Kauden 2015-2016 kilpailutulokset

YL 23-27.3.2016 TRIGLAV TROPHY,JESENICE SLOVENIA

JUNIOR LADIES:
 

   SPFS
1. Tina HellekenGER122,343.1.
2. Sara ContiITA119,462.2.
3. Alice YangUSA115,831.4.
4. Sallianna ÖzturkFIN/TRT114,548.3.
7. Mia KoskinenFIN/TRT108,986.6.

(22 osallistujaa)

YL 20.3.2016 TINTTI,MINI-JA ALUECUP FINAALIT,RAISIO

TINTIT 2008:
 

1. Hertta LehtonenTRT27,00
2. Senni SalonenRauTL25,67
3. Minea KiskolaPoriTa23,00
luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRT 
Fiona PoikonenTRT 
Polina TitovaTRT 
Nita ArtimoTRT 

(15 osallistujaa)

TINTIT 2007:
 

1. Viivi MerinenVG-6226,67
2. Venla NäseVG-6222,67
3. Melissa CookVG-6722,67
luistelujärjestyksessä  
Enrika MäkiTRT 
Doris KulmalaTRT 
Aino TähtinenTRT 

(15 osallistujaa)

MINIT 2006:
 

1. Lidia HaulaPoriTa48,33
2. Enny-Fiia VehkaojaPoriTa47,33
3. Ilona AaltonenSalPa46,67
9. Ilona UskelinTRT41,00

(15 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Nelli LundTRT49,00
2. Emma VaahteraRauTL48,00
3. Inka HelinVG-6237,67

( 6 osallistujaa)

YL 19.3.2016 TÄHTISARJOJEN KUTSUKILPAILU,TL,TUUSULA

TAITAJAT EI AXEL 2003 JA VANHEMMAT:
 

1. Milla SivusaloJTL35,67
2. Aino AholaKeLs32,00
3. Serafiina UraJTL26,00
6. Nanna MäkinenTRT18,33

(7 osallistujaa)
 

TAITAJAT EI AXEL 2004 JA NUOREMMAT:
 

1.    Laura MisukkaTL45,33
2.    Iiris PykälämäkiHaTaL45,33
3.    Elisabeth HusaKeLs41,33
15.  Suvi Yli-AlhoTRT29,67
18.  Kia KallioTRT27,33

(25 osallistujaa)

SILMUT C:
 

1.    Nea SaarimaaHyTL49,00
2.    Salla ParikkaVTL39,33
3.    Pihla MiinalainenVTL38,33
4.    Veera LaurenTRT36,33
5.    Vea PurorantaTRT36,33 Erityismaininta:Laadukas vaakaliuku
10.  Emilia LiukasTRT31,67 Erityismaininta:Hyvä katsekontakti
14.  Fanny AurenTRT19,67
15.  Tytti KilkkiTRT18,67
16.  Linnea LouvantoTRT14,00

(16 osallistujaa)

YL 11-13.3.2016 SKATE MALMÖ 2016,RUOTSI,MALMÖ

JUNIOR LADIES:
 

   SPFS
1.    Tifani TeszariSWE110,552.1.
2.    Mia KoskinenFIN/TRT104,661.4.
3.    Danielle KristenssonSWE99,454.3.
17.  Ida LundFIN/TRT86,2420.13.
19.  Asta PalmgrenFIN/TRT81,609.25.

(34 osallistujaa)
 

ADVANCE NOVICE:
 

   SPFS
1. Anja LiedholmSWE84,633.2.
2. Vivien TeszariSWE83,972.3.
3. Jelizaveta KopacaSWE83,141.4.
5. Ida KemppainenFIN/TRT70,4610.5.

(30 osallistujaa)

BASIC NOVICE A:
 

1. Milla DegerlundFIN31,09
2. Saara VienoFIN/TRT30,80
3. Alisa AimonenFIN29,64

(24 osallistujaa)

YL 13.3.2016 SILMUCUP FINAALI,SALO,SalPa

SILMUT B 2005 JA NUOREMMAT:
 

1. Henna GrundströmVaPs48,67
2. Mette GrusanderSTR46,00
3. Emma ErholmRauTL45,33
4. Ava SuoraniemiTRT43,67
5. Siiri JoopiTRT43,33
6. Sofianna SalonenTRT43,00

(15 osallistujaa)

YL 13.3.2016 TIMANTTISET KUTSUKILPAILU,SALO,SalPa

SILMUT B:
 

1. Tiiu RajalaRauTL38,00
2. Lotta TerhoTRT37,33
3. Aada SomerpaloSalPa36,00

(7 osallistujaa)

TINTIT 2008 JA NUOREMMAT:
 

1. Hertta LehtonenTRT27,00
2. Sade WesalainenSTR22,67
3. Nita ArtimoTRT19,67
luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRT 
Polina TitovaTRT 
Fiona PoikonenTRT 

(21 osallistujaa)

TINTIT 2007:
 

1. Melissa CookVG-6226,00
2. Viivi MerinenVG-6224,67
3. Enrika MäkiTRT23,00
luistelujärjestyksessä:  
Doris KulmalaTRT 
Aino TähtinenTRT 

(13 osallistujaa)
 

MINIT:
 

1.    Netta SarkkilaVG-6247,33
2.    Ilona AaltonenSalPa46,00
3.    Vilma SuhonenVG-6245,00
15.  Peppiina OrvastoTRT34,00
18.  Ellen NorrenaTRT33,33

(33 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Lotta LevonenSCT43,67
2. Sofia GranskogETK43,00
3. Inka HelinVG-6241,00
5. Iiris AnttilaTRT31,00

(8 osallistujaa)

YL 6.3.2016 ALUEMESTARUUSKILPAILUT,RAUMA,RauTL

SILMUT A:
 

1. Veera PaateroSalPa39,79
2. Ellen LinnaTRT34,50
3. Emilia ErkoRauTL34,05
4. Sara NieminenTRT33,70

(10 osallistujaa)


 

DEBYTANTTI POJAT:
 

1. Atte SaarinenTRT32,88

(1 osallistuja)

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1. Lotta LoimustoSalPa49,73
2. Saara VienoTRT48,65
3. Katariina KeskitaloSTR46,04

(7 osallistujaa)

SM-NOVIISIT FS:
 

1. Henna TakanenSalPa53,69
2. Eevi LehtinenRauTL51,52
3. Ida KemppainenTRT46,28

(3 osallistujaa)

JUNIORIT FS:
 

1. Jenny HansenVG-6256,06
2. Ida LundTRT53,38
3. Oona KoivukoskiRauTL52,67
4. Ida KiiveriTRT50,85
6. Iiris JanatuinenTRT48,53

(6 osallistujaa)
 

SM-JUNIORIT FS:
 

1. Mia KoskinenTRT59,34
2. Charlotta LöfgrenPoriTa58,24
3. Asta PalmgrenTRT53,24

(6 osallistujaa)

YL 5.3.2016 JUNIOREIDEN HOPEAFINAALI,JÄRVENPÄÄ,JTL

1.    Henna-Riikka TurppoLRL58,17
2.    Elina ParviainenKeLs57,37
3.    Saara KokkonenJTL55,75
8.    Ida LundTRT54,61
16.  Ida KiiveriTRT48,96

(18 osallistujaa)

YL 26-28.2.2016 LOUNAKESKUS TROPHY 2016,TARTTO,VIRO

JUNIOR LADIES:
 

   SPFS
1.    Elizabete JubkaneLAT120,843.1.
2.    Greta MorkyteLTU114,812.2.
3.    Linda LukasEST106,875.3.
12.  Iiris JanatuinenFIN/TRT85,2718.10.
18.  Ida KiiveriFIN/TRT77,9719.16.
20.  Martta LehtonenFIN/TRT69,9520.20.

(20 osallistujaa)



CUBS 2005:
 

1.  Patricia UdreLAT34,46
2.  Maarja-Lill MadissonEST32,08
3.  Anastasija KongaLAT31,36
8.  Siiri JoopiFIN/TRT24,74

(12 osallistujaa)
 

CUBS 2006:
 

1.    Sandra-Liisa JermonokEST35,88
2.    Milana ShlahovaLAT35,63
3.    Marija BrejevaLTU34,43
15.  Ava SuoraniemiFIN/TRT26,98
19.  Ellen NorrenaFIN/TRT18,69
20.  Peppiina OrvastoFIN/TRT13,63

(20 osallistujaa)

ADVANCE NOVICE:
 

   SPFS
1.    Viola SergejevaEST83,211.4.
2.    Alexandra ShlahovaLAT80,585.1.
3.    Karoliine RaudseppEST79,992.5.
12.  Ida KemppainenFIN/TRT70,538.13.

(24 osallistujaa)

BASIC NOVICE A:
 

1. Jekaterina MikhaylovaEST40,04
2. Olesia SavchenkoRUS39,69
3. Kristina StahhovskajaEST39,68
6. Saara VienoFIN/TRT34,23

(27 osallistujaa)

YL 20.2.2016 DEBYTANTTIEN KULTAFINAALI,OULU,OLK

DEBYTANTTI POJAT:

1. Jan OllikainenHL55,38
2. Toivo KokkKoTa46,55
3. Atte SaarinenTRT30,77

(4 osallistujaa)

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1. Jessika LouhelainenETK60,72
2. Eeva KaipainenTapTL60,65
3. Fanny LindforsEsJt59,41
7. Saara VienoTRT58,71

(23 osallistujaa)

YL 14.2.2016 MINICUP,RAISIO

MINIT 2006:
 

1.    Netta SarkkilaVG-6247,67
2.    Ilona AaltonenSalPa45,17
3.    Enny-Fiia VehkaojaPoriTa44,67
18.  Ellen NorrenaTRT35,00
25.  Ilona UskelinTRT31,67
29.  Peppiina OrvastoTRT28,33

(31 osallistujaa)

YL 13.2.2016 TINTTI-JA ALUECUP ISOT,TURKU

TINTIT 2008:
 

1. Minea KiskolaPoriTa27,33
2. Hertta LehtonenTRT26,33
3. Sade WesalainenSTR23,67  Finaalipaikka
luistelujärjestyksessä  
Fiona PoikonenTRT 
Polina TitovaTRT 
Lauri NiinijärviTRTFinaalipaikka ja erityismaininta:Tyylikäs ja huoliteltu esiintyminen
Nita ArtimoTRT 

(23 osallistujaa)

TINTIT 2007:
 

1. Viivi MerinenVG-6222,33
2. Melissa CookVG-6222,00
3. Tilda KoivistoSCT22,00
luistelujärjestyksessä:  
Eetu SaarinenTRT 
Enrika MäkiTRT 
Doris KulmalaTRTFinaalipaikka ja erityismaininta:huolellisesti tehdyt piruetit
Aino TähtinenTRT 

(21 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.    Ella TeuriRNK45,00
2.    Matilda KarvonenSCT41,67 Finaalipaikka
3.    Ilana OnnelaVG-6240,33
10.  Hanna MononenTRT30,00

(11 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Nelli LundTRT47,67
2. Emma VaahteraRauTL44,33
3. Lotta LevonenSCT43,33
7. Iiris AnttilaTRT31,67

(11 osallistujaa)

YL 6.2.2016 SILMUCUP JA TAITAJIEN KUTSUKILPAILU,NAANTALI,VG-62

SILMUT A:
 

1. Emilia ErkoRauTL46,33
2. Veera PaateroSalPa43,67
3. Sara NieminenTRT43,33
7. Ellen LinnaTRT38,17

(9 osallistujaa)

SILMUT B 2005 JA NUOR.

1.    Mette GrusanderSTR48,33
2.    Henna GrundströmVaPs44,00
3.    Siiri JoopiTRT42,67
6.    Sofianna SalonenTRT41,00
10.  Ava SuoraniemiTRT38,33
13.  Lotta TerhoTRT37,67

(23 osallistujaa)

SILMUT C:
 

1.    Arttu JuusolaPoriTa42,33
2.    Juliet VuorelaPoriTa41,33
3.    Anni VälimäkiPoriTa41,00
7.    Veera LaurenTRT33,67
9.    Tytti KilkkiTRT24,17
10.  Fanny AurenTRT24,00
11.  Anette ManeliusTRT21,50
12.  Linnea LouvantoTRT18,67

(12 osallistujaa)

TAITAJAT EI AXEL:
 

1. Ellen NurmiVG-62 
2. Elli NyyssönenUJK 
3. Vilma SeppäläVG-62 
Luistelujärjestyksessä:  
Nanna MäkinenTRT 
Iines IkuliTRT 
Kia KallioTRTErityismaininta:Hyvin liukuva taaksevaaka
Johanna ManeliusTRT 

(19 osallistujaa)

YL 30-31.1.2016 FROGGIE CUP 2016,HELSINKI,HSK

JUNIOR B:
 

   SPFS
1.    Mira MansikkaniemiHSK95,101.1.
2.    Ida-Emilia RusanenJTL90,953.2.
3.    Ellen NordenswanEVT88,578.3.
8.    Ida LundTRT82,062.13.
18. Martta LehtonenTRT61,7018.19.

(19 osallistujaa)

JUNIOR A:
 

   SPFS
1.    Sallianna ÖzturkTRT123,342.1.
2.    Jade RautiainenHL120,631.2.
3.    Lotta MalinenTTK113,264.3.
19.  Asta PalmgrenTRT82,7117.19.

(20 osallistujaa)

TL 30-31.1.2016 RAUMACUP,RAUMA,RauTL

CHICKS:
 

1.    Hertta LehtonenTRT51,33
2.    Pihla PekkarinenVLK48,67
3.    Minea KiskolaPoriTa48,33
10.  Doris KulmalaTRT43,67
15.  Aino TähtinenTRT39,33
17.  Enrika MäkiTRT39,00

(32 osallistujaa)

CUBS:
 

1.    Matilda MäkeläPoriTa56,33
2.    Viivi VäkipartaRauTL54,00
3.    Enny-Fiia VehkaojaPoriTa54,00
7.    Ilona UskelinTRT49,67
14.  Ellen NorrenaTRT45,67

(30 osallistujaa)

NOVICE A FS:
 

1.    Essi KorpiTapTL67,82
2.    Emilia JääskeläinenKooVee57,10
3.    Sara HankelaHTL56,84
12.  Ida KemppainenTRT47,20

(15 osallistujaa)

SPRINGS A:
 

1. Sanni YlitolvaJTL38,06
2. Emilia ErkoRauTL36,43
3. Silja SivuTapTL34,39
6. Ellen LinnaTRT32,87
7. Sara NieminenTRT31,14

(15 osallistujaa)

JUNIOR B FS:
 

1.    Wilma AaltonenRauTL58,76
2.    Elina ParviainenKeLs57,30
3.    Emilia LehtovirtaPoriTa56,87
12.  Iiris JanatuinenTRT42,57

(14 osallistujaa)

SPRINGS B:
 

1.    Emma ErholmRauTL46,33
2.    Rosa ReponenTapTL45,33
3.    Viola SaarinenPoriTa45,00
10.  Ava SuoraniemiTRT43,33
15.  Sofianna SalonenTRT40,00
16.  Lotta TerhoTRT39,67
24.  Siiri JoopiTRT34,67

(29 osallistujaa)

SPRINGS C:
 

1.    Elli EloSalPa45,00
2.    Elsa LintunenSTR42,00
3.    Sini RantonenSalPa42,00
13.  Vea PurorantaTRT33,00
15.  Emilia LiukasTRT29,33 Erityismainta:Monipuolinen askelsarja
16.  Veera LaurenTRT28,83
18.  Linnea LouvantoTRT16,00 Erityismaininta:Kaunis vaaka-asento
(18 osallistujaa)  

 

JUNIOR C:
 

1. Pihla TurunenKeLs47,67
2. Enni SaarikkoKeLs45,33
3. Nelli LundTRT44,33

(8 osallistujaa)

YL 23.1.2016 DEBYTANTTIEN III LOHKON 2.VALINTAKILPAILU,ESPOO,ETK

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1. Saara VienoTRT52,22
2. Jessika LouhelainenETK51,26
3. Alisa TurunenKuLs51,10

(27 osallistujaa)

DEBYTANTTI POJAT:
 

1. Jan OllikainenHL46,14
2. Toivo KokkKoTa38,52
3. Makar SuntsevVTL33,71
4. Atte SaarinenTRT26,61

(4 osallistujaa)

YL 23.1.2016 SILMU-JA ALUECUP SALO,Salpa

SILMUT A:
 

1.  Emilia ErkoRauTL48,00
2.  Siiri HeikkiläRauTL47,00
3.  Veera PaateroSalPa46,67
5.  Ellen LinnaTRT44,00 pl 5,33
6.  Sara NieminenTRT44,00 pl 5,00

(9 osallistujaa)
 

SILMU B 2005 JA MYÖHEMMIN:
 

1.   Mette GrusanderSTR44,33
2.   Ava SuoraniemiTRT44,00
3.   Siiri JoopiTRT43,33  Finaalipaikka
12. Minttu LaurilaTRT38,33
14. Lotta TerhoTRT37,33

(22 osallistujaa)

 

SILMU C:
 

1.   Elsa LintunenSTR39,00
2.   Vilma KarstenRNK38,67
3.   Arttu JuusolaPoriTa38,33
7.   Emilia LiukasTRT34.67 Erityismaininta:Sujuva askelsarja
8.   Veera LaurenTRT34,00
10. Anette ManeliusTRT25,50
11. Linnea LouvantoTRT17,33

(11 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.    Ella TeuriRNK47,00
2.    Ilana OnnelaVG-6243,67
3.    Sini MäkinenVaPs42,67
10. Hanna Mononen  TRT35,33

(13 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Emma VaahteraRauTL45,67
2. Lotta LevonenSCT42,50
3. Nelli LundTRT41,33
7. Iiris AnttilaTRT35,67 Erikoismaininta:Lennokas Axel

(10 osallistujaa)

YL 17.1.2016 INARIA TAMMITEMMELYS,SASTAMALA,VAPS

TINTIT 2007:
 

1. Venla NäseVG-6224,00
2.  Tilda KoivistoSCT23,00
3.  Joanna LähteenmäkiUpTL22,67
luistelujärjestyksessä:  
     Aino TähtinenTRT 
     Doris Kulmala TRT 
     Enrika MäkiTRT 
     Eetu SaarinenTRT 

(25 osallistujaa)
 

TINTIT 2008:
 

1.   Hertta LehtonenTRT26,33
2.   Fanni HelasjokiKooVee24,67
3.   Sara RantaKooVee22,33
luistelujärjestyksessä:  
      Nita ArtimoTRT 
      Polina TitovaTRT 
      Fiona PoikonenTRT 
      Lauri NiinijärviTRTErityismaininta:Hyvä kiihdytydpiruetti!

(23 osallistujaa)

SILMU B 2005:
 

1.    Veera-Lotta KaunistoVaPs46,00
2.    Henna GrundströmVaPs44,00
3.    Emilia BiskopSCT43,00
6.    Siiri JoopiTRT41,00
7.    Minttu LaurilaTRT40,00
12. Sofianna SalonenTRT37,00

(13 osallistujaa)

YL 16-17.1.2016 JUNIOREIDEN I JA II LOHKON 2.VALINTAKILPAILU,HELSINKI,HSK

   SPFS
1.   Tiia LoppiSeiTL94,856.1.
2.   Jannika PaajanenKouJt92,123.3.
3.   Vilma KosonenLRL90,175.2.
7.   Ida LundTRT85,361.15.
14. Ida KiiveriTRT78,4016.14.
19. Iiris JanatuinenTRT74,2615.20.
28. Martta LehtonenTRT54,1628.25.

(28 osallistujaa)

YL 9-10.1.2016 SM-NOVIISIEN 2.VALINTAKILPAILU,ESPOO,EsJt

Lohko 1.

   SPFS
1.    Linnea CederKeLs127,432.2.
2.    Enja RuokonenLrL126,303.1.
3.    Selma VälitaloOLK116,351.4.
31.  Ida KemppainenTRT78,3131.33.

(44 osallistujaa)

YL 6.1.2016 TINTTI-JA MINICUP,PORI,PoriTa

TINTIT 2007:
 

1. Tilda KoivistoSCT24,33
2. Venla NäseVG-6223,67
3. Melissa CookVG-6222,67
luistelujärjestyksessä:
 
  
Enrika MäkiTRTFinaalipaikka
Aino TähtinenTRTFinaalipaikka
Eetu SaarinenTRT 

(22 osallistujaa)

TINTIT 2008:
 

1. Hertta LehtonenTRT23,00
2. Senni SalonenRauTL21,67
3. Alina MaarniRauTL21,33
luistelujärjestyksessä:  
Polina TitovaTRTFinaalipaikka
Lauri NiinijärviTRTErityismaininta:Hieno musiikkiin luisteltu askelsarja
Fiona PoikonenTRTFinaalipaikka
Nita ArtimoTRTFinaalipaikka ja Erityismaininta:Reipas ja iloinen esitys

(18 osallistujaa)

MINIT 2006:
 

1.    Vilma PiipponenSalPa44,67
2.    Lidia HaulaPoriTa44,33
3.    Netta SarkkilaVG-6243,67
7.    Ilona UskelinTRT42,33 Finaalipaikka
17.  Peppiina OrvastoTRT35,67
21.  Ellen NorrenaTRT34,67

(30 osallistujaa)

YL 18-20.12.2015 SM-KILPAILUT 2016,MIKKELI

SM-JUNIORI TYTÖT:
 

   SPFS
1.    Sallianna ÖzturkTRT132,173.1.
2.    Joanna KallelaTapTL130,511.2.
3.    Emma NiemiEsJt121,174.3.
17.  Mia KoskinenTRT96,3619.9.

(19 osallistujaa)

YL 4-6.12.2015 SANTA CLAUS,VARALA-TIIMI,TAMPERE

SPRINGS B 2006 AND YOUNGER:
 

1. Adaliina NiininenFIN52,33
2. Lotte EronenFIN49,33
3. Lotta TerhoFIN/TRT46,00
4. Ava SuoraniemiFIN/TRT44,67

(16 osallistujaa)

SPRINGS B 2004-2005:
 

1.    Jenni PopperFIN50,67
2.    Maaria MännistöFIN48,00
3.    Ann-Marie SuorttiFIN46,67
10. Minttu LaurilaFIN/TRT37,67

(24 osallistujaa)

DEBUTANTS A BOYS:
 

1. Makar SuntsevFIN35,96
2. Atte SaarinenFIN/TRT31,12

(2 osallistujaa)

JUNIOR B FS:
 

1. Mira MansikkaniemiFIN62,79
2. Milla ParikkaFIN56,12
3. Elina ParviainenFIN52,77
8. Iiris JanatuinenFIN/TRT39,58

(11 osallistujaa)

NOVICE A :
 

   SPFS
1.    Anni SkogbergFIN114,223.1.
2.    Essi KorpiFIN114,022.2.
3.    Milania VäänänenFIN97,207.3.
14.  Ida KemppainenFIN/TRT81,2016.9.

(18 osallistujaa)

JUNIOR A:
 

   SPFS
1. Sallianna ÖzturkFIN/TRT121,236.1.
2. Ella KorpiFIN116,031.2.
3. Paula SavolainenFIN107,013.5.
8. Mia KoskinenFIN/TRT101,974.8.

(12 osallistujaa)

YL 5-6.12.2015 TÄHTISARJOJEN KUTSUKILPAILUT,TL,TUUSULA

ALUESILMUT:
 

1.   Peppi-Lotta PuhakkaSalPa51,33
2.   Julia ForssTTK46,67
3.   Kiia KarvonenTL44,00
5.   Veera LaurenTRT43,00
7.   Vea PurorantaTRT39,67
17. Tytti KilkkiTRT26,67

(17 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Anette RönkköTL48,67
2. Stella SjöblomTL44,00
3. Sofi RantonenSalPa41,00
6. Hanna MononenTRT29,00

(6 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Kati PienmunneHatal45,00
2. Mette HedborgMJT44,67
3. Eevi LeväniemiVTL39,67
5. Iiris AnttilaTRT36,33

(6 osallistujaa)

YL 5.12.2015 TINTTI-JA MINICUP,VG-62,NAANTALI

TINTIT 2008:
 

1. Kiskola MineaPoriTa27,00 Finaalipaikka
2. Lehtonen HerttaTRT26,00 Finaalipaikka
3. Salonen SenniRauTL21,33 Finaalipaikka
luistelujärjestyksessä:  
Artimo NitaTRT 
Niinijärvi LauriTRT 
Poikonen FionaTRT 
Titova PolinaTRT 

(17 osallistujaa)
 

TINTIT 2007:
 

1. Näse VenlaVG-6224,00 Finaalipaikka
2. Merinen ViiviVG-6221,33 Finaalipaikka
3. Koivisto TildaSCT21,00 Finaalipaikka
Luistelujärjestyksessä:  
Saarinen EetuTRT 
Tähtinen AinoTRT 
Mäki EnrikaTRT 

(21 osallistujaa)

MINIT 2006:
 

1.   Sarkkila NettaVG-6252,33 Finaalipaikka
2.   Väkiparta ViiviRauTL51,00 Finaalipaikka
3.   Vehkaoja Enny-FiiaPoriTa48,00 Finaalipaikka
21. Norrena EllenTRT35,00
26. Uskelin IlonaTRT32,67
27. Orvasto PeppiinaTRT32,33

(32 osallistujaa)

 

YL 28.11.2015 DEBYTANTTIEN III LOHKON 1.VALINTAKILPAILU,KUOPIO

DEBYTANTTI POJAT:

1. Jan OllikainenHL52,07
2. Toivo KokkKoTa38,15
3. Makar SuntsevVTL38,07
4. Atte SaarinenTRT30,23

(4 osallistujaa)

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1.    Jessika LouhelainenETK58,17
2.    Linnea FredrikssonHL57,66
3.    Petra LappalainenHL53,06
14. Saara VienoTRT46,68

(32 Osallistujaa)
 

YL 20-22.11.2015 WASA CUP,VAASA,VLK

SPRINGS B:
 

1.   Maaria Männistö VLK 50,00
2.   Ava SuoraniemiTRT49,33
3.   Hanna Toivanen HTK 48,67
5.   Sofianna SalonenTRT44,67
12. Lotta TerhoTRT40,67
24. Siiri JoopiTRT31,67

(30 osallistujaa)
 

CHICKS:
 

1. Hertta LehtonenTRT28,50
2. Minea Kiskola PoriTa 27,50
3. Enrika MäkiTRT27,50

(25 osallistujaa)

JUNIOR A:
 

     SPFS
1. Sallianna ÖzturkTRT120,771.1.
2. Mia KoskinenTRT111,372.2.
3. Niina Viitaharju ETK 102,95 3. 4.

(8 osallistujaa)
 


NOVICE A:
 

     SPFS
1. Selma Välitalo OLK 95,02 2. 1.
2.  Natalia Periainen Diskos 91,89 3. 2.
3.  Silja Toimela ETK 91,34 1. 3.
9. Ida KemppainenTRT83,8413.6.

(16 osallistujaa)

 

JUNIOR B:
 

     SPFS
1.   Ida-Emilia Rusanen JTL 98,04 4. 1.
2.   Tiia Loppi SeiTL 64,13 1. 2.
3.   Emilia Lehtovirta PoriTa 89,57 3. 4.
5.   Ida LundTRT85,622.8.
9.   Iiris JanatuinenTRT80,1814.5.
14. Ida KiiveriTRT71,8315.12.

(16 osallistujaa)
 

 


 

YL 14.11.2015 SILMU-JA ALUECUP,NAANTALI,VG-62

SILMUT A:
 

1. Ellen LinnaTRT44,50 Finaalipaikka
2. Veera Paatero SalPa 43,67 Finaalipaikka
3. Aiko Konttinen SCT 41,00

(9 osallistujaa)

SILMUT B 2005:
 

1. Mette Grusander STR 43,67 Finaalipaikka
2. Viola Saarinen PoriTa 42,33 Finaalipaikka
3. Ava SuoraniemiTRT41,00 Finaalipaikka
4. Sofianna SalonenTRT39,00 Finaalipaikka
6. Lotta TerhoTRT38,00 Erityismaininta:Hieno musiikin tulkinta
9. Minttu LaurilaTRT37,33 Erityismaininta:Hyvästä vauhdista tehty kaksoissalchhow

(22 osallistujaa)

SILMUT C:
 

1.   Vivi Lauttamus PoriTa 37,67 Finaalipaikka
2.   Anni Välimäki PoriTa 37,67 Finaalipaikka
3.   Vilma Karsten RNK 36,00
5.   Veera LaurenTRT32,67
10. Veea PurorantaTRT26,67
12. Anette ManeliusTRT21,00

(12 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.   Pinja Kainu PoriTa 43,67 Finaalipaikka
2.   Ilana Onnela VG-62 42,00 Finaalipaikka
3.   Viivi Aronkytö STR 41,33 Finaalipaikka
11. Hanna MononenTRT30,00

(13 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Emma Vaahtera RauTL 49,33 Finaalipaikka
2. Nelli LundTRT46,33 Finaalipaikka
3. Lotta Levonen SCT 41,67
8. Iiris AnttilaTRT31,67

(11 osallistujaa)
 

YL 6-8.11.2015 PROMOCUP,SALO,SalPa

CUBS 2006:
 

1.    Lidia Haula PoriTa 53,33
2.    Netta Sarkkila VG-62 50,67
3.    Siiri Tammisto MJT 49,33
16. Ilona UskelinTRT43,33
22. Ellen NorrenaTRT37,67
30. Peppiina OrvastoTRT30,00

(30 osallistujaa)
 

SPRINGS B 2005 AND YOUNGER:
 

1.    Greta Laukkala EVT 52,67
2.    Mette Grusander STR 52,33
3.    Aada Somerpalo SalPa 50,00
5.    Minttu LaurilaTRT47,33
13.  Ava SuoraniemiTRT45,33 Erityismaininta:Hyvän tempon vaihtelu ja musiikkiin luistelu
14.  Sofianna SalonenTRT44,33
18.  Lotta TerhoTRT41,00
21.  Siiri JoopiTRT39,67

(30 osallistujaa)
 

DEBS A:
 

1. Saara VienoTRT51,67
2. Ria Päivölä EsJt 50,37
3. Jenni Johansson EVT 49,46

(17 osallistujaa)
 

SPRINGS A:
 

1.    Ellen Oikari KaTa 38,97
2.    Elena Väänänen EsJt 36,08
3.    Aiko Konttinen SCT 34,48
4.    Ellen LinnaTRT34,07
18. Sara NieminenTRT28,64

(27 osallistujaa)
 

NOVICE A:
 

     SPFS
1.  Anni Skogberg EVT 97,77 1. 1.
2.  Ekaterina Petushkova FSF/RUS 95,59 2. 2.
3.  Sara Lahdenperä EsJt 83,02 5. 4.
5.  Ida KemppainenTRT80,7216.3

(19 osallistujaa)
 

JUNIOR B:
 

     SPFS
1.  Jenna Hienonen EVT 93,06 1. 1.
2.  Emilia Lehtovirta PoriTa 91,85 2. 2.
3.  Ida LundTRT87,674.4.
8.  Ida KiiveriTRT83,368.8.

(22 osallistujaa)
 

YL 1.1.2015 ALUESARJAT KUTSUKILPAILU,RAISIO,STR

ALUESILMUT:
 

1.   Elsa Lintunen STR 43,00
2.   Vilma Karsten RNK 41,33
3.   Vivi Lauttamus PoriTa 38,00
4.   Veera LaurenTRT38,00 Erityismaininta:Kauniit vaakaliu ut puhtaalla kaarella
8.   Veea PurorantaTRT23,83
9.   Anette ManeliusTRT20,00
10. Fanny AurenTRT18,17

(10 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.   Ilana Onnela VG-62 46,33
2.   Ella Teuri RNK 42,67
3.   Viivi Aronkytö STR 38,33
8.   Hanna MononenTRT29,33

(11 osallistujaa)

ALUEJUNIORIT:
 

1. Nelli LundTRT44,33
2. Iiris AnttilaTRT37,00
3. Lotta Raitanen Vg-62 36,00

(9 osallistujaa)
 

YL 31.10-1.11.2015 SM-NOVIISIEN LOHKO I 1.VALINTAKILPAILU,KOOVEE,TAMPERE

     SPFS
1.    Linnea Ceder KeLs 115,58 4. 1.
2.    Enja Ruokonen LRL 107,04 2. 4.
3.    Laura Karhunen LRL 106,51 3. 3.
24.  Ida KemppainenTRT79,2724.22.

(47 osallistujaa)

YL 30.10.2015 KUTSUKILPAILU,KOOVEE,TAMPERE

DEBYTANTIT:
 

1. Milla Degerlund ETK 53,30
2. Saara VienoTRT52,22
3. Lilli Hanhinen TapTL 51,29

(27 osallistujaa)

SILMUT A:
 

1.   Olivia Lisko TapTL 40,92
2.   Nella Pelkonen KooVee 37,68
3.   Veera Paatero SalPa 36,59
4.   Ellen LinnaTRT35,49
13. Sara NieminenTRT28,63

(16 osallistujaa)

SM-JUNIORIT LYHYTOHJELMA:
 

1. Pinja Kallela TapTL 43,88
2. Mia KoskinenTRT41,50
3. Joanna Kallela TapTL 40,97
6. Sallianna ÖzturkTRT36,49

(14 osallistujaa)
 

YL 24-25.10.2015 JUNIOREIDEN II LOHKON 1.VALINTAKILPAILU,JYVÄSKYLÄ

     SPFS
1.   Jannika Paajanen KouJt 104,80 3. 1.
2.   Liina Malinen RauTL 101,28 1. 2.
3.   Emilia Lehtovirta PoriTa 97,08 7. 3.
10. Ida KiiveriTRT83,294.15.
11. Ida LundTRT83,119.14.

(24 osallistujaa)

YL 17-18.10.2015 SM-JUNIOREIDEN 1.VALINTAKILPAILU,TAPPARA,TAMPERE

     SPFS
1.   Petra Laakkonen TAPTL 119,98 8. 1.
2.   Sallianna ÖzturkTRT118,891.3.        Paikka SM-Kilpailuihin
3.   Ella Korpi TAPTL 115,18 6. 2.
13. Mia KoskinenTRT101,8713.12.

(40 osallistujaa)

YL 18.10.2015 KUTSUKILPAILUT,NAANTALI,VG-62

DEBYTANTIT:
 

1. Saara VienoTRT57,83
2. Roosa Siivikko HSK 52,06
3. Ellen Amper HSK 45,11

(9 osallistujaa)

SM-NOVIISIT LYHYTOHJELMA:
 

1. Eevi Lehtinen RauTL 31,66
2. Ida KemppainenTRT31,48
3. Heidi Koskinen KeLs 29,71

(7 osallistujaa)

JUNIORIT LYHYTOHJELMA:
 

1. Hanna Korhonen HSK 36,29
2. Mira Mansikkaniemi HSK 34,96
3. Liina Malinen RauTL 33,94
4. Ida LundTRT33,93
9. Ida KiiveriTRT30,95

(23 osallistujaa)
 

YL 3-4.10.2015 EUROHONKA TROPHY,JÄRVENPÄÄ,JTL

CUBS:
 

1.   Oona Veijola HL 47,33
2.   Nanna Timonen KuLS 47,00
3.   Meri-Vuokko Hannula EVT 46,83
15. Ilona UskelinTRT35,67
22. Peppiina OrvastoTRT30,67

(26 osallistujaa)

SPRINGS A:
 

1. Sofia Immonen JTL 36,18
2. Cecilia Wächter JTL 35,30
3. Veera Paatero SalPa 33,83
5. Ellen LinnaTRT32,87

(18 osallistujaa)

JUNIOR B VAPAAOHJELMA:
 

1. Ida-Emilia Rusanen JTL 60,82
2. Linda Wallenius SalPa 54,92
3. Eveliina Isolehto HSK 54,33
7. Ida LundTRT50,06

(11 osallistujaa)



SPRINGS B
 

1.   Nella Lappalainen KuLs 50,33
2.   Venla Laios HyTL 48,67
3.   Martta Suotula ETK 47,00
19. Sofianna SalonenTRT37,00

(28 osallistujaa)

 

YL 25-27.9.2015 TIKKURILA TROPHY,TIKKURILA,TTK

SPRINGS B YOUNGER:
 

1.   Julia Wenman FIN 41,00
2.   Klara Isonen FIN 40,33
3.   Anna Bergström FIN 39,67
4.   Ava SuoraniemiFIN/TRT39,00
7.   Sofianna SalonenFIN/TRT36,67
16. Lotta TerhoFIN/TRT32,67
22. Siiri JoopiFIN/TRT28,67 Erityismaininta:Rohkea esitys toisen luistelijan musiikkiin

(23 osallistujaa)

SPRINGS B OLDER:
 

1.  Martta Suotula FIN 42,67
2.  Hanna Toivanen FIN 39,00
3.  Nella Vierikko FIN 38,17
4. Minttu LaurilaFIN/TRT37,67

(19 osallistujaa)

DEBS A:
 

1. Juuli Kesker FIN 59,94
2. Linnea Fredriksson FIN 59,93
3. Saara VienoFIN/TRT53,42

(35 osallistujaa)

CUBS:
 

1.   Enny-Fiia Vehkaoja FIN 44,33
2.   Lidia Haula FIN 43,33
3.   Kerttu Mäkinen FIN 39,67
15. Ilona UskelinFIN/TRT28,17
20. Peppiina OrvastoFIN/TRT23,67
21. Ellen NorrenaFIN/TRT23,33

(23 osallistujaa)
 

 

SPRINGS A OLDER:
 

1. Elena Väänänen FIN 38,66
2. Sara NieminenFIN/TRT35,83
3. Aava Hyyti FIN 35,46
5. Ellen LinnaFIN/TRT33,66

(15 osallistujaa)
 

 

NOVICE A:
 

     SPFS
1.   Essi Korpi FIN 100,89 1. 2.
2.   Kaisla Iljin FIN 94,61 2. 3.
3.   Enja Ruokonen FIN 93,19 15. 1.
14. Ida KemppainenFIN/TRT81,0917.9.

(32 osallistujaa)
 

JUNIOR B:
 

     SPFS
1.   Ida-Emilia Rusanen FIN 97,41 2. 1.
2.   Jenni Lahtinen FIN 93,27 3. 3.
3.   Elina Parviainen FIN 93,03 4. 2.
10. Ida LundFIN/TRT84,9112.8.
12. Ida KiiveriFIN/TRT81,7913.10
20. Iiris JanatuinenFIN/TRT64,2619.20.

(22 osallistujaa)
 

 

JUNIOR A:

     SPFS
1.   Ella Korpi FIN 116,85 1. 1.
2.   Petra Laakkonen FIN 114,20 3. 2.
3.   Sallianna ÖzturkFIN/TRT110,882.6.
15. Asta PalmgrenFIN/TRT85,5714.15.

(23 osallistujaa)

 

YL 18-20.9.2015 ORTON TROPHY ,VANTAA,EVT

SPRINGS B 2004 OR LATER:
 

1.    Janna Jyrkinen FIN 50,33
2.    Adaliina Niininen FIN 49,33
3.    Sandra-Liisa Jermonok EE 48,67
26. Siiri JoopiFIN/TRT28,67

(31 osallistujaa)



SPRINGS A GIRLS:

1.    Kristina Stahhovskaja EE 44,54
2.    Emma Airisto FIN 41,64
3.    Olivia Lisko FIN 40,13
10. Sara NieminenFIN/TRT32,10

(26 osallistujaa)

JUNIOR B LADIES:
 

     SPFS
1.    Mira Mansikkaniemi FIN 92,87 3. 1.
2.    Jonna Holm FIN 89,51 1. 5.
3.    Emilia Lehtovirta FIN 88,91 2. 4.
11.  Iiris JanatuinenFIN/TRT75,9111.12.
15.  Ida KiiveriFIN/TRT72,7812.16.

(22 osallistujaa)
 

DEBS A GIRLS:
 

1.   Emilia Pylkkänen FIN 60,55
2.   Jessika Louhelainen FIN 54,02
3.   Hertta Niemeläinen FIN 52,19
10. Saara VienoFIN/TRT47,01

(26 osallistujaa)

 

NOVICE A
 

     SPFS
1.   Anni Skogberg FIN 101,54 4. 1.
2.   Olivia Hentunen FIN 100,35 2. 3.
3.   Nella Noiva FIN 99,10 3. 2.
11. Ida KemppainenFIN/TRT85,5616.8.

(28 osallistujaa)

ISU JUNIOR A LADIES:
 

     SPFS
1. Sallianna ÖzturkFIN/TRT115,891.1.
2. Pinja Kallela FIN 108,26 3. 2.
3. Ella Korpi FIN 103,68 4. 3.

(21 osallistujaa)