Kauden 2017-2018 kilpailutulokset

YL 24.3.2018 YL COOL & STEEL -KUTSUKILPAILU, Uusikaupunki

 

TINTIT 2009:
 

1. Piitu SorsakiviRauTl26,00
2. Emmi LaurilaTRT23,00
3. Kiara SaurimaaRauTl20,00
Luistelujärjestyksessä:  
Tilda JoopiTRT 
Merelle VeräjänkorvaTRT 

(11 osallistujaa)

 

TINTIT 2010:
 

1. Fanny GrönroosPoriTl25,00
2. Aada JussilaRauTl24,33
3. Ella VettenrantaPoriTa21,67
Luistelujärjestyksessä:  
Viola Tojander​TRT 
Pihla Saarnilehto​TRT 

(13 osallistujaa)

 

TINTIT 2011:
 

1. Venla SinisaloPoriTl29,33
2. Venla PentikäinenTRT25,33
3. Noomi HaapaniemiPoriTa20,67
Luistelujärjestyksessä:  
Ellen Olenius​TRT 
Nina Artimo​TRTErikoismaininta: Laadukkaat liu'ut

(13 osallistujaa)

 

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Noora HannulaUJK36,67
2. Emilia LiukasTRT29,00

(2 osallistujaa)

YL 24.3.2018 YL SM-NOOVISIT HF, Tampere

 

SM-NOVIISIT TYTÖT HF:
 

1. Maria KäppiTapTL59,13
2. Karolina MontinTapTL57,68
3. Aada LipiäinenPTL57,22
19. Jennina NilosaariTRT45,37
21. Saara VienoTRT44,10

(22 osallistujaa)

YL 18.3.2018 LOUNAIS-SUOMEN ALUEFINAALIT, Rauna

 

SILMU B 2006 SYNTYNEET:

1. Ilona UskelinTRT46,50 
2. Suvi SalviRauTL45,75 
3. Salli EskoRauTL40,50 
5. Ellen NorrenaTRT40,00 

(6 osallistujaa)

 

SILMU B 2007 JA MYÖHEMMIN SYNTYNEET:

1. Hertta LehtonenTRT49,25 
2. Enrika MäkiTRT48,25 
3. Tilda KoivistoSCT47,75 

(9 osallistujaa)

 

TINTIT 2009:

1. Saaga VolkovaSCT27,5 
2. Martta KarlssonSTR25,5 
3. Matilda NieminenSTR25 
Luistelujärjestyksessä:   
Elle WallasvaaraTRT  
Vilma NikanderTRT  
Erika MarttilaTRT Erikoismaininta: Hyvät liukuasennot

(14 osallistujaa)

 

MINIT 2008:

1. Sade WesalainenSTR46,00 
2. Olivia KallioSTR45,25 
3. Emmi LeinoSTR42,75 
5. Nita ArtimoTRT41,25Erikoismaininta: Monipuoliset liu'ut

(14 osallistujaa)

YL 17.3.2018 ALUEFINAALI, Salo

 

SILMU C:

1. Olivia PulliVG-6247,00 
2. Miika KangassuoSalPa42,33 
3. Aada SorrolaSalPa41,67 
5. Sofia HenttulaTRT39,00 

(6 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:

1. Milla GrundströmVaPS56,00 
2. Amanda AiroSCT46,33 
3. Vea PurorantaTRT41,67 

(5 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

1. Lotta HiljanenRauTL53,00 
2. Aino-Maria EngblomRauTL43,00 
3. Lotta RaitanenVG-6242,67 
4. Iiris AnttilaTRT41,67 

(5 osallistujaa)

 

YL 17.3.2018 OP LOUNAISMAACUP, Salo

 

TINTIT 2009:

1. Anni TuominenVG-6227,33 
2. Liisa AndreevaSalPa22,67pl 4 2/3
3. Emmi LaurilaTRT22,67pl 4 1/3

(3 osallistujaa)

 

PIKKUTINTIT 2009-2010:

1. Kiira KoskinenSalPa25,00 
2. Chiara HaromaSCT21,67 
3. Merelle VeräjänkorvaTRT21,33 
Luistelujärjestyksessä:   
Viola TojanderTRT  
Pihla SaarnilehtoTRT Erityismaininta: Hyvin pyörivä kiihdytyspiruetti

(20 osallistujaa)

 

PIKKUTINTIT 2011-2012:

1. Venla PentikäinenTRT27,00 
2. Vanessa ViljanenPoriTa24,67 
3. Nina ArtimoTRT21,33 

(22 osallistujaa)

 

TAITAJAT, AXEL:

1. Fanny AurenTRT49,00 
2. Iida NiemiRauTL46,67 
3. Eennea KorhonenRauTL44,00 
5. Tytti KilkkiTRT38,67 
7. Nanna MäkinenTRT33,67 

(7 osallistujaa)

 

TAITAJAT, EI AXEL:

1. Laura RaitanenVG-6246,00 
2. Tytti VirtanenVG-6244,67 
3. Nana AaltonenVG-6242,67 
6. Kia KallioTRT37,67 
10. Jonna JaskariTRT29,33 

(10 osallistujaa)

ML 17-18..3.2018 KANSALLISTEN SARJOJEN KOLMAS KILPAILU, Turku

 

TULOKKAAT, RYHMÄ 1:
 

1. Team MiniqueHSK90,00
2. Ice SympathyTTK87,20
3. Team PassionPoriTa79,00
6. Amicus AboensesTRT60,00

(12 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT HF:
 

1. Team Ice EffectJTL41,08
2. Team SoleilLTL40,40
3. Filiae AboensesTRT37,56

(6 osallistujaa)

 

MINORIT:
 

1. SunlightsHL38,60
2. Team SympatiqueHSK36,49
3. RainbowsETK35,80
15. Minores AboensesTRT26,26

(19 osallistujaa)

ML 11.3.2018 MUODOSTELMALUISTELUN KUTSUKILPAILU, Salo

 

TULOKKAAT:
 

1. Little EdgesKaari69,33
2. Amicus AboensesTRT65,67
3. Sun City SequinsVG-6255,00

(7 osallistujaa)

YL 11.3.2018 YL KUTSUKILPAILUT TÄHTISARJAT, Lohja

 

MINIT:
 

1. Alina MaarniRauTL50,00
2. Nella KorvenojaKeLS44,67
3. Hilma ReunanenRauTL43,00
5. Minea OleniusTRT40,00

(16 osallistujaa)

 

SILMU B:
 

1. Lotta VuoriVTL49,00pl 6 2/3 es 6 1/3
2. Sara SjödahlKeLS49,00pl 6 2/3 es 5 2/3
3. Mai TarvainenKaTa47,67 
14. Peppiina OrvastoTRT40,00Erikoismaininta: Upea biellmann

(18 osallistujaa)

 

ALUESILMUT:
 

1. Vanilja KukkonenVTL43,67 
2. Hilla MarjamäkiLT43,33 
3. Olivia PulliVG-6243,00 
6. Aino TähtinenTRT37,00 

(9 osallistujaa)

 

TAITAJAT AXEL 2005 JA VANHEMMAT:
 

1. Aino MaaheimoVTL51,33 
2. Camilla LeppänenSTR48,00 
3. Mira PitkänenHyTL42,00 
8. Tytti KilkkiTRT32,00 

(8 osallistujaa)

 

TAITAJAT EI AXEL 2005 JA VANHEMMAT:
 

1. Suvi Yli-AlhoTRT53,00 
2. Silja MäättäHyTL45,33 
3. Siiri Mäki-RahkolaLT42,33 
9. Kia-Isabella KallioTRT31,67 

(11 osallistujaa)

YL 11.3.2018 YL DEBYTANTTIEN SEKÄ NOVIISIEN KF JA HF, Espoo

 

DEBYTANTIT POJAT:
 

1. Matias LindforsEsJt56,07
2. Jari KrestyannikovTapTL43,91
3. Pietari AnttilaJTL42,81
5. Atte SaarinenTRT33,95

(6 osallistujaa)

YL 4.3.2018 YL ALUEOSAKILPAILU, Raisio

 

MINIT 2008:
 

1. Sylvia VirtanenRauTL51,33 
2. Nita ArtimoTRT50,67 
3. Sade WesalainenSTR50,33 
14. Lauri NiinijärviTRT32,67Finaalipaikka

(23 osallistujaa)

 

MINIT 2009:
 

1. Darja TribitsonRauTL52,33 
2. Kosti SuutariRauTL43,50 
3. Hilma ReunanenRauTL39,67 
9. Minea OleniusTRT31,00Erikoismaininta: Kauniit liukuasennot ja ryhdikäs luistelu

(11 osallistujaa)

 

SILMU B 2007 JA NUOREMMAT:
 

1. Enrika MäkiTRT56,67
2. Vilma SuhonenVG-6249,00
3. Matilda MäkeläRauTL48,67
4. Hertta LehtonenTRT46,67

(17 osallistujaa)

 

SILMU B 2006:
 

1. Ilona UskelinTRT52,67
2. Ellen NorrenaTRT50,67
3. Suvi SalviRauTL45,00
6. Peppiina OrvastoTRT36,67

(9 osallistujaa)

 

SILMU C:
 

1. Miika KangassuoSalPa41,67 
2. Sofia HentulaTRT33,67Finaalipaikka
3. Aino TähtinenTRT33,00 

(11 osallistujaa)

 

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Elsa LintunenSTR45,00
2. Vilma KarstenSCT40,00
3. Camilla SaurenSalPa34,00
7. Emilia LiukasTRT28,00

(7 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:
 

1. Vea PurorantaTRT50,67
2. Amanda AiroSCT47,33
3. Elli EloSalPa39,33

(7 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:
 

1. Lotta HiljanenRauTL45,67 
2. Lotta RaitanenVG-6241,67 
3. Tilda PulliVG-6238,00 
4. Iiris AnttilaTRT34,67Finaalipaikka

(6 osallistujaa)

YL 3.3.2018 YL ALUEMESTARUUS, Turku

 

SILMU A, TYTÖT:
 

1. Ava SuoraniemiTRT32,07
2. Lidia HaulaRauTL31,83
3. Tara RaatikainenRauTL29,93
8. Lotta TerhoTRT28,40

(10 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT, TYTÖT:
 

1. Emilia ErkoRauTL53,37
2. Siiri HeikkiläRauTL47,90
3. Emma ErholmRauTL46,75
7. Sofianna SalonenTRT41,39
12. Siiri JoopiTRT33,58
13. Ellen LinnaTRT32,74

(13 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT, POJAT:
 

1. Atte SaarinenTRT38,88
2. Arttu JuusolaPoriTa36,50

(2 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT, TYTÖT:
 

1. Saara VienoTRT53,02
2. Jennina NilosaariTRT45,99

(2 osallistujaa)

 

JUNIORIT, TYTÖT:
 

1. Eevi LehtinenRauTL66,99
2. Aino SaarinenRauTL61,25
3. Iiris JanatuinenTRT57,06
10. Klaara LintunenTRT42,58

(10 osallistujaa)

 

SENIORIT, NAISET:
 

1. Petra KähkönenSTR58,48
2. Ida KiiveriTRT55,20

(2 osallistujaa)

YL 23.-25.2.2018 YL LÕUNAKESKUS TROPHY-FRIENDSHIP TOURNAMENT, Tartu Viro

 

SENIOR B LADIES:
 

1. Iiris JanatuinenTRTFIN41,46
2. Vilte Radzvilaviciute FIN41,26
3. Klaara LintunenTRTFIN36,63

(3 osallistujaa)

 

JUNIOR LADIES:
 

    SPFS
1. Niina PetrokinaCascaEST125,6411
2. Jekateriina RudnevaA.LeEST112,2122
3. Nataly LangerbaurOilerEST100,9633
5. Ida KiiveriTRTFIN86,8365

(8 osallistujaa)

 

ADVANCED NOVICE GIRLS:
 

    SPFS
1. Marija BrejevaSpeigLTU86,9911
2. Jelizaveta RudnevaA.LeEST82,0632
3. Marija BolshevaK.ICELAT79,2124
10. Saara VienoTRTFIN69,95912

(19 osallistujaa)

 

BAISC NOVICE A GIRLS:
 

1. Katariina TalloMJTFIN38,69
2. Kristiina-Viktorija IvdreJSLAT37,23
3. Sofija StepchenkoK.ICELAT35,70
13. Sofianna SalonenTRTFIN31,51
19. Ava SuoraniemiTRTFIN29,18
24. Siiri JoopiTRTFIN27,13
25. Lotta TerhoTRTFIN26,35
29. Ellen NorrenaTRTFIN20,00

(29 osallistujaa)

 

CUBS A 2007 GIRLS:
 

1. Ksenija HeimaneKaskaLAT37,21
2. Ariadna MalickaKaskaLAT35,31
3. Anastasia NesterovaMoskvRUS32,61
9. Enrika MäkiTRTFIN25,74

(14 osallistujaa)

 

CUBS A 2008 GIRLS:
 

1. Nikola FomchenkovaKaskaLAT37,24
2. Sofija GulyakinaSofijEST36,26
3. Angelina PalaginaMoskvRUS35,69
15. Hertta LehtonenTRTFIN22,75

(24 osallistujaa)

 

CUBS B 2008 GIRLS:
 

1. Anetta MannisteIK.TaEST27,97
2. Arina GoncharenkoKristEST27,68
3. Paula BelevicaJLSSLAT26,59
16. Nita ArtimoTRTFIN20,33

(18 osallistujaa)

 

CUBS B BOYS:
 

1. Dominykas ChramcenkoBaltuLTU24,30
2. Iaroslav SotnikovStarRUS20,77
3. Lauri NiinijärviTRTFIN19,86

(6 osallistujaa)

 

SPRINGS GIRLS:
 

1. Paula NelsoneK.ICELAT30,16
2. Asja Anastasija AnsoneTukumLAT28,37
3. Berit KukkIK.TaEST28,09
17. Sofia HenttulaTRTFIN16,13

(17 osallistujaa)

ML 17.2.2018 YL NOVIISIEN JA ML KANSALLISTEN NOVIISIEN JA TULOKKAIDEN 2. KILPAILU LOHKO 3, Turku

 

TULOKKAAT:
 

1. Ice SympathyTTK81,25 
2. Team PassionPoriTa76,75Elementit: 32,25, osa-alueet 45,50
3. SunbeamsETK76,75Elementit: 32,75, osa-alueet 44
9. Amicus AboensesTRT53,50 

(14 joukkuetta)

YL 11.2.2018 ML MINORIT JA YL DEBYTANTIT SEKÄ NOVIISIPOJAT 2. VK, Tikkurila

 

DEBYTANTTIPOJAT, LOHKO 3:
 

1. Matias LindforsEsJt47,33
2. Pietari AnttilaJTL45,43
3. Jari KrestyannikovTapTL38,76
4. Atter SaarinenTRT33,15

(6 osallistujaa)

 

DEBYTANTTITYTÖT, LOHKO 3:
 

1. Minea KarpTapTL55,48
2. Peppi ValleniusTapTL51,03
3. Ella-Lumia KoivuniemiHL50,12
23. Ellen LinnaTRT39,78
24. Sofianna SalonenTRT39,50
37. Siiri JoopiTRT30,87

(37 osallistujaa)

ML 10.2.2018 ML MINORIEN JA YL DEBYTANTTIEN 2. VALINTAKILPAILU JA ML SM-NOVIISIEN JA TULOKKAIDEN KUTSUKILPAILU, Pori

 

TULOKKAAT:
 

1. Team PassionPoriTa84,00
2. Little EdgesKaari62,67
3. PrimabellaRauTL61,67
4. Amicus AboensesTRT49,33

(5 joukkuetta)

 

MINORIT:

1. Golden EdgesKaari29,44
2. RainbowsETK29,16
3. Minores AboensesTRT28,98

(6 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT:

1. Team MotionPoriTa39,22
2. Filiae AboensesTRT38,03

(2 joukkuetta)

 

 

YL 27.-28.1.2018 SENIOREIDEN JA JUNIOREIDEN I-LOHKON 2. VALINTAKILPAILU, Kauniainen

 

JUNIORIT:
 

   SPFS
1. Silja ToimelaETK103,351.2.
2. Pinja TauriainenHTK100,5911.1.
3. Avila PitkäkangasETK100,276.3.
Iiris JanatuinenTRT27,5535. 

(39 osallistujaa)

 

SENIORIT:
 

   SPFS
1. Tiia LoppiSeiTL97,882.1.
2. Kiira KivisaariETK94,953.2.
3. Ida KiiveriTRT89,791.5.

(10 osallistujaa)

YL 27.1.2018 TINTTICUP, Naantali

 

TINTIT 2009 SYNTYNEET:
 

1. Matilda NieminenSTR25,67 
2. Erika MarttilaTRT25,33 
3. Iia SalamaSCT25,00 
Luistelujärjestyksessä:   
Emmi LaurilaTRT  
Vilma NikanderTRT  
Tilda JoopiTRT Erikoismaininta: Hyvä esitys
Elle WallasvaaraTRT Erikoismaininta: Hyvät peruspiruetit

(23 osallistujaa)

YL 27.-28.1.2018 INARIA TAMMITEMMELLYS 2018, Sastamala

 

ALUEDEBYTANTIT:
 

1. Jessica PakkanenKoovee43,33 
2. Maria OinaanojaKoovee41,67pl 4 2/3
3. Elsa LintunenSTR41,67pl 4 1/3
7. Emilia LiukasTRT36,67 

(11 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:
 

1. Vea PurorantaTRT48,33 
2. Milla GrundströmVaPS45,67 
3. Maria MoilanenHTK44,00 

(13 osallistujaa)

 

TAITAJAT, AXEL:
 

1. Nelli KokkoKoovee46,67 
2. Iida NiemiRauTL41,33 
3. Ronja JaakkolaRauTL41,00 
8. Nanna MäkinenTRT31,33 

(8 osallistujaa)

 

TAITAJAT, EI AXEL:
 

1. Nana AaltonenVG-6243,67 
2. Laura RaitanenVG-6242,33 
3. Siiri Mäki-RahkolaLT38,00 
10. Kia KallioTRT33,67 
19. Jonna JaskariTRT23,33 

(20 osallistujaa)

 

TINTIT 2009:
 

1. Saana RiekkoniemiUpTL27,00 
2. Eerika HasalaKoovee26,67 
3. Sara KilpiUpTL24,67 
Luistelujärjestyksessä:   
Merelle VeräjänkorvaTRT  

(23 osallistujaa)

 

TINTIT 2010:
 

1. Aada JussilaRauTL27,00 
2. Ella FlanderUpTL24,00 
3. Aino MöttönenKoovee18,67 
Luistelujärjestyksessä:   
Viola TojanderTRT  
Pihla SaarnilehtoTRT  

(22 osallistujaa)

 

TINTIT 2011:
 

1. Venla SinisaloRauTL29,33 
2. Nelli PiirainenUJK23,33pl. 5
3. Venla PentikäinenTRT23,33pl. 4 2/3
Luistelujärjestyksessä:   
Ellen OleniusTRT Erikoismaininta: Iloinen ja reipas esitys!
Nina Artimo​TRT  

(24 osallistujaa)

 

YL 21.1.2018 SÄÄSTÖPANKKICUP, Salo

 

TAITAJAT AXEL:
 

1. Fanny AurenTRT44,33 
2. Iida NiemiRauTL42,33 
3. Eennea KorhonenRauTL42,00 
4. Emilia LiukasTRT35,50 
5. Tytti KilkkiTRT33,00Erityismaininta: Hyvin pyörivä yhdistelmäpiruetti

(8 osallistujaa)

 

TAITAJAT EI-AXEL:
 

1. Suvi Yli-AlhoTRT46,00 
2. Tytti VirtanenVG-6244,00 
3. Nana AaltonenVG-6243,67 

(13 osallistujaa)

 

PIKKUTINTIT 2009-2010:
 

1. Kiira KoskinenSalPa20,33 
2. Melissa MattilaUJK19,00 
3. Vappu SairanenSalPa18,33 
Luistelujärjestyksessä:   
Pihla SaarnilehtoTRT Erityismaininta: Huolelliset alastulot
Viola TojanderTRT  
Merelle VeräjänkorvaTRT Erityismaininta: Hyvä ylävartalon kannatus

(13 osallistujaa)

 

PIKKUTINTIT 2011-2012:
 

1. Venla PentikäinenTRT27,00 
2. Nina ArtimoTRT22,33 
3. Vanessa ViljanenPoriTa19,33 
Luistelujärjestyksessä:   
Ellen OleniusTRT Erityismaininta: Kaunis ikkunaliuku

(20 osallistujaa)

 

YL 20.1.2018 ALUECUP, Salo

 

SILMU C:
 

1. Margarita LivshitsSalPa42,00 
2. Aada SorrolaSalPa42,00 
3. Elsi TakataloSalPa41,67 
7. Sofia HenttulaTRT37,00Erikoismaininta: Pirteä esitys

(11 osallistujaa)

 

SILMU B 2006:
 

1. Ilona UskelinTRT48,67 
2. Severi VarpioVG-6247,00 
3. Ellen NorrenaTRT43,67Finaalipaikka
11. Peppiina OrvastoTRT36,67Erikoismaininta: Kaunis Biellman-liuku

(12 osallistujaa)

 

SILMU B 2007 JA NUOREMMAT:
 

1. Enrika MäkiTRT48,33 
2. Hertta LehtonenTRT45,00Finaalipaikka
3. Vilma SuhonenVG-6242,33 

(14 osallistujaa)

 

SILMU A:
 

1. Ava SuoraniemiTRT54,00 
2. Fanny-Fiia VehkaojaPoriTa51,00 
3. Tara RaatikainenRauTL49,33 
7. Lotta TerhoTRT41,00 

(10 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:
 

1. Vea PurorantaTRT48,33 
2. Milla GrundströmVaPS47,33 
3. Amanda AiroSCT47,00 

(8 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:
 

1. Nelli LundTRT49,33 
2. Aada OjalaVG-6244,00 
3. Lotta RaitanenVG-6241,67 
6. Iiris AnttilaTRT38,33 

(7 osallistujaa)

ML 14.1.2018 ALUEMESTARUUSKILPAILUT 2018, Turku

 

TULOKKAAT:
 

1. Team PassionPoriTa81,40
2. Amicus AboensesTRT54,80
3. Little EdgesKaari53,20

(7 joukkuetta)

 

MINORIT:
 

1. Golden EdgesKaari30,39
2. Sun City SweetsVG-6226,70
3. Minores AboensesTRT25,38

(3 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT:
 

1. Diamond EdgesKaari46,58
2. Sun City SynchroVG-6241,00
3. Filiae AboensesTRT40,09

(4 joukkuetta)

YL 13.-14.1.2018 SM-NOVIISIEN I- ja II-LOHKON 2. VALINTAKILPAILU, Lahti

 

SM-NOVIISIT TYTÖT LOHKO 2:
 

   SPFS
1. Mai HelskeETK105,881.1.
2. Linnea FredrikssonHL91,812.4.
3. Eeva KaipainenTapTL91,383.3.
14. Saara VienoTRT77,3617.12.
20. Jennina NilosaariTRT71,3220.21.

(37 osallistujaa)

YL 5.-7.1.2018 CRYSTAL CUP, Mikkeli

 

NOVICE C GIRLS:
 

1. Iida PeltolaHTL46,33
2. Essi SavolainenIiTa45,67
3. Sanni RipattiML43,67
8. Vea PurorantaTRT40,50

(13 osallistujaa)

 

STARLETS 2004 OR BEFORE:
 

1. Marianne SaarikkoPTL47,33
2. Maija SinkkonenKKJT42,67
3. Anna SuhonenVarTa42,33
16. Kia KallioTRT31,33

(16 osallistujaa)

 

STARLETS 2005-2006:
 

1. Evelliina YlitaloJyTLS49,33 
2. Sarah EltoftHKF45,00 
3. Vappu HäkkinenML43,33 
8. Tytti KilkkiTRT38,33Good Spirals

(15 osallistujaa)

 

SPRINGS C GIRLS:
 

1. Veera KoskivirtaHaTaL45,00
2. Alisa NorokorpiKTL44,00
3. Julia NiemiVTL39,00
8. Aino TähtinenTRT33,67
17. Sofia HenttulaTRT30,67

(18 osallistujaa)

 

SPRINGS B GIRLS 2006:
 

1. Ellen NorrenaTRT48,33
2. Nataliia YasrebovaPetrDU44,00
3. Pinja HeikkiläKaTa43,00
4. Peppiina OrvastoTRT40,67
5. Ilona UskelinTRT40,33

(13 osallistujaa)

 

SPRINGS B GIRLS 2007:
 

1. Viivi NurmiKaTa54,00
2. Enniina PaavolaKKJT51,33
3. Telma HuopainenSaTu50,67
9. Enrika MäkiTRT47,33

(32 osallistujaa)

 

SPRINGS B GIRLS 2008:
 

1. Iida LeinonenLTL50,00
2. Emilia AholaKTL49,00
3. Josefiina LänsiöHTL45,33
11. Hertta LehtonenTRT40,00

(18 osallistujaa)

 

SPRINGS A GIRLS:
 

1. Valeriia KhiankiainenRUS37,10
2. Iida KarhunenLRL35,66
3. Ava SuoraniemiTRT33,31

(37 osallistujaa)

 

NOVICE A GIRLS:
 

   SPFS
1. Eeva KaipainenTapTL81,2822
2. Siiri JulkunenKuTa81,1331
3. Sofia LaineJTL80,2716
13. Jennina NilosaariTRT65,431313
14. Saara VienoTRT65,431118

(26 osallistujaa)

 

JUNIOR B LADIES:
 

   SPFS
1. Pinja TauriainenHTK95,7722
2. Inka KankkunenKuLS94,4581
3. Mariela TapioTTK93,4193
25. Iiris JanatuinenTRT65,362622

(28 osallistujaa)

 

SENIOR B LADIES:
 

   SPFS
1. Ida KiiveriTRT85,5311
2. Pauliina KoskinenKeLS80,9242
3. Ninna HeikinmäkiHTL79,4023

(6 osallistujaa)

YL 6.1.2018 ALUECUP, Pori

 

MINIT 2009 JA MYÖHEMMIN SYNTYNEET:
 

1. Kosti SuutariRauTL52,00
2. Sara KunnasRauTL43,67
3. Miila NiittynenPoriTa43,00
8. Minea OleniusTRT37,67

(9 osallistujaa)

 

MINIT 2008:
 

1. Nita ArtimoTRT49,67
2. Sade WesalainenSTR47,83
3. Alina MaarniRauTL47,17
11. Lauri NiinijärviTRT35,67

(23 osallistujaa)

 

TINTIT 2009:
 

1. Matilda NieminenSTR25,33 
2. Piitu SorsakiviRauTL25,33 
3. Elle WallasvaaraTRT25,00Finaalipaikka
Luistelujärjestyksessä:   
Tilda JoopiTRT  
Erika MarttilaTRT Finaalipaikka. Erityismaininta: Iloinen ja huolellinen luistelu
Vilma NikanderTRT Finaalipaikka
Emmi LaurilaTRT  

(20 osallistujaa)

ML 6.1.2018 LOPPI-ICE 2018, Turku

 

TULOKKAAT:
 

1. Team PassionPoriTa81,00
2. Valley Bay SynchrokidsEsJt73,00
3. Little EdgesKaari64,25
8. Amicus AboensesTRT53,50

(13 joukkuetta)

 

MINORIT:
 

1. MiniMintsHTK34,42
2. Golden EdgesKaari29,84
3. Minores AboensesTRT27,34

(7 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT:
 

1. FinettesHTK50,91
2. Valley Bay SynchronicsEsJt49,13
3. Sun City SynchroVG-6242,40
5. Filiae AboensesTRT41,87

(5 joukkuetta)

YL 5.-7.1.2018 FROGGIE CUP 2018, Helsinki

 

DEBYTANTS A, GIRLS 1.7.2005-31.12.2007:
 

1. Nella AaltonenTapTL48,74
2. Wilma LevolaPoriTa48,01
3. Minea KarpTapTL47,66
24. Sofianna SalonenTRT37,94
30. Siiri JoopiTRT34,51

(32 osallistujaa)

 

DEBYTANTS A, GIRLS 1.7.2004-30.6.2005:
 

1. Edith MattilaETK47,47
2. Sanni YlitolvaJTL44,77
3. Siiri HeikkiläRauTL43,61
28. Ellen LinnaTRT32,27

(30 osallistujaa)

 

DEBYTANTS A, BOYS:
 

1. Matias LindforsEsJt48,23
2. Pietari AnttilaJTL42,53
3. Jari KrestyannikovTapTL37,81
5. Atte SaarinenTRT34,66

(6 osallistujaa)

ML SM-SARJOJEN 2. VALINTAKILPAILU 9.-10.12.2017, Jyväskylä

 

SM-NOVIISIT LOHKO 2:
 

1. StarlightsHL55,74
2. Valley Bay SynchronicsEsJt47,63
3. Diamond EdgesKaari45,72
8. Filiae AboensesTRT34,86

(9 joukkuetta)

YL SILMU A CUP 3.12.2017, Raisio

 

SILMU A:
 

1. Tara RaatikainenRauTL30,50
2. Enny-Fiia VehkaojaPoriTa29,95
3. Fiiakaisa LaineVG-6229,77
5. Ava SuoraniemiTRT28,75

(10 osallistujaa)

ML TULOKKAIDEN III-LOHKON 1. VALINTAKILPAILU 2.12.2017, Vantaa

 

TULOKKAAT:
 

1. Team PassionPoriTa76,80
2. Ice SympathyTTK71,60
3. MiniSparklesHTK70,40
8. Amicus AboensesTRT47,40

(9 joukkuetta)

ML PIKKUJOULUN KUTSUKILPAILU 26.11.2017, Vantaa

 

MINORIT:
 

1. Team SympatiqueHSK96,00
2. SunlightsHL90,25
3. RainbowsETK89,00
13. Minores AboensesTRT55,25

(14 joukkuetta)

 

TULOKKAAT:
 

1. Little StepsEVT74,75
2. Ice SympathyTTK74,50
3. SunbeamsETK67,75
9. Amicus AboensesTRT37,50

(13 joukkuetta)

YL SYYSPIRUETIT 25.-26.11.2017, Joensuu

 

SILMU B:
 

1. Enrika MäkiTRT30,83
2. Siiri PakarinenJoKa27,54
3. Ella MalinenKuLS26,71
6. Hertta LehtonenTRT22,44
12. Peppiina OrvastoTRT18,85

(15 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT:
 

1. Alli MankkinenOLK44,98
2. Ellen LinnaTRT40,82
3. Emma HentunenKuLS40,40

(8 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT:
 

   SPFS
1. Jennina NilosaariTRT81,933.1.
2. Pinja PöllänenKuLS79,002.4.
3. Ronja HaatajaOLK78,476.3.
8. Saara VienoTRT72,3212.6.

(16 osallistujaa)

 

JUNIORIT:
 

   SPFS
1. Inka KankkunenKuLS95,055.1.
2. Jenna MustakangasOLK92,462.3.
3. Emma EloKKJT90,984.2.
5. Ida KiiveriTRT86,993.6.
9. Klaara LintunenTRT73,637.9.
11. Iiris JanatuinenTRT66,5011.11.

(12 osallistujaa)

 

YL ALUE- JA SILMUCUP 18.11.2017, Naantali

 

SILMU A:
 

1. Ava SuoraniemiTRT48,67
2. Suvi LaksoSTR45,00
3. Enny-Fiia VehkaojaPoriTa44,67

(10 osallistujaa)

 

SILMU B 2006 SYNTYNEET:
 

1. Fanni HeikkiläRauTL41,00Finaalipaikka
2. Ilona UskelinTRT40,67PL 5. Finaalipaikka
3. Ellen NorrenaTRT40,67PL 4 2/3
8. Peppiina OrvastoTRT33,67Erikoismaininta: Kauniit vaakaliu'ut

(12 osallistujaa)

 

SILMU B 2007 JA MYÖH. SYNTYNEET:
 

1. Enrika MäkiTRT50,00Finaalipaikka
2. Emilia MiettinenSTR41,67Finaalipaikka
3. Matilda MäkeläRauTL40,00Finaalipaikka
7. Hertta LehtonenTRT36,33 

(16 osallistujaa)

 

SILMU C:
 

1. Elsi TakataloSalPa40,33 
2. Olivia PulliVG-6240,00 
3. Minttu LuomaPoriTa37,33 
7. Aino TähtinenTRT31,67 
10. Sofia HenttulaTRT22,67 

(11 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:
 

1. Vea PurorantaTRT47,67Finaalipaikka
2. Milla GrundströmVaPS45,67Finaalipaikka
3. Amanda AiroSCT43,67 

(9 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:
 

1. Nelli LundTRT48,00Finaalipaikka
2. Aada OjalaVG-6242,33Finaalipaikka
3. Lotta HiljanenRauTL39,67 
8. Iiris AnttilaTRT29,33 

(8 osallistujaa)

YL WASA CUP 2017 18.-19.11.2017, Vaasa

 

TINTIT:
 

1. Elle WallasvaaraTRT 
2. Miila NiittynenPoriTa 
3. Amanda PesolaKK 
Luistelujärjestyksessä:  
Erika MarttilaTRT 
Tilda JoopiTRT 
Ellen OleniusTRT 
Venla PentikäinenTRTErityismaininta: Reipas esitys!
Vilma NikanderTRT 
Nina ArtimoTRT 

(50 osallistujaa)

 

MINIT 2009 JA NUOREMMAT:
 

1. Darja TrubitsonPoriTa46,25
2. Eimi KoivuluomaSeiTL37,50
3. Laura LaakeriKK35,00
7. Minea OleniusTRT29,75

(16 osallistujaa)

 

MINIT 2008:
 

1. Nita ArtimoTRT45,25
2. Klaara KivistöKK38,50
3. Lauri NiinijärviTRT36,25

(27 osallistujaa)

 

TAITAJAT, EI AXEL:
 

1. Suvi Yli-AlhoTRT23,00
2. Aida KantolaVLK20,75
3. Katariina PalkovTRT19,75
Luistelujärjestyksessä:  
Tytti KilkkiTRT 

(13 osallistujaa)

 

TAITAJAT, AXEL:
 

1. Fanny AurenTRT45,00
2. Sara BiskopKK40,75
3. Vilma RantalaJeS40,00

(13 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT TYTÖT:
 

1. Nea PoikkeusHTK45,12
2. Wilma LevolaPoriTa42,55
3. Hanna ToivanenHTK42,08
4. Sofianna SalonenTRT37,66
9. Siiri JoopiTRT31,96

(9 osallistujaa)

YL DEBYTANTIT JA NOVIISIPOJAT LOHKO III 1.VK 12.11.2017, Tampere

 

DEBYTANTIT POJAT:
 

1. Matias LindforsEsJt47,26
2. Pietari AnttilaJTL41,08
3. Jari KrestyannikovTapTL37,54
4. Atte SaarinenTRT35,68

(5 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT TYTÖT:
 

1. Minea KarpTapTL53,67
2. Miimi HeinonenTapTL50,75
3. Nella AaltonenTapTL46,83
23. Sofianna SalonenTRT36,39
24. Ellen LinnaTRT35,91
29. Siiri JoopiTRT33,85

(33 osallistujaa)

YL MINICUP 1. OSAKILPAILU 11.11.2017, Turku

 

MINIT 2009 JA MYÖHEMMIN SYNTYNEET:
 

1. Darja TrubitsonPoriTa50,33 
2. Kosti SuutariRauTL44,00 
3. Hilma ReunanenRauTL41,68 
10. Minea OleniusTRT27,00 

(10 osallistujaa)

 

MINIT 2008:
 

1. Alina MaarniRauTL52,67 
2. Sylvia VirtanenRauTL47,00 
3. Nita ArtimoTRT43,00Finaalipaikka
17. Lauri NiinijärviTRT27,33Erikoismaininta: Lennokas akseli

(26 osallistujaa)

ML MINOREIDEN 2 LOHKON  1. VK 11.11.2017, Järvenpää

 

MINORIT LOHKO 2:
 

1. RainbowsETK90,80 
2. Golden EdgesKaari76,40 
3. Team Ice MistJTL74,20 
6. Minores AboensesTRT56,60 

(6 joukkuetta)

ML SM-SARJOJEN 1. VK 4.-5.11.2017, Turku

 

SM-NOVIISIT LOHKO 2:
 

1. StarlightsHL56,70 
2. Diamond EdgesKaari51,75 
3. Valley Bay SynchronicsEsJt43,55 
8. Filiae AboensesTRT31,34 

(9 joukkuetta)

YL 3.-5.11.2017 PROMOCUP, Salo

 

MINIT 2008:
 

1. Sade VesalainenSTR50,17 
2. Olivia KallioSTR49,00 
3. Sara HöijerEsJt48,33 
5. Nita ArtimoTRT48,00 
27. Lauri NiinijärviTRT28,33Erikoismaininta: Hyvä vaaka-asento piruetissa

(31 osallistujaa)

 

MINIT 2009 JA NUOREMMAT:
 

1. Emilia PellonmaaETK47,00 
2. Darja TrubitsonPoriTa44,33 
3. Ellen TenhonenRauTL40,67 
13. Minea OleniusTRT29,33 

(17 osallistujaa)

 

SILMU B 2006:
 

1. Ilona UskelinTRT48,00 
2. Salli EskoRauTL47,33 
3. Suvi SalviRauTL41,67 
4. Ellen NorrenaTRT39,67 
6. Peppiina OrvastoTRT39,33 

(12 osallistujaa)

 

SILMU B 2007 JA NUOREMMAT:
 

1. Minea HelskeETK48,33 
2. Enrika MäkiTRT47,33 
3. Emeliina EkholmETK46,33 

(24 osallistujaa)

 

SILMU C:
 

1. Elsi TakataloSalPa40,33 
2. Olivia PulliVG-6239,67 
3. Miika KangassuoSalPa37,67 
7. Aino TähtinenTRT32,33 
11. Sofia HenttulaTRT29,33 

(12 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT 2004-2005:
 

1. Ekaterina PETUSHKOVARUS40,33 
2. Minea KarpTapTL39,67 
3. Peppi ValleniusTapTL37,67 
8. Ellen LinnaTRT35,65 
10. Sofianna SalonenTRT35,40 
20. Siiri JoopiTRT25,99 

(21 osallistujaa)

 

JUNIOR B:
 

   SPFS
1. Hanna KorhonenHSK94,091.1.
2. Avila PitkäkangasETK86,853.3.
3. Suvi-Tuuli SuokasETK86,142.4.
8. Ida KiiveriTRT79,864.8.
14. Klaara LintunenTRT63,2514.14.

(15 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:
 

1. Sini LiikolaHeiTa49,00 
2. Amanda AiroSCT43,33 
3. Milla GrundströmVaPS42,67 
8. Vea PurorantaTRT36,67 

(14 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:
 

1. Nelli LundTRT50,67 
2. Lotta HiljanenRauTL46,67 
3. Lotta RaitanenVG-6246,33 
12. Iiris AnttilaTRT34,33 

(12 osallistujaa)

YL 28.-29.10.2017 SM-NOVIISIEN I- ja II-LOHKON 1. VALINTAKILPAILU, Espoo

 

SM-NOVIISIT TYTÖT LOHKO 2:
 

   SPFS
1. Mai HelskeETK114,241.1.
2. Jessika LouhelainenETK89,676.2.
3. Milla DegerlundETK88,375.3.
11. Saara VienoTRT81,3112.11.
25. Jennina NilosaariTRT72,7721.25.

(42 osallistujaa)

YL 29.10.2017 TINTTICUP, Salo

 

TINTIT 2009:
 

1. Matilda NieminenSTR25,00 
2. Saaga VolkovaSCT23,00 
3. Piitu SorsakiviRauTL22,67 
Luistelujärjestyksessä:
Vilma NikanderTRT Erikoismaininta: Hyvä musiikkiin luistelu​
Elle WallasvaaraTRT  

(17 osallistujaa)
 

YL 22.10.2017 TINTTIEN JA PIKKUTINTTIEN KUTSUKILPAILUT, Raisio

 

TINTIT 2009:
 

1. Saaga VolkovaSCT28,33 
2. Elle WallasvaaraTRT26,00PL 6
3. Piitu SorsakiviRauTL26,00PL 5
Luistelujärjestyksessä:
Vilma NikanderTRT Erikoismaininta: Iloinen ja reipas esitys

(18 osallistujaa)
 

PIKKUTINTIT 2009-2010:
 

1. Erika MarttilaTRT28,33
2. Tilda JoopiTRT20,67
3. Emmi LaurilaTRT18,33

(13 osallistujaa)
 

PIKKUTINTIT 2011 JA NUOREMMAT:
 

1. Vanessa ViljanenPoriTa23,33
2. Emilia HurmeSTR20,67
3. Nina ArtimoTRT17,33

(17 osallistujaa)

YL 21.-22.10.2017 KANSALLISTEN JUNIOREIDEN JA SENIOREIDEN I-LOHKON 1. VALINTAKILPAILU, Rauma

 

KANSALLISET SENIORIT:
 

   SPFS
1. Krista WellströmJTL107,921.1.
2. Lotta LaineJTL92,274.2.
3. Charlotte NordmanKaTa92,242.3.
8. Ida KiiveriTRT80,368.8.

(13 osallistujaa)
 

KANSALLISET JUNIORIT:
 

   SPFS
1. Alisa HakolaTTK102,281.4.
2. Pinja TauriainenHTK101,752.1.
3. Mariela TapioTTK99,754.3.
Klaara LintunenTRT 36.-

(38 osallistujaa)

YL 30.9.-1.10.2017 ISU-SARJOJEN KUTSUKILPAILU, Järvenpää

 

KANSALLISET SENIORIT:
 

   SPFS
1. Lotta LaineJTL87,681.1.
2. Ida KiiveriTRT80,693.3.
3. Petra KähönenSTR80,092.4.

(5 osallistujaa)
 

SM-NOVIISIT:
 

   SPFS
1. Milla DegerlundETK90,661.1.
2. Juuli KeskerJTL85,282.3.
3. Jenni JohanssonEVT84,525.2.
13. Saara VienoTRT73,8812.13.

(26 osallistujaa)
 

DEBYTANTTI TYTÖT:
 

1. Minea KarpTapTL51,10
2. Peppi ValleniusTapTL48,68
3. Miimi HeinonenTapTL47,65
18. Sofianna SalonenTRT32,71

(21 osallistujaa)
 

DEBYTANTTI POJAT:
 

1. Jari KrestyannikovTapTL46,33
2. Pietari AnttilaJTL38,32
3. Atte SaarinenTRT29,78

(3 osallistujaa)

YL 29.9.-1.10.2017 Helsinki Trophy 2017, Helsinki

 

JUNIOR B:
 

   SPFS
1. Hanna KorhonenFIN / HSK103,441.2.
2. Heidi LeskeläFIN / OLK100,725.1.
3. Sonja RosqvistFIN / Koovee96,3710.4.
21. Iiris JanatuinenFIN / TRT74,5825.22.
27. Klaara LintunenFIN / TRT67,2427.25.

(28 osallistujaa)
 

ADVANCED NOVICE:
 

   SPFS
1. Nella PelkonenFIN / Koovee78,555.1.
2. Olivia HentunenFIN / KuLS77,721.6.
3. Sera KuronenFIN / SeiTL76,924.2.
25. Jennina NilosaariFIN / TRT59,7128.24.

(34 osallistujaa)
 

DEBS A:
 

1. Edith MattilaFIN / ETK50,25
2. Ella-Lumia KoivuniemiFIN / HL47,10
3. Anna BergströmFIN / HTK46,61
16. Ellen LinnaFIN / TRT39,52
36. Siiri JoopiFIN / TRT28,12

(39 osallistujaa)
 

SPRINGS A:
 

1. Pihla BergmanFIN / HTK34,13
2. Katerina MamontovaEST33,91
3. Ava SuoraniemiFIN / TRT32,49

(33 osallistujaa)
 

SPRINGS B BORN 2006-30.6.2007:
 

1. Suvi LaksoSTR47,33 
2. Emeliina EkholmETK46,67 
3. Iida TikkakoskiJyTLS46,33 
5. Ellen NorrenaTRT45,33Erikoismaininta: Upea musiikin tulkinta
6. Ilona UskelinTRT43,67 
10. Peppiina OrvastoTRT42,33 

(28 osallistujaa)
 

SPRINGS B BORN 1.7.2007 OR LATER:
 

1. Minttu HirvonenKaTa49,33
2. Minea SalokoskiHTK47,00
3. Telma HuopainenSaTu45,00
5. Enrika MäkiTRT43,67
15. Hertta LehtonenTRT37,33

(22 osallistujaa)
 

JUNIOR C:
 

1. Aino KorhonenJoKa48,33
2. Hanna MononenTRT33,00

(2 osallistujaa)
 

SPRINGS C:
 

1. Milla HildenHTK36,67
2. Elsi TakataloSalPa36,00
3. Aada SorrolaSalPa35,33
7. Sofia HenttulaTRT27,67
8. Aino TähtinenTRT25,67

(8 osallistujaa)

YL 16.-17.9.2017 Koovee Cup 2017, Tampere

 

SM-NOVIISIT:
 

   SPFS
1. Siiri JulkunenKuTa89,901.2.
2. Ellen AmperHSK84,142.3.
3. Jessika LouhelainenETK84,118.1.
9. Saara VienoTRT78,4814.6.

(21 osallistujaa)