Kauden 2009-2010 kilpailutulokset

STLL:n alaisten kisojen tulokset löytyvät myös liiton tulosarkistosta

20.3.2010 Altto Vapaaohjelmakilpailu Häme-Lounais-Suomi-Pohjoinen, Heinola (HeiI)

Tulokset kokonaisuudessaan: http://www.heii.fi/index.php?sivu=kilpailut

Debytantit 
1. Jenni Saarinen 
2. Sanna Lemettinen 
3. Erna-Anna HuskoTRT
(12 luistelijaa) 

Noviisit 
1. Linda Perttala 
2. Anna-Sofia JalonenTRT
3. Sonja Jurvakainen 
(11 luistelijaa) 

Silmut B 98-99 tytöt 
1. Maija MaunuTRT
2. Elin Rajala 
3. Taru Survonen 
-- 
11. Ida LundTRT
(12 luistelijaa) 

Silmut B 98-99 pojat 
1. Joonas FräntiTRT
(1 luistelija) 

YL Debytanttien Kultafinaali ja hopeafinaali 14.3.2010 PoriTa, Pori

Tulokset:

Kultafinaali

1. Ilona HirvonenLL
2. Emma NiemiHTK
3. Jenni SaarinenKooVee
-- 
12. Hilla MurtoTRT

Hopeafinaali

1. Anna KauppiLL
2. Erna-Anna HuskoTRT
3. Mirka VäänänenEsJt
-- 
16. Tiia TuomolaTRT
18. Salla-Kaisa HelianderTRT

YL Noviisien Kultafinaali ja hopeafinaali 13.3.2010, TRT, Turku

Tulokset kokonaisuudessaan:

Tulokset

Kultafinaali, tytöt  
1. Oona Lehtinen LL
2. Ida Ritamies JTL
3. Heidi Kuntola LL
--  
9. Anna-Sofia Jalonen TRT
(24 luistelijaa)  

 

Kultafinaali, pojat  
1. Petri Koskio KooVee
(1 luistelija)  

 

Hopeafinaali  
1. Jenna Majaharju VLK
2. Laura Uski HeiI
3. Marjaana Ruokolainen KeuPa
(22 luistelijaa)  

 

Yl Debytanttien 2. lohkon II-valinnat, Vaasa 6.2.2010
Tulokset (29 luistelijaa):
1. Kaisa Ukkonen Tappara 51.72
2. Emma Niemi HTK 48.85
3. Jenni Saarinen Koo-Vee 46.59
8. Hilla Murto TRT 42.16
14. Tiia Tuomola TRT 39.32
16. Salla-Kaisa Heliander 38.06
18. Erna-Anna Husko 37.32
YL aluekilpailu Raisio 7.2.2010
Tintit -01
1. Tilda Lehtimäki STR 22 tähteä
2. Lotta Levonen TRT 21 tähteä
3. Tilda Pulli VG-62 18.5 tähteä
* Nelli Lund TRT erityismaininta: iloinen ja vauhdikas esitys
* Inez Ginström TRT
* Iida Kemppainen TRT erityismaininta: notkeat liu'ut ja hyväntuulinen esitys

Minit

1. Emma Maunu TRT 22 tähteä

2. Miia Koskinen RaiTa 21 tähteä

3. Martta Lehtonen STR 20 tähteä

* Ida Mahkonen

*Janette Jokiniemi

*Tilla Tuominen

* Iiris Janatuinen

* Sara Valkila

Aluejuniorit:

1. Fia-Maria Lahtinen RU

2. Katriina Ylönen STR

3. Lotta Viljanen RaiTa

8. Jessica Fränti

10. Jasmin Fränti

YL aluekilpailu Naantali 6.2.2010
Tintit 2003 ja nuoremmat (7 luistelijaa)
1.Emmi ValtonenTRT  
2.Siiri LehtoSalPa 
2.Hilma HalmePoriTa

Saara VienoTRTErityismaininta: Hyvä polvien jousto ja käsien kannatus
Tintit 2002 (22 luistelijaa)
1.Alisa SalminenTRT 
2.Laura RantanenRU 
3.Aino SaarinenRU
Ilona AnttonenTRTErityismaininta: Vauhdikkaat askeleet
Aluenoviisit (15 luistelijaa)
1.Sofia SaloRU 
2.Milla LindströmVG-62 
3.Julia SaarinenSTR
11.Jemima RantanenTRT 
12.Anni JunnilaTRT

Kutsukilpailu Säkylä 31.1.2010

Tintit -02-03

1. Laura Rantanen

2. Alisa Salminen TRT

3. Aino Saarinen

luistelujärjestyksessä:

* Emmi Valtonen erityismaininta : hyvä perusluistelu

*Ilona Anttonen

*Saara Vieno

Minit

1. Anna Rintaluoma

2. Jasmine Nilosaari

3. Jenny Hansen

luistelujärjestyksessä:

*Janette Jokiniemi

*Iiris Janatuinen

Aluenoviisit

1. Jasmin Rantanen Salpa 43.00

2. Jasmiina Saarikoski PoriTa 42.33

3. Julia Saarinen STR 40.67

7. Jemima Rantanen TRT 34.33

10. Anni Junnila TRT 29.67

Orava-cup, Tuusula 30.1.2010

1. Karoliina Kuokkanen HL 50.00

2. Jasmine Kuusela HL 47.00

3. Emma Ignatius TL 41.33

4. Maija Maunu TRT 39.73

6. Elli Kaukola TRT 35.00

8 Emma Maunu TRT 33.33

14 Amanda Salminen TRT 23.83

Juniorien 2.lohkon II-valinta, Hämeenlinna 30.-31.1.2010

1. Meri Savolainen KOOVEE 101.33

2. Aino Poikonen JyTLS 94.50

3. Oona Lindahl ETK 93.20

7. Tuuli Kivinen TRT 82.50

10. Mia Laine TRT 80.78

15 Tuulia Aalto TRT 74.62

22. Pilvi Kivinen TRT 65.77

SM-Noviisien 2. lohkon II-valinta, Vantaa 16.-17.1.2010

1. Seidi Rantanen EsJt 118.83

2. Nea Viiri EsJt 110.30

3. Eveliina Viljanen PoriTa 102.80

13. Emilia Isolauri TRT 83.76

YL kutsukilpailu Nli, 16.1.2010

Silmu B -99

1. Roosa Kekki VG-62

2. Asta Palmgren TRT

3. Maija Maunu TRT

4. Ida Lund TRT

7. Amanda Salminen erityismaininta: kauniit ojennukset liu´issa

11. Ada Storträsk

14. Elli Kaukola

Aluenoviisit:

1. Jasmin Rantanen Salpa

2. Julia Saarinen STR

3. Jasmiina Saarikoski PoriTa

12. Anni Junnila TRT

Noviisit:

1. Linda Perttala Ru 44.12

2. Anna-Sofia Jalonen TRT 43.05

3. Maria Wallin STR 38.17

7. Tanja Vasilieva TRT 34.47

ML kansallisten sarjojen II-valinnat, Turku 10.1.2010

minorit:

1. Minimints HTK 41.44

2. Sunny Steps EVT 38.93

3. Minores Aboenses TRT 33.09

kansalliset juniorit:

1. Fortuna Aboensia 45.11

2. Star Christals RaiTa 40.66

3. Hot Steps EVT 38.66

kansalliset seniorit:

1. Ex Steps EVT 51.69

2. Filiae Aboenses TRT 49.77

3. Rusty Blades Tappara 45.50

aikuiset:

1. Last Steps EVT 31.43

2. Golden Spirit STR 25.58

3. Sand Christals RaiTa 24.71

4. Feminae Aboenses TRT 24.69

Wasa-Cup 8.-10.1.2010

Tulokset:Cubs B-00 (29 luistelijaa)

1. Jonna Rantamäki VLK 38.00

2. Daniela Kumlin HTK 37.00

3. Hilda Peltomäki VLK 37.00

4. Emma Maunu TRT 34.83

20. Ida Mahkonen TRT 22.00

Springs B-99

1. Frida Ballotte UVKK 39.33

2. Anna Reponen HL 37.00

3. Roosa Saajanto OLK 34.33

4. Amanda Salminen TRT 34.00

8. Elli Kaukola TRT 31.33

Springs B-99 boys

1. Joonas Fränti TRT

Springs A

1. Hilla Murto TRT 39.17

2. Liina Malinen RU 32.37

3. Mariela Tapio 28.55

Debs A

1. Emma Niemi 52.25

2. Roosa Latvala 49.94

3. Emmi Peltonen 44.04

8. Tia Tuomola 39.77

17. Salla-Kaisa Heliander 34.27

Novice B

1. Linda Perttala RU 40.93

2. Sonja Jurvakainen 40.25

3. Anna-Sofia Jalonen TRT 40.23

8. Tanja Vasilieva TRT 34.19

15. Maija Oivanen TRT 28.51

Junior B

1. Heini Turtinen OLK 86.56

2. Ida Salo Heil 84.03

3. Nelli Helynen HTL 83.73

11. Tuulia Aalto TRT 65.19

Junior A (11 luistelijaa)

1. Lotta Karvonen VLK 95.47

2. Sofia Ahanen EsJt 93.95

3. Leena Rissanen HTK 92.03

6. Eevi Ruutti TRT 82.76

Tinttien ja minien kutsukilpailut 6.1.2010, Pori

Tulokset:

Tintit -01 syntyneet

1.Lotta LevonenTRT 
2.Tilla TuominenTRT 
3.Sara ValkilaTRT 

*Inez Ginström

*Iida Kemppainen

*Nelli Lund

Tintit -02

1. Laura Rantanen RU

2.Emma Junnila RU

3. Aino Saarinen RU

*Alisa Salminen TRT erityismaininta: upea vauhti

Tintit -03

1. Emmi Valtonen TRT

2. Hilma Halme PoriTa

3. Siiri Lehto SalPa

Minit (28 luistelijaa)

1.Charlotta LöfgrenPoriTa
2.Emma MaunuTRT
3.Eveliina BrandtSTR

*Ida Mahkonen TRT

YL Aluemestaruuskilpailut 3.1.2010, Salpa, Salo

Tulokset:

SM-juniorit 
1. Matleena LaaksoPoriTa
2. Eevi RuuttiTRT
(2 luistelijaa) 

Juniorit 
1. Tuuli KivinenTRT
2. Ida VänttinenSalPa
3. Mia LaineTRT
-- 
10. Pilvi KivinenTRT
(16 luistelijaa) 

SM-noviisit 
1. Eveliina ViljanenPoriTa
2. Lotta MalinenRU
3. Jenna ArvolaSTR
-- 
7. Emilia IsolauriTRT
(14 luistelijaa) 

Noviisit 
1. Linda PerttalaRU
2. Anna-Sofia JalonenTRT
3. Maria WallinSTR
-- 
6. Tanja VasilievaTRT
11. Maija OivanenTRT
(11 luistelijaa) 

Debytantit 
1. Erna-Anna HuskoTRT
2. Fanni SalminenRU
3. Anna SaarelaRU
-- 
5. Tiia TuomolaTRT
(8 luistelijaa) 

Silmut A -98-99 
1. Hilla MurtoTRT
2. Liina MalinenRU
3. Linda KaivonenSTR
(8 luistelijaa) 

Silmut B -98-99 
1. Roosa KekkiVG-62
2. Maija MaunuTRT
3. Asta PalmgrenTRT
4. Ida LundTRT
-- 
6. Amanda SalminenTRT
7. Elli KaukolaTRT
(15 luistelijaa) 

Silmut B -98-99, pojat 
1. Joonas FräntiTRT
(1 luistelija) 

2.12.2009 Orava cup 1. osakilpailu Helsinki (HL)

Tulokset

1. Hilla MurtoTRT 
2. Oona OunasvuoriHL 
3. Emma IgnatiusTL 
--  
9. Asta PalmgrenTRTErikoismaininta: Huolellista ja siistiä työskentelyä
10. Ida LundTRT 
11. Ada StorträskTRT 
(14 luistelijaa)  

29.11.2009 Kutsukilpailu Salo, SalPa

Tulokset:

Minit  
1. Charlotta LöfgrenPoriTa 
2. Jasmine NilosaariRaiTa 
3. Mia KoskinenRaiTa 
luistelujärjestyksessä:  
Emma MaunuTRTErikoismaininta: siistit piruetit
Iida MahkonenTRT 
(21 luistelijaa)  

Silmut A -98-99 
1. Hilla MurtoTRT
2. Liina MalinenRU
3. Emilia LehtovirtaPoriTa
(8 luistelijaa) 

Silmut B -98-99 
1. Asta PalmgrenTRT
2. Roosa KekkiVG-62
3. Veera HeinonenPoriTa
4. Maija MaunuTRT
5. Tiia-Maria SeilonenTRT
7. Elli KaukolaTRT
9. Ida LundTRT
11. Amanda SalminenTRT
14. Ada StorträskTRT
(15 luistelijaa) 

28.11.2009 Noviisit II-lohkon 1. valintakilpailu, Tuusula (TL)

Kilpailun tuloksia

Tulokset:

1. Sonja Jurvakainen OLK
2. Linda Perttala RU
3. Veera Maaninen OLK
--  
7. Anna-Sofia Jalonen TRT
18. Maija Oivanen TRT
23. Tanja Vasilieva TRT
(28 luistelijaa)  

 

22.11.2009 Debytanttien II-lohkon 1. valintakilpailu Helsinki (HSK)

Kisan tulossivu

Tulokset

1. Kaisa UkkonenTappara
2. Jenni SaarinenKooVee
3. Olivia RantaTTK
-- 
13. Tiia TuomolaTRT
24. Salla-Kaisa HelianderTRT
(35 luistelijaa) 

22.11.2009 Aluecup, Säkylä

Tulokset:

Tintit -02 ja -03  
1. Laura RantanenRU 
2. Emma JunnilaRU 
3. Aino SaarinenRu 
--  
luistelujärjestyksessä:  
Alisa SalminenTRTErikoismaininta: hyvä perusluistelu
Emmi Valtonen  
Ilona AnttonenTRT 

Tintit -01 syntyneet 
1. Veera SuominenSTR
2. Lotta LevonenTRT
3. Emma VaahteraRU

Aluenoviisit 
1. Sofia SaloRU
2. Julia SaarinenSTR
3. Henna KorkeamäkiPoriTa
-- 
6. Jemima RantanenTRT
10. Anni JunnilaTRT
(12 luistelijaa) 

Aluejuniorit 
1. Fiiamaria LahtinenRU
2. Lotta ViljanenRaiTa
3. Victoria KalaevaSalPa
-- 
6. Jasmin FräntiTRT
(7 luistelijaa) 

YL Alue Cup 15.11.2009 SalPa, Salo Kilpailu Tinteille, Mineille, Aluedebytanteille, -noviiseille ja-junioreille

Tulokset:

Tintit 
1. Veera SuominenSTR
2. Tilla TuominenTRT
3. Ville AronkytöSTR
-- 
Inez GinströmTRT
Lotta LevonenTRT
Iida KemppainenTRT
(25 luistelijaa) 

Minit 
1. Nella VuorirantaSalPa
2. Emma MaunuTRT
3. Jasmine NilosaariRaiTa
-- 
Iida MahkonenTRT
(21 luistelijaa) 

Aluejuniorit 
1. Fiiamaria LahtinenRU
2. Krista RannikkoSalPa
3. Victoria KalaevaSalPa
-- 
5. Jasmin FräntiTRT
6. Jessica FräntiTRT
(6 luistelijaa) 

Aluenoviisit 
1. Henna KorkeamäkiPoriTa
2. Julia SaarinenSTR
3. Jasmiina SaarikoskiPoriTa
-- 
6. Jemima RantanenTRT
9. Anni JunnilaTRT
(11 luistelijaa) 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2.valinta 13-15.11.2009 KOOVEE, Tampere

Tulokset (STLL:n tulossivu)

SM-juniorit, tytöt  
1. Beata PappHermes 
2. Cecilia TörnTTK 
3. Noora PitkänenLrTL 
--  
12. Eevi RuuttiTRTPaikka SM-kilpailuun

YL Kutsukilpailu Debytanteille ja Noviiseille 8.11.2009 TRT, Turku

Tulokset:

Debytantit:

1. Salla-Kaisa HelianderTRT
2. Fanni SalminenRU
3. Erna-Anna HuskoTRT
4. Tiia TuomolaTRT
(9 luistelijaa) 

Noviisit:

1. Anna-Sofia JalonenTRT
2. Linda PerttalaRU
3. Tanja VasilievaTRT
4. Maija OivanenTRT
(9 luistelijaa) 

SM-NOVIISIEN 1. VALINTA 6.-8.11.2009, KISAKALLIO

Kilpailusivut

Tulokset:

1. Eveliina Viljanen PoriTa
2. Nea Viiri EsJt
3. Nelma Hede EsJt
--  
13. Emilia Isolauri TRT
20. Essi Ranta TRT

 

18.10.2009 YL Kutsukilpailu, Salo (SalPa)

Tulokset

Debytantit

1. Flora SilvaMTK
2. Fanni SalminenRU
3. Roosa LatvalaETK
-- 
7. Salla-Kaisa HelianderTRT
(10 luistelijaa) 

Juniorit

1. Tanja JaskaSTR
2. Ida VänttinenSalPa
3. Hilla ParkkinenETK
4. Mia LaineTRT
-- 
7. Tuuli KivinenTRT
11. Tuulia AaltoTRT
15. Pilvi KivinenTRT

Riedell Cup 17.-18.10.2009

Tulokset

Minit  
1. Nella VuorirantaSalPa 
2. Hilda PeltomäkiVLK 
3. Pauliina SavimäkiHTK 
3. Daniela KumlinHTK 
--  
Iida MahkonenTRT 
Emma MaunuTRTErityismaininta: Hyvät piruetit

Silmut A -98-99 
1. Hilla MurtoTRT
2. Liina MalinenRU
3. Joanna KallelaTappara
(19 luistelijaa) 

Silmut B -98-99 
1. Ella RantamäkiPoriTa
2. Emilia LehtovirtaPoriTa
3. Ella KorpiTappara
4. Asta PalmgrenTRT
-- 
8. Ida LundTRT
10. Ada StorträskTRT
15. Amanda SalminenTRT
18. Elli KaukolaTRT
21. Maija MaunuTRT
27. Joonas FräntiTRT
29. Tiia-Maria SeilonenTRT
(31 luistelijaa) 

2.-4.10.2009 YL SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu, Turku

SM-juniorit, tytöt  
1. Timila Shrestha HSK
2. Matleena Laakso PoriTa
3. Sofia Ahanen EsJt
--  
10. Eevi Ruutti TRT
(27 luistelijaa)  

 

27.9.2009 YL Junioreiden ja SM-Noviisien kutsukilpailu Rauma

Kilpailun tulossivut

Tulokset:

SM-noviisit
1. Emilia IsolauriTRT
2. Lotta MalinenRU
3. Silja KarjalainenSalPa
4. Essi RantaTRT
(13 luistelijaa)

Juniorit
1. Tuuli KivinenTRT
2. Mia LaineTRT
3. Ida VänttinenSalPa
--
6. Pilvi KivinenTRT
7. Tuulia AaltoTRT
(9 luistelijaa)

18. - 19.9.2009 YL Sportia skating Hämeenlinna 2009, Hämeenlinna

Kilpailun tulossivut

Tulokset:

Junior A
1. Riina VarjokariHL
2. Rosa-Maria SalonenLTL
3. Mala ShresthaHSK
--
8. Eevi RuuttiTRT
11. Tuuli KivinenTRT
(14 luistelijaa)

Junior B
1. Ida SaloHeiI
2. Amanda MannonenHSK
3. Linda TenhuHeiI
--
7. Mia LaineTRT
14. Pilvi KivinenTRT
(22 luistelijaa)

Novice A
1. Nea ViiriEsJt
2. Elle KoivunotkoHSK
3. Sindra KriisaEstonia Tritsutajad
--
6. Emilia IsolauriTRT
15. Essi RantaTRT
(22 luistelija)

Novice B
1. Anna-Sofia JalonenTRT
2. Virve LaaksonenHSK
3, Jennimari PartanenKooVee
(12 luistelijaa)

Debs A
1, Kaisa UkkonenTappara
2. Jenni SaarinenKooVee
3. Tellu SalmenkyläHL
--
5. Tiia TuomolaTRT
(14 luistelijaa)

12.9.2009 YL Kutsukilpailu Tappara, Tampere

 

Kilpailun tulossivut

Tulokset:

 

 

 
Debytantit  
1. Kaisa Ukkonen Tappara
2. Nanna Förster EsJT
3. Sofia Korsumäki Tappara
--  
13. Tiia Tuomola TRT
(16 luistelijaa)  

 

 

 

 
Noviisit  
1. Anna-Sofia Jalonen TRT
2. Jennimari Partanen KooVee
3. Heljä Mäkinen TTK
(10 luistelijaa)  
 
SM-noviisit  
1. Nelma Hede EsJT
2. Elle Koivunotko HSK
3. Emilia Isolauri TRT
(18 luistelijaa)  
 
SM-juniorit  
1. Cecilia Törn TTK
2. Timila Shrestha HSK
3. Sofia Ahanen EsJT
--  
9. Eevi Ruutti TRT
13. Tuuli Kivinen TRT
(13 luistelijaa)

 

19.9.2009 YL Orton Trophy 2009, Vantaa

Kilpailusivut

Tulokset:

Springs A
1. Oona PiispanenLL
2. Hienonen JennaEsJt
3, Joanna KallelaTappara
--
14. Ida LundTRT
15. Maija MaunuTRT
16. Elli KaukolaTRT
18. Tiia-Maria SeilonenTRT
(21 luistelijaa)

Springs B
1. Niina ViitaharjuEVT
2. Henna-Riikka TurppoLL
3. Senja IkonenLL
--
12. Emma MaunuTRT
(13 luistelijaa)