Kauden 2014-2015 kilpailutulokset

YL 27-29.3.2015 EVT SPRINGCARNIVAL,ESPOO,EVT

JUNIOR C:

1.  Jella Rautiainen FIN 47,46
2. Alexandra Tsurilova EST 41,67
3. Sanni Tapola FIN 38,67
7. Janita RoosFIN/TRT24,67

(7 osallistujaa)

CUBS 2006:
 

1.   Jade Leikas FIN 51,00
2.   Anna Bodrone ITA 50,50
3.   Wilma Levola FIN 46,67
5.   Ava SuoraniemiFIN/TRT45,67
14. Lotta TerhoFIN/TRT40,00

(30 osallistujaa)

CUBS 2005:
 

1.   Emilia Hänninen FIN 47,67
2.   Vilma Uusipakka FIN 46,00
3.   Ellen Hannula FIN 45,00
17. Sofianna SalonenFIN/TRT37,00
27. Veera LaurenFIN/TRT30,00
30. Emilia LiukasFIN/TRT27,33

(33 osallistujaa)
 

SPRINGS B BOYS:
 

1. Roni Miravent FIN 34,00
2. Lauri MulariFIN/TRT33,67
3. Atte SaarinenFIN/TRT33,33

(4 osallistujaa)

SPRINGS B GIRLS 2004:

1. Elena Väänänen FIN 46,00
2. Nicole Liboa ITA 45,50
3. Emma Tynjä FIN 45,00
6. Sara NieminenFIN/TRT42,00

(24 osallistujaa)

CHICKS 2008 AND YOUNGER:
 

1. Vilma Kolehmainen FIN 22,33
2. Helmi Mannila FIN 19,00
3. Petra Lahti FIN 19,00
luistelujärjestyksessä    
* Venla MannerFIN/TRT  

(22 osallistuja)


CHICKS 2007:
 

1. Matilda Mäkelä FIN 25,67
2. Priya Filippov EST 20,67
3. Aada Laurila FIN 20,67
luistelujärjestyksessä    
* Minea HartikainenFIN/TRT  
* Doris KulmalaFIN/TRT  

(26 osallistujaa)

CHICKS 2006:
 

1. Lidia Haula FIN 25,00
2. Fanni Heikkilä FIN 24,67
3. Emmi Tirkkonen FIN 24,00
luistelujärjestyksessä    
* Ellen NorrenaFIN/TRTErityismaininta:Laadukkaat alastulot
* Ilona UskelinFIN/TRT  
* Peppiina OrvastoFIN/TRT  

(23 osallistujaa)
 

DEBUTANTS C:
 

1.   Anita Bricnacca ITA 56,67
2.   Isabella Latagliata ITA 47,67
3.   Janette Laukala FIN 47,33
17. Iiris AnttilaFIN/TRT29,67
19. Hanna MononenFIN/TRT26,33

(20 osallistujaa)
 

YL 21-22.3.2015 NOVIISIEN JA DEBYTANTTIEN HOPEAFINAALIT,KOTKA,KOTA

NOVIISIT:
 

1.   Pauliina Koskinen KeLs 47,95
2.   Anniina Virtanen RoiTa 47,81
3.   Sara Westerlund KoTa 47,59
4.   Iiris JanatuinenTRT47,40
19. Martta LehtonenTRT39,44

(20 osallistujaa)

DEBYTANTIT:
 

1.   Sirkku Koskenvaara EsJt 55,82
2.   Karoliina Kortesoja JTL 54,41
3.   Moa Rönnholm TTK 53,20
6.   Ida KemppainenTRT51,00
16. Saara VienoTRT46,39

(21 osallistujaa)

YL 14-15.3.2015 SM-NOVIISIEN SM-KILPAILUT,TIKKURILA

     SPFS
1. Petra Laakkonen TapTL 127,83 1. 1.
2. Sofia Sula PTL 111,96 2. 9.
3. Mia KoskinenTRT109,506.2.

(22 osallistujaa)

tulokset kokonaisuudessaan

YL 7.3.2015 KUTSUKILPAILUT,NAANTALI VG-62

DEBYTANTIT:
 

1. Ada-Sofia Rannelma RTL 47,62
2. Saara VienoTRT47,13
3. Henna Takanen Salpa 46,13
6. Ida KemppainenTRT44,25

(10 osallistujaa)

NOVIISIT:
 

1. Mira Virtanen VG-62 49,62
2. Jenny Hansen VG-62 49,23
3. Avila Pitkäkangas ETK 46,96
6. Martta LehtonenTRT40,18
7. Iiris JanatuinenTRT40,04

(13 osallistujaa)

SILMUT B:
 

1.   Emma Tynjä HTK 46,00
2.   Emma Miettinen STR 45,00
3.   Milena Pöntinen HL 42,00
5.   Ellen Linna TRT41,83
19. Lauri MulariTRT30,50

(20 osallistujaa)

JUNIORIT LYHYT OHJELMA:
 

1.   Saga Lönnqvist ETK 33,43
2.   Ida Nevalainen STR 31,49
3.   Emmi Koukkari RTL 30,62
7.   Amanda SalminenTRT28,79
8.   Ida KiiveriTRT27,79

(11 osallistujaa)
 

YL 1.3.2015 TINTTI-,MINI-,SILMU JA ALUECUPFINAALIT,SALO,SalPa

TINTIT 2007:
 

1. Matilda Mäkelä PoriTa 25,67
2. Ada Laurila PoriTa 25,67
3. Vilma Suhonen VG-62 24,67
luistelujärjestyksessä:    
*Josefiina SalonenTRT  

(15 osallistujaa)

TINTIT 2006:
 

1. Fanni Heikkilä PoriTa 24,67
2. Lidia Haula PoriTa 24,00
3. Fiiakaisa Laine VG-62 23,67
luistelujärjestyksessä:    
*Peppiina OrvastoTRT  

(15 osallistujaa)
 

TINTIT 2008 JA NUOREMMAT:
 

1. Senni Salonen RauTL 20,33
2. Minea Kiskola PoriTa 19,33
3. Lotta Vihiniemi SalPa 18,67
luistelujärjestyksessä:    
* Hertta LehtonenTRT  
* Venla MannerTRT  

(9 osallistujaa)
 

MINIT 2006 ja nuoremmat:
 

1. Emilia Erko RauTL 57,00
2. Wilma Levola PoriTa 48,33
3. Adeliina Välitalo PoriTa 47,00
6. Ava SuoraniemiTRT41,33

(9 osallistujaa)


MINIT 2005:
 

1. Viola Saarinen PoriTa 45,67
2. Alisa Savolainen VG-62 45,33
3. Mette Grusander STR 45,00
5. Sofianna SalonenTRT41,33
7. Minttu LaurilaTRT39,00

(9 osallistujaa)

 

SILMUT 2004 JA NUOREMMAT:
 

1. Jennina Nilosaari STR 50,00
2. Viivi Rahkala SalPa 49,00
3. Emma Miettinen STR 47,67
5. Sara NieminenTRT44,33
7. Ellen LinnaTRT43,33

(11 osallistujaa)

 

ALUEDEBYTANTIT:

1. Pinja Kainu PoriTa 50,00
2. Viivi Aronkytö STR 44,00
3. Hanna MononenTRT38,33

(6 osallistujaa)


 

YL 28.2.2015 LoSuTa ALUEMESTARUUSKILPAILUT,SALO,SalPa

DEBYTANTIT:
 

1. Saara VienoTRT49,03
2. Henna Takanen SalPa 44,02
3. Ella-Maria Vähäpassi VG-62 42,58
4. Ida KemppainenTRT42,39

(8 osallistujaa)

NOVIISIT:

1. Viivi Iitiä STR 51,24
2. Martta LehtonenTRT46,81
3. Jenny Hansen VG-62 46,17
5. Iiris JanatuinenTRT44,63

(13 0sallistujaa)

JUNIORIT:
 

1.   Liina Malinen RauTL 58,81
2.   Ida LundTRT58,60
3.   Linda Wallenius SalPa 55,26
10. Ida KiiveriTRT50.26
11. Amanda SalminenTRT46,18

(12 osallistujaa)

SM-NOVIISIT:
 

1. Mia KoskinenTRT63,86
2. Charlotta Löfgren PoriTa 57,18
3. Eevi Lehtinen RauTL 44,78

(3 osallistujaa)
 

YL 20-22.2.2015 LOUNASKESKUS TROPHY,TARTTO,VIRO

BASIC NOVICE A:
 

1.   Viola Sergejeva EST 35,50
2.   Gioia Pucci EST 34,06
3.   Anastasia-Anita Issajeva EST 32,74
9.   Saara VienoFIN/TRT28,96
21. Ida KemppainenFIN/TRT19,75

(21 osallistujaa)
 

CUBS A GIRLS:
 

1.   Kristina Stahhovskaja EST 35,62
2.   Victoria Lass EST 35,48
3.   Anastasiya Mucacheva RUS 34,63
21. Minttu LaurilaFIN/TRT22,33
23. Sara NieminenFIN/TRT21,32
24. Ellen LinnaFIN/TRT20,91

(28 osallistujaa)

CUBS A BOYS:
 

1.  Arlet Levandi EST 27,76
2.  Daniil Bertsevits EST 26,77
3.  Jegor Martchenko EST 25,28
4.  Atte SaarinenFIN/TRT19,31

(5 osallistujaa)

ADVANCE NOVICE A:
 

     SPFS
1. Aleksandra Shalova LAT 81,87 1. 1.
2. Linda Lukas EST 75,87 2. 4.
3. Mia KoskinenFIN/TRT75,628.2.

(12 osallistujaa)
 

JUNIOR LADIES:
 

     SPFS
1.  Sindra Kriisa EST 117,38 2. 1.
2.  Alicia Tsingisser EST 106,39 4. 2.
3.  Katjaana Kanninen FIN 98,72 3. 4.
5.  Ida KiiveriFIN/TRT91,176.6.
6.  Amanda SalminenFIN/TRT90,709.5.
7.  Ida LundFIN/TRT86,787.9.
9.  Asta PalmgrenFIN/TRT83,1613.8.

(14 osallistujaa)

 

BASIC NOVICE B:
 

1. Merily Keskkula EST 35,31
2. Martta LehtonenFIN/TRT34,24
3. Ksenija Bojkova LAT 31,23
4. Iiris JanatuinenFIN/TRT31,04

(7 osallistujaa)
 

YL 6-8.2.2015  RAUMACUP,RAUMA,RauTL

CHICKS:
 

1.   Matilda Mäkelä PoriTa 49,33
2.   Lidia Haula PoriTa 46,33
3.   Nuppu Keinänen KouJT 45,33
10. Ilona UskelinTRT38,00
19. Josefiina SalonenTRT33,00
25. Peppiina OrvastoTRT28,33

(31 osallistujaa)

CUBS:
 

1.   Emilia Erko RauTL 50,00
2.   Ella Leimi HSK 48,00
3.   Wilma Levola PoriTa 46,50
28. Siiri JoopiTRT32,67
32. Veera LaurenTRT28,33

(33 osallistujaa)
 

SPRINGS B:
 

1.   Matilda Suova RauTL 45,67
2.   Aiko Konttinen STR 44,00
3.   Emilia Sinitsyna HSK 43,67
10. Ellen LinnaTRT41,33
15. Sara NieminenTRT39,67

(30 osallistujaa)

DEBS A:
 

1.  Vera Vilen ETK 52,61
2.  Sara Aalto TapTL 50,64
3.  Mai Helske ETK 50,14
7.  Saara VienoTRT47,27
8.  Ida KemppainenTRT46,97

(16 osallistujaa)
 

NOVICE B:
 

1.   Jenny Hansen VG-62 48,16
2.   Fanny Soukola JTL 47,82
3.   Annika Uusitalo EVT 47,42
6.   Iiris JanatuinenTRT44,73
10. Martta LehtonenTRT40,53

(23 osallistujaa)
 

NOVICE A:
 

     SPFS
1. Mia KoskinenTRT92,461.2.
2. Essi Korpi TapTL 91,57 6. 1.
3. Natalia Periainen JyTL 88,54 3. 3.

(17 osallistujaa)
 

JUNIOR A:
 

     SPFS
1.   Pinja Kallela TapTL 117,78 1. 1.
2.   Saara Astola EVT 113,04 2. 2.
3.   Krista Wellström JTL 101,14 3. 6.
11. Asta PalmgrenTRT83,496.13.


JUNIOR B:
 

     SPFS
1.   Sanni Kuusela TapTL 96,28 1. 4.
2.   Alli Rytsölä TTK 95,80 3. 3.
3.   Liina Malinen RauTL 94,72 6. 2.
5.   Ida LundTRT93,2110.1.
9.   Ida KiiveriTRT87,637.9.
19. Amanda SalminenTRT72,9625.15.

(26 osallistujaa)
 

 

YL 30.1.2015 TÄHTISARJOJEN KUUKAUSIKILPAILUT

Tintit
1. Josefiina Salonen 23,67
2. Ilona Uskelin 20,00
3. Hertta Lehtonen 18,00
  Peppiina Orvasto  
  Doris Kulmala  
  Minea Hartikainen  
  Ellen Norrena  

 

Minit
1. Ava Suoraniemi   49,33 (pl 6 2/3)
2. Minttu Laurila   49,33 (pl 6 1/3)
3. Sofianna Salonen   47,33
4. Lotta Terho   42,67
5. Siiri Joopi   41,67
6. Emma Forsström ETK 41,00
7. Veera Lauren   35,67
8. Emilia Liukas   35,33

 

Silmu B, tytöt
1. Sara Nieminen 49,00
2. Ellen Linna 46,50

 

Silmu B, pojat
1. Lauri Mulari   40,33
2. Atte Saarinen   37,67
3. Evert Mattila ETK 34,33

 

YL 24.1.2015 NOVIISIEN JA DEBYTANTTIEN 2.VALINTAKILPAILU,PORVOO,PTL

NOVIISIT:
 

1.   Jenna Jäppinen LRL 55,20
2.   Iida Kokko TL 50,34
3.   Mira Virtanen VG-62 48,89
7.   Iiris JanatuinenTRT46,91
14. Martta LehtonenTRT44,77

(37 osallistujaa)

DEBYTANTIT:
 

1.   Aura Hautalahti TapTL 57,53
2.   Sara Aalto TapTL 55,94
3.   Saga Hynninen EsJt 54,86
9.   Ida KemppainenTRT48,83
32. Saara VienoTRT41,04

(33 osallistujaa)
 

YL 17-18.1.2015 JUNIOREIDEN 2.VALINTAKILPAILU,HEINOLA,HeiTa

     SPFS
1.    Kiira Kivisaari ETK 103,73 1. 1.
2.    Niina Viitaharju ETK 99,20 3. 3.
3.    Jenna Mustakangas OLK 98,74 4. 2.
13.  Ida LundTRT83,8814.14.
30.  Ida KiiveriTRT66,9325.30.
Amanda SalminenTRT24,8135.-

(38 osallistujaa)
TULOKSET KOKONAISUUDESSAAN

YL 18.1.2015 INARIA TAMMITEMMELLYS,VAMMALA,VAPS

TINTIT 2008:
 

1. Hertta LehtonenTRT19,33
2. Senni Salonen RauTL 19.00
3. Alina Maarni RauTL 18,66

(10 osallistujaa)

TINTIT 2007:
 

1. Vilma Suhonen VG-62 23,67
2. Elsa Liukkala KooVee 22,33
3. Kaisla Pirinen RauTL 21,67
luistelujärjestyksessä:    
Doris KulmalaTRT  
Josefiina SalonenTRT  
Minea HartikainenTRT  

(27 osallistujaa)

TINTIT 2006:
 

1. Fiiakaisa Laine VG-62 25,00
2. Karoliina Kankare STR 25,00
3. Aada Sorrola SalPa 24,00
luistelujärjestyksessä:    
Ellen NorrenaTRT  
Ilona UskelinTRTErityismaininta:Korkea ja hyvä tulppi!
Peppiina OrvastoTRT  

(32 osallistujaa)
 

YL 11.1.2015 ALUECUP.RAISIO,STR

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.   Pinja Kainu PoriTa 47,17
2.   Viivi Aronkytö STR 40,33
3.   Noora Sorrola SalPa 33,67
9.   Hanna MononenTRT25,67
10. Iiris AnttilaTRT25,00

(10 osallistujaa)
 

YL 6.1.2015 TINTTI,MINI-JA SILMUCUP,PORI,PORITA

TINTIT 2008:
 

1. Kiskola Minea PoriTa 26,33
2. Vihiniemi Lotta SalPa 22,67 Finaalipaikka
3. Salonen Senni RauTL 21,67
luistelujärjestyksessä    
Lehtonen HerttaTRTFinaalipaikka

(6 osallistujaa)
 

TINTIT 2007:
 

1. Mäkelä Matilda PoriTa 27,33
2. Suhonen Vilma VG-62 27,00
3. Miettinen Emilia STR 24,33
luistelujärjestyksessä    
Hartikainen MineaTRT  
Salonen JosefiinaTRTFinaalipaikka

(23 osallistujaa)
 

TINTIT 2006:
 

1. Sarkkila Netta VG-62 25,67
2. Heikkilä Fanni PoriTa 24,67
3. Laine Fiia-Kaisa Vg-62 24,33
luistelujärjestyksessä    
Orvasto PeppiinaTRT  
Norrena EllenTRT  
Uskelin IlonaTRTErityismaininta:Kauniit käsiliikkeet musiikkiin

(29 osallistujaa)
 

MINIT 2005:
 

1.   Grusander Mette STR 45,33
2.   Kauppila Lotta RauTL 43,00
3.   Laurila MinttuTRT42,67
6.   Salonen SofiannaTRT40,33 Finaalipaikka
15. Joopi SiiriTRT35,33
17. Lauren VeeraTRT32,00
23. Liukas EmiliaTRT27,67

(23 osallistujaa)

MINIT 2006:
 

1.   Erko Emilia RauTL 51,33
2.   Levola Wilma PoriTa 45,83
3.   Välitalo Adeliina PoriTa 45,33
5.   Suoraniemi AvaTRT40,33
10. Terho LottaTRT34,33

(13 osallistujaa)

SILMUT 2004:

1.   Loukola Viveka VG-62 50,00
2.   Nilosaari Jennina STR 48,33
3.   Nieminen SaraTRT45,67
6.   Linna EllenTRT42,00 Finaalipaikka
15. Saarinen AtteTRT36,00 Erityismaininta:Hienot liu´ut ja askeleet
16. Mulari LauriTRT35,67

(22 osallistujaa)

 

YL 4-6.1.2015 FROGGIE CUP,HELSINKI,HSK

SPRINGS B BOYS:

1. Pietari Anttila FIN 41,33
2. Max Sene FIN 39,33
3. Atte SaarinenFIN/TRT35,33
5. Lauri MulariFIN/TRT32,00

(6 osallistujaa)

SPRINGS B GIRLS:

1.   Silja Sivu FIN 45,33
2.   Aava Hyyti FIN 43,67
3.   Emma Tynjä FIN 43,00
9.   Sara NieminenFIN/TRT39,00  Erityismaininta:Upea musiikin tulkinta
13. Ellen LinnaFIN/TRT37,67

(36 osallistujaa)

NOVICE B:

1.   Iitu Raski FIN 51,81
2.   Hanna Korhonen FIN 49,73
3.   Nea Koukonen FIN 49,68
11. Martta LehtonenFIN/TRT42,62
15. Iiris JanatuinenFIN/TRT40,47

(27 osallistujaa)

NOVICE A:
 

     SPFS
1. Petra Laakkonen FIN 109,50 1. 1.
2. Sofia Sula FIN 104,34 2. 2.
3. Essi Korpi FIN 90,07 7. 3.
8. Mia KoskinenFIN/TRT82,193.19.

(23 osallistujaa)
 

JUNIOR B:
 

     SPFS
1.   Mira Mansikkaniemi FIN 94,67 3. 1.
2.   Sanni Kuusela FIN 92,46 1. 3.
3.   Wilma Aaltonen FIN 90.59 6. 2.
14. Amanda SalminenFIN/TRT75,4111.18.
18. Ida KiiveriFIN/TRT73,3720.12.

(25 osallistujaa)

DEBS A:
 

1.   Sara Aalto FIN 55,17
2.   Henni Lohikoski FIN 54,20
3.   Gabriella Sandström FIN 52,10
11. Ida KemppainenFIN/TRT47,21

(26 osallistujaa)
 

YL 6.12.2014 MINI-JA ALUECUP,NAANTALI,VG-62

MINIT 2005:

1.   Mette Grusander STR 44,33
2.   Viola Saarinen PoriTa 43,67
3.   Ellen Hannula RauTL 43,33
9.   Sofianna SalonenTRT39,00 Erityismaininta:Hyvä asento ikkuna liu´ussa
11.  Minttu LaurilaTRT38,00
17.  Emilia LiukasTRT30,67
22.  Veera LaurenTRT28,33

(24 osallistujaa)

MINIT 2006 JA MYÖHEMMIN:
 

1.   Emilia Erko RauTL 45,00
2.   Ava SuoraniemiTRT39,67 Finaalipaikka
3.   Viivi Väkiparta RauTL 36,33
9.   Lotta TerhoTRT32,00 Erikoismaininta:Hyvät ojennukset ja alastulot

(12 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.   Pinja Kainu PoriTa 43,00
2.   Viivi Aronkytö STR 42,33
3.   Iiris AnttilaTRT34,00
11. Hanna MononenTRT25,00 Erityismaininta:Hyvä bielman-liuku

(12 osallistujaa)
 

YL 30.11.2014 DEBYTANTTIEN JA NOVIISIEN I.VALINTAKILPAILU,ESPOO,EsJt

DEBYTANTIT:
 

1.  Vera Stolt PTL 56,83
2.  Sara Aalto TapTL 53,45
3.  Sara Lahdenperä EVT 52,03
8.  Saara VienoTRT48,72
9.  Ida KemppainenTRT47,97

(34 osallistujaa)
 

NOVIISIT:

1.    Niini Toivola TL 46,29
2.    Annika Uusitalo EVT 45,57
3.    Veera Perko HL 44,86
8.    Iiris JanatuinenTRT43,46
19. Martta LehtonenTRT41,31

(37 osallistujaa)

YL 23.11.2014 KUTSUKILPAILUT,SÄKYLÄ,SäNv

MINIT:
 

1.   Tara Raatikainen RauTL 48,67
2.    Fanni Vapaavuori RauTL 44,67
3.    Mette Grusander STR 44,33
11.  Siiri JoopiTRT38,00

(15 osallistujaa)
 

YL 21-23.11.2014 WASACUP,VAASA

NOVICE B:
 

1.   Viivi Iitiä STR 53,01
2.   Hilda Peltomäki VLK 41,84
3.   Iiris JanatuinenTRT41,49
10. Martta LehtonenTRT37,53

(28 osallistujaa)
 

NOVICE A:
 

     SPFS
1. Monica Lindfors HL 98,52 1. 2.
2. Mia KoskinenTRT98,173.1.
3. Nella Noiva HL 96,68 2. 4.

(15 osallistujaa)
 

JUNIOR B:
 

     SPFS
1.    Kiira Kivisaari ETK 98,60 1. 2.
2.    Henna Hirvelä OLK 90,83 2. 3.
3.    Emilia Lehtovirta PoriTA 88,97 11. 1.
8.    Amanda SalminenTRT84,5610.8.
14.  Ida LundTRT82,509.14.

(24 osallistujaa)
 

JUNIOR A:
 

     SPFS
1.   Niina Viitaharju ETK 94,77 4. 2.
2.   Alli Rytsölä TTK 94,08 1. 3.
3.   Alexandra Sandström EsJt 92,68 7. 1.
7.   Asta PalmgrenTRT77,886.8.

(8 osallistujaa)
 

DEBS A:
 

1. Vera Vilen ETK 49,77
2. Saga Hynninen EsJt 49,71
3. Sara Annala OLK 48,38
4. Ida KemppainenTRT47.47
9. Saara VienoTRT44,90

(22 osallistujaa)
 

YL 7-9.11.2014 PROMOCUP,SALO,SALPA

CUBS 2005:
 

1. Greta Laukala EVT 41,83
2. Minttu LaurilaTRT41,33
3. Mette Grusander STR 40,00

(15 osallistujaa)

CUBS 2006 AND YOUNGER:
 

1. Meri Fagerlund ETK 40,33
2. Anni Erkama ETK 36,33
3. Ninni Volanen PTL 35,67
8. Lotta TerhoTRT32,33 Erityismaininta:Teemaan sopiva tulkinta

(10 osallistujaa)
 

DEBS A:
 

1.   Aliisa Hokkanen KoTa 51,69
2.   Louna Penttinen KoTa 49,14
3.   Venla Väisänen TTK 48,68
10. Ida KemppainenTRT46,06
13. Saara VienoTRT43,85

(28 osallistujaa)
 

NOVICE B:
 

1.    Iitu Raski KouJt 54,24
2.    Ekaterina Petushkova RUS 53,77
3.    Annika Uusitalo EVT 47,55
22. Martta LehtonenTRT36,46

(31 osallistujaa)
 

JUNIOR B:
 

     SPFS
1.   Jenna Hienonen EVT 96,88 1. 1.
2.   Niina Viitaharju  ETK 90,58 4. 2.
3.   Ida LundTRT90,572.5.
6.   Amanda SalminenTRT86,246.6.
14. Ida KiiveriTRT79,025.17.

(30 osallistujaa)
 

JUNIOR A,SP:
 

1. Roosa Latvala ETK 37,83
2. Asta PalmgrenTRT34,74
3. Anna Saarela RauTL 34,66

(9 osallistujaa)
 

YL 1-2.11.2014 SM-NOVIISIEN 1.VALINTAKILPAILU,KUOPIO,KuLs
 

     LOVO
1. Doris Louhikoski EsJt 114,73 2. 1.
2. Petra Laakkonen TapTL 111,35 1. 2.
3. Mia KoskinenTRT99,734.3.

(34 Osallistujaa)
TULOSSIVUT
 

YL 1.11.2014 TINTTI,-MINI-JA SILMUCUP,RAUMA,RauTL

TINTIT 2008 JA NUOREMMAT:

1. Minea Kiskola RauTL 21,00   Finaalipaikka
2. Senni Salonen RauTL 19,33   Finaalipaikka
3. Alina Maami RauTL 16,67   Finaalipaikka
luistelujärjestyksessä:    
* Hertta LehtonenTRTErityismaininta:Hyvät vaakaliu`ut

(4 osallistujaa)

TINTIT 2007:
 

1. Vilma Suhonen VG-62 26,00   Finaalipaikka
2. Matilda Mäkelä PoriTA 25,33   Finaalipaikka
3. Emilia Miettinen STR 24,00   Finaalipaikka
luistelujärjestyksessä:    
* Minea HartikainenTRT  
* Josefiina SalonenTRT  

(17 OSALLISTUJAA)
 

TINTIT 2006:
 

1. Netta Sarkkila VG-62 25,67   Finaalipaikka
2. Fiiakaisa Laine VG-62 25,33   Finaalipaikka
3. Lidia Haula PoriTa 24,33   Finaalipaikka
luistelujärjestyksessä:    
* Peppiina OrvastoTRT  
* Ilona UskelinTRT  

(28 OSALLISTUJAA)
 

MINIT 2006 JA MYÖHEMMIN:

1.   Emilia Erko RauTL 51,00   Finaalipaikka
2.   Enny-Fiia Vehkaoja PoriTa 43,67   Finaalipaikka
3.   Tara Raatikainen RauTL 43,00   Finaalipaikka  
8.   Ava SuoraniemiTRT39,67
12. Lotta TerhoTRT30,67

(14 osallistujaa)
 

MINIT 2005:
 

1.   Mette Grusander STR 43,00   Finaalipaikka
2.   Minttu LaurilaTRT41,33   Finaalipaikka
3.   Lotta Kauppila RauTL 40,00   Finaalipaikka
6.   Sofianna SalonenTRT36,67
14. Veera LaurenTRT29,33
15. Emilia LiukasTRT27,67
16. Siiri JoopiTRT27,33

(19 osallistujaa)
 

 

SILMUT 2004 JA MYÖHEMMIN:

1.   Jennina Nilosaari STR 54,00   Finaalipaikka
2.   Sara NieminenTRT46,67   Finaalipaikka
3.   Viveka Loukola VG-62 44,00   Finaalipaikka
9.   Ellen LinnaTRT40,67
23. Lauri MulariTRT29,33
24. Atte SaarinenTRT27,00

(24 Osallistujaa)
 

YL 25-26.10.2014 JUNIOREIDEN JA SENIOREIDEN 1.LOHKON 1.VALINTAKILPAILU,ESPOO,ETK

JUNIORIT

     LOVO
1.    Niina Viitaharju ETK 102,48 2. 1.
2.    Kiira Kivisaari ETK 97,24 1.  2.
3.    Suvi-Tuuli Suokas ETK 96,11 4. 3.
13.  Amanda SalminenTRT80,2215. 13.
20.  Ida KiiveriTRT74,4419. 21.
  Ida LundTRT  36. 23,42-

(40 osallistujaa)

YL 16.10.2014 ISU KUTSUKILPAILU,HTK,HELSINKI

SM-NOVIISIT LYHYTOHJELMA

1. Charlotta Löfgren PoriTA 45,71
2. Mia KoskinenTRT34,81
3. Sofia Ridal HSK 33,64

(12 osallistujaa)

YL 4.10.2014 KUTSUKILPAILUT,NAANTALI VG-62

DEBYTANTIT:
 

1. Vera Vilen ETK 52,64
2. Sonja Rosqvist KooVee 48,58
3. Kerttu Mäkinen KooVee 46,76
4. Ida KemppainenTRT46,54
7. Saara VienoTRT42,06

(14 osallistujaa)


NOVIISIT:
 

1. Silja Toimela ETK 46,51
2. Iiris JanatuinenTRT44,64
3. Jenny Hansen VG-62 41,90

(14 osallistujaa)

JUNIORIT LYHYTOHJELMA:
 

1. Mira Mansikkaniemi HSK 33,54
2. Halla Lehtola RauTL 33,09
3. Suvi-Tuuli Suokas ETK 32,16
4. Ida KiiveriTRT29,33
7. Amanda SalminenTRT28,17

(13 osallistujaa)
 

YL 26-28.9.2014 HYRIA SKATING,HTL HÄMEENLINNA

CUBS 2005:
 

1.   Aada Lamponen KouJt 48,33
2.   Aava Vähäpassi VG-62 42,00
3.   Rosalla Korkala LTL 39,00
15. Emilia LiukasTRT26,33
18. Veera LaurenTRT23,00

(19 osallistujaa)
 

SPRINGS B 2004 and younger:

1.   Nora Koskelo-Koivisto JTL 52,00
2.   Peppi Vallenius TapTL 50,33
3.   Sinea Kostner KouJT 48,00
7.   Sara NieminenTRT45,33
16. Ellen LinnaTRT40,00

(43 osallistujaa)

YL 26-28.9.2014 TIKKURILA TROPHY,TTK TIKKURILA

 

CUBS 2006 and younger:
 

1. Frida Pajula LrL 49,00
2. Elli Helske ETK 48,00
3. Enny-Fiia Vehkaoja PoriTA 45,33
6. Ava SuoraniemiTRT39,00

(16 Osallistujaa)

CUBS 2005:
 

1.   Nina Temnova RUS 52,33
2.   Venla Laios HyTL 42,00
3.   Iida Mäki HSK 42,00
15. Sofianna SalonenTRT27,00

(16 osallistujaa)

SPRINGS B BOYS:
 

1. Max Sene HSK 38,33
2. Pietari Anttila JTL 35,17
3. Leevi Nevalainen KeLS 35,00
4. Lauri MulariTRT28,00
5. Atte SaarinenTRT26,33

(6 osallistujaa)
 

NOVICE B:
 

1. Henna Korhonen HSK 47,50
2. Veera Hyttinen TTK 45,82
3. Elina Lepistö HyTL 44,07
8. Iiris JanatuinenTRT40,04

(19 osallistujaa)

DEBS A:
 

1. Minttu Heikkinen KuLs 51,62
2. Karoliina Kortesoja JTL 48,54
3. Roosa Siivikko HSK 46,66
5. Ida KemppainenTRT46,17

(21 osallistujaa)

JUNIOR B:

     SPFS
1.   Kiira kivisaari ETK 95,77 3. 1.
2.   Jenna Mustakangas OLK 93,21 1. 3.
3.   Noora Putkonen LrL 92,03 2. 4.
12. Ida LundTRT77,738.12.

(18 osallistujaa)