Kauden 2007-2008 kilpailutulokset

STLL:n alaisten kisojen tulokset löytyvät myös liiton tulosarkistosta.

 

29.3.2008 YL Noviisien kulta- ja hopeafinaali Espoossa (ETK)

Kultafinaali

 

1.  Ida Vänttinen     SalPa   45,98
2. Linda Tikka TTLS 45,12
3. Hanna Koivisto     OLK 40,75
...      
16.  Anni Kostiainen TRT 37,38
  (22 luistelijaa)    

 

Hopeafinaali

 

1.    Tuulia Aalto         TRT      41,51
2. Enni Nyström JTL 41,11 
3. Petra Heinälä TTLS 41,02
...      
  (20 luistelijaa)    

 

Tulokset ja judges scores

18.3.2008 YL Orava cupin 4. osakilpailu Helsingissä (HL)

Tulokset

 

1.  Alma Seppälä        HL
2. Anni Lindqvist LTL
3. Tinya Etholen HL
...    
5. Hilla Murto TRT 
10. Tiia Tuomola TRT
15. Tanja Vasilieva TRT
18. Nea-Maria Laitervo TRT

 

Orava cupin lopputilanne (seurakohtaiset pisteet):

 

    Tampere Turku     Lahti     Helsinki Yhteensä
1.   HL        78 98 84 110 370
2. Tappara     87 52 41 34 214
3. LTL 49 48 61 47 205
4. TRT 12 28 40 35 115

 

 

16.3.2008 YL Kutsukilpailu Paraisilla

Minit, 98 ja nuoremmat

 

1.   Tiia-Maria Seilonen    TRT
2. Anna Nevalainen STR
3. Ida Nevalainen STR
..    
  Pinja Oksa TRT
  Aliisa Aaltonen TRT
  Ada Storträsk TRT
  Jenny Kostiainen TRT
  Mikael Nilosaari TRT
  Ida Lund TRT
  Asta Palmgren TRT
  Jenny Tepp TRT

 

Aluesilmut

 

1.    Jasmin Säteri           RaiTa
2. Jemima Rantanen TRT
3. Henna Haataja SalPa
...    
5. Eveliina Helminen TRT
7. Senni Koskinen TRT

 

Minit 96-97

 

1.    Camilla Wendelin      RU
2. Aino-Maija Markkula RU
3. Suvi Rosenqvist PoriTa
...    
  Susanna Gustafsson TRT
  Anni Junnila TRT

 



9.3.2008 YL Ohjelmatapahtuma Salossa

7-vuotiaat: 
1. Nella Vuoriranta, Salpa
2. Emilia Lindström, Parsport
3. Vilma Ekström, Salpa

Sara Valkila, TRT              Erikoismaininta: Aurinkoinen esitys
Alisa Salminen TRT           Erikoismaininta: Upeat liu'ut
Janette Jokiniemi, TRT

9-vuotiaat
1. Petra Ahonen, Raita
2. Saara Siirtola, VG-62
3. Essi Mäkinen, Kaari

Emma Läärä, TRT           Erikoismaininta: Hyvät liu'ut

11-vuotiaat
1. Johanna Helminen, Salpa
2. Jasmiina Nättiaho, Kaari
3. Maija Sillanpää, RaiTa

Jasmin Peltonen, TRT
Viivi Santala, TRT
Iida-Maria Riihiluoma, TRT           Erikoismaininta: Upeat liu'ut

9.3.2008 YL Aluemestaruuskisat Raisiossa (STR)

SM-noviisit

 

1.  Matleena Laakso        PoriTa 64,87
2. Emilia Isolauri TRT 44,95
3. Tanja Jaska STR 44,88
  (3 luistelijaa)    

 

 Noviisit

 

1.  Veera Yli-Saari          STR 46,22
2. Ida Vänttinen SalPa 45,52
3. Anni Kostiainen TRT 42,58
...      
11. Maija Oivanen TRT 26,71
  (13 luistelijaa)    

 

 Debytantit

 

1.   Eveliina Viljanen        PoriTa 46,31
2. Jenna Arvola STR 43,66
3. Noora Savolainen STR 43,37
...      
7. Anna-Sofia Jalonen TRT 36,93
  (10 luistelijaa)    

 

Kaksoissilmut (laajennettu tähtiarviointi)

 

     
1.   Nelli Rantakoski         STR
2. Hilla Murto TRT
3. Erna-Anna Husko  
...    
8. Salla-Kaisa Heliander TRT
16. Nea-Maria Laitervo TRT
  (20 luistelijaa)  

 

Tulokset ja judges scores STR:n sivuilla.

21.2.1008 YL Stockholm Trophy Tukholmassa

Cubs B

 

1.   Emilia Eriksson     FIN
2. Noora Putkonen FIN
3. Ksenia Konanôhhina EST
....    
5. Salla-Kaisa Heliander  FIN, TRT
  (15 luistelijaa)  

 

Tulokset

16.-17.2.2008 YL SM-noviisien SM-kisa ja hopeafinaali Jyväskylässä (JyTLS)

SM-kisa

 

      LO + VO pisteet  
1.  Timila Shrestha HSK 94,42  
2. Matleena Laakso     PoriTa   92,81  
3. Ines Karvinen EsJt 90,30  
...        
6. Eevi Ruutti TRT 85,79  

 

(24 luistelijaa)

Hopeafinaali

 

      VO pisteet
1. Tuuli Lipiäinen TTK 51,60
2. Amanda Mannonen HSK 47,90
3. Annika Uusitalo Tappara   44,97
...      
11.  Emilia Isolauri TRT 40,36

 

(17 luistelijaa)

Kilpailun tulossivu.

15.2.2008 YL Orava cup Lahdessa

 

1. Emilia Toikkanen HL  
2. Carolina Viljakainen       HL  
3. Arina Klinovitskaya  LTL  
...      
5. Hilla Murto TRT  
10.  Tiia Tuomola TRT  
11. Tanja Vasilieva TRT  
16. Nea-Maria Laitervo TRT    (jaettu 16. sija)

 

(18 luistelijaa)

 

10.2.2008 YL Aluecup Säkylässä (SäNV)

Minit, 98 ja nuoremmat

 

1.  Ida Nevalainen  STR  
2. Anna Saarela RU  
3. Liina Malinen RU  
...      
  Edla Aittokallio TRT Erityismaininta : Perusluistelun hyvä liuku
  Jenny Tepp TRT  
  Tiia-Maria Seilonen   TRT  
  Pinja Oksa TRT  
  Aliisa Aaltonen TRT  
  Asta Palmgren TRT  

Minit, pojat

 

 

1.  Mikael Nilosaari       TRT
     
     

 

Minit, 96-97

 

1.  Camilla Wendelin     RU
2. Sanna-Mari Topio RU
3. Emma Koivunen VG-62
...    
  Sara Gallagher TRT
  Julia Lehtola TRT

 

Aluesilmut

 

1.  Jasmin Säteri Raita  
2. Heidi Ryynänen       VG-62  
3. Rosa Kettunen VG-62  
...      
5. Jemima Rantanen TRT Erikoismaininta : hyvä esittäminen
8.  Senni Koskinen TRT Erikoismaininta : näyttävät liu'ut
(10 luistelijaa)    

 

Kaarisilmut

 

1.   Melina Paukku RaiTa
2. Salla-Kaisa Heliander  TRT
3. Taru Vallivirta RaiTa
...    
(20 luistelijaa)  

 

10.2.2008 YL Noviisien I lohkon 2. valintakisa Kokkolassa (Hermes)

 

1.   Anna Nätkynmäki Jade 45,94
2. Elina Koivumäki PoriTa 44,28
3. Sanna-Maria Salminen   HTL 43,37
...      
8. Anni Kostiainen TRT 40,81
17. Tuulia Aalto TRT 34,97


Tuulialle tästä valintakisasta paikka noviisien hopeafinaaliin. Annilla oli paikka kultafinaalissa jo ensimmäisen valintakisan perusteella.

Tulokset

 

9.2.2008 Orava cup, tinttikisa ja kärkisilmujen aluemestaruuskilpailu Kupittaan jäähallissa

TULOKSET

Kärkisilmujen aluemestaruus

Orava cup

Tintit, 97-98

Tintit, 99 ja nuoremmat

27.1.2008 YL Kutsukisa Naantalissa (VG-62)

Minit, 96-97

 

1.  Laine Marianne  VG-62
2. Rantanen Sofi SalPa
3. Wendelin Camilla    RU
...    
  Gustafsson Susanna    TRT
  Junnila Anni TRT
  Lehtola Julia TRT

 

Minit 98 ja nuoremmat:

 

1.   Saarela Anna  RU
2. Malinen Liina RU
3. Özturk Sallianna   STR
...    
  Kostiainen Jenny    TRT

 

Aluesilmut:

 

1.   Aaltonen Maija       VG-62
2. Ryynänen Heini VG-62
3. Säteri Jasmin RaiTa
...    
5. Rantanen Jemima TRT
11. Koskinen Senni TRT
(13 luistelijaa)  

 

20.1.2008 YL Silmu cup Raumalla

Kaksoissilmut

 

1.   Tiia Tuomola   TRT
2. Nelli Rantakoski     STR
3. Maria Wallin STR
...    
11. Jasmin Fränti TRT
12. Jessica Fränti TRT
(14 luistelijaa)  

 

Kärkisilmut

 

1. Laura Nurmi RU
2. Venla Kuokkanen RU
3. Ann-Christine Wendelin  RU
...    
12 Tanja Vasilieva TRT
(12 luistelijaa)  

 

13.1.2008 YL Kutsukisa Hämeenlinnassa (HTL)

Kaarisilmut -98 ja nuoremmat

 

1.   Ellen Romi HSK
2. Veera Ojanen   Koo-Vee
3. Linda Tommola LTL
...    
11. Joonas Fränti TRT
(14 luistelijaa)              

 

Kaarisilmut -97 ja vanhemmat

 

1.   Rosa Tuominen      LTL
2. Alice Axelsson TRT
3. Ida Lempiäinen    HSK
...    
6. Nea-Maria Laitervo  TRT
(13 luistelijaa)  

 

Kaksoissilmut -97 ja nuoremmat

 

1.   Nelli Rantakoski      STR
2. Lyydia Määttänen Tappara
3. Veera Tunturi STR
...    
7. Tiia Tuomola TRT
(21 luistelijaa)  

 

Kärkisilmut (ISU-arviointi)

 

1.   Arina Klinovitskaja  LTL 31,60
2. Ida Ritamies JTL 30,66
3. Sara Virtanen Tappara 30,46
...      
25. Tanja Vasilieva TRT 20,31
(26 luistelijaa)    

 

Judges scores

Debytantit (ISU-arviointi)

 

1.   Reetta Kalliovalkama Koo-Vee 46,03
2. Ronja Eskola Koo-Vee 43,38
3. Janita Lehtonen LTL 42,30
...      
26. Anna-Sofia Jalonen TRT 25,55
(26 luistelijaa)    

 

Judges scores

 

5.-6.1.2008 YL SM-noviisien 2. valintakilpailu Heinolassa (HeiI)

Tulokset

 

1. Cecilia Törn TTK 90,08  
2. Ines Karvinen EsJt    88,94  
3. Riina Varjokari      HL 86,69  
...        
8. Eevi Ruutti TRT 80,96   (Paikka SM-kilpailuun)
         
(39 luistelijaa)      

 

Kilpailun tulossivu

5-6.1.2008 YL Kutsukilpailu Naantalissa

Kaarisilmut

 

1.  Veera Tunturi       STR  
2. Liina Kekki VG-62  
3. Anna Sihvo VG-62  
...      
7. Alice Axelsson TRT Erityismaininta : Ehjä kokonaisuus, iloisesti luisteltu
9. Lotta Sirkkilä TRT  
14.  Joonas Fränti TRT  
(23 luistelijaa)    

 

Kaksoissilmut

 

1.   Lotta Sihvo  VG-62
2. Nelli Rantakoski    STR
3. Nora Nummentalo   SalPa
...    
12. Jasmin Fränti TRT
15. Jessica Fränti TR
(16 luistelijaa)  

 

Kärkisilmut

 

1.  Enni Louhisola          VG-62
2. Essi Ranta VG-62
3. Eveliina Vavuli STR
...    
10. Tanja Vasilieva TRT
(12 luistelijaa)  

 

Noviisit

 

1.   Mia Laine STR
2. Ida Vänttinen SalPa
3. Veera Yli-Saari         STR
...    
7. Tuulia Aalto TRT
(10 luistelijaa)  

 

Aluesilmut

 

1.     Aaltonen Maija       VG-62
2. Pyykkö Nanne STR
3. Saarinen Siru VG-62
..    
12. Koskinen Senni TRT
13. Eränummi Saana TRT
     
(16 luistelijaa)  

 

Minit

 

1.    Saarela Anna    RU  
2. Nevalainen Ida STR  
  Laine Marianne VG-62  
  Lehtovirta Emilia  PoriTa  
...      
  Junnila Anni TRT Erityismaininta : Hyvä seisomapiruetti

 

Tintit

 

1.   Kiiveri Ida STR
2. Maunu Emma        TRT
3. Aaltonen Wilma RU
...    
  Mahkonen Iida TRT

 

 

6.1.2008 YL Kutsukilpailu Espoossa (EsJt)

Minit 96-98

 

1.   Maija Piiparinen    LL
2. Krista Wellström JTL
3. Elisa Kujala EsJt
  Ida Juureva Varala
...    
  Asta Palmgren TRT
  Ida Lund TRT

 

Minit, 99-00

 

1.   Oona Piispanen      LL  
2. Iiris Lauksio EsJt  
3. Roosa Lainio LL  
...      
  Tiia-Maria Seilonen  TRT Erikoismaininta : liukusarja
  Pinja Oksa TRT Erikoismaininta : aurinkoinen esitys

 

4.1.2008 YL Orava cup 1. osakilpailu Tampereella (Tappara)

 

1. Emilia Toikkanen HL  
2. Tiia Kiukainen Tappara  
3. Essi Tötterström LTL  
...      
14.   Maija Oivanen TRT  
15. Erna-Anna Husko     TRT Erikoismaininta: "Iloinen ja vauhdikas esitys"
17. Alice Axelsson TRT  
18. Lotta Sirkkilä TRT Erikoismaininta: "Hienot liu'ut"

 

Tulossivu

29.-30.12.2007 YL Froggie cup Helsingissä (HSK)

Junior A, LO + VO

 

1.  Daisy Nevalainen   HL 90,71
2. Linda Liukkala HSK     87,72
3. Laura Mattila KaTa 80,72
...      
5. Annika Nyman TRT 76,45
(5 luistelijaa)    

 

Novices A, VO

 

1.  Eevi Ruutti             TRT 51,14
2. Timila Shrestha HSK     50,28
3. Leena Rissanen EVT 48,54
...      
(5 Luistelijaa)    

 

ISU-sarjojen tulossivu

 

8.12.2007 ML kutsukilpailu Riihimäellä (tähtiarvostelu)

Tulokkaat  (3 joukkuetta)
1. Amicus Aboenses TRT 21,00
2. Super Christals Raita       20,00
3. Mini Chicas RJT               18,33

Minorit (6 joukkuetta)
1. Chicas de la Luna RJT        31,00
2. Minores Aboenses TRT  30,67
3. Sun City Sweets VG-62      29,00
4. Mini Dreams MTK               28,67
5. Team el Mar LTL                22,33
6. Blue Diamonds JyTLS         18,67

Kansalliset Juniorit (6 joukkuetta)
1. Fortuna Aboensia TRT  37,67
2. Chicas del Sol RJT            30,17
3. Ice Spirit ETK                   27,67
4. Moonlights HL                   21,67
5. Star Diamonds JyTLS        21,50
6. Star Christals Raita           20,00

 

8.-9.12.2007 YL SM-kilpailu Raumalla (RU)

SM-junioritytöt

 

1.  Alisa Mikonsaari   LL  113,59
2. Sofia Otala TTK 108,67
3. Sera Väistö JoKa 107,73
...      
16. Lotta Jarkko TRT 85,49
(18 luistelijaa)    

 

Kaikki tulokset kisasivuilla.

6.12.2007 YL Kutsukilpailu Tuusulassa (TTLS)

Kaarisilmut

 

1.  Pirita Pikkumäki   RTL
2. Laura Sipiläinen  HTK
3. Sally Tähkälä HTK
...    
6. Alice Axelsson  TRT
12.  Nea-Maria Laitervo   TRT
21. Joonas Fränti TRT
(21 luistelijaa)  

 

Kaksoissilmut

 

1.   Ellinoora Stenman   KaTa  
2. Sanna Lemettinen  HeiI  
3. Emmaleena Puumalainen   RTL  
...      
5. Hilla Murto TRT Erikoismaininta : pirteä esitys
7. Tiia Tuomola TRT Erikoismaininta : hieno vaakaliuku
9. Sara Ansaharju TRT  
10. Jasmin Fränti TRT  
19. Jessica Fränti TRT  
(22 luistelijaa)    

 



6.12.2007 YL Kutsukilpailu Raisiossa (RaiTa)

Minit 96-97

 

1.  Ylönen EveliinaSTR
2.Topio Sanna-MariRU
3.Markkula Aino-Maija    RU
...       
 Junnila AnniTRT
 Lehtola JuliaTRT
     

 

Minit 98-99

 

1.  Malinen Liina   RU
2.Pullinen Elisa     RU
3.Özturk Sallianna      STR
...    
 Maunu MaijaTRT
 Oksa PinjaTRT
 Lund IdaTRT 
     

 

Aluesilmut

 

1.  Jasmin Säteri   RaiTa
2.Julia VaulaSTR
3.Siru Saarinen       VG-62
...    
5.Jemima Rantanen   TRT
10.Senni KoskinenTRT
11.Eveliina HelminenTRT
(11luistelijaa)  

 

Kaarisilmut

 

1.  Lindström Milla    VG-62
2.Tunturi VeeraSTR
3.Koivukoski Oona RU
...    
16.  Sirkkilä LottaTRT
(16 luistelijaa)  

 

2.12.2007 YL Kutsukilpailu Tampereella (KooVee)

Juniorit

 

1.  Katariina Räsänen     KooVee    57,09
2. Ida Surakka Tappara 51,18
3. Liisa Lätti KooVee 42,71
4. Elina Leppänen TRT 36,26

 

SM-noviisit

 

1.  Eevi Ruutti               TRT 50,31
2. Tiia Hult KooVee  43,14
3. Emilia Isolauri    TRT 37,99

 

Debytantit

 

1. Emmi Kauppinen  Tappara 45,25
2. Hanna Kiviniemi    Tappara   43,70
3. Beata Palander Tappara 43,59
...      
11. Anna-Sofia Jalonen  TRT 34,53
(12 luistelijaa)    

 

Kärkisilmut

 

1.   Pauliina Aaltonen     Tappara   31,01
2. Venla Kuokkanen RU 28,63
3. Annika Arvonen HTL 27,83
...      
9. Tanja Vasilieva TRT 20,51
(9 luistelijaa)    

 

Ym. sarjoissa ISU-arviointi, judges scores tulossivulla.

Kaksoisilmut 98-00

 

1.  Lotta Helin  Tappara 
2. Jenni Saarinen       KooVee
3. Hilla Murto   TRT
(12 luistelijaa)  

 

Kaksoissilmut 96-97

 

1.   Veera Kärki   HTL  
2. Pinja Kallela  Tappara  
3. Sanna Lemettinen    HeiI  
..      
5. Tiia Tuomola TRT Erityismaininta : näyttävät liu'ut
(14 luistelijaa)    

 

Kaksoissilmut 94-95

 

1. Ann-Christine Wendelin RU  
2. Suvi Sandelin RU  
3. Anna-Sofia Nivala RU  
...      
10.  Jessica Fränti TRT Erityismaininta : näyttävä jalannostoliuku
11. Jasmin Fränti TRT  
(12 luistelijaa)    

 

Tähtiarviointisarjojen tulokset kokonaisuudessaan tästä.

1.12.2007 YL Noviisien I-lohkon 1. valintakisa Tampereella (KooVee)

Tulokset

 

1.. Marjut Mehtälä  OLK 47,51 (paikka kultafinaaliin)
2. Linda Tikka TTLS   45,76 (paikka kultafinaaliin)
3. Hanna Koivisto OLK 43,00 (paikka kultafinaaliin)
4. Ninni Toivonen HSK 41,01 (paikka kultafinaaliin)
5. Sofia Hyytinen VLK 40,91 (paikka kultafinaaliin)
6. Anni Kostiainen   TRT 40,25   (paikka kultafinaaliin)
...        
19.  Tuulia Aalto TRT 35,72  
(32 luistelijaa)      

 

Kilpailun tulossivu

 

25.11.2007 YL Kutsukilpailu Paraisilla

Minit 98

 

1.  Elisa Pullinen    RU   
2. Anna Nevalainen    STR  
3. Janika Hiltunen  SalPa  
...      
  Pinja Oksa TRT  
  Ada Storträsk TRT  
  Asta Palmgren TRT  
  Aliisa Aaltonen TRT  
  Tiia-Maria Seilonen TRT  
  Ida Lund TRT  
  Edla Aittokallio TRT  
  Jenny Kostiainen       TRT  
  Jenny Tepp TRT Erikoismaininta : oppikirjamainen istumapiruetti 

 

Minit 96-97

 

1.   Camilla Wendelin      RU
2. Eveliina Ylönen STR
3. Anniina Arvio VG-62
...    
  Susanna Gustafsson TRT
  Anni Junnila TRT
  Sara Gallagher TRT
  Julia Lehtola TRT

 

25.11.2007 YL Aluecup ja tinttikisa Säkylässä (SäNV)

Tintit 97-98

 

1.  Lene Ruohomäki   STR    
2 Fanni-Lotta Nygren      VG-62  
3. Janette Levan SäNv  
...      
  Jasmin Lehtilä TRT Erikoismaininta : hyvät kaaret
       

 

Tintit 99 ja nuoremmat

 

1.  Ida Kiiveri    STR  
2. Eevi Lehtinen    RU  
3. Amanda Salminen       TRT  
...      
  Jasmine Nilosaari TRT Erikoismaininta : hyvä liukusarja
  Vanessa Heilimö TRT  
  Tilla Tuominen TRT  
  Iida Mahkonen TRT  

 

25.11.2007 YL Debytanttien III-lohkon 1. valintakilpailu Oulussa (OLK)

 

1.  Iida Pirnes  TTK 47,85
2. Pauliina Haapakoski   OLK 43,75
3. Eveliina Viljanen PoriTa  43,60
...      
17.  Anna-Sofia Jalonen TRT 33,05
(20 luistelijaa)    

 

Judges Scores

 

16.-18.11.2007 YL Wasa Cup Vaasassa (VLK)

Chicks Girls 98

 

1. Sofia Rintala  KK
2. Tiia Loppi SeiTL
3.   Sally Tähkälä           HTK
...    
  Asta Palmgren TRT
  Maija Maunu TRT
     

 

Chicks Girls 99-00

 

1. Laura Sipiläinen   HTK
2. Henriikka Honkanen     ML
3.   Jade Rautiainen HTK
...    
  Tiia-Maria Seilonen   TRT
  Pinja Oksa TRT  

 

Chicks Girls 96-97

 

1.  Teresa Ihamäki   VL
2. Jasmiina Ahokas SeiTL
3. Jenni Passoja KK
...    
  Sara Gallagher     TRT

 

Cubs 94-96

 

1.  Riikka Tullila     KeuPa  
2. Minna Mikkonen    MTK
3. Sara Ansaharju TRT
(22 luistelijaa)  

 

Cubs 97-98

 

1.  Ilona Ellonen        ML
2.   Flora Silva MTK
3. Hilla Murto TRT
...    
10. Erna-Anna Husko TRT
11. Salla-Kaisa Heliander   TRT
17.  Nea-Maria Laitervo TRT
(21 luistelijaa)  

 

Springs B

 

1.  Maikki Messo  MTK
2. Aino Salminen   ML
3. Tiia Tuomola TRT
...    
12.  Maija Oivanen TRT
(21 luistelijaa)  

 

Novices B

 

1.  Veera Yli-Saari   STR 43,39
2. Tiina Puustinen ML 40,90
3. Linda Tikka TTLS 40,69
...      
24.  Tuulia Aalto TRT 28,37
(35 luistelijaa)    

 

Junior A Ladies

 

1.  Annu Kostiainen TTLS 57,21
2. Meri Savolainen Koo-Vee  55,74
3. Mari Aulio HSK 52,41
...      
5. Annika Nyman TRT 46,17
(6 luistelijaa)    

 

11.11.2007 YL Riedell-cup Raumalla (RU)

Kaarisilmut:

 

1.   Liina Kekki VG
2. Anna Sihvo VG
3. Melina Paukku       RaiTa 
...    
12.  Nea-Maria Laitervo   TRT
17. Salla-Kaisa Heliander   TRT
  (20 luistelijaa)  

 

 

Kaksoissilmut:

 

1. Ann-Christine Wendelin   RU
2.  Siiri Rytkönen EVT
3. Nelli Rantakoski STR
4. Hilla Murto TRT
...    
12.  Tiia Tuomola TRT
  (18 luistelijaa)  

 


Kärkisilmut:

 

1. Saara Astola   EVT
2. Emma Timonen   EsJt
3. Petra Stolt EVT
...    
22.  Tanja Vasilieva     TRT  
  (25 luistelijaa)  

 


Minit:

 

1.  Camilla Wendelin   RU
2. Sanna-Mari Topio  RU
3. Liina Malinen RU
...    
  Tiia-Maria Seilonen    TRT
  Ada Storträsk TRT

 

Debytantit

 

1.  Silva Kirkkomäki      EsJt   50,93
2. Eveliina Viljanen PoriTa 47,78
3. Nea Viiri EsJt 43,48
...      
22. Anna-Sofia Jalonen    TRT 29,05
  (23 luistelijaa)    

 


4.11.2007 YL Kutsukilpailu Säkylässä (SäNV)

Tintit, -99 ja nuoremmat

 

1. Iida Kiiveri STR
2. Mette Henriksson     RU
3.    Viivi Itiä RaiTa
...    
  Tilla Tuominen TRT
  Jasmine Nilosaari TRT

 


Minit, -98 ja nuoremmat

 

1.  Sallianna Özturk    STR
2. Asta Palmgren TRT
3. Ella Rantamäki PoriTa
...    
  Jenny Tepp TRT
  Maija Maunu TRT

 


Minit, pojat

 

1.  Mikael Nilosaari     TRT

 



Aluesilmut

 

1.  Heini Ryynänen     VG-62  
2. Jasmin Säteri RaiTa  
3. Maija Aaltonen VG-62    
...      
5. Jemima Rantanen TRT Erikoismaininta : kaunis esitys
8. Eveliina Helminen    TRT  
10.  Senni Koskinen TRT  
 

(11 luistelijaa)

   


Kaarisilmut

 

 

1.  Veera Tunturi   STR
2. Claudia Casagrande TRT
3. Jasmin Rantanen   SalPa
  (12 luistelijaa)   

 

 


3.-4.11.2007 YL SM-junioreiden 2. valintakilpailu Kuopiossa (KuTa)

Lopputulokset

 

        LO VO
1.  Christa Bonde Jensen HL 105,89   1 3
2. Sofia Otala TTK  103,76 6 2
3. Helena Stenbacka ETK 103,48 11 1
...          
14.  Lotta Jarkko TRT 88,44 23 10
34. Annika Nyman TRT 24,46 34   (FNR)

 

Lotalle paikka SM-kisaan.

Kisasivut

27.-28.10.2007 YL SM-noviisien 1. valintakilpailu Espoossa (EsJt)

Lopputulokset

 

1.  Matleena Laakso    PoriTa   90,80    
2. Timila Shrestha HSK 89,03    
3. Ines Karvinen EsJt 86,80    
...          
21. Eevi Ruutti TRT 70,51    
27.  Emilia Isolauri TRT 64,59    

 


(42 luistelijaa)

Tulokset

28.10.2007  YL Silmu-cup Salossa

Kaarisilmut:

1.  Hilla Murto     TRT 55,33
2. Anna Sihvo VG-62   46,68
3. Salla-Kaisa Heliander     TRT 46,32
4. Nea-Maria Laitervo TRT 45,01
7. Claudia Casagrande TRT 44,00
11. Lotta Sirkkilä TRT 38,67
12. Erna-Anna Husko TRT 38,66
23. Joonas Fränti TRT 29,33


(23 luistelijaa)

Kaksoissilmut:

1.  Nelli Rantakoski      STR  48,67
2. Sara Ansaharju TRT 48,34
3. Lotta Sihvo VG-62   48,00 
4. Maija Oivanen TRT 44,00
8. Tiia Tuomola TRT 39,34
13.  Jasmin Fränti TRT 35,33 

(13 luistelijaa)


Kärkisilmut:

1.  Elizaveta Pechuyeva   SalPa 51,33
2. Laura Nurmi RU 50,33
3. Eveliina vavuli STR 49,66
8. Tanja Vasilieva TRT 41,33

(11 luistelijaa)

6.-7.10.2007 SM-junioreiden 1. valintakisa Espoossa (ETK)

1.   Sissi Keränen    EsJt    105,51
2. Minna Parviainen    ETK 105,27
3. Meri Savolainen   KooVee  96,18
..
13.  Lotta Jarkko TRT 86,05
28. Annika Nyman TRT 25,50   (FNR)


(32 osallistujaa)

29.9.2007 YL Kutsukilpailu Tampereella (KooVee)

Kaksoissilmut:

1.  Sanna Lemettinen    HeiI
2. Tiia Tuomola TRT
3. Veera Kärki HTL
(15 luistelijaa)

Debytantit:

1.   Jasmi Lehtinen HTL  38,84
2. Rebekka Pihlapuro     Tappara    36,17
3. Elina Raukola KooVee 33,24
...
11.  Anna-Sofia Jalonen TRT 24,67
(11 luistelijaa)

Judges Scores

Noviisit:

1.  Essi Korhonen              JyTLS       38,11
2. Pauliina Kuhmonen  JyTLS 35,21
3. Ilkka Koivistoinen KooVee 33,75
...
7. Anni Kostiainen TRT 27,87
(11 luistelijaa)


Judges scores

SM-juniorit, LO

1.  Lotta Jarkko                TRT          33,35
2. Janna-Juulia Vuorela HTL 30,40
3. Aino Poikonen JyTLS 29,55
(4 luistelijaa)


Judges Scores

 

22.9.2007 YL Kutsukilpailu Tampereella (Tappara)

SM-noviisit, LO

1. Riina Varjokari HL
2.  Amanda Meling HL
3. Sara Huuskonen      ETK
4. Emilia Isolauri TRT
...
11. Eevi Ruutti TRT


(20 luistelijaa)