Kauden 2006-2007 kilpailutulokset

25.3.2007 YL Noviisien kulta- ja hopeafinaali / Heinola

Hopeafinaali

 

1.  Iina Kaukiainen    KoRe  35.73 
2. Santra Väyrynen   HTL 34.89
3. Katriina Syrjälä SalPa 31.39
...      
11.  Julia Helenius TRT 26.08

 

(21 luistelijaa)

Judges Scores.

 

24.3.2007 YL Debytanttien kulta- ja hopeafinaali / ETK Espoo

Kultafinaali

 

1. Timila Shrestha           HTK 53.15
2. Riina Varjokari HL 49.13
3. Seidi Rantanen EsJt     48.03
..      
9. Eevi Ruutti TRT 44.22

 

(24 luistelijaa)

Hopeafinaali

 

1.   Tuuli Lipiäinen     TTK   44.71
2. Amanda Mannonen  HSK 44.29
3. Tiia Hult Tappara   41.93
...      
7. Emilia Isolauri TRT 40.73

 

(23 luistelijaa)

Tulokset ja judges scores ETK:n sivuilla.

10.-11.3.2007 YL junioreitten loppukilpailu / KuLS Kuopio

Tulokset

 

1. Jenni Autio   88.95
2.  Annu Kostiainen      85.64
3. Katariina Erho   81.55
..      
6. Julia Roivanen TRT  77.95

 

(23 luistelijaa)

 

10.3.2007 YL Alttovapaaohjelmakilpailu / Riihimäki

Debytantit

 

1. Julia Korsumäki Häme 44.54
2. Liisa Ihamuotila   Häme 43.83
3. Annika Uusitalo Häme 41.94
...      
5. Eevi Ruutti L-Suomi   39.65
6. Emilia Isolauri L-Suomi 36.54

 

(9 luistelijaa)

Noviisit

 

1. Sanna-Maria Salminen   Häme  36.14
2. Tuuli Orasmaa Häme 35.47
3. Mia Laine L-Suomi   34.87
..      
5. Anni Kostiainen L-Suomi 29.12

 

(11 luistelijaa)

SM-noviisit

 

1.  Reetta Romppanen   Häme   52.71
2. Matleena Laakso L-Suomi   48.20
3. Nelli Helynen Häme 47.64 
...      
7. Tuuli Kivinen L-Suomi 35.24

 

(9 luistelijaa)

Kaikkien sarjojen Judges Scores RTL.n sivuilla kohdassa Kilpailut.

17.2.2007 YL noviisien I lohkon 2. valintakilpailu / Järvenpää

Tulokset

 

1. Iida Nätkynmäki Jade 35,87
2. Linda Tikka TTLS 35,40
3.   Nina Miettinen Jade 32,44
       
12.  Julia Helenius TRT 26,74

 

(18 luistelijaa)

11.2.2007 Orava Cup/TRT

Tulokset


11.2.2007 YL Ohjelmakilpailutapahtuma / Kupittaa

Kustakin sarjasta valittiin 3 luistelijaa jatkokilpailuun Saloon 4.3.2007.

Tytöt, 7-vuotiaat:

Aaltonen Aliisa
Kaukola Elli
Mahkonen Iida

Pojat, 7-vuotiaat:

Nilosaari Mikael

Tytöt, 9-vuotiaat:

Gustafsson Susanna
Lehtonen Kerttu
Lehtola Julia

Tytöt, 11-vuotiaat:

Helminen Eveliina
Vainionpää Pauliina
Eränummi Saana


11.2.2007  YL Kutsukilpailu tinteille / Kupittaa

Tulokset:

Tintit, synt. 96-97

Tintit, synt. 98 ja nuoremmat

4.2.2007 YL Debytanttien III-lohkon toinen valintakilpailu / Jyväskylä 

Tulokset

1. Julia Korsumäki  Tappara  47.82
2. Juulia Turkkila MTK 46.87
3. Veera Suutari ML 45.74
...  
6. Eevi Ruutti TRT 40.50
12. Emilia Isolauri TRT 34.02
24. Pilvi Kivinen TRT 21.97

(24 luistelijaa)

Judges scores

Eevi oli varmistanut kultafinaalipaikan ja Emilia hopeafinaalipaikan jo ensimmäisessä valintakisassa.

 

ML LoSuTan aluemestaruuskilpailut 28.1.2007 Parainen

Tulokkaat:
1) Star Christals, RaiTa
5/8) Amicus Aboenses, TRT

Aikuiset:
1) Feminae Aboenses, TRT
2) Golden Spirit, STR
3) Team Ice Ladies, PoriTa

Minorit:
1) Sun City Sweets, VG-62
2) Minores Aboenses, TRT

SM-juniorit:
1) Team Action, PoriTa
2) Festa Aboensia, TRT

Kansalliset seniorit:
1) Filiae Retirement, TRT
2) Sun City Souls, VG-62

 

21.1.2007 YL Aluemestaruuskilpailut / TRT

Lotta Jarkko voitti SM-noviisisarjan mestaruuden. Mia Laine oli paras noviiseissa ja Eevi Ruutti debytanteissa.

SM-noviisisarjassa Tuuli Kivinen luisteli pronssille, samoin kuin Emilia Isolauri debytanteissa.

Tulokset

Kärkisilmut
.
Kaksoissilmut

Debytantit : tulokset ja judges scores

Noviisit : tulokset ja judges scores

SM-noviisit : tulokset ja judges scores

Juniorit : tulokset ja judges scores

SM-juniorit : tulokset ja judges scores

SM-seniorit : tulokset ja judges scores

 

20.-21.1.2007 YL Juniorit, II lohkon 2. valintakilpailu, Riihimäki

Tulokset

1. Veera Iljin JoKa 82.65
2.   Katariina Erho OLK 79.09
3. Julia Roivanen    TRT    79.04
...
13. Annika Nyman TRT 68.04

(21 luistelijaa)

Kilpailun tulossivu

Julia oli varmistanut loppukilpailupaikan jo ensimmäisessä valintakisassa.

 

13-14.1.2007 YL SM-noviisien 2. valintakilpailu / Vaasan Luistinkerho

Tulokset

 

1. Nita Viiri HL 89.55
2. Amanda Ng HL 88.05
3. Ines Karvinen   EsJt   86.21
4. Lotta Jarkko TRT 85.09
...         
32. Tuuli Kivinen TRT 59.53

 

(42 luistelijaa)

Kilpailun tulossivu

14.1.2007 ML kansallisten sarjojen kilpailut; aikuiset, minorit ja kansalliset juniorit

Aikuiset:
1) Creme de Ments, HL
2) Feminae Aboenses, TRT
3/5) Golden Spirit, STR

Minorit:
1) Sunlights, HL
2) Rainbows, ETK
3) Starblades, Tappara
9/9) Minores Aboenses, TRT

6.-7.1.2007 ML SM-seniorien ja SM-juniorien 2. valintailpailu, Helsinki

SM-juniorit:
1) Team Fintastic, HTK
2) Les Miracles, JoKa
3) Musketeers, HL
12/13) Festa Aboensia, TRT

 

7.1.2006 YL kutsukilpailu Espoossa

 

SILMUT:    
1. Krista Pitkäniemi HL 38
2. Iida Pirnes TTK 37
3. Nea Viiri HL 34
...    
27. Jasmin Helenius TRT 20

(29 luistelijaa)

 

 

DEBYTANTIT:    
1.Seidi Rantanen EsJt 44,22
2.Riina Varjokari HL 43,41
3.Amanda Meling HL 42,06
...    
7.Emilia Isolauri TRT 37,42
11.Eevi Ruutti TRT 32,33
15.Pilvi Kivinen TRT 26,04
16.Julia Helenius TRT 23,49

 
Tulokset
 

   

(16 luistelijaa)

 

 

SM-NOVIISIT:    
1.Lotta Jarkko TRT 48,05
2.Ines Karvinen EsJt 47,65
3.Amanda Ng HL 46,65
...    
15.Tuuli Kivinen TRT 30,72


Tulokset
 

   

 

 

(15 luistelijaa)

 

17.12.2006 YL Noviisien I lohkon valintakilpailu Tuusulassa

Tulokset

1. Linda Tikka TTLS 34.65
2. Natalie Vilen EVT 34.23
3. Iida Nätkynmäki    Jade 34.07
...
5. Mia Laine TRT   31.06    (paikka kultafinaaliin)
17. Anni Kostiainen TRT 25.07

(18 luistelijaa)

15.-17.12.2006 Santa Claus-kutsukilpailu / Varala-Tiimi

Novices A  (short program + free skating)

 

1. Ayane Nakamura JPN 114.36
2. Mayumi Hioki JPN 109.00
3. Lotta Jarkko FIN, TRT  83.24
...       
13. Tuuli Kivinen FIN, TRT 65.42

 

(26 luistelijaa)

Judges scores SP

Judges scores FS

Debutants (free skating)

 

1. Veera Suutari FIN, ML 51.31
2. Timila Shrestha FIN, HTK 49.54
3. Matleena Laakso   FIN, PoriTa  47.72
...        
7. Emilia Isolauri FIN, TRT 38.91
11. Eevi Ruutti FIN, TRT 35.87
16. Pilvi Kivinen FIN, TRT 25.09

 

(18 luistelijaa)

Judges scores

 

10.12.2006 ML kansallisten sarjojen kilpailut, Helsinki

Tulokset

Aikuiset

1. Last Steps, EVT
2. Feminae Aboenses, TRT
3. Shadows, ETK
9 joukkuetta

Kansallisen seniorit

1. Team Panique, HSK
2. JääPrinsessat, HTK
3. Ex-Steps, EVT
.....
6. Filiae Retirement, TRT
6 joukkuetta

8.12.2006 YL Tinttien seuran sisäinen kilpailu Impivaarassa

Tulokset

1. Erna-Anna Husko
2. Tiia-Maria Seilonen       
3.    Inka Kähkönen (3. sija jaettu,
3. Maija Maunu nimet luistelujärjestyksessä)
3. Asta Palmgren
3. Jenny Kostiainen
3. Jenna Ojaranta
3. Sara Gallagher
3. Katarina Prusila
3. Edla Aittokallio
3. Emma Maunu
3. Anni Junnila
3. Ida Lund
3. Lene Ruohomäki
3. Pinja Oksa

3.12.2006 YL Debytanttien 3. lohkon 1. valintakilpailu / Lappeen Luistelijat

Tulokset

 

1.   Juulia Turkkila MTK 46.37  
2. Veera Suutari ML 44.01  
3. Liisa Ihamuotila      Tappara  42.37  
4. Eevi Ruutti TRT 39.48 (paikka kultafinaaliin)
5. Emilia Isolauri TRT 39.22   (paikka hopeafinaaliin)
...        
18.  Pilvi Kivinen TRT 26.13  
21. Julia Helenius TRT 20.36  

 

(22 luistelijaa)

Judges scores.

3.12.2006 YL kutsukilpailu / RU

TINTIT -96,-97

1.Koivunen Emma

VG-62
2.Markkula Aino-Maija RU
3.Arvio Anniina VG-62
..
Gallagher Sara TRT Erikoismaininta : Paras luisteluasento
Junnila Anni TRT

TINTIT-98,-99 JA NUOREMMAT

1.Malinen Liina

Ru
2.Koivukoski Oona RU
3.Lund Ida TRT
..
Aittokallio Edla TRT
Kostiainen Jenny TRT Erikoismaininta : Paras seisomapiruetti
Kähkönen Inka TRT

25.-26.11.2006 YL Oma kutsukilpailu Kupittaan jäähallissa

TULOKSET

SM-noviisit  :  tulokset ja judges scores

Debytantit   : tulokset ja judges scores

Noviisit       : tulokset ja judges scores

Kärkisilmut : tulokset

Kilpailun ulkopuolella luistelleen Sm-noviisipojan judges scores.

Juniorit       : tulokset ja judges scores.

Kaarisilmut : tulokset

Kaksoissilmut : tulokset

26.11.2006 ML 2. lohkon minorien 1. kilpailu
Espoo

1. Sunlights, HL
2. Starblades, Tappara
3. Sun City Sweets, VG-62
-----
7./8 Minores Aboenses, TRT

18.-19.11.2006 ML 1. valintakilpailu SM-seniorit ja SM-juniorit Helsinki

SM-juniorit

1. Les Miracles, JoKa
2. Ice Steps, EVT
3. Team Fintastic, HTK
----
13./13 Festa Aboensia, TRT

19.11.2006 YL Silmu-cup Salossa

Kaksoissilmut

1.  Lotta Malinen RU
2. Erika Koivisto SalPa
3. Eveliina Hattula      RU
...
6. Anna-Sofia Jalonen    TRT
12. Eveliina Vavuli TRT
14. Tanja Vasilieva TRT
17. Tuulia Aalto TRT
18. Jasmin Fränti TRT
19. Maija Oivanen TRT
20. Jessica Fränti TRT

18.11.2006 YL Kutsukilpailu / Riihimäki

Juniorit, vapaaohjelma

1. Julia Roivanen TRT 45.36
2. Suvi Lipiäinen TTK 45.20
3. Johanna Sihvonen  KooVee   42.29
...
11.  Cindy Helenius TRT 32.94

(14 luistelijaa)

Judges scores RTL:n sivuilla.

Kärkisilmut

1. Rebecca Pihlapuro Tappara
2. Jenna Arvola STR
3. Emmi Kauppinen Tappara
...
26.  Jasmin Helenius TRT

(30 luistelijaa)

Kaksoissilmut

1.   Jennimari Partanen   Tappara
2. Jenny Mattila Tappara
3. Nita Lehto RTL
...
Tanja Vasilieva TRT
Maija Oivanen TRT

(26 luistelijaa)

5.11.2006 YL Kutsukilpailu Säkylä

Minit, 95-96

1. Kati Jylhä STR
2. Janika Paukku    RaiTa
3. Lotta Sirkkilä TRT

(15 luistelijaa)

Minit, 97-98

1. Hilla Murto TRT
2.  Veera Tunturi    STR
3. Sonja Haavisto RU
...
Salla-Kaisa Heliander   TRT   Erikoismaininta : pirteä esitys
Nea Laitervo TRT

(15 luistelijaa)

Minit, pojat

1.  Joonas Fränti TRT
2. Jere Ojaranta    TRT

Kaarisilmut

1.  Elizaveta Pechuyeva SalPa
2 Nelli rantakoski STR
3. Mari-Anna Laine STR
..
5. Maria Wallin TRT Erikoismaininta : hyvä perusluistelu
6. Tia Virta TRT Erikoismaininta : upea tulkinta

(17 luistelijaa)

Aluesilmut

1.  Lotta Viljanen RaiTa
2. Taru Pajunoja VG-62
3. Krista Rannikko       SalPa
4. Nanne Pyykkö TRT

(6 luistelijaa)

Aluejuniorit s. 91-93

1.  Katriina Syrjälä  SalPa
2. Anna-maria Kariaho RU
3. Satu Vallivirta             RaiTa
4. Mervi Forsgren TRT

(7 luistelijaa)

Aluejuniorit, s. 88-90

1.  Linda Selänne SäNv
2. Heini Jaska RaiTa
3. Heidi Seppä SalPa
4. Marika Potila TRT

4.11.2006 : YL Kutsukilpailu debytanteille ja noviiseille / EVT

Debytantit:

1. Sara Huuskonen EVT
2. Silva Kirkkomäki EsJt
3. Julia Korsumäki      Tappara
...  
6. Eevi Ruutti TRT
12. Emilia Isolauri TRT
31. Pilvi Kivinen TRT

(33 luistelijaa)

Noviisit:

1. Minna Järvinen EsJt
2. Sofia Nylund EVT
3. Anni Kostiainen       TRT
...  
6. Mia Laine TRT

(10 luistelijaa)

2.11.2006 YL Kutsukilpailu debytanteille / HTK

Tulokset

1. Timila Shrestha        HTK
2. Eevi Ruutti TRT
3. Cecilia Törn TTK
...
5. Emilia Isolauri TRT
7. Pilvi Kivinen TRT
8. Julia Helenius TRT

(9 luistelijaa)

28.-29.10.2006 : YL SM-noviisien 1. valintakilpailu / HL

Lopputulokset:

Pisteet LO VO
1. Daisy Nevalainen  HL 87,74 2 1
2. Amanda Ng HL 87,23 1 2
3. Beata Papp KuTa  83,30    5    3
...
9. Lotta Jarkko TRT 78,47 9 8
24. Tuuli Kivinen TRT 66,27 18 26

(44 luistelijaa)

Lotta Jarkko lunasti itselleen paikan SM-noviisisarjan SM-kilpailuun.

Kilpailun tulossivu.

 

29.10.2006 : YL Minien ja Silmujen kutsukilpailu Raumalla

Minit, pojat

1. Eero Korsi RU
2.  Joonas Fränti TRT
3. Jere Ojaranta  TRT

Minit, s. 97-99

1. Liina Kekki
Sonja Haavisto  
VG-62
RU
3.  Hilla Murto TRT
...
Salla-Kaisa Heliander    TRT
Nea-Maria Laitervo TRT

Kaarisilmut

1. Essi Ranta VG-62
2. Nelli Rantakoski   STR
3.  Enni Louhisola VG-62
...
8. Sara Ansaharju TRT
12.  Emilia Huhtala TRT

(16 luistelijaa)

Kaksoissilmut

1.

Lotta Malinen
Eveliina Hattula
Anna-Sofia Jalonen   

RU
RU
TRT

...
6. Eveliina Vavuli TRT
12. Tuulia Aalto TRT
14.  Jessica Fränti TRT
15. Jasmin Fränti TRT

(15 luistelijaa)


Kärkisilmut

1. Eveliina Viljanen PoriTa
2. Jenna Arvola STR
3.  Elina Koivumäki      PoriTa
...
10.  Jasmin Helenius TRT

(13 luistelijaa) 

YL : Junioreitten 1. valintakilpailu 21-22.10.2006 / OLK

                                                     Pist.yht  LO VO
1.   Johanna Sihvonen   KooVee        84.15    1   3  
2.   Erika Sillanaukee    KooVee        82.73    2   2
3.   Julia Roivanen        TRT              79.49    4   1

11. Cindy Helenius       TRT              71.40    3   13
14. Annika Nyman        TRT             67.85    13  15

Result details tästä.

Lyhytohjelman judges scores tästä.

Vapaaohjelman judges scores tästä.

YL : Hämeenlinnan Taitoluistelijat - kutsukilpailu 1.10.2006

SM-noviisit, lyhytohjelma

1.  Nelli Helynen, HTL            27,41
2.  Nea Puttonen, EsJt           27,03
3.  Ines Karvinen, EsJt          26,90

18. Tuuli Kivinen, TRT           19,35

Judges scores

(23 luistelijaa)

YL : Tuusulan Taitoluisteluseuran kutsukilpailu 23.9.2006

Juniorit, vapaaluistelu

1.   Annu Kostiainen     TTLS        46.45
2.   Maria Siiskonen     TTLS        45.58
3.   Erika Sillanaukee   KooVee    42.01

11. Annika Nyman       TRT          33.11

Judges scores

(15 luistelijaa)

Kaksoissilmut

1.   Reetta Kalliovalkama     KooVee
2.   Anna-Sofia Jalonen        TRT
3.   Jasmin Uttula                STR

(19 luistelijaa)