Kauden 2016-2017 kilpailutulokset

YL 19.3.2017 LOUNAISSUOMEN ALUEMESTARUUSKILPAILUT,TRT

SILMU A:
 

1.    Wilma LevolaPoriTa35,80
2.    Marja AndreevaSalPa32,95
3.    Emma ErholmRauTL32,66
8.    Ava SuoraniemiTRT28,34
10.  Lotta TerhoTRT27,74
17.  Siiri JoopiTRT20,31

(18 osallistujaa)

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1.    Emilia ErkoRauTL45,90
2.    Veera PaateroSalPa41,55
3.    Aiko KonttinenSCT41,26
7.    Sara NieminenTRT38,33
10.  Ellen LinnaTRT33,11

(10 osallistujaa)

DEBYTANTTI POJAT:
 

1. Atte SaarinenTRT29,33

(1 osallistuja)

SM-NOVIISIT:
 

1. Ida KemppainenTRT50,52
2. Saara VienoTRT49,96
3. Ella-Maria VähäpassiTRT48,48

(4 osallistujaa)

JUNIORIT:
 

1. Wilma AaltonenRauTL61,03
2. Mira VirtanenVG-6260,82
3. Ida LundTRT60,24
6. Iiris JanatuinenTRT54,79
7. Ida KiiveriTRT48,71

(7 osallistujaa)

SM-JUNIORIT:
 

1. Mia KoskinenTRT62,23

(1 osallistuja)

SENIORIT:
 

1. Asta PalmgrenTRT63,26

(1 osallistuja)

SM-SENIORIT:
 

1. Sallianna ÖzturkTRT69,93

(1 osallistuja)
 

YL  11.3.2017 KUTSUKILPAILUT,UJK,UUSIKAUPUNKI

PIKKUTINTIT:
 

1. Elle WallasvaaraTRT 
2. Venla SinisaloRauTL 
3. Nea MitikkaPoriTa 
Vilma NikanderTRTErityismaininta:Hieno esiintyminen

(36 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.    Karoliina KankareSTR49,67
2.    Moona RahkoSalPa46,67
3.    Noora HannulaUJK41,33
5.    Emilia LiukasTRT39,00
6.    Fanny AurenTRT37,33 Erityismaininta:Hienosti hyödynnetty musiikkia
9.    Veera LaurenTRT35,00
10.  Sofia HenttulaTRT34,00

(14 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1.  Milla GrundströmVaPS45,67
2.  Amanda AiroSCT43,33
3.  Sofi RantonenSalPa41,33
6.  Hanna MononenTRT33,33
8.  Iiris AnttilaTRT31,00

(9 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Peppi-Lotta PuhakkaSalPa45,00
2. Ronja OrelmaSTR42,00
3. Senia RoosSalPa41,33
4. Vea PurorantaTRT38,67

(5 osallistujaa)

ALUEJUNIORIT:
 

1. Nelli LundTRT46,67
2. Senja EngblomSCT46,00
3. Aino-Maria EngblomRauTL39,67

( 6 osallistujaa)

5.3.2017 ALUEFINAALIT,SALO SalPa

TINTIT:
 

1. Sylvia VirtanenRauTL24,00
2. Amalia SavolainenVTL22,67
3. Olivia KallioSTR22,33
Luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRT 
Nita ArtimoTRTErityismaininta:Hyvä luisteluasento ja käsien kannattelu

(12 osallistujaa)

MINIT:
 

1.    Minea KiskolaPoriTa44,83
2.    Enrika MäkiTRT44,33
3.    Tilda KoivistoSCT43,67
4.    Hertta LehtonenTRT41,67
18.  Aino TähtinenTRT24,00

(18 osallistujaa)

SILMU B:
 

1.    Sofianna SalonenTRT43,33
2.    Lidia HaulaRauTL43,33
3.    Fanni HeikkiläPoriTa42,17
7.    Ilona UskelinTRT40,33
7.    Ellen NorrenaTRT40,33

(14 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.  Karoliina KankareSTR39,67
2.  Olivia PulliVG-6233,33
3.  Iina KivilahtiVG-6232,00
5.  Veera LaurenTRT28,33 Erityismaininta:Upeat vaaka liu ut

(6 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Ronja OrelmaSTR36,67
2. Peppi-Lotta PuhakkaSalPa34,67
3. Noora SorrolaSalPa31,00
5. Vea PurorantaTRT28,67 Erityismaininta:Lennokas kaksois-salchow

(6 osallistujaa)

ALUEJUNIORIT:
 

1. Nelli LundTRT42,00
2. Eeva HeikkiläSTR39,00
3. Senja EngblomSCT37,00

(6 osallistujaa)

YL 4-5.3.2017 JUNIOREIDEN JA SENIOREIDEN LOPPUKILPAILUT,KOUVOLA

JUNIORIT:

   SPFS
1. Mariela TapioTTK109,443.1.
2. Ida LundTRT108,171.3.
3. Pinja TauriainenHTK107,957.2.

(22 osallistujaa)

 

SENIORIT:
 

   SPFS
1. Kiira KivisaariETK102,812.1.
2. Asta PalmgrenTRT102,231.2.
3. Jenna HienonenEVT96,963.3.

(11 osallistujaa)

YL 3-5.3.2017 STOCKHOLM TROPHY 2017,STOCKHOLM

CUBS C:
 

1.   Hanna LallooSWE22,80
2.   Vera EnlundSWE22,80
3.   Annie AntonssonSWE22,03
15. Sofia HenttulaFIN/TRT13,65

(15 Osallistujaa)

CUBS B:
 

1.   Meja WikströmSWE25,61
2.   Adeline LindqvistSWE23,98
3.   Felicia JanssonSWE22,84
6.   Peppiina OrvastoFIN/TRT20,58
9.   Ellen NorrenaFIN/TRT18,95

(16 osallistujaa)

CUBS A:
 

1.    Janna JyrkinenFIN37,63
2.    Mia MalinSWE34,90
3.    Isabella LavertyFIN28,03
5.    Sofianna SalonenFIN/TRT26,85
10.  Ava SuoraniemiFIN/TRT24,30
14.  Lotta TerhoFIN/TRT21,40
16.  Siiri JoopiFIN/TRT19,48

(16 osallistujaa)

SPRINGS B:
 

1.   Astrid MöllerSWE31,25
2.   Isabelle WiklundSWE30,90
3.   Amanda WretlingSWE30,25
16. Vea PurorantaFIN/TRT18,62

(21 osallistujaa)

BASIC NOVICE B:
 

1.    Edith MattilaFIN34,60
2.    Vedela OlinSWE34,26
3.    Michelle KnöschSWE33,98
10.  Sara NieminenFIN/TRT29,37

(24 osallistujaa)

NOVICE A:
 

   SPFS
1.    Sigrid TelliskiviSWE76,221.3.
2.    Tova Lanz-HarariSWE73,4310.1.
3.    Tuva FrisenSWE73,418.2.
6.    Ida KemppainenFIN/TRT67,7616.6.
10.  Saara VienoFIN/TRT64,609.11.

(22 osallistujaa)

JUNIOR A:
 

   SPFS
1.    Miranda AnderssonSWE97,312.1.
2.    Sofia AbrahamssonSWE91,111.4.
3.    Tessi TranehedSWE91,053.3.
7.    Ida KiiveriFIN/TRT78,607.8.
14.  Iiris JanatuinenFIN/TRT64,2612.15.
16.  Veera TunturiFIN/TRT61,6115.16.

(18 osallistujaa)
 

YL 4.3.2017 OP LOUNAISMAACUP,SALO,SalPa

TAITAJAT AXEL:
 

1. Fanny AurenTRT42,33
2. Camilla LeppänenSTR40,67

(2 osallistujaa)

TAITAJAT EI AXEL:
 

1.   Ida NiemiRauTL40,67
2.   Suvi Yli-AlhoTRT38,33
3.   Nana AaltonenVG-6233,33
5.   Tytti KilkkiTRT27,33
7.   Nanna MäkinenTRT27,00
9.   Kia KallioTRT24,00

(11 osallistujaa)

PIKKUTINTIT:
 

1. Elle WallasvaaraTRT26,00
2. Venla SinisaloRauTL22,67
3. Vilma NikanderTRT16,00

(24 osallistujaa)

TINTIT:
 

1. Eevi AronkytöSTR23,00
2. Fiona PoikonenTRT22,33
3. Sara VieremäVaPS18,00

(10 osallistujaa)

MINIT:
 

1. Milla KyynäräinenSalPa37,17
2. Viivi VilppuVG-6236,50
3. Ilona NybergVG-6235,33
6. Eetu SaarinenTRT26,00

(8 osallistujaa)

SILMU C:
 

1. Emilia LiukasTRT37,33
2. Ronja JaakkolaRauTL34,00
3. Camilla SaurenSalPa33,00
3. Julia EloluotoSTR33,00

(9 osallistujaa)

YL 28.2-5.3.2017 CUP OF TYROL,INNSBRUCK

JUNIOR LADIES:
 

   SPFS
1.    Alisa StomakinaAUT138,683.1.
2.    Marina PireddaITA134,046.2.
3.    Ann Christin MaroldGER131,522.5.
10.  Sallianna ÖzturkFIN/TRT110,4215.9.
24.   Mia KoskinenFIN/TRT94,7522.24.

(32 Osallistujaa)

YL 19.2.2017 ALUECUP,TURKU,SCT

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Peppi-Lotta PuhakkaSalPa50,33
2. Ronja OrelmaSTR45,67
3. Vea PurorantaTRT41,33

(9 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1. Matilda KarvonenSCT47,33
2. Amanda AiroSCT42,67
3. Milla GrundströmVaPS40,67
7. Iiris AnttilaTRT25,00

(8 osallistujaa)

ALUEJUNIORIT:
 

1. Senja EngblomSCT52,00
2. Nelli LundTRT50,33 Finaalipaikka
3. Eeva HeikkiläSTR49,67

(7 osallistujaa)

YL 19.12.2017 DEBYTANTTIEN KULTAFINAALI,PTL,PORVOO

DEBYTANTTI POJAT:

1. Pietari AnttilaJTL38,58
2. Gustaf StorbjörkKK36,95
3. Max SeneHSK32,57
5. Atte SaarinenTRT24,91

(5 osallistujaa)

YL 12.2.2107 KUTSUKILPAILUT,RAISIO,STR

TINTIT 2009:
 

1. Kosti SuutariRauTL26,33
2. Darja TrubitsonPoriTa24,33
3. Ella AaltonenRauTL24,00
Luistelujärjestyksessä:  
Vilma NikanderTRT 
Elle WallasvaaraTRT 

(30 osallistujaa)

TINTIT 2008:

1. Amalia SavolainenSalPa25,67
2. Polina TitovaSCT25,33
3. Sade WesalainenSTR24,33
Luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRTErityismaininta:Hienot vaaka liu´ut
Nita ArtimoTRT 

(17 osallistujaa)

TAITAJAT AXEL:
 

1. Aamu ÖsterlundSTR43,00
2. Camilla LeppänenSTR39,00
3. Fanny AurenTRT37,00

(4 osallistujaa)

TAITAJAT EI AXEL:

1.    Iida NiemiRauTL44,67
2.    Vilma SeppäläVG-6240,67
3.    iris NurmiVG-6238,33
5.    Suvi Yli-AlhoTRT37,67 Erityismaininta:Hyvin pyörivä vaaka-kiihdytyspiruetti
10.  Tytti KilkkiTRT33,33
12.  Kia KallioTRT32,67
13.  Nanna MäkinenTRT31,00

(18 osallistujaa)

YL 5.2.2017 SILMUCUP,RAUMA

SILMU B:
 

1.    Henna GrundströmVaPs52,00
2.    Suvi LaksoSTR49,33
3.    Emilia BiskopSCT49,00
5.    Sofianna SalonenTRT48,00 Erityismaininta:Korkeat hypyt    Finaalipaikka
9.    Ellen NorrenaTRT45,33 Finaalipaikka
14.  Ilona UskelinTRT42,33
23.  Peppiina OrvastoTRT34,67 Erityismaininta:Näyttävät liu´ ut

(26 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.   Karoliina KankareSTR49,33
2.   Iina KivilahtiVG-6244,00
3.   Olivia PulliVG-6243,67
5.   Emilia LiukasTRT36,67
12. Sofia HenttulaTRT28,33

(15 osallistujaa)

YL 3-4.2.2017 RAUMACUP,RAUMA

SILMU A:
 

1.    Adeliina VälitaloPoriTa30,11
2.    Henna MattilaTapTL29,99
3.    Lotta KauppilaRauTL28,39
11.  Lotta TerhoTRT24,28
12.  Ava SuoraniemiTRT24,16
16.  Siiri JoopiTRT23,08

(19 osallistujaa)

SM-NOVIISIT:
 

   SPFS
1. Sera KuronenSeiTL81,651.1.
2. Maria KäppiTapTL78,483.3.
3. Jenni JohanssonEVT77,778.2.
4. Saara VienoTRT77,412.5.
     Ida KemppainenTRT 6.-

(7 osallistujaa)

YL 29.1.2017 INARIA TAMMITEMMELLYS,SASTAMALA

TAITAJAT AXEL:
 

1. Nelli KokkoKooVee45,00
2. Emma KoskinenVarala43,66
3. Aamu ÖsterlundSTR41,66
8. Fanny AurenTRT31,33

(9 osallistujaa)

TAITAJAT 2000-2005:
 

1. Iida NiemiRauTL48,00
2. Laura HautanenUpTL42,33
3. Emmi KurikkaUpTL39,33
9. Kia KallioTRT29,33 Erityismaininta:Hyvä ritti!

(13 osallistujaa)

TINTIT 2008:
 

1. Polina TitovaSCT26,67
2. Olivia KallioSTR26,33
3. Nita ArtimoTRT26,00
Luistelujärjestyksessä:  
Fiona PoikonenTRT 
Lauri NiinijärviTRT 

(20 osallistujaa)

TINTIT 2009:
 

1.  Kosti SuutariRauTL28,00
2.  Iina KuosmanenLT24,67
3.  Hilma ReunanenRauTL23,67
Luistelujärjestyksessä:  
Elle WallasvaaraTRTErityismaininta:Upeat alastulot!
Vilma NikanderTRTErityismaininta:Iloinen ja reipas luistelu!

(31 osallistujaa)

MINIT 2007:
 

1.   Enrika MäkiTRT46,33
2.   Anni KoskinenSTR42,00
3.   Joanna LähteenmäkiUpTL41,67
16. Aino TähtinenTRT31,67
18. Eetu SaarinenTRT24,67

(18 osallistujaa)

MINIT 2008:
 

1. Minea KiskolaPoriTa52,33
2. Jenna RäikkönenLT39,67
3. Alina MaarniRauTL39,33
4. Hertta LehtonenTRT38,67

(9 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.   Iina KivilahtiVG-6241,33
2.   Jessica PakkanenUpTL40,67
3.   Lotta ToivonenKooVee40,33
10. Emilia LiukasTRT34,67
12. Sofia HenttulaTRT31,00 Erityismaininta:Iloinen esitys!

(14 osallistujaa)

YL 28-29.1.2017 SENIOREIDEN JA JUNIOREIDEN 2LOHKON 2.VALINTAKILPAILU,LAHTI

JUNIORIT:

   SPFS
1.    Milla ParikkaVTL98,801.1.
2.    Silja ToimelaETK94,926.2.
3.    Hanna KorhonenHSK94,875.3.
8.    Ida LundTRT87,573.10.
20.  Ida KiiveriTRT74,0322.14.
21.  Veera TunturiTRT68,9823.22.
22.  Iiris JanatuinenTRT68,5420.23.

(25 osallistujaa)

SENIORIT:
 

   SPFS
1. Asta PalmgrenTRT97,751.1.
2. Kiira KivisaariETK90,662.3.
3. Emilia LehtovirtaPoriTa88,734.2.

(10 osallistujaa)

YL 22.1.2017 DEBYTANTTIEN 1.LOHKON 2.VALINTAKILPAILU,JYVÄSKYLÄ

DEBYTANTTI POJAT:
 

1. Jari KrestyannikovTapTL36,38
2. Pietari AnttilaJTL34,61
3. Gustaf StorbjörkKK32,66
5. Atte SaarinenTRT26,41
(5 osallistujaa)  

 

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1.    Frida PajulaLrTl52,21
2.    Dina PöllänenHSK49,58
3.    Janna JyrkinenLrTl48,35
28.  Ellen LinnaTRT33,38
31.  Sara NieminenTRT31,75

(37 osallistujaa)

YL 21-22.1.2017 ALUECUP,SALO SalPa

TINTIT 2008:
 

1.  Sade WesalainenSTR23,33
2.  Sylvia VirtanenRauTL22,67
3.  Nita ArtimoTRT22,00
luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRTErityismaininta:Hyvin pyörivä ja keskiöity kiihdytyspiruetti
Fiona PoikonenTRT 

(20 osallistujaa)

MINIT:
 

1.    Minea KiskolaPoriTa50,00
2.    Enrika MäkiTRT47,00
3.    Tilda KoivistoSCT40,67
6.    Hertta LehtonenTRT39,67
17.  Aino TähtinenTRT31,33 Finaalipaikka
26.  Eetu SaarinenTRT25,67

(28 osallistujaa)

SILMU B:
 

1.    Erika SirkiäSCT49,00
2.    Henna GrundströmVaPs48,33
3.    Lidia HaulaRauTL48,33
5.    Ilona UskelinTRT45,33
13.  Sofianna SalonenTRT42,00
20.  Peppiina OrvastoTRT37,67 Erityismaininta:Ohjelman teemaan eläytyvä esiintyminen

(27 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.    Karoliina KankareSTR42,33
2.    Iina KivilahtiVG-6240,00
3.    Jemina SavolainenVTL39,67
4.    Veera LaurenTRT39,33 Finaalipaikka
5.    Emilia LiukasTRT36,67
12. Sofia HenttulaTRT31,67
(15 osallistujaa)  

 

SILMU A:
 

1.   Aada SomerpaloSTR53,00
2.   Adeliina VälitaloPoriTa49,67
3.   Ava SuoraniemiTRT49,33
6.   Lotta TerhoTRT47,33 Erityismaininta:hyvä esitys ja koreografian toteuttaminen
7.   Siiri JoopiTRT47,33

(17 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1.   Ronja OrelmaSTR40,67
2.   Peppi-Lotta PuhakkaSalPa40,33
3.   Noora SorrolaSalPa40,00
4.   Vea PurorantaTRT39,67

(9 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:

1.  Viivi AronkytöSTR48,00
2.  Milla GrundströmVaPs46,33
3.  Amanda AiroSCT43,67
5.  Hanna MononenTRT38,67
8.  Iiris AnttilaTRT34,33

(10 osallistujaa)

YL 21.1.2017 PIKKUTINTTIEN JA TAITAJIEN KUTSUKILPAILU,NAANTALI VG-62

TINTIT 2009:

1. Elle WallasvaaraTRT21,67
2. Linnea HenttulaSTR16,33
3. Maisa RaunelaPoriTa15,67
Luistelujärjestyksessä:  
Vilma NikanderTRT 

(9 osallistujaa)

TAITAJAT AXEL:
 

1. Fanny AurenTRT29,00
(1 osallistuja)  

 

TAITAJAT EI AXEL 2005 JA VANHEMMAT:
 

1.    Iida NiemiRauTL49,67
2.    Ellen NurmiVG-6238,83
3.    Iiris NurmiVG-6237,67
5.    Tytti KilkkiTRT36,00
6.    Suvi Yli-AlhoTRT33,00 Erityismaininta:Huolellinen kokonaisuus
7.    Nanna MäkinenTRT30,00 Erityismaininta:Kaunis eteen-ulos vaakaliuku
8.    Kia KallioTRT27,00
11.  Iines IkuliTRT20,00

(11 osallistujaa)

YL 14-15.1.2017 SM-NOVIISIEN 2.LOHKON 2.VALINTAKILPAILU,RIIHIMÄKI

   SPFS
1.    Vilma LeppänenTTK97,231.1.
2.    Milania VäänänenTL94,223.2.
3.    Alisa PaastelaTTK91,012.4.
28. Ida KemppainenTRT67,9323.28.
       Saara VienoTRT 30.-

(42 osallistujaa)

YL 6-8.1.2017 CRYSTAL CUP,MIKKELI

SENIOR A:
 

   SPFS
1. Oona OunasvuoriFIN114,611.2.
2. Sallianna ÖzturkFIN/TRT112,702.1.

(2 osallistujaa)


JUNIOR A:
 

   SPFS
1.   Jade RautiainenFIN108,592.1.
2.   Emma IgnatiusFIN108,541.2.
3.   Essi KorpiFIN105,154.3.
12. Mia KoskinenFIN/TRT86,9416.7.

(17 osallistujaa)


NOVICE A:

   SPFS
1.    Aliisa HokkanenFIN95,362.1.
2.    Siiri JulkunenFIN92,663.3.
3.    Eeva KaipainenFIN88,865.5.
22.  Ida KemppainenFIN/TRT71,4021.23.
26.  Saara VienoFIN/TRT66,5225.27.

(30 osallistujaa)


JUNIOR B:
 

   SPFS
1.    Suvi-Tuuli SuokasFIN100,022.2.
2.    Pinja TauriainenFIN100,007.1.
3.    Ida LundFIN/TRT97,601.6.
13.  Ida KiiveriFIN/TRT85,0614.11.
17.  Iiris JanatuinenFIN/TRT78,8417.19.

(28 osallistujaa)

 

SENIOR B:
 

   SPFS
1. Asta PalmgrenFIN/TRT99,721.1.
2. Kiira KivisaariFIN90,172.2.
3. Vilma KosonenFIN83,453.4.

(9 osallistujaa)


DEBS GIRLS:
 

1.    Dina PöllänenFIN48,49
2.    Aava UtriainenFIN47,85
3.    Emma TynjäFIN47,38
30.  Sara NieminenFIN/TRT33,67
34.  Ellen LinnaFIN/TRT28,14

(34 osallistujaa)
 

DEBS A BOYS:
 

1. Pietari AnttilaFIN32,41
2. Jari KrestyannikovFIN32,32
3. Max SeneFIN29,77

4. Atte Saarinen

FIN/TRT26,85

(4 osallistujaa)

SPRINGS A:
 

1.    Edith MattilaFIN32,54
2.    Fiona AhonenFIN31,87
3.    Sea LaukontausFIN29,92
17.  Sofianna SalonenFIN/TRT24,01

(23 osallistujaa)

SPRINGS B:

1.    Nanna TimonenKuLs49,33
2.    Elle PyhäjärviKeLs45,00
3.    Ellen NorrenaTRT43,33
7.    Ilona UskelinTRT41,33
27. Peppiina OrvastoTRT30,33

(33 osallistujaa)

SPRINGS C:

1.   Ella SiltakoskiKuLs38,00
2.   Veera ValtonenJyTLS36,67
3.   Rosalia RaijasJoKa35,67
5.   Emilia LiukasTRT32,83
7.   Veera LaurenTRT32,67

(13 osallistujaa)

DEBS B:

1. Sini LiikolaHeiTa45,67
2. Vea PurorantaTRT28,33
3. Karin SoyriOTK21,33

(3 osallistujaa)

STARLETS:

1.    Petra TuovinenKuLs52,67
2.    Sarah Eltofr NielsenHFK48,33
3.    Sofia PihlströmVTL44,00
15.  Kia KallioTRT31,00

(20 osallistujaa)

YL 8.1.2017 ALUECUP SILMUT A,RAISIO STR

1.   Adeliina VälitaloPoriTa34,23
2.   Enny-Fiia VehkaojaPoriTa29,86
3.   Emma ErholmRauTL29,44
4.   Siiri JoopiTRT26,96
7.   Ava SuoraniemiTRT26,07
14. Lotta TerhoTRT21,46

(16 osallistujaa)

YL 6.1.2017 TINTTI-JA MINICUP JA PIKKUTINTTIEN KUTSUKILPAILU,PORI

TINTIT 2008:

1. Sylvia VirtanenRauTL21,00
2. Polina TitovaSCT20,33
3. Olivia KallioSTR20,33
Luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRT 
Fiona PoikonenTRTErityismaininta:Huolellisesti musiikkiin luisteltu ohjelma

(19 osallistujaa)

MINIT:
 

1.    Minea KiskolaPoriTa49,00
2.    Enrika MäkiTRT47,83
3.    Hertta LehtonenTRT46,33
23.  Aino TähtinenTRT26,00
26.  Eetu SaarinenTRT16,00

(26 osallistujaa)

PIKKUTINTIT:
 

1. Elle WallasvaaraTRT22,00
2. Minea AlaraappanaSalPa18,67
3. Venla SinisaloRauTL15,67
Vilma NikanderTRT 
(23 osallistujaa)  

 

YL 16-18.12.2016 SM-KILPAILUT,TAMPERE,TapTL

SM-JUNIORIT:
 

   SPFS
1.    Sofia SulaMTK125,454.1.
2.    Jade RautiainenHL122,773.2.
3.    Linnea CederEsJt117,631.4.
13.  Mia KoskinenTRT100,758.14.

(18 osallistujaa)

SM-SENIORIT:
 

   SPFS
1.   Emmi PeltonenEVT147,701.1.
2.   Jenni SaarinenKooVee139,493.2.
3.   Viveca LindforsEsJt138,512.3.
8.   Sallianna ÖzturkTRT115,756.9.

(13 osallistujaa)

YL 9-11-12.2016 SANTACLAUS 2016,TAMPERE

SPRINGS B 2006 OR EARLIER:
 

1.    Klara IsonenFIN/ETK55,17
2.    Fanni HeikkiläFIN/PoriTa52,33
3.    Nia NieminenFIN/MTK49,67
15.  Ilona UskelinFIN/TRT39,67
20.  Ellen NorrenaFIN/TRT36,67

(28 osallistujaa)

SPRINGS A:
 

1. Anna BergströmFIN/HTK36,37
2. Ella-Lumia KoivuniemiFIN/HL35,32
3. Suvita TuominenFIN/KooVee34,43
7. Lotta TerhoFIN/TRT29,08

(18 osallistujaa)

CHICKS 2008:
 

1.   Laura HuopainenFIN/KoTa27,00
2.   Karina InnosFIN/KoTa25,67
3.   Sofia RautiainenFIN/KuLs23,67
11. Lauri NiinijärviFIN/TRT17,33
12. Fiona PoikonenFIN/TRT16,33

(19 osallistujaa)
 

CHICKS 2009:
 

1.   Maria Eliise KaljuvereEST/GLISS28,33
2.   Sofia TuomennoroFIN/JoKa23,33
3.   Iris VoutilainenFIN/HTL23,00
9.   Elle WallasvaaraFIN/TRT16,00

(14 osallistujaa)

CUBS 2007:
 

1.   Seela JärvinenFIN/HSK45,33
2.   Anni LeimiFIN/HSK45,00
3.   Joanna LähteenmäkiFIN/Uplakers39,67
19. Aino TähtinenFIN/TRT26,33

(21 osallistujaa)
 

CUBS 2008 and later GIRLS:
 

1.  Minea KiskolaFIN/PoriTa54,67
2.  Kiira AlastaloFIN/KoTa49,00
3.  Inka-Sofia MuhonenFIN/ETK44,67
4.  Hertta LehtonenFIN/TRT42,67

(12 osallistujaa)

TAITAJAT EI AXEL 2005 JA NUOR.
 

1.    Maria HedborgFIN/RTL49,33
2.    Katarina Lotta VosuEST/GLISS47,00
3.    Laura HautanenFIN/Uplakers45,33
9.    Suvi Yli-AlhoFIN/TRT40,00
18.  Tytti KilkkiFIN/TRT30,33

(20 osallistujaa)

TAITAJAT AXEL:
 

1.    Petra TuovinenFIN/KuLs49,67
2.    Kiia AinastoFIN/KeuPa49,67
3.    Lisete KallastEST/GLISS49,00
13.  Fanny AurenFIN/TRT40,00

(21 osallistujaa)

DEBS A BOYS:
 

1. Max SeneFIN/HSK34,06
2. Atte SaarinenFIN/TRT29,77

(2 osallistujaa)

JUNIOR B LADIES:
 

1.  Silja ToimelaFIN/ETK65,24
2.  Emmi SeppänenFIN/EVT56,18
3.  Vilhelmiina SalorantaFIN/HTL52,77
5.  Ida KiiveriFIN/TRT50,82

(16 osallistujaa)

NOVICE A:
 

   SPFS
1.    Sonja RosqvistFIN/KooVee92,371.1.
2.    Fanny LindforsFIN/EsJt87,162.2.
3.    Linnea FredrikssonFIN/HL83,833.5.
10.  Ella-Maria VähäpassiFIN/TRT77,9011.12.
17.  Saara VienoFIN/TRT74,0516.17.

(27 osallistujaa)

SPRINGS C:
 

1.    Maja MoldenesSWE48,33
2.    Emilia LamminahoFIN/RTL44,00
3.    Anni-Maria PakarinenFIN/EVT37,00
8.    Emilia LiukasFIN/TRT32,00
11.  Sofia HenttulaFIN/TRT27,33

(14 osallistujaa)

DEBS C:
 

1.   Aada PalosaariFIN/KuTa51,00
2.   Maria MoilanenFIN/HTK48,33
3.   Matilda ByholmFIN/VLK46,00
9.   Vea PurorantaFIN/TRT36,33

(11 osallistujaa)

JUNIOR C:
 

1.   Arina VirchovatsFIN/KTL54,33
2.   Sofia GranskogFIN/ETK54,00
3.   Iiris TuohimaaFIN/VLK46,33
12. Iiris AnttilaFIN/TRT36,00
13. Hanna MononenFIN/TRT34,00

(14 osallistujaa)

CUBS BOYS:
 

1.  
2.  
3. Eetu SaarinenFIN/TRT26,00

(4 osallistujaa)
 

 

YL 4.12.2016 SILMUCUP A,B JA C,NAANTALI VG-62

SILMU B:
 

1.    Henna GrundströmVaPs48,33 Finaalipaikka
2.    Suvi LaksoSTR47,67 Finaalipaikka
3.    Fanni HeikkiläPoriTa44,83 Finaalipaikka
5.    Ilona UskelinTRT43,67 Finaalipaikka
10.  Ellen NorrenaTRT40,67 Erityismaininta:Ilmeikäs esittäminen ja musiikin tulkinta
11.  Sofianna SalonenTRT40,33
27.  Peppiina OrvastoTRT31,67 Erityismaininta:Eteen,ulos vaakaliuku kauniissa asennossa

(30 osallistujaa)

SILMU A:
 

1.   Wilma LevolaPoriTa51,67
2.   Ava SuoraniemiTRT49,00
3.   Lotta TerhoTRT47,67
12. Siiri JoopiTRT39,33

(16 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.    Jemina SavolainenVTL41,33 Finaalipaikka
2.    Karoliina KankareSTR41,00 Finaalipaikka
3.    Veera LaurenTRT39,33
6.    Emilia LiukasTRT34,67
13. Sofia HenttulaTRT23,67

(15 osallistujaa)

YL 30.11-4.12.2016 NRW TROPHY,DOTMUND SAKSA

JUNIOR LADIES:
 

   SPFS
1.    Alexandrina DegtiarevaRUS171,331.1.
2.    Lea DastichGER153,712.2.
3.    Elisabetta LeccardiITA142,097.3.
20.  Sallianna ÖzturkFIN/TRT104,1218.21.
25.  Mia KoskinenFIN/TRT94,5831.22.
(37 osallistujaa)    

 

YL 27.11.2016 ALUECUP JA B-SILMUJEN KUTSUKILPAILU,RAISIO,STR

SILMU B:
 

1. Fanni HeikkiläPoriTa46,00
2. Suvi LaksoSTR45,33
3. Alisa SavolainenVG-6244,00
8. Ellen NorrenaTRT38,67 Erityismaininta:Laadukas ja hyvin pyörivä vaaka-risti-ikkuna-piruetti

(27 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Vea PurorantaTRT44,00 Finaalipaikka
2. Peppi-Lotta PuhakkaSalPa40,00 Finaalipaikka
3. Siiri SaloRauTL40,00

(9 osallistujaa)

ALUENOVIISIT:
 

1.   Matilda KarvonenSCT44,33
2.   Amanda AiroSCT42,67
3.   Viivi AronkytöSTR41,67
6.   Hanna MononenTRT33,67
10. Iiris Anttila TRT24,67

(13 osallistujaa)

ALUEJUNIORIT:
 

1. Lotta RaitanenVG-6242,33
2. Eeva HeikkiläSTR40,33
3. Senja EngblomSCT39,67
5. Nelli LundTRT35,67

(9 osallistujaa)

YL 19-20.11.2016 SM-JUNIOREIDEN JA SM-SENIOREIDEN 2.VALINTAKILPAILU,PORI

SM-JUNIORIT:
 

   SPFS
1.   Sofia SulaMTK113,782.3.
2.   Laura KarhunenLRL111,703.4.
3.   Linnea CederEsJt109,378.2.
10. Mia KoskinenTRT101,524.13.

(30 osallistujaa)

 

SM-SENIORIT:
 

   SPFS
1. Joanna KallelaTapTL135,362.1.
2. Jenni SaarinenKooVee125,511.3.
3. Hanna KiviniemiTapTL119,323.2.
9. Sallianna ÖzturkTRT98,668.8.

(10 osallistujaa)

YL 13.11.2016 DEBYTANTTIEN 1.VALINTAKILPAILU,HTK,HELSINKI

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1.   Oona KestiHL48,86
2.   Janna JyrkinenLrTl47,20
3.   Alisa TurunenKuLs46,45
12. Sara NieminenTRT40,29
26. Ellen LinnaTRT33,68

(37 osallistujaa)

DEBYTANTTI POJAT:
 

1.  Jari KrestyannikovTapTL37,09
2.  Max SeneHSK31,99
3.  Gustaf StorbjörkKK31,21
5.  Atte SaarinenTRT28,24

(5 osallistujaa)

YL 6.11.2016 TINTTI-JA MINICUP,RAUMA,RauTL

TINTIT 2008:
 

1. Sylvia VirtanenRauTL23,00 Finaalipaikka
2. Sade WesalainenSTR22,33 Finaalipaikka
3. Olivia KallioSTR21,67 Finaalipaikka
luistelujärjestyksessä:  
Lauri NiinijärviTRT 
Fiona PoikonenTRT 
Nita ArtimoTRTFinaalipaikka

(18 osallistujaa)

MINIT:
 

1.    Enrika MäkiTRT53,67 Finaalipaikka
2.    Tilda KoivistoSCT45,00 Finaalipaikka
3.    Alina MaarniRauTL42,00 Finaalipaikka
5.    Hertta LehtonenTRT41,00 Finaalipaikka
16.  Aino TähtinenTRT30,00
20.  Eetu SaarinenTRT25,67

(24 osallistujaa)

YL 4-6.11.2016 PROMOCUP 2016,SALO,SalPa

TINTIT:
 

1.  Sylvia VirtanenRauTL26,33
2.  Ella AaltonenRauTL24,00
3.  Fiona PoikonenTRT22,00
luistelujärjestyksessä:  
Vilma NikanderTRT 
Lauri NiinijärviTRTErityismaininta:Reipas,vauhdikas ja ehjä kokonaisuus
Elle WallasvaaraTRT 

(21 osallistujaa)
 

MINIT 08 JA NUOREMMAT:
 

1.  Minea KiskolaPoriTa44,67
2.  Emilia KariolaETK41,83
3.  Hertta LehtonenTRT41,00

(14 osallistujaa)

MINIT 2007:
 

1.   Enrika MäkiTRT47,00
2.   Minna PitkänenHyTL43,00
3.   Seela JärvinenHSK42,67
19. Aino TähtinenTRT29,33

(22 osallistujaa)

SILMU B 2005:
 

1. Ella LeimiHSK50,33
2. Sofianna SalonenTRT45,00
3. Erika SirkiäSCT43,33

(9 osallistujaa)

SILMU B 2006 JA NUOREMMAT:
 

1.   Klara IsonenETK48,33
2.   Ulla NieminenTapTL43,00
3.   Lidia HaulaRauTL43,00
14. Ilona UskelinTRT37,33
25. Peppiina OrvastoTRT31,00

(26 osallistujaa)

SILMU C:
 

1.   Emilia LamminahoRTL45,67
2.   Karoliina KankareSTR45,33
3.   Veera LaurenTRT37,00
8.   Emilia LiukasTRT34,33
17. Sofia HenttulaTRT29,67

(20 osallistujaa)

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Laura ValkonenSalPa44,00
2. Iida VehmasVTL43,00
3. Ronja OrelmaSTR42,33
7. Vea PurorantaTRT39,33 Erityismaininta:Hyvä askelsarja ja laadukkaat siirtymät

(15 osallistujaa)

ALUEJUNIORIT:
 

1. Ida TamminiemiVTL42,83
2. Nelli LundTRT42,00
3. Inka HelinVG-6241,00

(7 osallistujaa)

SILMU A:
 

1.    Nella AaltonenTapTL32,92
2.    Anna BergströmHTK32,79
3.    Nella JokinenHTK32,20
20. Siiri JoopiTRT24,62
25. Lotta TerhoTRT23,19
26. Ava SuoraniemiTRT22,58

(29 osallistujaa)

NOVIISIT:
 

1. Aino SaarinenRauTL43,40
2. Tildamaria LaineVG-6242,94
3. Ella ToivariHSK42,02
8. Klaara LintunenTRT33,63

(17 osallistujaa)

DEBYTANTIT:
 

1.    Olivia LiskoTapTL47,98
2.    Milla DegerlundETK46,02
3.    Emma TynjäHTK45,36
25.  Sara NieminenTRT34,28
28.  Ellen LinnaTRT31,59

(30 osallistujaa)

JUNIORIT:
 

   SPFS
1.    Hanna KorhonenHSK94,141.2.
2.    Pinja TauriainenHTK94,043.1.
3.    Ida LundTRT88,244.4.
17. Iiris JanatuinenTRT71,3613.17.

(18 osallistujaa)


 

 

YL 29-30.10.2016 SM-NOVIISIEN 1.VALINTAKILPAILU,OULU

   SPFS
1.    Olivia HentunenKuLs85,851.16.
2.    Vilma LeppänenTTK84,686.2.
3.    Milania VäänänenTL84,5316.1.
20.  Ella-Maria VähäpassiTRT72,8224.19.
        Saara VienoTRT25,1932.-
        Ida KemppainenTRT19,4442.-

(42 osallistujaa)

YL 22-23.10.2016JUNIOREIDEN JA SENIOREIDEN II LOHKON 1.VALINTAKILPAILU,TUUSULA

JUNIORIT:

   SPFS
1.    Suvi-Tuuli SuokasETK99,961.1.
2.    Ida LundTRT93,682.4.
3.    Oona KoivukoskiRauTL92,957.2.
20.  Iiris JanatuinenTRT71,6320.21.
Veera TunturiTRT27,0018.-

(26 osallistujaa)

 

SENIORIT:
 

   SPFS
1.  Kiira KivisaariETK91,772.1.
2.  Asta PalmgrenTRT91,001.2.
3.  Charlotte NordmanKaTa86,953.4.
(7 osallistujaa)    

 

YL 15-16.10.2016 SM-JUNIOREIDEN JA SM-SENIOREIDEN 1.VALINTAKILPAILU,KUOPIO,KuLs

SM-SENIORIT:
 

   LOVO
1. Emmi PeltonenEVT141,851.1.
2. Hanna KiviniemiTapTL135,542.2.
3. Joanna KallelaTapTL127,536.3.
5. Sallianna ÖzturkTRT120,453.7.

(9 osallistujaa)
TULOKSET KOKONAISUUDESSAAN

YL 16.10.2016 ISU KUTSUKILPAILUT,NAANTALI VG-62

DEBYTANTIT:
 

1. Ellen LinnaTRT40,95
2. Jennina NilosaariSTR40,76
3. Emma MiettinenSTR40,63
9. Sara NieminenTRT32,68

(13 osallistujaa)

NOVIISIT:
 

1. Ella ToivariHSK41,35
2. Tildamaria LaineVG-6241,06
3. Maj SundqvistHSK33,98
7. Klaara LintunenTRT29,89

(9 osallistujaa)

YL 30.9-2.10.2016 WASA CUP 2016,VAASA

NOVICE B:
 

1.    Oona LöytökorpiTTK41,35
2.    Sonja GrönholmTTK38,40
3.    Viivi VaitiniemiPoriTa37,99
19.  Klaara LintunenTRT26,72

(23 osallistujaa)

DEBS A GIRLS:
 

1.   Alexandra ZhovtobryukhJyTLS47,61
2.   Isabel HaavistoTTK43,99
3.   Jenni AaltoTTK42,69
5.   Ellen LinnaTRT37,80
6.   Sara NieminenTRT37,41

(16 osallistujaa)

DEBS A BOYS:
 

1.   Atte SaarinenTRT30,06

(1 osallistuja)

CUBS GIRLS:
 

1. Hertta LehtonenTRT46,25
2. Minea KiskolaPoriTa45,75
3. Enrika MäkiTRT42,00

(17 osallistujaa)

CUBS BOYS:

 

1.   Eetu SaarinenTRT27,50

 

SPRINGS A:
 

1.   Emma ErholmRauTL31,51
2.   Wilma LevolaPoriTa31,29
3.   Selma PesolaOLK30,76
9.   Ava SuoraniemiTRT25,98
11. Sofianna SalonenTRT24,71
12. Lotta TerhoTRT23,37
15. Siiri JoopiTRT22,98

(21 osallistujaa)
 

SPRINGS B:
 

1.   Lidia HaulaRauTL52,00
2.   Fanni HeikkiläPoriTa48,00
3.   Matilda MäkeläPoriTa46,33
10. Ellen NorrenaTRT42,00
18. Ilona UskelinTRT39,33 Erityismaininta:Upea musiikintulkinta
19. Peppiina OrvastoTRT39,00

(27 osallistujaa)

NOVICE A:
 

   SPFS
1.    Selma VälitaloOLK108,351.1.
2.    Vilma LeppänenTTK94,802.2.
3.    Alisa PaastelaTTK91,414.3.
13. Ella-Maria VähäpassiTRT73,4515.12.
19. Saara VienoTRT70,6024.13.
20. Ida KemppainenTRT69,5718.20.

(32 osallistujaa)

JUNIOR B:

   SPFS
1.   Jenna MustakangasOLK/FIN103,131..1
2.   Ida LundTRT/FIN97,693.2.
3.   Asta PalmgrenTRT/FIN96,432.3.
14. Iiris JanatuinenTRT/FIN67,299.15.
15. Veera TunturiTRT/FIN65,9312.14.
       Ida KiiveriTRT/FIN 16.-

(18 osallistujaa)
 

 

 

YL 1-2.10.2016 ISU KUTSUKILPAILU,JTL JÄRVENPÄÄ

SM-JUNIORIT:
 

   SPFS
1. Emma VeijalainenLTL97,433.1.
2. Arina KlinovitskayaKKJT91,156.2.
3. Pinja LaineJTL88,932.4.
6. Mia KoskinenTRT83,445.7.

(11 osallistujaa)

SM-SENIORIT:
 

1. Sallianna ÖzturkTRT108,19

(1 osallistuja)

YL 17-18.9.2016 HTL J. RINTA-JOUPPI,HTL

JUNIOR B SP:
 

1.   Suvi-Tuuli SuokasETK35,62
2.   Ida LundTRT35,41
3.   Avila PitkäkangasETK35,27
9.   Veera TunturiTRT29,35
10. Iiris JanatuinenTRT28,11

(16 osallistujaa)

DEBS A 2004 GIRLS:
 

1.   Milla DegerlundETK49,41
2.   Ilona VirtanenETK48,90
3.   Isabel HaavistoTTK47,97
23. Sara NieminenTRT38,26

(41 osallistujaa)

DEBS A BOYS:
 

1. Pietari AnttilaJTL44,93
2. Atte SaarinenTRT29,82

(2 osallistujaa)

YL 9-11.9.2016 TIKKURILA TROPHY 2016,TTK

NOVICE A OLDER:
 

   SPFS
1.   Vera StoltPTL99,331.1.
2.   Alisa PaastelaTTK86,725.2.
3.   Aliisa HokkanenHaTal86,662.4.
13. Ida KemppainenTRT72,4510.16.

(26 osallistujaa)

JUNIOR B:
 

   SPFS
1.    Ida LundTRT101,231.1.
2.    Valma KarttunenLRL98,664.2.
3.    Henna-Riikka TurppoLRL92,015.4.
21.  Ida KiiveriTRT67,1822.20.
24.  Iiris JanatuinenTRT63,2324.23.

(25 osallistujaa)
 

SENIOR A:

   SPFS
1. Hanna KiviniemiTapTL/FIN121,774.1.
2. Sallianna ÖzturkTRT/FIN105,852.2.
3. Elizaveta YuschenkoISR98,101.4.

(5 osallistujaa)