Kauden 2008-2009 kilpailutulokset

STLL:n alaisten kisojen tulokset löytyvät myös liiton tulosarkistosta

3.4. - 5.4.2009 Silver Skate 2009, Kuopio (KuTa)

Kilpailukutsu

Kilpailusivut

 

Tulokset:    
     
Junior A Ladies    
1. Alina Fjodorova Riga LV
2. Leena Rissanen HTK FIN
3. Sara Huuskonen ETK FIN
--    
Tuuli Kivinen (osallistui vain LO) TRT FIN
     
Novice B    
1. Siiri Ruikka ETK FIN
2. Ida Kivisilta ETK FIN
3. Elina Koivumäki PoriTa FIN
--    
11. Pilvi Kivinen TRT FIN
(14 luistelijaa)    
     
Springs A -96/97    
1. Noora Putkonen LL FIN
2. Kristel Kivelä HL FIN
3. Maija Halonen HL FIN
--    
10. Tiia Tuomola TRT FIN
12. Erna-Anna Husko TRT FIN
(27 luistelijaa)    
     
Springs A -98    
1. Ilona Hirvonen LL FIN
2. Kaisa Ukkonen Tappara FIN
3. Saara Järvinen JoKa FIN
4. Hilla Murto TRT FIN
(25 luistelijaa)     
     
Springs B -98    
1. Oona Ounasvuori HL FIN
2. Lotta Tauriainen KuLS FIN
3. Tiia Lehtinen LL FIN
--    
16. Asta Palmgren TRT FIN
24. Ida Lund TRT FIN
(37 luistelijaa)    
     
Cubs -99    
1. Maria Utsekhovskaya   RUS
2. Sallianna Öztürk TRT FIN
3. Alena Shilova   RUS
--    
6. Pinja Oksa TRT FIN
(45 luistelijaa)    
     
Cubs -98    
1. Lotta Ämmälä SeiTL FIN
2. Tiia Loppi SeiTL FIN
3. Lumi Kiuru JoKa FIN
--    
10. Ada Storträsk TRT FIN
(22 luistelijaa)    

 

29.3.2009 YL Noviisien Kulta- ja hopeafinaalit, Tuusula (TL)

 

Kilpailun tulossivut

Tulokset    
1. Valpuri Happo TTK  
2. Noora Savolainen STR  
3. Kaisa Törmänen OLK  
--    
14. Tuulia Aalto TRT  
22. Tanja Vasilieva TRT  
(22 luistelijaa)    

 

28.3.2009 YL Debytanttien kulta- ja hopeafinaalit, Tampere (KOO-VEE)

Kilpailun tulossivut

Tulokset, Hopeafinaali
1. Saara Järvinen JoKa
2. Vilma Lehtinen TTK
3. Nanette Ranta TTK
--
5. Essi Ranta TRT
16. Anna-Sofia Jalonen TRT
(23 luistelijaa)

27.3.2009 YL Orava cup, Tampere (Tappara)

 Kilpailun tulossivu

 

Tulokset    
1. Kaisa Ukkonen Tappara  
2. Tellu Salmenkylä HL  
3. Kristel Kivelä HL  
--    
8. Claudia Casagrande TRT  
11. Erna-Anna Husko TRT Erityismaininta: Hyvä yhdistelmäpiruetti
13. Salla-Kaisa Heliander TRT  
15. Ida Lund TRT  
(18 luistelijaa)    

 

ML kansallisten sarjojen 3. kilpailu Espoo 22.3.2009

Aikuiset

1. Last Steps EVT 31.77
2. Team Antique HSK 30.59
3. Golden Spirit STR 28.64
---
5. Feminae Aboenses TRT 24.83
yht. 14 joukkuetta

Minorit

1. Sunny Steps EVT 39.01
2. Team Sympatique HSK 35.39
3. MiniMints HTK 33.98
---
7. Minores Aboenses TRT 29.75
yht. 23 joukkuetta

Juniorit

1. Miracles JoKa 50.88
2. Fortuna Aboensia TRT 44.34
3. Team Estreija LTL 43.56
yht. 21 joukkuetta

Seniorit

1. Royal Ice HL 57.03
2. Team Panique HSK 51.69
3. Jääprinsessat HTK 50.26
---
7. Filiae Retirement TRT 42.49
yht. 10 joukkuetta

 

20.3.2009 YL Orava cup, Helsinki (HL)

Tulokset
1. Maija Halonen HL
2. Ellinoora Stenman HL
3. Tinya Etholen HL
4. Hilla Murto TRT
5. Tiia Tuomola TRT
--
14. Asta Palmgren TRT
16. Maija Maunu TRT
(18 luistelijaa)

15.3.2009 Altto-vapaaohjelmakilpailu, Rauma (RU)

Tulossivut

Tulokset:
 
Debytantit, tytöt
1. Lotta Malinen RU
2. Ailin Eloranta Koo-Vee
3. Laura Nurmi RU
--
6. Essi Ranta TRT
(11 luistelijaa)
 
A-silmut 1996-1997
1. Erna-Anna Husko TRT
2. Enni Louhisola VG-62
3. Tiia Tuomola TRT
--
5. Salla-Kaisa Heliander TRT
(12 luistelijaa)
 
A-silmut 1998 ja nuoremmat
1. Hilla Murto TRT
2. Jenni Saarinen Koo-Vee
3. Kaisa Ukkonen Tappara
(9 luistelijaa)
 
B-silmut 1998 ja nuoremmat, tytöt
1. Liina Malinen RU
2. Sallianna Özturk TRT
3. Lotta Makkee VLK
--
7. Asta Palmgren TRT
8. Maija Maunu TRT
(11 luistelijaa)
 
B-silmut 1998 ja nuoremmat, pojat
1. Joonas Fränti TRT
(1 luistelija)

14. - 15.3.2009 SM-noviisien SM-kilpailu, Vierumäki (STLL)

Tulokset

Tulokset
1. Timila Shrestha HSK
2. Krista Pitkäniemi HL
3. Eevi Ruutti TRT
--
18. Emilia Isolauri TRT
(22 luistelijaa)

8.3.2009 Ohjelmatapahtuma, Salo (SalPa)

Kutsu

Aikataulu ja luistelujärjestys

Osallistujat
9-vuotiaat ja alle
1. Ida Maunula Kaari
2. Jenna Virtanen ParSport
3. Tytti Ranki RaiTa
--
Sofia Rosin TRT
Emma Läärä TRT Erikoismaininta: hyvin pyörivä piruetti
 
11-vuotiaat ja alle, tytöt
1. Petra Ahonen RaiTa
2. Saana Tindell SalPa
3. Maija Sillanpää VG-62
--
Viivi Santala
Iida-Maria Riihiluoma
Ilona Juola
 
13-vuotiaat ja alle
1. Sonja Saarnio RaiTa
2. Pilvi Ekman RaiTa
3. Eveliina Savimäki RaiTa
--
Jasmin Peltonen
Janina Varvi
 
Yli 13-vuotiaat
1. Oona Tähtinen VG-62
2. Laura Saarinen SalPa
3. Laura Kourula TRT

4. - 8.3.2009 YL Stockholm Trophy, Upplands Väsby, Ruotsi (Upplands Väsby Skating Club)

 

 

Tulokset    
Chicks    
1. Marina Filippova RUS Novokossino
2. Mariela Tapio FIN HTK
3. Ida Kiiveri FIN STR
--    
6. Elli Kaukola FIN TRT
11. Amanda Salminen FIN TRT
15. Emma Maunu FIN TRT
(22 luistelijaa)    
     
Cubs    
1. Krstina Shoshina RUS Sdushor
2. Jade Rautiainen FIN HTK
3. Sofia Korsumäki FIN Tappara
--    
15. Pinja Oksa FIN TRT
20. Ida Lund FIN TRT
21. Tiia-Maria Seilonen FIN TRT
(22 luistelijaa)    
     
Springs B    
1. Sallianna Öztürk FIN TRT
2. Julia Havsfors SWE Lidingö AKK
3. Nelli Rantakoski FIN STR
--    
11. Maija Maunu FIN TRT
(20 luistelijaa)    
     
Springs A    
1. Ellinoora Stenman FIN HL
2. Saara Järvinen FIN JoKa
3. Aino Salminen FIN ML
--    
8. Hilla Murto FIN TRT
17. Erna-Anna Husko FIN TRT
25. Tiia Tuomola FIN TRT
29. Salla-Kaisa Heliander FIN TRT
(30 luistelijaa)    
     
Debs B    
1. Alexandra Filippova RUS Novokossino
2. Benedicte Finnestad NOR Stavanger KK
3. Alice Nyman SWE IFK Österåkers KK
--    
10. Claudia Casagrande FIN TRT
(18 luistelijaa)    
     
Debs A    
1. Alma Seppälä FIN HL
2. Veronica Azizova SWE Vallentuna
3. Emilia Toikkanen FIN HL
--    
15. Anna-Sofia Jalonen FIN TRT
(18 luistelijaa)    
     
Novice B    
1. Maija Dickman SWE IFK Österåkers KK
2. Charlotte Isberg SWE Tyresö KK
3. Noora Ikonen FIN LL
--    
10. Tuulia Aalto FIN TRT
(18 luistelijaa)    
     
Junior B    
1. Felicia Bartoletti SWE Stockholms KK
2. Anna Nätkynmäki FIN TL
3. Niina Tunila FIN LL
--    
5. Mia Laine FIN TRT
(23 luistelijaa)    

 

1.3.2009 YL Kutsukilpailu Parainen, (ParSport)

Tulokset

Tintit -01-02 synt.
1. Tilla Tuominen TRT
2. Sara Valkila TRT
3. Ia Koivisto RU
--
Nelli Lund TRT
 
Tintit -99-00 synt.
1. Julia Parkkinen VG-62
2. Linda Wallenius SalPa
3. Aino-Maria Engblom RU
--
Luistelujärjestyksessä:
Anna Jantunen TRT
Senja Engblom TRT Erityismaininta: hyvät piruetit
Olivia Tuuna TRT
Iiris Janatuinen TRT
Anna Jantunen TRT
  
Minit -00-01
1. Emmi Rantamäki PoriTa
2. Eveliina Brandt STR
3. Charlotta Löfgren PoriTa
--
Emma Maunu TRT
 
Minit -98-99
1. Ida Kiiveri STR
2. Ada Storträsk TRT
3. Roosa Kekki VG-62
--
Luistelujärjestyksessä:
Edla Aittokallio TRT
Elli Kaukola TRT
Jenny Tepp TRT
 
Aluedebytantit
1. Janika Paukku VG-62
2. Jelena Uusitalo PoriTa
3. Eveliina Ylönen STR
--
9. Jemima Rantanen TRT
15. Anni Junnila TRT
17. Eveliina Helminen TRT
18. Sara Gallagher TRT (jaettu sija)
(21 luistelijaa)

27. - 28.2.2009 YL Juniorit ja seniorit loppukilpailu, Heinola (HeiI)

 

Tulokset    
1. Tanja Jaska STR  
2. Iida Nätkymäki TL  
3. Selja Kärnä JTL  
--    
11. Mia Laine TRT  

 

14.2.2009 YL Noviisien I-lohkon 2. valintakilpailu, Turku (TRT)

Kilpailusivut

 

Tulokset    
1. Kaisa Törmänen OLK  
2. Oona Mehtälä OLK  
3. Ella Tötterström LTL  
--    
9. Tuulia Aalto TRT paikka kultafinaaliin
11. Tanja Vasilieva TRT paikka kultafinaaliin
28. Pilvi Kivinen TRT  
33. Maija Oivanen TRT  
(40 luistelijaa)    

 

13.2.2009 YL Orava cup, Lahti (LTL)

Tulokset:
1. Ellinoora Stenman HL
2. Kaisa Ukkonen Tappara
3. Tinya Etholen HL
4. Erna-Anna Husko TRT
5. Sallianna Öztürk TRT Erityismaininta: Kauniisti musiikkiin luisteltu ohjelma
--
8. Pinja Oksa TRT
14. Tiia-Maria Seilonen TRT
(18 luistelijaa)

8.2.2009 YL Debytanttien 2. valintakilpailu, Lappeenranta (LL)

Tulokset

1. Alma Seppälä HL
2. Emilia Toikkanen HL
3. Elina Raukola KOO-VEE
--
14. Essi Ranta TRT

(38 luistelijaa)

7. - 8.2.2009 YL Aluekilpailut Naantali ja Raisio (VG-62 ja RaiTa)

Tulokset

Tintit -01 syntyneet ja nuoremmat
1. Lotta Hiljanen RU
2. Sara Valkila TRT
3. Tilla Tuominen TRT
luistelujärjestyksessä:
Lotta Levonen TRT
Nelli Lund TRT
Alisa Salminen TRT Erikoismaininta: Upea vaakaliuku
(17 luistelijaa)
 
Tintit -00 syntyneet
1. Vanessa Heilimö TRT
2. Aino-Maria Engblom RU
3. Jenny Hansen  RaiTa
luistelujärjestyksessä:
Janette Jokiniemi TRT
Anna Jantunen TRT
Iida Mahkonen TRT Erikoismaininta: Vauhdikas kokonaisuus
(15 luistelijaa)
 
Tintit -99 syntyneet
1. Linda Wallenius SalPa
2. Julia Parkkinen VG-62
3. Alisa Aaltonen RaiTa
Senja Engblom TRT
(10 luistelijaa)
 
Minit -00 syntyneet ja nuoremmat
1. Eevi Lehtinen RU
2. Milja Vanhanen RaiTa
3. Charlotta Löfgren PoriTa
--
Emma Maunu TRT Erikoismaininta: Upea istumapiruetti
(13 luistelijaa)
 
Minit, -99 syntyneet
1. Ida Kiiveri STR
2. Roosa Kekki VG-62
3. Viivi Iitiä RaiTa
luistelujärjestyksessä:
Edla Aittokallio TRT
Elli Kaukola TRT
Amanda Salminen TRT Erikoismaininta: Upeat liu'ut
Jenny Tepp TRT
(11 luistelijaa)
 
Minit -98 syntyneet
1. Ada Stroträsk TRT
2. Siiri Klang VG-62
3. Lene Ruohomäki STR
(15 luistelijaa)
 
Aluedebytantit -96 ja nuoremmat
1. Julia Saarinen STR
2. Sara Gallagher TRT
3. Mari Koskinen RaiTa
--
12. Anni Junnila TRT
(17 luistelijaa)
 
Aluedebytantit
1. Janika Paukku VG-62
2. Jelena Uusitalo PoriTa
3. Jasmin Rantanen SalPa
--
5. Jemima Rantanen TRT
11. Eveliina Helminen TRT
(13 luistelijaa)
 
Aluenoviisit
1. Maria Korventausta RaiTa
2. Taru Vallivirta RaiTa
3. Victoria Kalaeva SalPa
--
8. Jessica Fränti TRT
9. Jasmin Fränti TRT
(13 luistelijaa)

5. - 8.2.2009 YL Nordics09, Pohjoismaiden mestaruuskilpailut, Malmö, Ruotsi

 

Tulokset

Tulokset

 

1. Josefine Taljegard SWE  
2. Johanna Wick SWE  
3. Timila Shrestha FIN  
4. Eevi Ruutti FIN TRT
5. Krista Pitkäniemi FIN  
(15 luistelijaa)    

 

1.2.2009 YL Aluecup, Säkylä (SäNV)

Tulokset:
Aluedebytantit -95
1. Jelena Uusitalo PoriTa
2. Jasmin Rantanen SalPa
3. Satu Hankimaa PoriTa
--
7. Jemima Rantanen TRT
8. Eveliina Helminen TRT
(12 luistelijaa)
 
Aluedebytantit -96 ja nuoremmat
1. Julia Saarinen STR
2. Alisa Wahlsten VG-62
3. Fanny-Lotta Nygren VG-62
--
5. Anni Junnila TRT
8. Sara Gallagher TRT
(23 luistelijaa)

31.1. - 1.2.2009 YL Junioreiden 2. valintakilpailu, Heinola (HeiI)

Tulokset:
1. Ida Surakka Tappara
2. Tanja Jaska STR
3. Maria Siiskonen TL
--
6. Mia Laine TRT
21. Elina Leppänen TRT
22. Anni Kostiainen TRT

(26 luistelijaa)

30.1.2009 YL Kutsukilpailu Mineille, Tampere (Tappara)

 

Tulokset:    
Minit, 98-99 syntyneet    
1. Pinja Oksa TRT  
2. Edla Aittokallio TRT  
3. Ella Korpi Tappara  
4. Jenny Tepp TRT  
--    
6. Ada Storträsk TRT  
(8 luistelijaa)    

 

17.1.2009 YL Aluemestaruuskilpailut, Pori (PoriTa)

 

Tulokset:    
Silmut B 98 synt. ja nuoremmat, pojat    
1. Joonas Fränti TRT  
(1 luistelija)    
     
Silmut B 98 synt. ja nuoremmat, tytöt    
1. Sallianna Öztürk TRT  
2. Linda Kaivonen TRT  
3. Liina Malinen RU  
4. Maija Maunu TRT  
5. Asta Palmgren TRT  
--    
10. Tiia-Maria Seilonen TRT  
(14 luistelijaa)    
     
Silmut A 98 synt. ja nuoremmat    
1. Hilla Murto TRT  
2. Fanny Salminen RU  
3. Anna Saarela RU  
(6 luistelijaa)    
     
Silmut A 96-97 syntyneet    
1. Tiia Tuomola TRT  
2. Erna-Anna Husko TRT  
3. Lohisola Enni VG-62  
4. Salla-Kaisa Heliander TRT  
(8 luistelijaa)    
     
Debytantit    
1. Jenna Arvola STR  
2. Essi Ranta TRT  
3. Lotta Malinen RU  
--    
11. Anna-Sofia Jalonen TRT  
(13 luistelijaa)    
     
Noviisit    
1. Noora Savolainen STR  
2. Elina Koivumäki PoriTa  
3. Emma Varjonen STR  
--    
5. Pilvi Kivinen TRT  
7. Tuulia Aalto TRT  
8. Tanja Vasilieva TRT  
15. Maija Oivanen TRT  
(17 luistelijaa)    

 

12. - 17.1.2009 YL 11. Hellmut Seibt Memorial Wien, Itävalta (EKE)

Kilpailusivut

Tulokset:
Junior Ladies
1. Johanna Allik EST
2. Riina Varjokari FIN
3. Helery Hälvin EST
--
21. Mia Laine FIN TRT
22. Tuuli Kivinen FIN TRT
(24 luistelijaa)
 
Novice girls 1994
1. Sabrina Schulz AUT
2. Karolina Sykorova SVK
3. Eevi Ruutti FIN TRT
4. Emilia Isolauri FIN TRT
(12 luistelijaa)
 
Debs girls 1996
1. Sarah Neuwirth AUT
2. Karina Rutlauka LAT
3. Alma Seppälä FIN
4. Essi Ranta FIN TRT
(31 luistelijaa)
 
Debs girls 1995
1. Vanessa Bachinger AUT
2. Madison Olivieri USA
3. Krista Pitkäniemi FIN
--
19. Anna-Sofia Jalonen FIN TRT
(21 luistelijaa)
Essi Ranta
 
Springs girls 1997
1. Veronika Palickova CZE
2. Katarina Broskova SVK
3. Jelezaveta Shmeljova EST
--
28. Tiia Tuomola FIN TRT
(34 luistelijaa)
Springs girls 1998
1. Isabella Bittner AUT
2. Daria Golubeva RUS
3. Emanuela Romano ITA
--
26. Hilla Murto FIN TRT
(44 luistelijaa) 
 
Cubs girls 1999
1. Kristina Yntema AUT
2. Brita-Paula Poder EST
3. Barbora Ksandrova CZE
--
25. Sallianna Öztürk FIN TRT
(40 luistelijaa)

3. - 4.1.2009 YL SM-noviisien 2. valintakilpailu, Tampere (Tappara)

Tulokset

 

1. Krista Pitkäniemi HL  
2. Timila Shrestha HSK  
3. Eevi Ruutti TRT 1. valintakilpailusta paikka SM-kilpailuun
--    
12. Emilia Isolauri TRT 2. valintakilpailusta paikka SM-kilpailuun

 

19. - 21.12.08 YL SM-senioreiden ja SM-junioreiden SM-kilpailu, Helsinki (HL)

Tulokset:

SM-juniorit, tytöt

1. Alisa Mikonsaari LL
2. Noora Pitkänen LrTL
3. Sofia Otala TTK
--
12. Lotta Jarkko        TRT

5. - 7.12.2008 YL Tampere Santa Claus Figure Skating Competition (Varala)

 

Tulokset:

 

Junior A, ladies    
1. Matleena Laakso FIN PoriTa
2. Annu Kostiainen FIN TL
3. Lotta Jarkko FIN TRT
(16 luistelijaa)    
     
Novices A, girls    
1. Eveliina Viljanen FIN PoriTa
2. Eevi Ruutti FIN TRT
3. Emilia Isolauri FIN TRT
(17 luistelijaa)    

 

 

6.12.2008 YL Kutsukilpailu,  Naantali (VG-62)

Tulokset:

Aluedebytantit:
1. Maija Aaltonen  VG-62
2. Sofiina Hiltunen SalPa
3. Jemima Rantanen TRT
--
12. Eveliina Helminen TRT
22. Sara Gallagher TRT
23. Anni Junnila TRT
(25 luistelijaa)
 
Silmut B 96-97, pojat:
1. Jere Ojaranta SalPa
2. Joonas Fränti TRT
(2 luistelijaa)

5.12.2008 YL Orava Cup Turku (TRT)

Kilpailusivut

Tulokset:

 

1. Hilla Murto TRT  
2. Maija Halonen HL  
3. Tiia Tuomola TRT  
--    
8. Sallianna Öztürk TRT  
10. Asta Palmgren TRT  
12. Salla-Kaisa Heliander TRT  
14. Alice Axelsson TRT  
(14 luistelijaa)    

 

 

5.12.2008 YL Kutsukilpailu Tinteille Turku (TRT)

Kilpailusivut

Tulokset, Tintit 01-02

 

1. Lotta Hiljanen RU  
2. Nella Vuoriranta SalPa  
3. Tilla Tuominen TRT  
       
  Nelli Lund TRT Erityismaininta: lennokkaat hypyt
  Alisa Salminen TRT Erityismaininta: hyvä vauhti
  Lotta Levonen TRT  
  Sara Valkila TRT  

 

Tulokset, Tintit 99-00

 

1. Eveliina Brandt STR  
2. Lehtonen Martta STR  
3. Iida Mahkonen TRT  
       
  Vanessa Heilimö TRT Erityismaininta: hyvät alastulot
  Iiris Janatuinen TRT  
  Janette Jokiniemi TRT  

 

30.11.08 YL Noviisit I lohko, 1. valintakilpailu Oulu  (OLK)

 

Tulokset

 

 

1. Valpuri Happo TTK  
2. Ella Tötterström LTL  
3. Kaisa Törmänen OLK  
--    
11. Tuulia Aalto TRT  
26. Pilvi Kivinen TRT  
28. Tanja Vasilieva TRT  
45. Maija Oivanen TRT  

 

30.11.08 YL Kutsukilpailu Salo (SalPa)

Tulokset

Minit -98
1. Ida Lund TRT
2. Johanna Aaltonen STR
3. Essi Pohjola PoriTa
--
Ada Storträsk TRT
(16 luistelijaa) 
 
Minit -99 ja nuoremmat
1. Pinja Oksa TRT
2. Ida Kiiveri STR
3. Roosa Kekki VG-62
--
Amanda Salminen TRT
Jenny Tepp TRT
Emma Maunu TRT Erityismaininta: Huolellinen kokonaisuus
Elli Kaukola TRT
Edla Aittokallio TRT
(19 luistelijaa)
 
Tintit 01-02
1. Nella Vuoriranta SalPa
2. Tilla Tuominen TRT
3. Sara Valkila TRT
--
Nelli Lund TRT
Alisa Salminen TRT
(13 luistelijaa)
 
Tintit 99-00
1. Eveliina Brandt STR
2. Martta Lehtonen STR
3. Julia Parkkinen VG-62
--
Iida Mahkonen TRT Erityismaininta: Siisti ja vauhdikas perusluistelu
Iiris Janatuinen TRT
Senja Engblom TRT
Vanessa Heilimö TRT
Janette Jokiniemi TRT
(22 luistelijaa)
 
Aluedebytantit
1. Jasmin Rantanen SalPa
2. Janika Paukku VG-62
3. Sofiina Hiltunen SalPa
--
10. Anni Junnila TRT
11. Eveliina Helminen TRT
(17 luistelijaa)

30.11.08  ML kutsukilpailut Rauma

Kansalliset juniorit:

1. Fortuna Aboensia      TRT      47,66
2. Team Hysterique       HSK          44,51
3. Team Action             PoriTa       40,67
4. Altius                       PTL           36,84
5. Rockin´on the Ice     PoriTa       27,00

23.11.08 YL Aluecup Säkylä (SäNV)

Tulokset

1. Lotta Viljanen RaiTa
2. Nanne Pyykkö STR
3. Maria Korventausta RaiTa
--
6. Fränti Jessica TRT
8. Fränti Jasmin TRT
(13 luistelijaa)

22.11.2008 YL Debytantit 2. lohko, 1. valintakilpailu, Tikkurila (TTK)

Tulossivut

Tulokset

 

1. Alma Seppälä    
2. Reetta Kalliovalkama    
3. Tiia Kiukainen    
--    
10. Essi Ranta TRT paikka hopeafinaaliin
14. Anna-Sofia Jalonen TRT paikka hopeafinaaliin

 

20. - 23.11.08 YL Tallin Trophy 2008 Tallinna, Viro

 

Tulokset

Cubs B, -99

 

1. Helene Adele Rinne EST  
1. Tiia-Maria Seilonen FIN TRT
1. Sallianna Öztürk FIN TRT
--    
7. Pinja Oksa FIN TRT
(27 luistelijaa)    
     
Debs B    
10. Claudia Casagrande FIN TRT
(29 luistelijaa)    
     
Springs A    
1. Jelizaveta Smeljova EST  
2. Simona Bajeva LAT  
3. Erika Babjak EST  
--    
8. Tiia Tuomola FIN TRT
(20 luistelijaa)    
     
Springs B    
1. Hilla Murto FIN TRT
2. Anastasia Smolenski EST  
3. Nelli Rantakoski FIN STR
--    
5. Erna-Anna Husko FIN TRT
7. Salla-Kaisa Heliander FIN TRT
(30 luistelijaa)     
     
Novice girls 1993-1995    
1. Alina Fiodorova LAT  
2. Julia Korsumäki FIN Tappara
3. Gerli Liinamäe EST  
4. Emilia Isolauri FIN TRT
5. Eevi Ruutti FIN TRT
(20 luistelijaa)    
     
Junior ladies    
1. Cecilia Törn FIN TTK
2. Petra Arponen FIN TTK
3. Lotta Jarkko FIN TRT
--    
14. Mia Laine FIN TRT
(17 luistelijaa)    

 

16.11.2008 ML II-lohkon noviisien 1. valintakilpailu ja
minoreiden, junioreiden, senioreiden ja aikuisten 1. kilpailu

NOVIISIT (8 joukkuetta)

 

1. Dream Steps EVT 58,67
2. Team Dynamique HSK 55,61
3. Valley Bay Syncronics EsJT 48,92
4.Filiae AboensesTRT 38,03

 

MINORIT (10 joukkuetta)

 

1.Sunny StepsEVT51
2. Team SympatiqueHSK41
3.Valley Bay SyncronettesEsJT40,25
4.Minores AboensesTRT32,75

 

JUNIORIT (11 joukkuetta)


1.MiraclesJoKa50,80
2.Team EstreijaLTL43,53
3.Team HysteriqueHSK40,64
6.Fortuna AboensiaTRT33,87

 

SENIORIT (4 joukkuetta)

 

1.Team PaniqueHSK49,75
2.Ex StepsEVT43,32
3.Filiae RetirementTRT38,05

 

 

14. - 16.11.2008 YL Wasa Cup (VLK)

Kilpailusivut

Tulokset

 

Junior A    
1. Matleena Laakso PoriTa  
2. Minna Parviainen ETK  
3. Lotta Karvonen VLK  
--    
8. Tuuli Kivinen TRT  
(9 luistelijaa)    
     
Junior B    
1. Tanja Jaska STR  
2. Mia Laine TRT  
3. Tuuli Orasmaa HeiI  
--    
10. Elina Leppänen TRT  
(20 luistelijaa)    
     
Novice A    
1. Eveliina Viljanen PoriTa  
2. Nea Viiri EsJt  
3. Timila Shrestha HSK  
4. Eevi Ruutti TRT  
(16 luistelijaa)    
     
Novice B    
1. Petra Kähönen ML  
2. Jannica Lindstedt ETK  
3. Erika Koivisto SalPa  
--    
6. Tuulia Aalto TRT  
13. Pilvi Kivinen TRT  
24. Maija Oivanen TRT  
(33 luistelijaa)    
     
Debs A    
1. Alma Seppälä HL  
2. Sindra Kriisa Tartu Uisuklubi Tritsutajad  
3. Lotta Malinen RU  
--    
9. Essi Ranta TRT  
12. Anna-Sofia Jalonen TRT  
(26 luistelijaa)    
     
Springs A    
1. Katja Hoppu HL  
2. Minna Mikkonen MTK  
3. Roosa Latvala ETK  
--    
10. Tiia Tuomola TRT  
22. Salla-Kaisa Heliander TRT  
(24 luistelijaa)    
     
Cubs A    
1. Jade Rautiainen HTK  
2. Hilla Murto TRT  
3. Marie Stenlund ETK  
(9 luistelijaa)    
     
Springs B, -96    
1. Maija Piiparinen LL  
2. Nina Ihalainen OLK  
3. Marjaana Ruokolainen KeuPa  
4. Alice Axelsson TRT  
(11 luistelijaa)    
     
Cubs B, -99, -00    
1. Naomi Charlotta Andersson Tartu Uisuklubi Tritsutajad  
2. Emma Niemi HTK  
3. Oona Piispanen LL  
--    
5. Sallianna Özturk TRT  
15. Tiia-Maria Seilonen TRT  
(15 luistelijaa)    
     
Cubs B, -98    
1. Anna Saarela RU  
2. Fanni Salminen RU  
3. Iitu Laaksonen ETK  
4. Maija Maunu TRT  
--    
12. Asta Palmgren TRT  
(24 luistelijaa)    
      
Chicks B -99    
1. Pinja Oksa TRT  
2. Sissi Laine HeiI  
3. Veronica Loujina OLK  
(21 luistelijaa)    
     
Chicks B -98    
1. Kärt Jodche Tartu Uisuklubi Tritsutajad  
2. Lumi Kiuru JoKa  
3. Kristiina Penttinen JoKa  
--    
6. Ida Lund TRT  
7. Ada Storträsk TRT  
(27 luistelijaa)    
     
Small chicks    
1. Laura-Liis Bauman Tartu Uisuklubi Tritsutajad  
2. Vilma Virnes JoKa  
3. Eve Mikkonen JoKa  
--    
Emma Maunu TRT  

 

7. - 9.11.2008 YL SM-seniorit ja SM-juniorit 2. valintakilpailu Jyväskylä (JyTLS)

Tulokset

 

1. Matleena Laakso PoriTa  
2. Noora Pitkänen LRTL
3. Alisa Mikonsaari LL
--  
17. Jarkko Lotta TRT
32. Kivinen Tuuli TRT

 

2.11.2008 YL Kutsukilpailu Parainen (ParSport)

Tulokset:

Minit

1. Maija Maunu TRT
2. Ida Kiiveri STR
3. Pinja Oksa TRT
--
Jenny Tepp TRT
Ada Storträsk TRT
Ida Lund TRT Erityismaininta: hieno yhdistelmäpiruetti
Edla Aittokallio TRT
Emma Maunu TRT

1. - 2.11.2008 YL Riedell Cup Rauma (RU)

Kilpailusivut

Tulokset

Juniorit
1. Tanja Jaska STR
2. Taru Uusitalo STR
3. Mia Laine TRT
--
9. Elina Leppänen TRT
11 luistelijaa
 
Noviisit
1. Noora Savolainen STR
2. Elina Koivumäki PoriTa
3. Erika Koivisto SalPa
4. Tuulia Aalto TRT
--
14. Pilvi Kivinen TRT
21. Tanja Vasilieva TRT
25. Maija Oivanen TRT
25 luistelijaa
 
Debytantit
1. Lotta Malinen RU
2. Jenna Arvola STR
3. Eveliina Hattula RU
--
10. Anna-Sofia Jalonen TRT
11. Essi Ranta TRT
15 luistelijaa
  
Silmut A 96-97
1. Kristel Kivelä HL
2. Ellinoora Stenman HL
3. Tellu Salmenkylä HL
--
12. Tiia Tuomola TRT
16. Salla-Kaisa Heliander TRT
18 luistelijaa
 
Silmut B 96-97
1. Iines Auravuo HL
2. Claudia Casagrande TRT
3. Oona Janatuinen HL
29 luistelijaa
 
Silmut A 98 ja nuoremmat
1. Laura Sipiläinen HTK
2. Jade Rautiainen HTK
3. Hilla Murto TRT
9 luistelijaa
 
Silmut B 98 ja nuoremmat
1. Sallianna Öztürk TRT
2. Liina Malinen RU
3. Janika Pasanen HTK
--
13. Asta Palmgren TRT
21. Tiia-Maria Seilonen TRT

 25 luistelijaa

25. – 26.10.2008 YL SM-noviisien 1.valintakilpailu  (KuLS)

 

Tulokset

 

1. Nea Viiri EsJT
2. Veera Suutari LTL
3. Juulia Turkkila HL
--
9. Eevi Ruutti TRT
27. Emilia Isolauri TRT

25.10. YL Kutsukilpailu Salo (SalPa)

Tulokset

Noviisit
1.  Noora Savolainen STR
2. Jasmin Uttula STR
3. Maikki Messo MTK
--
17. Tuulia Aalto TRT
19. Pilvi Kivinen TRT
21. Maija Oivanen TRT
 
22 luistelijaa

Tulokset
 
Debytantit
1. Elizaveta Pechuyeva SalPa
2. Jenna Arvola STR
3. Minna Mikkonen MTK
--
7. Essi Ranta TRT
9. Anna-Sofia Jalonen TRT

12 luistelijaa

18. - 19.10.08 YL Kutsukilpailu Tarto, Viro

Kilpailun tulossivut

Matkapäiväkirja reissusta

Tulokset

 

Junior ladies    
1. Lotta Jarkko FIN TRT
     
Springs, girls    
1. Anastasija Tjurikova LAT  
2. Diana Gara LAT  
3. Simona Bajeva LAT  
--    
8. Tiia Tuomola FIN TRT
     
Debs B girls    
1. Eva Chekanauska LAT  
2. Maria-Anna Udaltsova EST  
3. Sara Karttunen FIN  
4. Alice Axelsson FIN TRT
--    
6. Claudia Casagrande FIN TRT
     
Springs B girls    
1. Anastasia Smolenski EST  
2. Hilla Murto FIN TRT
3. Karina Stork EST  
4. Erna Husko FIN TRT
--    
9. Salla-Kaisa Heliander FIN TRT
10. Maija Maunu FIN TRT
11. Asta Palmgren FIN TRT
12. Ida Lund FIN TRT
     
Cubs B girls    
1. Sallianna Öztürk FIN TRT
2. Agnese Stengrevica LAT  
3. Anita-Maria Ratsunaja EST  
--    
8. Emma Maunu FIN TRT

 

18. - 19.10.08 YL Juniorit I lohko 1. valintakilpailu Turku (TRT)

 

1. Ida Surakka Tappara
2. Anna Nätkynmäki TL
3. Iida Nätkynmäki TL
--     
6. Mia Laine TRT
19. Elina Leppänen TRT

 

18.10.2008 YL SM-noviisit kutsukilpailu Turku (TRT)

 

1. Isolauri Emilia TRT
2. Ruutti Eevi TRT
3. Rebecca Pihlapuro Tappara

 

Kilpailusivut

3.-5-10.2008 YL SM-junioreiden 1. valintakisa Espoossa (EsJt)

Tulokset

 

1.    Meri Savolainen   KooVee
2. Noora Pitkänen LRTL
3. Laima Krasnitskaja     KuLS
...    
22. Lotta Jarkko TRT

 

(39 luistelijaa, 9 parasta sai paikan SM-kisaan)

Kilpailun tulossivu

21.09.2008 YL Kutsukilpailu Tampere (Tappara)

Kilpailun tulossivut: Tappara.fi

 

 

Juniorit                                  
1. Laine Mia TRT  
2. Orasmaa Tuuli HeIL  
3. Leppänen Elina TRT  
     
SM-noviisit    
1. Pihlapuro Rebecca Tappara  
2. Mannonen Amanda HSK  
3. Pitkäniemi Krista HL  
--    
12. Isolauri Emilia TRT  
     
Noviisit    
1. Aalto Tuulia TRT  
2. Mattila Jenny Tappara  
3. Sainio Oona HSK  
--    
6. Vasilieva Tanja TRT  
8. Oivanen Maija TRT  
9. Kivinen Pilvi TRT  

 

 

 

20.9.2008 YL Kutsukilpailu Vantaalla (EVT)

Kilpailun tulossivut:

 

Debytantit      
1. Seppälä Alma HL  
2. Raukko Laura TTK  
3. Timonen Emma EsJt  
--    
10. Jalonen Anna-Sofia TRT  
     
Silmut A 96-97    
1. Astola Saara EVT  
2. Stenman Ellinoora HL  
3. Hoppu Katja HL  
--    
 8. Tuomola Tiia TRT  
14. Heliander Salla-Kaisa TRT  
16. Husko Erna-Anna TRT  
     
Silmut B 96-97    
1. Janatuinen Oona HL  
2. Lempiäinen Ida HSK  
3. Salo Jenni EVT  
4. Casagrande Claudia TRT  
     
Silmut A 98 ja nuoremmat           
1. Ukkonen Kaisa Tappara  
2. Saksela Lilli ETK  
3. Hirvonen Ilona LL  
--    
5. Murto Hilla TRT  
     
Silmut B 98 ja nuoremmat    
1. Sainiola Kiia Tappara  
2. Öztürk Sallianna TRT  
3. Palits Hildegard EsJt  
--    
13. Palmgren Asta TRT