Suoraniemi  TRT

 

Kansallisten jun ja sen 1. vk, OLK. 26-27.10.2013

 

Juniorit:

 

1. Jenna Hienonen  EsJt  102,82

2. Henna Hirvelä  OLK  98,62

3. Siiri Koutola  KuLS  97,69

9. Ida Lund  TRT  80,25

18. Salla-Kaisa Heliander  TRT  73,96

(35 luistelijaa)

 

Seniorit:

 

1. Oona LindahlTTK  99,62  Finaalipaikka

2. Eevi Ruutti  TRT  91,67  Finaalipaikka

3. Anna-Sofia Jalonen  82,38  Finaalipaikka

6. Tuulia Aalto  TRT  71,03

(10 luistelijaa)

 

 

Silmu- ja Minicup Vg-62 19.10.2013

 

Minit:

 

1. Siiri Heikkilä  Rautl  45,00  Finaalipaikka

2. Melina Öberg  Salpa  41,00  Finaalipaikka

3. Viveka Loukola  RNK  40,67

4. Camilla Leppänen TRT  38,67

8. Sara Nieminen TRT  36,67  Erityismaininta: Sujuva askelsarja

11. Ellen Linna  TRT  34,00

22. Atte Saarinen TRT  22,33

24. Lauri Perämäki TRT  20,67

(24 luistelijaa)

 

Silmu B:

 

1. Tildamaria Laine  STR  48,67  Finaalipaikka

2. Valeria Derkach  Salpa  46,00  Finaalipaikka

3. Jennina Nilosaari  STR   45,33

4. Ava Aalto  TRT  43,67

5. Julia Koskelo  TRT  41,67   Erityismaininta: taidokas musiikin tulkinta

11. Ada Nurhonen  TRT  33,33

16. Matilda Karvonen  TRT  30,67

17. Amanda Airo  TRT  30,33

(20 luistelijaa)

 

Silmu A:

 

1. Saara Vieno  TRT  43,33  Finaalipaikka

2. Ella Vähäpassi  VG-62  41,67  Finaalipaikka

3. Klaara Lintunen  VG-62  38,33

6. Matlena Karvonen  TRT  34,67    Erityismaininta: hyvät axelit

(8 luistelijaa)

 

 

Kutsukilpailu TL 12.10.2013

 

Debytantit:

 

1. Pinja Tauriainen  HTK  53,88

2. Ida Tonteri  HyTL  50,24 

3. Venny Siira  RTL  48,66

18. Tilla Tuominen TRT  35,47

19. Nelli Lund  TRT  34,31

(19 luistelijaa)

 

Noviisit:

 

1. Niini Toivola  TL 46,02

2. Ella Kivipuro  HSK  43,80

3. Kreeta Koutokangas  KaTa  43,48

9. Iiris Janatuinen TRT  40,74

22. Janette Jokiniemi TRT  31,74

(24 luistelijaa)

 

SM-noviisit:

 

1. Mia Koskinen  TRT 54,95

 

Juniorit:

 

1. Marjaana Ruokolainen  TL  60,05

2. Ella Louhivuori  TL  57,96

3. Emilia Artela  ETK  53,64

11. Ida Lund  TRT  44,16

12. Salla-Kaisa Heliander  TRT  41,57

(18 luistelijaa)

 

Seniorit:

 

1. Anna-Sofia Jalonen  TRT  51,72

2. Tuulia Aalto  TRT  50,14

3.Sofia Kurppa  KaTa  48,80

(5 luistelijaa)

 

YL SM-seniorit ja SM-juniorit 1 vk 11-13.10.2013

 

SM-juniorit:

 

1. Jenni Saarinen  TapTL  148,61

2. Viveca Lindfors  HL  114,90

3. Emmi Peltonen  EsJt  112,96

22. Asta Palmgren  TRT  83,52

(24 luistelijaa)

 

 

Turun Riennon Taitoluistelun Kutsukisat 28.-29.9.2013


 

28.9.2013 Tulokset:

 

Silmu B:

 

1. Jenniina Nilosaari  STR  45,67 
2. Valeria Derkach  SalPa  45,67
3. Emma Airisto  HTK  41,67

4. Julia Koskelo  TRT  40,00, erikoismaininta: Hyvä, musiikkiin sopiva askelsarja.
5. Tildamaria  Laine  STR  40,00
6. Ava Aalto  TRT  38,33
7. Matilda Suova  RauTL  37,00
8. Elli-Maria Lehtonen  RauTL  37,00
9. Katariina Keskitalo  STR  36,33
10. Ada Nurhonen  TRT  36,00
11. Laura Valkonen  SalPa  33,00
12. Amanda Hotanen  HTK  33,00, Erikoismaininta: Hyvä taivutuspiruetti.
13. Hertta Esko  RauTL  32,33, Erikoismaininta: Iloinen esitys. 
14. Sofi Rantonen  SalPa  30,67
15. Amanda Airo  TRT  30,67
16. Mona Kokko  SalPa  29,00
17. Matilda Karvonen  TRT  27,67
18. Miisa Heilimö  VG-62
19. Ilana Onnela  VG-62

 

Silmu A:

 

1. Lotta Loimusto  SalPa  34,26
2. Peppi Moilanen  HTL  31,41
3. Seela Heilimö  VG-62  31,41

4. Klaara Lintunen  VG-62  30,40
5. Ella-Maria Vähäpassi  VG-62  30,04
6. Laura Nyberg   HTL  29,18
7. Veera Valkonen  SalPa  28,42
8. Matlena Karvonen  TRT  27,84
9. Saara Vieno  TRT  24,52
10. Ella Siren  TRT  21,32

 

Noviisit:

 

1. Viivi Iitiä  STR  42,27
2. Fanni Salminen  RauTL  42,07
3. Martta Lehtonen  STR  41,28

4. Iiris Janatuinen  TRT  37,59
5. Eveliina Salo PoriTa  32,84
6. Taija Risti  STR  32,34
7. Senja Engblom  STR  28,41
8. Marianne Mykrä  PoriTa  28,32
9. Janette Jokiniemi  TRT  27,43
10. Mira Virtanen  VG-62  26,62

 

SM-Noviisit lyhyt ohjelman jälkeen:

 

1. Anna Saarela  RauTL  33,07
2. Charlotta Löfgren  PoriTa  32,84
3. Liina Malinen  RauTL  32,37
4. Oona Koivukoski  RauTL  29,56
5. Emmi Rantamäki  PoriTa  25,84
6. Sini Horila  HTL  25,74
7. Mia Koskinen  TRT  25,32
8. Veera Tunturi  STR  24,75
9. Wilma Aaltonen  RauTL  23,38

 

Juniorit lyhyt ohjelman jälkeen:

 

1. Lotta Malinen RauTL  35,04
2. Halla Lehtola RauTL 29,50
3. Emilia Lehtovirta  PoriTa  28,93
4. Ella Rantamäki   PoriTa 28,45
5. Ida Lund  TRT  28,25
6. Ninna Heikinmäki  HTL  26,62
7. Julia Vaula  STR  25,20
8. Anna Nevalainen  STR  25,02
9. Nella Heikinmäki  HTL  22,92
10. Tiia Tuomola  STR  20,96
11. Salla-Kaisa Heliander  TRT  20,32
 

SM-juniorit lyhyt ohjelman jälkeen:

 

1. Asta Palmgren  TRT  27,32
2. Veera Heinonen  PoriTa  24,46

 

Seniorit lyhyt ohjelman jälkeen:

 

1. Erika Koivisto  SalPa  29,97
2. Tuulia Aalto  TRT  28,10

 

SM-Seniorit lyhyt ohjelman jälkeen:

 

1. Eveliina Viljanen  PoriTa  32,76
2. Eevi Ruutti  TRT  30,20

 

JTL IC 2013 21-22.9.2013

 

Junior B:

 

1. Vilma Tuomi  JTL  88,51

2. Ida-Emilia Rusanen  JTL  79,23

3. Nea Suotula  JTL  78,27

7. Ida Lund  TRT  67,36

(10 osallistujaa)

 

Senior B:

 

1. Hanna Uusitalo  TapTL  82,58

2. Irina Kirjanen  JTL  75,92

3. Laura Ahonen  JTL  75,57

5. Anna-Sofia Jalonen TRT  71,22

6. Tuulia Aalto TRT  62,62

(9 osallistujaa)

Orton Trophy 2013 13-15.9.2013

 

Junior B:

 

1. Noora Putkonen  FI   87,64

2. Alisa Roselius  FI  80,44

3. Olivia Kuronen  FI  80,16

16. Salla-Kaisa Heliander  FI  63,04

(18 osallistujaa)

 

Isu Senior Ladies:

 

1. Helena Stenbacka  FI  122,09

2. Olivia Tuuva  FI  120,00

3. Eveliina Viljanen  FI  112,00

5. Eevi Ruutti  FI  97,35

(6 osallistujaa)

 

Tulokset 28.9.2013

PDF-tiedostoTähtiarviointi_SilmuB_280913.pdf (15 kB)
Silmu B tulokset
PDF-tiedostoSilmuA_FS_ResultWithClubNames.pdf (37 kB)
Silmu A tulokset
PDF-tiedostoNoviisit_FS_ResultWithClubNames.pdf (40 kB)
Noviisien tulokset
PDF-tiedostoSM-Noviisit_SP_ResultWithClubNames.pdf (38 kB)
SM-Noviisien tulokset lyhyt ohjelman jälkeen
PDF-tiedostoJuniorit_SP_ResultWithClubNames.pdf (39 kB)
Junioreiden tulokset lyhyt ohjelman jälkeen
PDF-tiedostoSM-Juniorit_SP_ResultWithClubNames.pdf (35 kB)
SM-Junioreiden tulokset lyhyt ohjelman jälkeen
PDF-tiedostoSeniorit_SP_ResultWithClubNames.pdf (35 kB)
Senioreiden tulokset lyhyt ohjelman jälkeen
PDF-tiedostoSM-Seniorit_SP_ResultWithClubNames.pdf (33 kB)

Tulokset 29.9.2013

PDF-tiedostoDebytantitpojat_FS_ResultWithClubNames.pdf (34 kB)
Debytantit pojat tulokset
PDF-tiedostoDebytantittytt_FS_ResultWithClubNames.pdf (39 kB)
Debytanttitytöt tulokset
PDF-tiedostoSM-Juniorit_FS_ResultWithClubNames.pdf (34 kB)
SM-Juniorit tulokset
PDF-tiedostoSM-Noviisit_FS_ResultWithClubNames.pdf (37 kB)
SM-Noviisit tulokset
PDF-tiedostoJuniorit_FS_ResultWithClubNames.pdf (39 kB)
Juniorit tulokset
PDF-tiedostoSeniorit_FS_ResultWithClubNames.pdf (35 kB)
Seniorit tulokset
PDF-tiedostoSM-Seniorit_FS_ResultWithClubNames.pdf (32 kB)
SM-Seniorit tulokset