Vanhat kilpailukalenterit

 

                                                            KILPAILUKALENTERI 2014-2015
 

   päivitetty 15.03.2015         *luistelija karsiutunut,  p  peruutettu                                                       

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

TRT:N LUISTELIJAT

MUUTA

SYYSKUU

    
26-28.9.2014

YL TIKKURILA

TROPHY
 

TTK
TIKKURILA

vahvistettu:
Junior B:

Ida Lund
Ida Kiiveri*
Amanda* Salminen

Novice A:
Mia Koskinen*
Novice B:
Iiris Janatuinen
Debs A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno*

Springs B:
Atte Saarinen
Lauri Mular
i
Cubs :
Ava Suoraniemi
Sofianna Salonen

Minttu Laurila*
 

kutsu
majoitustarjous
kilpailusivut
osallistujat:
tähtisarjat
isu

vahvistus
luistelujärjestykset
aikataulu

 

26-28.9.2014YL HYRIA SKATINGHTL
HÄMEENLINNA
vahvistettu:
Springs B:

Ellen Linna
Sara Nieminen

Cubs:
Emilia Liukas
Veera Lauren

Siiri Joopi*
Lotta Terho*

 

kilpailusivut
vahvistus
aikataulut:
perjantai

lauantai
sunnuntai
luistelujärjestys

 

  
 
  

LOKAKUU

    
3.10.2014YL KUUKAUSIKISA
TINTIT,MINIT,SILMUT

 
TRTK3, K2 JA K1 

4.10.2014

YL ISU KUTSUKILPAILUVG-62
NAANTALI
Vahvistettu:
Juniorit:

Amanda Salminen
Ida Kiiveri
Ida Lund*
Noviisit:
Iiris Janatuinen
Debytantit:
Saara Vieno
Ida Kemppainen

 

kutsu
 

Luistelujärjestys:
Debytantit
Noviisit

Juniorit
vahvistus

14.10.2014

ML ELEMENTTIKILPAILU

KAARI
KAARINA

 
  
16.10.2014YL KUTSUKILPAILUHTK
HELSINKI

 
vahvistettu:
SM-Noviisi:
Mia Koskinen

 

vahvistus
osallistujat
luistelujärjestys(uusi)

18.-19.10.2014YL SM-SENIORIT-JUNIORIT JA
JT SM-NOVIISIT 1.VK

 
KouJT  
25.10.2014YL TAITAJACUPVaPs
VAMMALA

 
  
25.-26.10.2014 YL SENIORIT JA JUNIORIT 1VK.ETK
ESPOO

 
vahvistettu:
Ida Kiiveri
Ida Lund
Amanda Salminen

 

Kutsu
Kisasivut
vahvistus
aikataulu
luistelujärjestys lo

MARRASKUU

   
1.11.2014YL SILMU,MINI-JA TINTTICUPRauTL
RAUMA

Ilmoitettu:
TINTIT:
Hertta Lehtonen
Doris Kulmala(p)
Minea Hartikainen
Josefiina Salonen
Ilona Uskelin
Peppiina Orvasto

MINIT:
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Veera Lauren
Emilia Liukas
Siiri Joopi
Lotta Terho
Minttu Laurila
SILMU B:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Atte Saarinen
Lauri Mulari
 

Kutsu

vahvistus
luistelujärjestys

1.-2.11.2014YL SM-NOVIISIT 1VK.KuLS
KUOPIO

 
Ilmoitettu:
Mia Koskinen
 

Kutsu
Tuomarit


osallistujat
jäähän tutustuminen
aikataulu

8.-9.11.2014ML SM-SARJAT NOVIISIT,
JUNIORIT,SENIORIT VK

 
HTK  
8.-9.11.2014YL PROMOCUPSalPa
SALO

 
vahvistettu:
Cubs:
Minttu Laurila
Lotta Terho

Siiri Joopi*
Debs A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

Novice B:
Iiris Janatuinen(p)
Martta Lehtonen

Junior B:
Ida Kiiveri
Ida Lund 
Amanda Salminen

Junior A:
Asta Palmgren

 

kutsu
kisasivut

osallistujat

vahvistus

15.-16.11.2014YL SM-SENIORIT-JA JUNIORIT JA
JT SM-NOVIISIT 2.VK

 
TTK  
16.11.2014ML KUTSUKILPAILUTPoriTa
PORI

 
  
21.-23.11.2014YL Wasa Cup 2014VLK
VAASA

 
vahvistettu:
Debs A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

Novice B:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen

Novice A:
Mia Koskinen
Junior B:
Ida Lund
Amanda Salminen

Ida Kiiveri*
Junior A:
Asta Palmgren

 

kutsu

vahvistus

osallistujat(uusi)

aikataulu

luistelujärjestykset

23.11.2014YL KUTSUKILPAILUTSÄKYLÄ

Ilmoitettu:
Siiri Joopi

 

Kutsu

aikataulu

22.-23.11.2014ML KANSALLISET SARJAT 1.VK (TUL)MIN,(NOV)JUN,SEN,AIK,MASTHL
HELSINKI

 
  
28.11.2014YL KUUKAUSIKISA
TINTI,MINIT,SILMUT

 
TRTK3, K2 JA K1 
29.-30.11.2014YL NOVIISIT JA DEBYTANTIT 1.VKEsJt
ESPOO

 

vahvistettu:
Debytantit:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

Noviisit:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen

 

kutsu
majoitustarjous
tuomaristo
vahvistus
osallistujat
luistelujärjestys

JOULUKUU

   

6.12.2014

YL ALUECUPCUP ISOT
      MINI CUP
VG-62
NAANTALI

 
Ilmoitettu:
MINIT:
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Veera Lauren
Emilia Liukas
Lotta Terho
Minttu Laurila
ALUEDEBYT:
Hanna Mononen
Iiris Anttila
 

kutsu
vahvistus
luistelujärjestys


 



 

5.-7.12YL KUTSUKILPAILUTTRT
TURKU

 
 

vahvistus
aikataulu
kutsu
 

osallistujat(25.11.2014)
luistelujärjestys (4.12.2014)

7.12.2014ML KUTSUKILPAILUTTRT
TURKU
 

kutsu

vahvistus

luistelujärjestys

12.-14.12.2014ML SM-SARJAT NOV,JUN,SEN 2.VKETK
ESPOO

 
  
19.-21.12.2014YL JA JT SM-SENIORIT-JA JUNIORIT SM 2015HSK
HELSINKI

 
  
  
 
  

                                                                                          2015
 

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

TRT:N LUISTELIJAT

MUUTA

TAMMIKUU

 

   
4.-6.1.2015YL FROGGIE CUP

HSK

HELSINKI

vahvistettu:
Junior A:
Asta Palmgren(P)

Junior B:
Ida Kiiveri
Amanda Salminen
Ida Lund*
Novice A:
Mia Koskinen

Novice B:
Martta Lehtonen
Iiris Janatuinen
Debs A:
Saara Vieno(p)
Ida Kemppainen
Springs B girls:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Springs B boys:
Atte Saarinen
Lauri Mulari
 

kutsu
vahvistus
osallistujat
Aikataulut:
4.1.2015
5.1.2015
6.1.2015

kisasivut
6.1.2015YL SILMUCUP,MINI-JA TINTTICUPPoriTa
PORI

 


TINTIT:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Josefiina Salonen
Minea Hartikainen
Doris Kulmala(p)
Hertta Lehtonen
MINIT:
Minttu Laurila
Lotta Terho
Siiri Joopi
Emilia Liukas
Veera Lauren
Ava Suoraniemi
Sofianna Salonen
SILMUT:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Lauri Mulari
Atte Saarinen
 

kutsu
vahvistus
luistelujärjestys

 


 

6.1.2015ML KUTSUKILPAILUTVG-62
NAANTALI

 
  
11.1.2015YL ALUECUP

STR

RAISIO

ilmoitettu:
aluedebytantit:
Iiris Anttila
Hanna Mononen

 

kutsu
vahvistus
luistelujärjestys

 


 

10.-11.1.2015YL SM-NOVIISIT 2.VKKouJTIlmoitettu:
Mia Koskinen(p)

kutsu
vahvistus
osallistujat
aikataulu
jäähän tutustuminen
tuomaristo

 



 

17.-18.1.2015YL SENIORIT JA JUNIORIT 2.VKHeiTa
HEINOLA

 
ilmoitettu:
Ida Lund
Ida Kiiveri
Amanda Salminen

 
kutsu
majoitus+ajo-ohje
vahvistus
osallistujat
aikataulu

kisasivut
 
18.1.2015ML ALUEMESTARUUSKILPAILUTTRT
TURKU

 
 kutsu
18.1.2015YL TINTTIEN KUTSUKILPAILU
      TAITAJAT
VAPS
VAMMALA

 
vahvistettu:
Minea Hartikainen
Doris Kulmala
Hertta Lehtonen
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Josefiina Salonen
Ilona Uskelin

kutsu
Vahvistus
Osallistujat


aikataulu ja luistelujärjestys

24.-25.1.2015YL NOVIISIT JA DEBYTANTIT 2.VKPTL
PORVOO

 

Ilmoitetaan:
Noviisit:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen
Debytantit:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

 



 

kutsu
majoitustarjous

vahvistus
osallistujat
noviisit tuomarit
debyt tuomarit

kisasivut
31.1.-1.2.2015ML KUTSUKILPAILUTKAARI
KAARINA

 
  

HELMIKUU

    
6.-8.2.2015YL RAUMA CUPRauTL
RAUMA

 

vahvistettu:
Junior A:
Asta Palmgren
Junior B:
Ida Lund
Ida Kiiveri
Amanda Salminen
Novice A:
Mia Koskinen
Novice B:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen
Debs A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Springs B:
Sara Nieminen
Ellen Linna
Lauri Mulari*
Atte Saarinen*
Cubs B:
Siiri Joopi
Veera Lauren
Minttu Laurila*
Emilia LIukas*
Sofianna Salonen*
Ava Suoraniemi*
Lotta Terho*
Chicks:
Ilona Uskelin
Josefiina Salonen
Peppiina Orvasto
Ellen Norrena*
Hertta Lehtonen*
Doris Kulmala*
Minea Hartikainen*
 

kutsu

kisasivut

osallistujat
luistelujärjestykset


 

7.-8.2.2015ML KANSALLISET SARJAT 2.VKETK
ESPOO

 
  
15.2.2015YL TINTTI-, SILMU- JA ALUECUP ISOTTRT
TURKU

Tintit 2006:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Tintit 2007:
Minea Hartikainen
Doris Kulmala
Josefiina Salonen
Tintit 2008:
Hertta Lehtonen
Venla Manner
Silmut 2004:
Ellen Linna
Lauri Mulari
Sara Nieminen
Atte Saarinen
Aluedebytantit:
Hanna Mononen

 

 
20.-22.2.2015YL LOUNAKESKUS TROPHYTARTU,VIROilmoitettu:
Junior ladies:
Asta Palmgren
Ida Kiiveri
Ida Lund
Amanda Salminen
Advance novice:
Mia Koskinen
Basic novice A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Basic novice B:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen
Cubs A girls:
Minttu Laurila
Ellen Linna
Sara Nieminen
Cubs A boys:
Atte Saarinen

 

Kutsu

Kisasivut


aikataulu,uusi


 

28.2.2015YL ALUEMESTARUUSKILPAILUTSalPa
SALO

 
Ilmoitetaan:
Sm-Juniorit:
Asta Palmgren(p)
Sm-Noviisit:
Mia Koskinen
Juniorit:
Ida Kiiveri
Ida Lund
Amanda Salminen
Noviisit:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen
Debytantit:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

 

kutsu

alustava aikataulu

vahvistus
osallistujat

luistelujärjestykset
 

MAALISKUU

    
1.3.2015YL ALUECUP FINAALIT,
SILMUCUP
FINAALI
    
SalPa
SALO

 
Ilmoitettu:
Tintit:
Hertta Lehtonen
Venla Manner
Josefiina Salonen
Peppiina Orvasto
Minit:
Minttu Laurila
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Silmut:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Aluedebytantit:
Hanna Mononen



 

kutsu

vahvistus

luistelujärjestykset


 


 

28.2.-1.3.2015ML SM-SARJAT:NOV,JUN,SEN SM 2015TapTL
TAMPERE

 
  
7.3.2015YL KUTSUKILPAILUTVG-62
NAANTALI

 

vahvistettu
Juniorit:
Ida Kiiveri
Amanda Salminen
Noviisit:
Martta Lehtonen
Iiris Janatuinen
Debytantit:
Saara Vieno
Ida Kemppainen
Silmut:
Lauri Mulari
Ellen Linna
Sara Nieminen*
 

kutsu

 

osallistujat
 

luistelujärjestykset

7.-8.3.2015YL JUNIORIT-JA SENIORIT LK JA JUNIORIT HFTRT
TURKU

 
Juniorit HF:
Ida Lund

 
 
14.-15.3.2015YL SM-NOVIISIT SM JA HF 2015TTK
TIKKURILA

 
SM-Kilpailut:
Mia Koskinen

 

Kutsu
finalistit
vahvistus
osallistujat
tuomaristo
aikataulu

 

kisasivut
 

21.-22.3.2015ML KUTSUKILPAILUTVG-62
NAANTALI

 
  
21.-22.3.2015YL NOVIISIT JA DEBYTANTIT HF JA KFKoTailmoitettu:
Noviisit HF:
Iiris Janatuinen
Martta Lehtonen
Debytantit HF:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

 

kutsu
Finalistit:
Noviisit
Debytantit


vahvistus
osallistujat
jäähän tutustuminen
luistelujärjestys

tuomarit ja tekniset
 

25-27.3.2015YL EVT SPRING CARNEVALEVT


vahvistettu:
chicks:
Ellen Norrena
Doris Kulmala
Minea Hartikainen
Ilona Uskelin

Hertta Lehtonen(p)
Venla Manner
Peppiina Orvasto

Josefiina* Salonen

Cubs 06:
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Cubs 05:
Siiri Joopi(p)
Emilia Liukas
Sofianna Salonen
Veera Lauren


Springs:
Lauri Mulari
Atte Saarinen
Sara Nieminen

Debs C:
Iiris Anttila
Hanna Mononen

Junior C:
Janita Roos
 

kutsu

kisasivut

osallistujat
alustava aikataulu

 

28.-29.3.2015ML KANS.3.K(tul)MIN,(nov),JUN,SEN,AIK,MASTERS JA SM-NOV-JA JUN HFEVT
VANTAA

 
  

 

 

                                                            KILPAILUKALENTERI 2013-2014
 

   päivitetty 21.3.2014                                                                     

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

TRT:N LUISTELIJAT

MUUTA

SYYSKUU

       
13-15.9.2013

YL, Orton Trophy 2013                           

EVT

Vahvistetut:

Salla-Kaisa Heliander

Eevi Ruutti

Kilpailun sivut

 

21-22.9.2013

YL, JTL IC 2013

JTL

Vahvistetut:

Lund Nelli

Koskinen Mia

Lund Ida

Palmgren Asta

Jalonen Anna-Sofia

Aalto Tuulia

Kilpailun sivut

Alustava aikataulu

28.-29.9.2013

YL, Kutsukilpailu

TRT

Vahvistetut:

Silmu B:

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Silmu A:

Karvonen Matlena

Vieno Saara

Debytantit:

Aalto Oona

Lund Nelli

Tuominen Tilla

Valkila Sara

Noviisit:

Janatuinen Iiris

Jokiniemi Janette

SM-noviisit:

Koskinen Mia

Juniorit:

Heliander Salla-Kaisa

Lund Ida

SM-juniorit:

Palmgren Asta

Seniorit:

Aalto Tuulia

Jalonen Anna-Sofia

SM-seniorit:

Ruutti Eevi

 

 

Kilpailun sivut

Kilpailuvahvistus

Alustava aikataulu

Luistelujärjestys la 28.9

Luistelujärjestys  su 29.9



 

 

 

 

LOKAKUU

       

4-6.10.2013

YL,JT,ML
Finlandia Trophy,

STLL/Espoo

   

12.-13.10.2012

YL,JT, SM-juniorit,

ja SM-seniorit 1.valintakilpailu

TapTl

Vahvistettu:

SM-juniorit:

Palmgren Asta

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Harjoitusten aikataulu

Kilpailuaikataulu

Luistelujärjestys

12.10.2013

YL, Kutsukilpailu

TL

Vahvistetut:

Seniorit:

Aalto Tuulia

Jalonen Anna-Sofia

Juniorit:

Heliander Salla-Kaisa

Lund Ida

SM-nov:

Koskinen Mia

Noviisit:

Janatuinen Iiris

Jokiniemi Janette

Debytantit:

Lund Nelli

Tuominen Tilla

Valkila Sara

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu

Osallistujat

Luistelujärjestys

 

19.10.2013

Silmucup, Minicup
 

VG-62

Vahvistetut:

Silmu A:

Karvonen Matlena

Vieno Saara

Silmu B:

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Minit:

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Perämäki Lauri

Saarinen Atte

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Alustava_aikataulu

Osallistujalista

Luistelujärjestys

 

 

26-27.10.2013

YL, Seniorit ja juniorit, 1. vk (3 lohkoa)

EVT(j+s+p+m)

OLK (2j+s)

Vahvistetut:

Juniorit:

Heliander Salla-Kaisa

Lund Ida

Seniorit:

Aalto Tuulia

Jalonen Anna-Sofia

Ruutti Eevi

 

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu

Osallistujalista

Luistelujärjestys_juniorit

Luistelujärjestys_seniorit

27.10.2013

YL Tintticup

RauTL

Vahvistetut:

Tintit 2005:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

Tintit 2006:

Suoraniemi Ava

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujalista

Luistelujärjestys

29.10.2013

ML Elementtikilpailut

Kaari

Ilmoitettu:

Amicus Aboenses

 



     

 

MARRASKUU

     
2.-3.11.2013

YL SM-noviisit

1.valintakilpailu, 2 lohkoa

KouJt

Vahvistettu:

Mia Koskinen

Kilpailukutsu

Kilpailu_vahvistus

Aikataulu

Osallistujat

Luistelujärjestys

4.11.2013

YL, Kuukausikisat

TRT

Ilmoitettu:

Tintit:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Perämäki Siiri

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

Suoraniemi Ava

Minit:

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Perämäki Lauri

Saarinen Atte

 

 

 

 
8.-10.11.2013

YL Promocup

Salpa

Vahvistetut:

Sen B

Jalonen Anna-Sofia

Ruutti Eevi

Aalto Tuulia

Jun A

Palmgren Asta

Jun B

Lund Ida

Heliander Salla-Kaisa

Nov A

Koskinen Mia

Nov B

Vanhanen Milja

Janatuinen Iiris

Jokiniemi Janette

Deb A

Valkila Sara

Lund Nelli

Tuominen Tilla

Silmu A

Karvonen Matlena

Vieno Saara

Silmu B

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Minit

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

Aikataulu_perjantai

Aikataulu_lauantai

Aikataulu_sunnuntai

8.-10.11.2013

ML SM-sarjat: nov, jun, sen, 1.vk

JyTLS

 

 

17.11.2013

ML Kutsukilpailu

RauTL

 

 

16-17.11.2013

YL, JT SM-juniorit ja -seniorit ja JT SM-nov
2.vk

JTL

Vahvistettu:

Palmgren Asta

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Luistelujärjestykset_ja_tulossivu

22.11.2013

Orava Cup

TRT

Vahvistetut:

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Karvonen Matlena

Koskelo Julia

Vieno Saara

Kilpailukutsu

Vahvistus_ja_luistelujärjestys

Luistelujärjestys

23.-24.11.2013

ML 1. Tulokkaat, Kansalliset Noviisit, Minorit, Kansalliset Juniorit, Kansalliset Seniorit, Aikuiset

ETK

 

 

24.11.2013

YL Tintticup, Minicup,

Aluecup isot

PoRiTa

Vahvistettu:

 

Tintit 2005:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

 

Tintit 2006:

Perämäki Siiri

Suoraniemi Ava

 

Minit:

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Perämäki Lauri

Saarinen Atte

 

Aluedeb:

Ginström Inez

Levonen Lotta

Mononen Hanna

Salminen Alisa

Salomäki Saara

Virtanen Lotta

 

Aluenov:

Heilimö Vanessa

Lehtimäki Tilda

Mahkonen Iida

 

Aluejun:

Ahonen Petra

Isaksson Mathilda

 

 

Kilpailukutsu

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

Kilpailuvahvistus

30.11.- 1.12. 2013

YL+JT Noviisit ja debytantit, 1. valintakilpailu (3 lohkoa)

HeiTa

KuLS

RauTL

Vahvistetut:

Debytantit:

Valkila Sara

Noviisit:

Janatuinen Iiris

Jokiniemi Janette

 

Kilpailukutsu

Majoitustarjous

Kilpailuvahvistus

Aikataulu

Osallistujat_debytantit

Osallistujat_noviisit

Luistelujärjestys_debytantit

Luistelujärjestys_noviisit

Vahvistettu_aikataulu_debytantit

Vahvistettu_aikataulu_noviisit

JOULUKUU

     
2.12.2013

YL, Kuukausikisat

TRT

Ilmoitetut:

Tintit:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Perämäki Siiri

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

Suoraniemi Ava

 

Silmut:

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Karvonen Matlena

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Vieno Saara

Luistelujärjestys

6-8.12.2013

ML, SM-sarjat: nov, jun, sen, 2.vk
 

TapTL

 

 

6.12.2013

YL, LoSuTa-Cup

RNK, STR

Vahvistettu:

Tintit 2005:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

 

Tintit 2006:

Suoraniemi Ava

 

Minit:

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Perämäki Lauri

Saarinen Atte

 

Aluedeb:

Ginströn Inez

Levonen Lotta

Mononen Hanna

Salminen Alisa

Salomäki Saara

Virtanen Lotta

 

Aluenov:

Heilimö Vanessa

Lehtimäki Tilda

Mahkonen Iida

 

Aluejun:

Isaksson Mathilda

 

Kilpailukutsu

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

Kilpailuvahvistus

8.12.2013ML, KutsukilpailuSalpa    

6.-8.12.2013

ML SM-sarjat
2.Valintakilpailu

TapTl

   
14.12.2013ML, KutsukilpailuEVT Amicus Aboenses  
15.12.2013

YL, Silmucup, Aluecup isot

VG-62

Vahvistetut:

Silmu A

Karvonen Matlena

Vieno Saara

Silmu B

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Lindblom Josefine

Aluedeb:

Ginström Inez

Levonen Lotta

Mononen Hanna

Salminen Alisa

Salomäki Saara

Virtanen Lotta

Aluenov:

Heilimö Vanessa

Lehtimäki Tilda

Mahkonen Ida

Aluejun:

Ahonen Petra

Isaksson Mathilda

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

13-15.12.2013

YL,JT SM-juniorit ja -seniorit SM2014
 

EsJt

 

 



       

                                                                                          2014
 

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

TRT:N LUISTELIJAT

MUUTA

TAMMIKUU

 

     
4.-6.1.2014

Froggie Cup

 

Vahvistettu:

Junior B:

Lund Ida

Heliander Salla-Kaisa

Jalonen Anna-Sofia (varalla)

Novice A:

Koskinen Mia

Novice B:

Salminen Amanda

Vanhanen Milja

Springs A:

Vieno Saara

Matlena Karvonen

Springs B:

Aalto Ava

Koskelo Julia

 

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

Lauantai_aikataulu

Sunnuntai_aikataulu

Maanantai_aikataulu

6.1.2014

YL Aluemestaruus

Porita

Vahvistettu:

Debytantit:

Lund Nelli

Valkila Sara

Noviisit:

Janatuinen Iiris

Jokiniemi Janette

Salminen Amanda

SM-juniorit:

Palmgren Asta

Seniorit:

Aalto Tuulia

Jalonen Anna-Sofia

Ruutti Eevi

 

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

11.1.2014

YL Tintticup, Minicup

VG-62

Vahvistettu:

Tintit 2005:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

Tintit 2006:

Suoraniemi Ava

Minit 2004:

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Mulari Lauri

Perämäki Lauri

Saarinen Atte

 

 

Kilpailukutsu

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

Kilpailuvahvistus

11-12.1.2014

YL SM-Noviisit 2.Valintakilpailu
2 lohkoa

TRT

Ilmoitettu:

Koskinen Mia

Kilpailukutsu

Hotellitarjous

18-19.1.2014

Yl Seniorit ja juniorit
2.Valintakilpailu 3 lohkoa

Koovee

TTK

Vahvistettu:

Seniorit:

Jalonen Anna-Sofia

Ruutti Eevi

Juniorit:

Heliander Salla-Kaisa

Lund Ida

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu

Osallistujat

19.1.2013

YL, Kutsukilpailu Tintit

VaPS

Vahvistetut:

Tintit 2005

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Erika

Tintit 2006:

Suoraniemi Ava

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

22.1.2014

YL, Orava Cup

TL

Airo Amanda

Matlena Karvonen

Ellen Linna

Sara Nieminen

Ada Nurhonen

Saara Vieno

Luistelujärjestys_ja_vahvistus

25-26.1.2014

ML, Kans.sarjat 2.k. (tul), min, (nov), jun, sen,aik

OLK

 Kilpailukutsu

26.1.2014

YL, Silmucup ja taitajat

PoriTa

Vahvistetut:

Silmu B:

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Silmu A:

Karvonen Matlena

Vieno Saara

 

Kilpailukutsu

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

Kilpailuvahvistus

       

 

HELMIKUU

       
2.2.2014

ML Kutsukilpailu

Kaari

 

 

1.-2.2.2014

YL+JT, YL Debytantit 2.valintakilpailu, YL Noviisit 2.valintakilpailu, 3 lohkoa

HTL, LTL, TL

Vahvistetut:

Debytantit:

Lund Nelli

Valkila Sara

Noviisit:

Janatuinen Iiris

Jokiniemi Janette

Salminen Amanda

Kilpailukutsu

Majoitustarjous

Kilpailuvahvistus

Osallistujat_Debytantit

Osallistujat_Noviisit

Alustava_aikataulu

Jäähän_tutustuminen_Debytantit

Jäähän_tutustuminen_Noviisit

Kilpailun_aikataulu

Luistelujärjestys_Debytantit

Aikataulu_Debytantit

Luistelujärjestys_Noviisit

Aikataulu_Noviisit

8.2.2014

YL, Kutsukilpailu

Salpa

Vahvistetut:

Tintit 2005:

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Lauren Veera

Liukas Emilia

Mutluay Idil

Rumbin Alina

Salonen Sofianna

Sirkiä Eerika

Tintit 2006:

Suoraniemi Ava

Taitajat:

Aalto Astrid

Leino Liisa

Läärä Emma

Roos Janita

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Alustava:aikataulu

Ilmoittautuneet

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

8.2.2014

ML Aluemestaruus

VG-62

 

 

9.2.2014

YL, Silmucup, Aluecup Isot

Salpa

Ilmoitetut:

Silmu A:

Karvonen Matlena

Silmu B:

Aalto Ava

Airo Amanda

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Nurhonen Ada

Aluedeb:

Ginström Inez

Levonen Lotta

Mononen Hanna

Salminen Alisa

Salomäki Saara

Virtanen Lotta

Aluenov:

Heilimö Vanessa

Lehtimäki Tilda

Mahkonen Iida

Aluejun:

Ahonen Petra

Isaksson Mathilda

 

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Alustava_aikataulu

Ilmoittautuneet

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

9.2.2014

YL, Kutsukilpailu

KeLS

Vahvistetut:

Juniorit:

Lund Ida

Jalonen Anna-Sofia

SM-Noviisit:

Koskinen Mia

Noviisit:

Vanhanen Milja

Jokiniemi Janette

Debytantit:

Tuominen Tilla

Lund Nelli

Silmu A:

Vieno Saara

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Alustava_aikataulu

Osallistujat

Debytantit_luistelujärjestys

Juniorit_luistelujärjestys

Noviisit_luistelujärjestys

Silmu_A_luistelujärjestys

SM-Noviisit_luistelujärjestys

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

Tuomarit

14.-16.2.2014

 

YL, Rauma Riedell Cup

RauTL

Vahvistettu:

Junior B:

Heliander Salla-Kaisa

Lund Ida

Novice A:

Koskinen Mia

Novice B:

Salminen Amanda

Janatuinen Iiris

Debs A:

Tuominen Tilla

Valkila Sara

Springs A:

Vieno Saara

Karvonen Matlena

Cubs B:

Saarinen Atte

Perämäki Lauri

Junior C:

Ahonen Petra

Debs B:

Ginström Inez

Salminen Alisa

 

Osallistujat

Aikataulu

Osallistujat

15.2.2014

Orava Cup

LTL

Vahvistetut:

Aalto Ava

Karvonen Matilda

Koskelo Julia

Linna Ellen

Nieminen Sara

Nurhonen Ada

 

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

Luistelujärjestys

18.2.2014

YL, Kutsukilpailu

HTK

Vahvistetut:

Noviisit:

Salminen Amanda

Janatuinen Iiris

Vanhanen Milja

Jokiniemi Janette

Debytantit:

Valkila Sara

Lund Nelli

Tuominen Tilla

Silmu A:

Karvonen Matlena

Vieno Saara

Silmu B:

Nurhonen Ada

Karvonen Matilda

Airo Amanda

Koskelo Julia

Minit:

Leppänen Camilla

Nieminen Sara

Linna Ellen

Aluenov:

Lehtimäki Tilda

Mahkonen Iida

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

Luistelujärjestys

22-23.2.2014

ML SM-Sarjat, nov, jun, sen SM2014

HSK

   
         

MAALISKUU

       

2.3.2014

YL, Minit, tintit ja aluedeb Finaalit

VG-62

Ilmoitetut:

Tintit 2006

Suoraniemi Ava

Tintit 2005

Arola Minttu

Biskop Emilia

Joopi Siiri

Liukas Emilia

Mutluay Idi

Rumbin Alina

Sirkiä Erika

Minit

Leppänen Camilla

Linna Ellen

Nieminen Sara

Aluedebytantit

Ginström Inez

Levonen Lotta

Salminen Alisa

Salomäki Saara

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Luistelujärjestys

1.-2.3.2014

YL, Kans. Seniorit ja juniorit LK

JoKa

Ilmoitetut:

Juniorit

Lund Ida

Seniorit

Ruutti Eevi

Kilpailukutsu

Majoitustarjous

9.3.2014

YL, Kutsukilpailu

Salpa

Ilmoitettu:

Debytantit

Lund Nelli

Tuominen Tilla

Valkila Sara

 

KILPAILU PERUUTETTU!

Kilpailukutsu

8.-9.3.2014

SM-Noviisit SM ja HF

TapTL

Ilmoitettu:

Koskinen Mia

Kilpailukutsu

 

Aikataulu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

8.3.2014

YL, Kutsukilpailu

KeLS

Ilmoitetut:

Tintit

Lauren Veera

Salonen Sofianna

Minit

Mulari Lauri

Saarinen Atte

Perämäki Lauri

Silmu B

Nurhonen Ada

Karvonen Matilda

Aluedebytantit

Virtanen Lotta

Levonen Lotta

Aluenoviisit

Heilimö Vanessa

Mahkonen Iida

Aluejuniorit

Isaksson Mathilda

Taitajat

Palkov Katarina

Roos Janita

Anttila Iiris

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Alustava_aikataulu

Osallistujat

Luistelujärjestys

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

15-16.3.2014

YL, Noviisit ja debytantit KF ja HF

ML

Ilmoitettu:

Janatuinen Iiris

Salminen Amanda

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

15.-16.3.2014ML KutsukilpailuVG-62  

 

22.-23.3.2014ML, Kans.3.k. (tul), min, (nov), jun, sen, aik ja SM-nov ja -jun HFKouJT    

29.3.2014

Yl, Silmucup Finaali

Raisio

Ilmoitettu:

Silmu B

Aalto Ava

Koskelo Julia

Silmu A

Karvonen Matlena

Vieno Saara

Aluenoviisit

Heilmö Vanessa

Lehtimäki Tilda

Mahkonen Iida

Aluejuniorit

Ahonen Petra

Isaksson Mathilda

Kilpailukutsu

Kilpailuvahvistus

Aikataulu_ja_luistelujärjestys

 

                                                               KILPAILUKALENTERI 2012-2013
(* merkityt luistelijat karsiutuneet kilpailusta)

   päivitetty 21.3.2013                                                                     

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

TRT:N LUISTELIJAT

MUUTA

SYYSKUU

       
9.9.2012

Yl, Kutsukilpailu

KaTa

Juniorit:
Aalto Tuulia
Jalonen Anna-Sofia
SM-noviisit:
Linda Kaivoinen
Ida Lund

Kilpailukutsu 26.8.2012.pdf

osallistujat 9.9.212.pdf

Vahvistus.pdf
 

15-17.9.2012

Orton Trophy 2012

 

Junior A
Essi Ranta
Junior B
Heliander Salla-Kaisa
Novivice A
Lund Ida
Murto Hilla
Palmgren Asta
Novice B
Storträsk Ada


Annex+1+Technical+Data.doc

Annex+2+-+Entry+Form.doc

Annex+3+-+Planned+Elements.doc

Announcement_Orton+Trophy+2012.doc

28.-30.9.2012

Tikkurila Trophy 2012

   Kilpailun sivut (sisältävät vahvistuksen ym linkit)
28–30.9.2012

Hyria Skating 2012

HTL

Junior A
Essi RantaPeruttu
Junior B
Tiia Tuomola Peruttu

Maria Wallin *
Heliander* Salla-Kaisa
Novice A
Murto Hilla
Palmgren Asta
Kaivonen Linda*
Lund Ida*
Novice B
Seilonen Tiia- Maria
Storträsk Ada
Debytantti
Koskinen Mia
Salminen Amanda*

Kilpailukutsu

Kilpailun sivut

LOKAKUU

       

4-7.10.2012

Yl,JT,ML
Finlandia Trophy,

Espoo

   

5.10.2012

Yl Kuukausikilpailut

HL

Ilmoitettu:

Debytanti
Janatuinen Iiris
Koskinen Mia
Salminen Amanda

SM-Noviisit

Murto Hilla
Palmgren Asta

 

 

13.10.2012

Yl Silmu-cup
 

TRT

Ilmoitettu:
Silmut 2001

Aalto Oona
Ginström Inez
Lund Nelli
Tuominen Tilla
Valkila Sara


Silmut 2002 ja nuoremmat:
Saaranen Alisa
Salminen Alisa
Salomäki Saara
Vieno Saara
 

Kutsu

Säännöt silmu-cup

Silmu Cup aikataulu.docx

Luistelujärjestys.docx

10.-14.10.2012

 

     
14.10.2012

Yl Kutsukilpailut

TL

Ilmoitettu:

Debs A.

Salminen Amanda

KoskinenMia

Janatuinen Iiris 

Novice B

Seilonen Tiia-Maria

Storsträsk Ada

Novice A

Murto Hilla

Palmgren Asta

Kaivonen Linda

Lund Ida

JuniorB

Tuomola Tiia

Wallin Maria

Heliander Salla-Kaisa

ISU Junior

Ranta Essi

Senior B

Jalonen Anna-Sofia

Kutsu

Requirements

Aikataulu.pdf

Osallistujat.pdf

Vahvistus.pdf

16.10.2012

ML Elementtikilpailut

Kaari

   

20.10.2012

Yl Aluecup pienet

VG-62

Ilmoitettu:
Tintit 2004
Linna Ellen
Perämäki Lauri
Saaranen Onni
Saarinen Atte
Minit
Aalto Ava
Airo Amanda
Karvonen Matilda
Karvonen Matleena
Koskelo Julia
Lindblom Josefine
Mononen Hanna
Nieminen Sara
Valtonen Emmi*
Virtanen Lotta

 

Kutsu
 


Aikataulu.pdf

Kilpailuvahvistus.docx

osallistujat.pdf

20-21.10.2012

Yl, JT SM-Seniorit ja SM-Juniorit
1.Valintakilpailu

HL

 

Kutsu

Suunniteltu ohjelma

Ilmoittautumislomake

27.-28.10.2012

       

27.-28.10.2012

YL Seniorit ja juniorit 1. vk 3 lohkoa

JTL, SeiTL

Ilmoitettu:
Seniorit

Aalto Tuulia

Jalonen Anna-Sofia

Juniorit

Heliander Salla-Kaisa
Tuomola Tiia
Wallin Maria
 

Kilpailukutsu.pdf

Kilpailuvahvistus.pdf

Osallistujat.pdf

JunSen1VK_CompetitionTimeOverview.pdf

JunSen1VK_TimeSchedule.pdf

Jäähän+tutustuminen.pdf

MARRASKUU

     
1.11.2012

Kuukausikilpailu Tintit ja Minit

TRT

TIntit ja MinitTinttien ja minien kk.pdf
3.-4.11.2012

YL Wasa Cup

VLK

Ilmoitettu:
Senior B

Aalto Tuulia
Jalonen Anna-Sofia

Junior A
Ruutti Eevi

Junior B
Wallin Maria
Tuomola Tiia

Novice B pojat
Fränti Joonas

Novice B
Vanhanen Milja
Seilonen Tiia-Maria
Storträsk Ada

Debs
Salminen Amanda
Koskinen Mia
Janatuinen Iiris*

Springs A(2001)
Valkila Sara
Tuominen Tilla
Aalto Oona

Springs B
Ginström Inez
Lund Nelli

 

WasaCup2012 invitation.pdf

WasaCup2012_invitation.doc

Osallistujat Wasa Cup.pdf

4.11.2012

YL Aluecup, isot + kutsukilpailut

PoriTa

Ilmoitettu:
Aluedebytantit

Tilda Lehtimäki

Iida Mahkonen

Lotta Levonen

Kutsu Alue Cup 4.11.2012.doc

Alustava aikataulu 4.11.2012.docx

Kilpailuvahvistus 4.11.2012 PoriTa.doc

Luistelijat sarjoittain 4.11.2012.doc

Aikataulu ja luistelujärjestys 4.11.2012.docx

10-11.11.2012

Yl SM-Noviisit 1.Valintakilpailu
2 lohkoa

RauTL

Ilmoitettu:
SM-Noviisit

Lund Ida
Murto Hilla
Palmgren Asta
Kaivonen Linda
 

Kutsu SM-noviisien 1. valintakisaan.pdf

Kilpailuvahvistus 9.-11.11.12.pdf

Luistelijat SM-noviisien 1.valintakilpailu.pdf

Harjoitusaikataulu 11.11.12.pdf

Aikataulusuunnitelma LO la 10.11.2012.pdf

Aikataulusuunnitelma VO su 11.11.2012.pdf

10-11.11.2012

ML SM-Seniorit,-Juniorit ja -Noviisit
1.Valintakilpailu

TapTL    

10.-11.11.2012

YL Noviisit, Juniorit ja Seniorit, Kutsukilpailut

Salpa

Ilmoitettu:

Noviisit
Jokiniemi Janette
Vanhanen Milja
Storträsk Ada
Seilonen Tiia-Maria
Fränti Joonas
Juniorit
Heliander Salla-Kaisa
Wallin Maria
Tuomola Tiia
Seniorit
Aalto Tuulia (peruttu)
Jalonen Anna-Sofia

 


 


 

KILPAILUKUTSU 10.11.12.doc

KILPAILUVAHVISTUS_Salo101112.doc

Alustava aikataulu.rtf

Aikataulu ja luistelujärjestys Salo.docx

 

15.-18.11.2012

YL Warsaw Cup, Varsova

 

STLL:n nimeämänä

Novice A
Hilla Murto

WC2012_Entries.pdf

Linkki kisasivuille:

www.pfsa.com.pl

WC2012_Announcement.pdf

 

17-18.11.2012

Yl JT SM-Seniorit ja -Juniorit
2.Valintakilpailu

EVT

 

Kilpailukutsu.doc

Kilpailuvahvistus.doc

YLJT2VK_SM-juniorittytt_Entries.pdf

071112 YLJT2SMVK tuomaristot(2).pdf

LO-HARJOITUKSET 16.11.2012 - LJÄRJESTYS - LUISTELIJAT+SEURAT.pdf

18.11.2012

Yl Kutsukilpailut alue isot ja pienet
 

SäNv

Ilmoitettu

Tintit:
Linna Ellen
Perämäki Lauri
Saaranen Onni*
Saarinen Atte*
Rumbin Alina*
Saaranen Helmi*

Sirkiä Erika*
Suoraniemi Ava*

Minit:

Aalto Ava
Airo Amanda
Karvonen Matilda*
Karvonen Matlena*
Koskelo Julia*
Lindblom Josefine*
Mononen Hanna*
Nieminen Sara*
Valtonen Emmi*
Virtanen Lotta*
 

Aluedebytantit:

Lehtimäki Tilda
Levonen Lotta
Mahkonen Ida
 

 

Kilpailukutsu 18.11.2012.pdf

Kilpailuvahvistus Säkylä.pdf

Osallistujat Säkylä.pdf

Alustava aikataulu Säkylä.pdf

Luistelujärjestys 18.11.2012.pdf

24-25.11.2012

ML 1. Tulokkaat,Kansalliset Noviisit,
Minorit,Kansalliset Juniorit,Kansalliset Seniorit,
Aikuiset,2 lohkoa

SaiML

   

24.-25.11.2012

       

JOULUKUU

     

1-2.12.2012

Yl Noviisit 1.Valintakilpailu 3 lohkoa.
Yl Debytantit 1.Valintakilpailu 3 lohkoa
 

KaTa,
KouJT,
TRT
 

 

Kilpailukutsu 1.12.2012 Noviisit ja Debytantit Lohko 3_ 1.vk.pdf

Osallistujat 1.12.12LOHKO31. vkTurku.pdf

Kilpailuvahv.NoviisienjaDebytanttienLOHKO3 1. valintakilpailu 1.12.12Turku.pdf

Aikataulu päivitetty 25112012.pdf

kilpailuaikataulu 30112012 klo 10.00.pdf

1.-2.12.2012

Yl Minit, Silmut, kutsukilpailu

Salpa

Ilmoitettu:
Silmut

Saaranen Alisa
Salminen Alisa
Salomäki Saara
Vieno Saara
Aalto Oona
Ginström Inez
Lund Nelli
Tuominen Tilla
Valkila Sara

Minit
Karvonen Matilda
Karvonen Matlena
Koskelo Julia
Lindblom Josefine
Nieminen Sara
Valtonen Emmi
Virtanen Lotta
Aalto Ava
Airo Amanda
 


 

 

KILPAILUKUTSU 021212.docx

KILPAILUVAHVISTUS_Salo021212.doc

AIKATAULU 2.12.12.doc

6.12.2012

Yl Aluecup isot,Silmucup,
 

VG-62

Ilmoitettu:

Silmut:
Oona Aalto
Inez Ginström
Lund Nelli
Tilla Tuominen
Sara Valkila

2002 ja nuoremmat

Alisa Saaranen
Alisa Salminen
Saara Salomäki
Saara Vieno
 

Aluedebytantit:
Tilda Lehtimäki(peruutettu)
Lotta Levonen

 

Kutsu Aluecup:

Kutsu aluecup isot naantali 6.12. ja 8.12.2012.doc

Kilpailuvahvistus aluecup isot 6.12 ja 8.12.2012.doc

Kutsu Silmu Cup:

Kutsu silmucup naantali 6.12.2012.doc

Kilpailuvahvistus silmucup 6.12.2012.doc

Osallistujaluettelo 6.ja8.12.2012.pdf

 

Osallistujaluettelo 6. ja 8.12.2012 ja korjattu aikataulu.pdf

8.12.2012

YL Aluecup pienet

VG-62

Tintit-05/lohko 1
Minttu Arola
Emilia Liukas
Alina Rumbin
Erika Sirkiä

Tintit-05/lohko 2
Veera Lauren
Sofianna Salonen

Tintit -04
Ellen Linna
Lauri Perämäki
Onni Saaranen
Atte Saarinen
 

Minit:
Ava Aalto
Amanda Airo
Karvonen Matilda
Karvonen Matlena
Julia Koskelo
Josefine Lindblom
Hanna Mononen
Emmi Valtonen
Lotta Virtanen

Kutsu Aluecup pienet:

Kutsu aluecup pienet naantali 8.12.2012.doc

Kilpailuvahvistus aluecup pienet 8.12.2012.doc

8-9.12.2012

ML SM-Seniorit,-Juniorit ja -Noviisit
2.Valintakilpailu

HL

   

14-16.12.2012

Yl,JT SM-Seniorit ja -Juniorit SM
 

JoKa

Eevi Ruutti

SM2013JoKa_kutsu.pdf

SM2013JoKa_aikataulu_alustava.pdf

SM2013_kilpailupaikanlunastaneet.pdf

SM2013JoKa_vahvistus.pdf

SM2013JoKa_kilpailuaikataulu.pdf

SM2013JoKa_osallistujat.pdf

SM2013JoKa_harjoitusaikataulu.pdf

SM2013JoKa_tuomaristo.pdf

15.-16.12.2012

       

22.-23.12.2012

       

29.-30.12.2012

       

                                                                                          2013
 

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

TRT:N LUISTELIJAT

MUUTA

TAMMIKUU

 

     
4.-6.1.2013YL Froggie CupHSK

Ilmoitettu:

Debs A
Iiris Janatuinen
Amanda Salminen
Mia Koskinen

Novice B
Milja Vanhanen
Ada Storträsk
Janette Jokiniemi

Linkki kilpailusivuille:

http://www.hsk.fi/froggie-cup/

5.1.2013

ML Kutsukilpailu

Salpa    

6.1.2013

Yl Silmucup, Aluecup pienet

PoriTa

Ilmoitettu:

Silmut 2001
Oona Aalto
Inez Ginström
Nelli Lund
Sara Valkila

Silmut 2002 ja nuoremmat
Alisa Saaranen
Alisa Salminen
Saara Salomäki
Saara Vieno

Minit 2003
Ava Aalto
Amanda Airo
Matilda Karvonen
Julia Koskelo
Josefine Lindblom
Hanna Mononen
Emmi Valtonen
Lotta Virtanen

Minit 2004 ja nuoremmat
Sara Nieminen

Tintit 2004
Ellen Linna
Lauri Perämäki
Onni Saaranen
Atte Saarinen

Tinti 2005
Minttu Arola
Emilia Liukas
Alina Rumbin
Erika Sirkiä
Veera Lauren
Sofianna Salonen

 

Kutsu Alue Cup ja Silmu Cup 6.1.2013.doc

Luistelijat sarjoittain 6.1.2013.doc

Kilpailuvahvistus 6.1.2013 PoriTa.doc

Aikataulu ja luistelujärjestys 6.1.2013.doc

5.-6.1.2013

       

12.1.2013

ML Aluemestaruus-
kilpailut

Kaari
ParSport

   

12-13.1.2013

Yl SM-Noviisit 2.Valintakilpailu
2 lohkoa

KuLS

Ilmoitettu:

Linda Kaivonen ( P)
Ida Lund
Hilla Murto
Asta Palmgren

SM_noviisien_valinta_kutsu11.-13.1..docx

Kilpailuvahvistus11.-13.1.13.pdf

 

Jäähänt.SMNov2ValintaLohkoI1.pdf

Tuomaristo 12.-13.1.2013.pdf

OsallistujatSMNov2ValintaLohkoI-2.pdf

19-20.1.2013

Yl Seniorit ja Juniorit
2.Valintakilpailu 3 lohkoa

OLK
TL

Ilmoitettu:

Seniorit:
Tuulia Aalto
Anna-Sofia Jalonen

Juniorit:
Salla-Kaisa Heliander
Tiia Tuomola
Maria Wallin (P)

JUN_SEN_Oulu_2.pdf

JUN_SEN_Oulu_2.vk.doc

Ilmoittautumislomake.doc

JUNSENOulu2vk vahvistus.pdf

Aikatauluupdate16012013.pdf

Osallistujalistat.pdf

KansallisetjuniorittyttLIISOSP.pdf

KansallisetjuniorittyttlohkoISPStartingOrder.pdf

KansallisetsenioritnaisetLISPStartingOrder.pdf

 

26-27.1.2013

Yl Aluemestaruuskilpailut

STR

Ilmoitettu:

Debytatit
Amanda Salminen(p)
Mia Koskinen
Iiris Janatuinen

SM-noviisit
Linda Kaivonen (p)

Noviisit
Milja Vanhanen
Tiia-Maria Seilonen
Ada Storträsk
Joonas Fränti

SM-Juniorit
Eevi Ruutti

Juniorit
Salla-Kaisa Heliander

Aluemestaruus_kutsu.doc

Aluemestaruusvahvistus.doc

Alustava_aikataulu_260113.pdf

Osallistujat_Aluemestaruus2013.pdf

26-27.1.2013

ML 2. Tulokkaat,Kans.Noviisit,
Minorit,Kans.Juniorit,Kans.Seniorit,
Aikuiset 2. lohkoa

JyTLS

   

25.-27.1.2013

YL Kutsukilpailu Isblomsten 2012

Herlev,Tanska

Ilmoitettu:

Springs:
Sara Valkila
Oona Aalto
Tilla Tuominen (P)

Lotta Mäkinen

Novece girls:
Hilla Murto
Asta Palmgren
Ida Lund

 

Junior ladies:
Anna-Sofia Jalonen
Tuulia Aalto
Essi Ranta

Tiia Tuomola

 

 

Announcement_Isblomsten 2013.pdf

Preliminary_Program_28_12_2012.pdf

Preliminary_Program _29_12_2012.doc

IS13_JuniorDamer_SP_StartingOrderWithClubs.pdf

IS13_NovicePiger_SP_StartingOrderWithClubs.pdf

IS13_SpringsPiger_FS_StartingOrderWithClubs.pdf

26.-27.1.2013

Kutsukilpailu

HTL

Ilmoitettu:

Silmut B
Saara Salomäki
Alisa Saaranen
Alisa Salminen

Silmut A
Saara Vieno
Nelli Lund
Inez Ginström

Noviisit
Ada Storträsk
Milja Vanhanen
Tiia-Maria Seilonen

Juniorit
Salla-Kaisa Heliander

SM-noviisit
Linda Kaivonen(p)



 

Kutsukilpailu 26-27.1.2013.doc

VAHVISTUS 26-27.1.2013.docx

HELMIKUU

       
2.2.2013

Kutsukilpailu

RTL

Ilmoitettu:

Noviisit
Mia Koskinen
Iiris Janatuinen
Amanda Salminen

Kutsu 2.2.2013.pdf

Kilpailuvahvistus 2.2.2013 PDF.pdf

 

Osallistujat 2.2.2013.docx

Lopullinen aikataulu 2.2.2013.docx

2.-3.2.2013

Kutsukilpailu

Juniori Hermes Taitoluistelu

Ilmoitettu:

Minit 2003
Josefine Lindblom
Hanna Mononen
Lotta Virtanen
Amanda Airo
Matilda Karvonen

Minit 2004
Sara Nieminen (P)

Debytanti
Mia Koskinen (P)
Amanda Salminen (P)
Iiris Janatuinen(P)

 

kutsukilpailukutsu.pdf

kutsukilpailuvahvistus.pdf

osallistujat.pdf

Aikataulu.pdf

hotellitarjousTaitoluistelukutsukilpailu2.-3.2.2013.pdf

 

8-10.2.2013

Yl Rauma Cup

RauTL

Ilmoitettu:

Debs B
Lotta Levonen
Ida Mahkonen
Tilda Lehtimäki
Emilia Suominen

Cubs
Matlena Karvonen
Julia Koskelo
Emmi Valtonen*
Ava Aalto*

Springs B
Alisa Salminen
Alisa Saaranen

Springs A
Nelli Lund
Inez Ginström
Saara Vieno

Novice B
Tiia-Maria Seilonen(p)
Ada Storträsk(p)
Janette Jokiniemi(p)
Milja Vanhanen(p)

Novice A
Linda Kaivonen
Ida Lund

Junior B
Maria Wallin
Tiia Tuomola

Junior A
Essi Ranta

Rauma Cup 2013 Invitation.pdf

Annex B, Entry Form.docx

Annex A, Technical Requirements.pdf

Annex C, Planned Program Components.docx

List of Skaters 13.1.2013.pdf

Preliminary Schedule 13.1.2013.pdf

Rauma Cup 2013 Confirmation.pdf

Skating Order Friday

Skating Order Saturday PART1

Skating Order Saturday PART2

Skating Order Sunday

 

9.2.2013

YL Kutsukilpailu

Jää-Tiikerit Mäntsälä

Ilmoitettu:

Tintit:
Helmi Saaranen
Ava Suoraniemi
Minttu Arola
Siiri Joopi
Veera Lauren
Emilia Liukas
Sofianna Salonen
Erika Sirkiä
Onni Saaranen
Atte Saarinen
Ellen Linna
Lauri Perämäki

 

Kutsukilpailu Mäntsälä 090213 II.pdf

Ilmoittautumislomakekutsukilpailu9213.docx

Kilpailuvahvistus 09022013MJT.docx

Osallistujat kutsukilpailu 090213.pdf

MJT_kartta ja jäähallin pohjapiirros.docx

9.2. Aikataulu II luistelujärjestys.pdf

10.2.2013

Yl Debytantit 2.Valintakilpailu 3 lohkoa.
Yl Noviisit 2.Valintakilpailu 3 lohkoa

EsJt
JTL
PTL

 

Kilpailukutsu valintakisat.pdf

Ilmoittautumislomake10022013.docx

Suunniteltuohjelma 10022013.docx

Kilpailuvahvistus valintakilpailu1022013.pdf

Aikataulu 10 02 2013.pdf

Osallistujat 10 02 2013 (1).pdf

Porvoo 10 02 2013 luistelujärjestys.pdf

 

10.2.2013

YL Aluecup isot, silmucup

SalPa

Ilmoitettu:

Silmut 02 ja nuoremmat
Lotta Mäkinen
Alisa Saaranen
Alisa Salminen
Saara Salomäki
Saara Vieno

Silmut 01
Oona Aalto
Inez Ginström
Nelli Lund
Tilla Tuominen
Sara Valkila

Aluedebytantit
Tilda Lehtimäki
Lotta Levonen
Ida Mahkonen
Emilia Suominen

Aluenoviisit
Mathilda Isaksson

KILPAILUKUTSU_Salo 100213.doc

KILPAILUVAHVISTUS100213.doc

Alustava aikatauluSalo10.2.13.xls

Osallistujat100213 (1).xlsx

Aikataulu_luistelujarjestys_Salo 100213

13.2.3013

YL Kutsukilpailu

STR

Osallistujat:

Titit 06 ja nuor.

Helmi Saaranen
Ava Suoraniemi

Tinti 05 synt.

Minttu Arola
Siiri Joopi

Tinti 04 synt.

Onni Saaranen

Kilpailuvahvistus_Tintit.doc

Alustava_aikataulu_Tintit130213.pdf

Osallistujat_Tinttikisa130213.pdf

 

16-17.2.2013

Yl SM-Noviisit SM+HF

ETK

Hilla Murto (P)

Asta Palmgren

Ida Lund

SM-Nov kilpailukutsu 16-17.2.2013.pdf

2013 SM-noviisien SM ja HF paikan lunastaneet.pdf

YL+suunniteltuohjelma.doc

Kilpailuvahvistus.pdf

SM-Noviisit, tytöt.pdf

Yleinen Aikataulu SM-nov.pdf

tarkempi aikataulu ja luistelujärjesestys(15.2)

http://www.figureskatingresults.fi/results/1213/SMHFNOV/index.htm

19.2.2013

YL ISU-sarjojen Kutsukilpailu

HTK,

Paloheinä

 

20130219 ISU-KILPAILUVAHVISTUS 20130207.pdf

Kilpailukutsu debs, juu, sm-jun 26.2.2013.pdf

HTKA-silmut_FS_StartingOrderWithClubs.pdf

HTKDebytantit_FS_StartingOrderWithClubs.pdf

HTKNoviisit_FS_StartingOrderWithClubs.pdf

20130219 ISU-AIKATAULU .pdf

20130219 ISU-OSALLISTUJAT .pdf

ISU-LUISTELUJÄRJESTYS verryttelyryhmineen.pdf

23-24.2.2013

ML SM-Seniorit,-Juniorit ja-Noviisit SM

TRT
VG-62

   
26.2.2013

YL Kutsukilpailu

TRT

 

Kilpailukutsu Sennut 26.2.2013.pdf

Kilpailukutsu debs, juu, sm-jun 26.2.2013.pdf

Vahvistus jun& sm-jun 26.2.2013.doc

 

27.2.2013

YL Kutsukilpailu

STR

Osallistujat:

Minit-03
Julia Koskelo
Hanna Mononen
Emmi Valtonen
Lotta Virtanen
Matlena Karvonen
Amanda Airo
Matilda Karvonen
Ava Aalto
Josefine Lindblom

Minit-04
Sara Nieminen

 

Kilpailukutsu_Minit.doc

 

 

MAALISKUU

       

1-3.3.2013

Yl Seniorit ja Juniorit LK

KTL

Ilmoitettu:

Anna-Sofia Jalonen

KUTSUsen ja jun loppukilpailut 2013KTL.pdf

tuomaristo 2.-3.3.YLSenioritjajuniorit,LoppukilpailuKTL.pdf

Liite 3 Kansalliset+sarjat+JUN+P+ja+SEN+N,+loppukilpailupaikan+lunastaneet+240113.pdf

YL+kansallisetJUN+TLoppukilpailupaikansaavuttaneet240113.pdf

Liite 1 osallistujat loppukilpailu 2.-3.3.2013.pdf

Liite 2 aikataulu lyhytohjelmakilpailu 2.3.2013.pdf

Liite 3 aikataulu vapaaohjelmakilpailu 3.3.2013.pdf

VAHVISTUS_sen ja jun loppukilpailut 2013_KTL.pdf

Luistelujärjestys:

http://kouvolantaitoluistelu.sporttisaitti.com/@Bin/391272/Senioritnaiset_SP_StartingOrderWithClubNames.pdf

1.3.2013

Orava Cup

TL

Ilmoitettu:

Tilla Tuominen
Lotta Mäkinen
Saara Salomäki
Oona Aalto
Alisa Saaranen
Alisa Salminen

OravaCup_01032013.pdf

Orava Cup LUISTELUJÄRJESTYS_TL_2013.pdf

2.3.2013

Yl Aluecup Finaali

STR

Osallistujat:

Tintit-04
Onni Saaranen

Minit-04
Sara Nieminen

Minit-03
Matlena Karvonen
Ava Aalto
Emmi Valtonen
Julia Koskelo
Josefine Lindblom

Aluedebytantit
Tilda Lehtimäki
Iida Mahkonen
Lotta Levonen
Emilia Suominen

Kilpailukutsu_aluecupfinaali_2013.doc

Alustava aikataulu AlueCupFinaali 020313.pdf

Kilpailuvahvistus_aluecupfinaali_2013.doc

Osallistujat AlueCupFinaali 020313.pdf

3.3.2013

Yl Silmucup Finaali

RauTL

Osallisujat:
 

Silmut- 01:
Tilla Tuominen
Oona Aalto
Sara Valkila
Inez Ginström

Silmut-02:
Saara Vieno
Alisa Salminen


 

Kilpailukutsu aluecupfinaali ja silmufinaali 3.3.2013.pdf

Kilpailuvahvistus Finaali 3.3.2013.pdf

 

Aikataulu ja luistelujärjestys - korjattu v2.pdf

2.-3.3.2013

YL EVT Spring Carneval

EVT

Ilmoitettu:

Chicks
Ava Suoraniemi
Helmi Saaranen
Alina Rumbin
Erika Sirkiä
Sofianna Salonen
Emilia Liukas
Veera Lauren
Siiri Joopi
Minttu Arola
Atte Saarinen
Ellen Linna
Lauri Perämäki

Cubs
Hanna Mononen
Lotta Virtanen
Matilda Karvonen
Amanda Airo
 

Springs
Saara Salomäki
Lotta Mäkinen
Alisa Saaranen
Nelli Lund
 

ANNEX1EVTSpringCarnival2013EntryForm.doc

EVTSpringCarnival 2013Announcement.pdf

EVTSpringCarnival2013Confirmation.pdf

List of skaters 280113 EVT Spring Carnival.pdf

Preliminary event schedule 280113.pdf

EVT Spring Carnival 2013 Skating order 260213.pdf

8-9.2013ML JMMSTLL Helsinki    

10.3.2013

YL Ohjelmatapahtuma

SalPa

Ilmoitetut:

alle 11-v:
Iiris Anttila


alle 13-v:
Veera Kumpuvuori
Katarina Palkov
Emma Läärä

yli 13-v:
Janita Roos
Liisa Leino
Astrid Aalto

KILPAILUKUTSU_OHJELMATAPAHTUMA2013.pdf

Aikataulu_luistelujarjestys_OHJELMATAPAHTUMA2013.pdf

10.3.2013

Yl Kutsukilpailu

SalPa

Ilmoitettu:

Tintit:

Minttu Arola
Siiri Joopi(p)
Veera Lauren(p)
Emilia Liukas
Alina Rumbin
Sofianna Salonen
Erika Sirkiä
Ava Suoraniemi

KILPAILUKUTSU 100313.docx

KILPAILUVAHVISTUS_TINTIT100313.pdf

ALUSTAVA_AIKATAULU_TINTIT100313.pdf

Ilmoittautuneet_TINTIT100313.pdf

AIKATAULU_luistelujarjestys_TINTIT100313.pdf

16.3.2013ML KutsukilpailutVG-62 Osallistujat: minorit: Minores Aboenses, tulokkaat: Amicus Aboenses

KILPAILUSIVUT

 

16.-17.3.2013

Yl Debytantit ja Noviisit KF+HF

HSK

Osallistujat:

KF
Noviisit pojat:

Joonas Fränti
 

HF
Debytantit

Mia Koskinen
Amanda Salminen

Noviisit
Tiia-Maria Seilonen

Kilpailukutsu.pdf

Debytantit+ja+noviisit,+Kultafinaalipaikat+2013.pdf

YL+Debytantit+ja+noviisit,+Hopeafinalistit+2013.pdf

Kilpailuvahvistus .pdf

Alustava+aikataulu.pdf

Osallistujat.pdf

20.-24.3.2013

Olympic Hopes Cup

Romania

STLL:n nimeämänä:

Adv.nov. girls:
Asta Palmgren

Basic novice girls:
Mia Koskinen
Amanda Salminen

Announcement Olympic Hopes final.pdf

10_Planned Program ContentOly13.doc

23.3.2013

Orava Cup

LTL

Osallistujat:

Saara Vieno
Matleena Karvonen
Inez Ginström
Tilla Tuominen
Emmi Valtonen
Ava Aalto
 

LTL Orava Cup 2013 Kutsu.doc

LTL Orava cup kilpailuvahvistus 2013.doc

LTL Orava cup osallistujat 2013.doc

23-24.3.2013ML 3. Tulokkaat,Kans.Noviisit,Minorit,
Kans.juniorit,Kans.seniorit,Aikuiset ja
SM-noviisit ja Juniorit HF
EVT Osallistujat: minorit: Minores Aboenses, kansalliset seniorit: Filiae RetirementKILPAILUSIVUT
25.3.2013

Orava Cup

TRT

 

Kilpailukutsu Turku Orava Cup 25.3.2013.doc

Vahvistus 25 3 orava cup.doc

HUHTIKUU

       

6.-7.4.2013

       

 

 

KILPAILUKALENTERI 2011-2012

(*merkityt luistelijat karsiutuneet kisasta)

päivitetty 21.4.2012
 

2011
 

 

AIKA

KILPAILU

TRT:N LUISTELIJAT    

 MUUT

SYYSKUU

16-17.9.

2011

Yl Orton Trophy,

Vantaa

EVT

 

ISU juniors:
Eevi Ruutti

Debs:
Fränti Joonas
Palmgren Asta
Salminen Amanda

 

Junior B:
Tuulia Aalto               
Anna-Sofia Jalonen
*Essi Ranta

Novice A:
Hilla Murto

Technical Data

Entry Form (1)

Planned Elements (1)

Kutsu

List of Skaters.pdf

aikataulu

valmentaja:Ella

23-25.9.

2011

 

Yl Hyria Skating,

Hämeenlinna

HTL

Debs A:
Palmgren Asta
*Salminen Amanda

Juniors A:
Ruutti Eevi

Juniors B:
Jalonen Anna-Sofia
Ranta Essi
*Aalto Tuulia

Novice A:
Hilla Murto peruutettu

Novice B:
Lund Ida
Maunu Maija peruutettu
*Seilonen Tiia-Maria
*Storträsk Ad

application form

kilpailukutsu

planned program content

 

 16.9 2011

Yl Kuukausikilpailu

Tintit ja Minit

TRT

Tintit:
Ava Aalto
Matleena Karvonen  
Maria Kekkonen 
Julia Koskelo
Josefine Lindblom peruutettu
Amanda Airo
Matilda Karvonen
Hanna Mononen
Sara Nieminen
Katriina Tomberg
Lotta Virtanen

Minit:
Ilona Anttonen
Lotta Mäkinen
Alisa Salminen
Emmi Valtonen
Saara  Vieno
Saara Salomäki

 

 LOKAKUU

29.10-30.10.2011

Yl  Kansallisten Junioreiden ja Senioreiden 1. ja 2. lohkon 1.Valintakilpailu,

Salo,SalPa

 

Tuulia Aalto
Anna-Sofia Jalonen
Essi Ranta

 

 kutsu
 vahvistus
luistelujärjestys
aikataulu
aikataulu/vo

 


 

 6-9.10.2011

 Finlandia Trophy,Vantaa

 Kaikki katsomaan!

 
 22-23.10 2011

 Yl SM-junioreiden 1.Valintakilpailu,Espoo,EsJt

 Eevi Ruutti

kutsu

tuomaristo

suunniteltuohjelma
vahvistus
aikataulu
luistelujärj.
osallistujat
harjoitukset

 29.10.2011

Yl  Aluecup "isot",Naantali,VG-62

Aluedebytantti:
Iida Mahkonen
Aluenoviisi:
Katariina Prusila
Aluejuniori:
Alice Axelsson

 kutsu
luistelujärj.

MARRASKUU

5.11.2011

Yl Kutsukilpailu Debytantit,SM-Noviisit,SM-Juniorit,Tampere,Tappara

Debytantit:
Asta Palmgren
Sm-Noviisit:
Hilla Murto (peruutettu)
SM-Juniorit:
Eevi Ruutti
Essi Ranta

kutsu
vahvistus
osallistujat
aikataulut:
debytantit
juniorit
noviisit
10.11.2011

Yl Kuukausikilpailu Tintit ja Minit,TRT

 kutsu
aikataulu(uusi)
11.11.2011

Yl Orava Cup,Tuusula TL

Iiris Janatuinen
Sara Valkila
Tilla Tuominen
Inez Ginström
Varalla:
Janette Jokiniemi
Oona Aalto

kutsu
vahvistus
luistelu.järj.(uusi)
11-13.11.2011ML 1.SM-Valinta Turku,TRT ja VG-62 Festa Aboensia
Filiae Aboenses
 ruokatarjous
suunniteltuohjelma
ilmoit.lomake
kutsu
tuomaristo
11-13.11.2011

 Yl Volvo Open Cup,Riga,Latvia

   kutsu
 12-13.11.2011

Yl SM-Noviisien 1.Valintakilpailu,JyTLS,Jyväskylä

 Hilla Murtokutsu
vahvistus
osallistujat
tuomarit
 19-20.11.2011

Yl SM-Junioreiden 2.Valintakilpailu,TTK

 Eevi Ruuttikutsu
suunnit.ohjelma
tuomaristo
vahvistus
osallistujat
harjoitus/lauantai
aikataulu/lauantai
harjoitus/sunnuntai
aikataulu/sunnuntai
luistelujärj.
 24-27.11.2011

Yl Golden Bear,Zagreb Kroatia

Eevi Ruutti
STLL:N NIMEÄMÄNÄ

 

kutsu
aikataulu
osallistujat
 26.11.2011

Yl Debytanttien 1.valintakilpailu,Espoo,EsJt

Asta Palmgren
Joonas Fränti
kutsu
vahvistus
osallistujat
aikataulu
 26.11.2011

Yl Silmucup,Pori,PoriTa

Aalto Oona
Ginström Inez
Heilimö Vanessa
Janatuinen Iiris
Jokiniemi Janette
Kemppainen Ida
Lehtimäki Tilda
Lund Nelli
Tuominen Tilla
Valkila Sara
kutsu
vahvistus
aikataulu
aikataulu/päivitetty
 26.11.2011

Yl Kutsukisa Noviisit,Kansalliset Juniorit

Aluecup "isot" STR,Raisio

Noviisit:

Ida Lund
Maija Maunu
Tiia-Maria Seilonen
Ada Storträsk
Juniorit:
Tuulia Aalto
Anna-Sofia Jalonen
Essi Ranta

 

 

Aluedebytantit:
Mahkonen Iida
Aluenoviisit:
Prusila Katarina
Aluejuniorit:
Alice Axelsson
 

 

 

 

 

 

 

kutsu/aluecup
kutsu
suuniteltuohjelma
vahvistus/aluecup
osallistujat/aluecup
aikataulu/aluecup
alustava
luistelujärj.

Kutsukilpailu:
vahvistus
osallistujat
aikataulu/alustava
Luistelujärjestys:
juniorit
noviisit

 27.11.2011

Yl Aluecup "pienet"  RauTL

 Tintit:
Nieminen Sara
Tomberg Katriina
Aalto Ava
Airo Amanda
Karvonen Matilda
Karvonen Matleena
Kekkonen Maria
Koskelo Julia
Lindblom Josefine
Mononen Hanna
Virtanen Lotta

Minit:
Valtonen Emmi
Vieno Saara
Anttonen Ilona
Salminen Alisa
Salomäki Saara

 

 

 

 

kutsu(korjattu)
vahvistus
luistelijat

aikataulu
luistelujärj.

 

 

 

 

 

 

 JOULUKUU

3.12.2011

Yl Noviisien 1.Valintakilpailu,TL,Tuusula

Ida Lund
Maija Maunu
Tiia-Maria Seilonen
Ada Storträsk

kutsu

suunniteltuohjelma
vahvistus
aikataulu
osallistujat

2-4.12.2011

Yl Santa Claus,Tampere Varalatiimi

Cubs 2002 ja nuoremmat:
Ilona Anttonen
Emmi Valtonen
Saara Vieno
Debs A:
Asta Palmgren
Debs A boys:
Joonas Fränti
Novice A:
Salla-Kaisa Heliander(peruutettu)
Hilla Murto
Junior B:
Tuulia Aalto
Anna-Sofia Jalonen*
Junior A:
Essi Ranta

kutsu

aikataulu

tuomaristo

 

 

 

 

 

 

9.12.2011

Yl Orava Cup,Turku TRT
 

 

Vanessa Heilimö
Janette Jokiniemi
Inez Ginström
Ida Kemppainen
Nelli Lund
Tilda Lehtimäki
kutsu
vahvistus
aikataulu
9.12.2011

Yl Kutsukilpailu,Turku TRT

 

Tintit:
Aalto Ava
Airo Amanda
Karvonen Matilda
Karvonen Matlena
Kekkonen Maria
Koskelo Julia
Lindblom Josefine
Mononen Hanna
Nieminen Sara
Tomberg Katriina
Virtanen Lotta

Minit:

Anttonen Ilona
Salminen Alisa
Salomäki Saara
Valtonen Emmi
Vieno Saara

 

 

 

 

 

 

kutsu
vahvistus
aikataulu
10.12.2011ML Kansallisten sarjojen 1.lohkon 1.Valintakilpailu,HL  kutsu
11.12.2011

ML 1.Minorit,Seniorit,Aikuiset,

SaiML

Minores Aboenses
Filiae Retirement
Feminae Aboenses

 

kutsu
suunnit.ohjelma

ilmoittautuminen

 

16-18.12.2011

 Yl SM-Kilpailut,KooVee

 Eevi Ruuttikutsu
aikataulu/alustava
majoitustarj.
ruokailutarj.
finalistit
suun.ohjelma
tuomaristo
aikataulu/harjoitus
aikataulu
vahvistus
osallistujat

 

                                           2012
 

 TAMMIKUU   

4.1.2012

Yl Kutsukilpailu minit ja silmut,Espoo EVT                                                       

A Minit 
Valtonen Emmi
Vieno Saara
B Minit 2002 tammi-kesäkuu:
Anttonen Ilona
B Minit heinä-joulukuu:
Salminen Alisa
Salomäki Saara
Silmut B 2000-2001:
Aalto Oona
Ginström Inez
Heilimö Vanessa*
Janatuinen Iiris*
Jokiniemi Janette*
Kemppainen Ida*
Lehtimäki Tilda*
Lund Nelli*
Tuominen Tilla*
Valkila Sara*
                                           
kutsu 
vahvistus 

aikataulu 
osallistujat
luistelujärj.
 6.1.2012

Yl Aluecup "pienet" Pori,PoriTa

 Tintit:
Aalto Ava
Airo Amanda
Karvonen Matilda
Karvonen Matlena
Kekkonen Maria
Koskelo Julia
Lindblom Josefine
Mononen Hanna
Nieminen Sara
Tomberg Katriina
Virtanen Lotta
 Minit:
Anttonen Ilona
Mäkinen Lotta
Salminen Alisa
Salomäki Saara
Valtonen Emmi
Vieno Saara
kutsu

vahvistus
luistelujärj.
 6-8.1.2012

Yl Froggie Cup,Helsinki ,HSK

Novice A:
Murto Hilla peruutettu
Novice B:
Lund Ida
Maunu Maija
Seilonen Tiia-Maria
Storträsk Adaperuutettu
Wallin Maria
Springs B 2000 ja nuor.:
Kemppainen Ida
Lehtimäki Tilda
Lund Nelli
Tuominen Tillaperuutettu
Valkila Sara
Aalto Oona
Ginström Inez
Heilimö Vanessa
Janatuinen Iiris
Jokiniemi Janette
Cubs 2002 ja nuor.:
Mäkinen LottaPeruutettu
kutsu
http://www.hsk.fi/froggie-cup-2012/
6-8.1.2012

Yl Crystal Cup,Mikkeli

Junior B Ladies:
Aalto Tuulia
Jalonen Anna-Sofia

vahvistus
osallistujat
aikataulu
6-8..1.2012

ML SM-Juniorit,SM-Noviisit 2.vk,

ETK

Festa Aboensia
Filiae Aboenses
 

 

kutsu

suunnit.ohj.

14-15.1.2012

Yl SM-Noviisien 2.valintakilpailu,TapTL

Hilla Murto
Salla-Kaisa Heliander
kutsu
tuomaristo
vahvistus
osallistujat
15.1.2012ML Aluemestaruuskilpailut,Pori  kutsu
15.1.2012

 Yl Silmucup,Aluecup "pienet",Salo,SalPa

 Tintit:
Ava Aalto
Amanda Airo
Matilda Karvonen
Matlena Karvonen
Maria Kekkonen
Julia Koskelo
Josefine Lindblom
Hanna Mononen
Lotta Virtanen
Sara Nieminen
Katriina Tomberg
Minit:
Ilona Anttonen
Lotta Mäkinen
Alisa Salminen
Saara Salomäki
Emmi Valtonen
Saara Vieno
Silmut:
Oona Aalto
Inez Ginström
Vanessa Heilimö
Iiris Janatuinen
Janette Jokiniemi
Ida Kemppainen
Tilda Lehtimäki
Nelli Lund
Tilla Tuominen
Sara Valkila
Aluedebytantit:
Iida Mahkonen
Aluenoviisit:
Katarina Prusila
Aluejuniorit:
Alice Axelsson
kutsu
osallistujat
aikataulu/alustava
luistelujärjestys
21-22.1.2012

 Yl Junioreiden 2.Valintakilpailu ETK

Tuulia Aalto
Anna-Sofia Jalonen
Essi Ranta
kutsu
vahvistus
osallistujat
aikataulu/la
aikataulu/su
aikataulu/järjestys
22.1.2012

Yl Aluecup isot, Säkylä,SäNv

Aluedebytantit:
Iida Mahkonen
Aluenoviisit:
Katarina Prusila
Aluejuniorit:
Alice Axelsson

kutsu
vahvistus
aikataulu
27-29.1.2012

 Yl 2nd Event Volvo Cup,Riga,Latvia

   
29.1.2012

 ML 2.Minorit,Seniorit,Aikuiset,

JyTLS

Minores Aboenses
Filiae Retirement
Feminae Aboenses

 

 
29.1.2012

 Yl Aluemestaruuskilpailut Turku,TRT

 kutsu

HELMIKUU

2.2.2012

Yl Kuukausikilpailu Tintit ja Minit,TRT

 vahvistus
aikataulu
1-5.2.2012

Yl Bavarian Open,Saksa

STLL:n nimeämänä:
Eevi Ruutti

aikataulu
osallistujat
tiedote
4-5.2.2012

Yl Kutsukilpailut,Hämeenlinna

Noviisit:
Seilonen Tiia-Maria
Storträsk Ada
Wallin Maria
Lund Ida
Maunu Maija
SM-Noviisit:
Heliander Salla-Kaisa
Murto Hilla

kutsu
vahvistus
aikataulut:
aikataulu
noviisit
seniorit
sm-noviisit

 

4-5.2.2012

 Yl Debytanttien 2.Valintakilpailu,ML

 

Joonas Fränti
Asta Palmgren
Amanda Salminen

kutsu
vahvistus
aikataulu
osallistujat
5.2.2012ML Kansallisten sarjojen 1.lohkon 2.Valintakilpailu,Vantaa EVT  Feminae Aboenseskutsu
suunnit.ohj.
10-12.2.2012

Yl Riedell Cup,Rauma

Chicks 2003 and younger:
Aalto Ava
Airo Amanda*
Karvonen Matilda*
Karvonen Matlena
Kekkonen Maria

Koskelo Julia
Lindblom Josefine

Mononen Hanna*
Virtanen Lotta*
Nieminen Sara*
Tomberg Katriina*
Cubs 2002 and younger:
Anttonen Ilona
Salminen Alisa
Salomäki Saara
Mäkinen Lotta

Springs B younger 2002:
Valtonen Emmi
Vieno Saara

Springs B older 2001-2002:
Aalto Oona
Ginström Inez*
Heilimö Vanessa*
Janatuinen Iiris*
Jokiniemi Janette*
Kemppainen Ida
Lehtimäki Tilda*
Levonen Lotta*
Lund Nelli*
Tuominen Tilla*
Valkila Sara peruutettu
Debs B girls:
Prusila Katarina*
Debs A boys:
Fränti Joonas*
Debs A girls:
Palmgren Asta
Novice B:
Lund Ida
Maunu Maija*
Salminen Amanda*
Seilonen Tiia-Maria*
Storträsk Ada*
Wallin Maria
Novice A:
Heliander Salla-Kaisa
Murto HIlla
Junior B:
Aalto Tuulia
Jalonen Anna-Sofia

Ranta Essi peruutettu
Junior A:
Ruutti Eevi peruutettu

kutsu 
aikataulu/alustava
vahvistus
luistelijat
9-12.2012

 Yl PM-Kilpailut,Vantaa

   
17.2.2012

 Yl Kutsukilpailu Mineille ja Silmuille,Turku TRT

Minit:

Ilona Anttonen
Lotta Mäkinen
Alisa Salminen
Saara Salomäkiperuutettu
Emmi Valtonen
Saara Vieno
Silmut:
Oona Aaltoperuutettu
Inez Ginström
Vanessa Heilimö
Iiris Janatuinen
Janette Jokiniemi
Ida Kemppainen
Tilda Lehtimäki
Lotta Levonen
Nelli Lund
Tilla Tuominen
Sara Valkila

Kutsu/Minit
Kutsu/Silmut
vahvistus
luistelujärjestys
18.2.2012

 Yl Noviisien 2.Valintakilpailu,HSK

 kutsu
vahvistus
aikataulu
osallistujat
19.2.2012

 Yl Orava Cup ja Kutsukilpailut Mineille ja Tinteille,Lahti

Vanessa Heilimö
Sara Valkila
Tilla Tuominen
Oona Aalto peruutettu
Varalle:Lotta Levonen,Janette Jokiniemi
Minit:
Lotta Mäkinen
Alisa Salminen

kutsu/Orava Cup
kutsu/Kutsukilpailu
vahvistus/minit
vahvistus/oravacup
osallistujat/minit
osallistujat/oravacup
aikataulu
luistelujärj./minit
luistelujärj/oravacup
aikataulu/uusi
25-29.2.2012

Yl Stockholm Trophy,Tukholma Ruotsi

Junior A:
Ruutti Eevi peruutettu
Junior B:
Aalto Tuulia
Jalonen Anna-Sofia
Ranta Essi *
Tuomola Tiia *
Novice A:
Murto Hilla
Heliander Salla-Kaisa
Deb A:
Palmgren Asta
Fränti Joonasperuutettu
kutsu
Annex 2
novice guidelines
25-26.2.2012

ML SM-Seniorit,Juniorit,Noviisit SM,  HTK

Festa Aboensia
Filiae Aboenses
 

 

MAALISKUU

     
1.3.2012

Yl Silmucup,Raisio,STR

Aalto Oona
Ginström Inez
Heilimö Vanessa
Janatuinen Iiris
Jokiniemi Janette
Kemppainen Ida
Lehtimäki Tilda
Levonen Lotta
Lund Nelli
Tuominen Tilla
Valkila Sara
kutsu/uusi
vahvistus
aikataulu
2.3.2012

Yl Orava Cup,Helsinki ,HL

Iiris Janatuinen
Ida Kemppainen
Nelli Lund
Tilda Lehtimäki
Varalle:
Lotta Levonen
Oona Aalto
Vanessa Heilimö
kutsu
vahvistus
osallistujat
aikataulu/luistelujärj.

 

3-4.3.2012

 Yl Senioreiden ja Junioreiden Loppukilpailu

   
3-4.3.2012

Yl Aluekilpailu Naantali/Raisio,Raita ja VG-62

Minit:
Anttonen Ilona
Mäkinen Lotta
Salminen Alisa
Valtonen Emmi
Vieno Saara
Salomäki Saaraperuutettu
Tintit:
Karvonen Matleena
Kekkonen Maria
Koskelo Julia
Lindblom Josefine
Aalto Ava
Airo Amanda
Karvonen Matilda
Mononen Hanna
Virtanen Lotta
Nieminen Sara
Tomberg Katriina
Aluesarjat:
Prusila Katarina
Mahkonen Iida
Axelsson Alice

 

 

kutsu
vahvistus
osallistujat
Alustava aikataulu:
3.3.2012Naantali
4.3.2012Raisio
luistelujärjestys/3.3.2012
luistelujärjestys/4.3.2012

7-11.3.2012

Yl Sportland Trophy Budapest

Novice A:
Salla-Kaisa Heliander
Junior:
Anna-Sofia Jalonen
Essi Ranta
kisasivut
8.3.2012

Yl Kuukausikilpailu Tintit,Minit ja Silmut,TRT

 

 vahvistus
aikataulu/uusi
10-11.3.2012

 Yl SM-Noviisien SM ja HF,LrTL

Hopeafinaali:
Hilla Murto

kutsu
sm-nov ja finalistit
ohjelmalomake
aikataulut
vahvistus
osallistujat
kisasivut
17.3.2012

 Yl Ohjelmatapahtuma,Salo,SalPa

 9-vuotiaat ja alle:
Iiris Anttila
Myy Humalisto
Victoria Kunnas
11-vuotiaat ja alle:
Katarina Palkov
Ninni Saarinen
13-vuotiaat ja alle:
Veera Kumpuvuori
Mathilda Isaksson
yli 13-vuotiaat:
Liisa Leino
Astrid Aalto
kutsu
vahvistus
aikataulu
17.3.2012

 Yl Debytanttien KF ja HF,JoKa

 Kultafinaali:
Asta Palmgren
Joonas Fränti
kutsu
aikataulu
finalistit
suun.ohjelma
tuomaristo
vahvistus
aikataulu
jäähän tutustuminen
osallistujat
18.3.2012

Yl Silmucup  Finaali,Rauma

Tilda Lehtimäki
Sara Valkila
Iiris Janatuinen
Oona Aalto (peruttu) 
Ida Kemppainen
 
kutsu
vahvistus
luistelujärjestys
18.3.2012

 Yl Noviisien KF ja HF,JoKa

 Kultafinaali:
Maria Wallin
Ida Lund
kutsu
suun.ohjelma
aikataulu
tuomaristo
finalistit
vahvistus
jäähän tutustuminen
aikataulu
osallistujat
24-25.3.2012

Yl Kansallisten Junioreiden ja Senioreiden loppukilpailu,Järvenpää

 Essi Rantakutsu
finalistit
tuomaristo
ohjelmalomake
vahvistus
osallistujat
aikataulu
24-25.3.2012

 Yl Crystal Ice,Espoo EsJt

Novice A:
Hilla Murto
Debs:
Asta Palmgren

Junioir:Eevi Ruuttu

kisasivut
aikataulu
24-25.3.2012

 ML 3.Minorit,Seniorit,Aikuiset,

 SM-sarjojen HF, KouJT

Minores Aboenses
Filiae Retirement
Feminae Aboenses

 

 

vahvistus
aikataulu/la
aikataulu/su
hallikartat
joukkueet
pysäköinti
tuomaristo
paikat/la
paikat/su
ruokailu/kartta
 

kisasivut

 

 HUHTIKUU

1.4.2012

 Yl Aluecup Finaali,Naantali

Tintit 2004:
Nieminen Sara
Tomberg Katriina
Tintit 2003:
Koskelo Julia
Karvonen Matlena
Aalto Ava
Kekkonen Maria
Airo Amanda
Minit:
Salminen Alisa
Vieno Saara
Salomäki Saara
Anttonen Ilona
Valtonen Emmi
Aluedebytantit:
Mahkonen Iida
Aluenoviisit:
Prusila Katariina
Aluejuniorit:
Axelsson Alice

 

kutsu
finalistit/isot
finalistit/pienet
 


Aluecup finaali 1.4.-12 luistelijajärjestys ja aikataulu uusi.pdf
 

Kilpailuvahvistus aluecup finaali 1.4.2012.doc
 

Aluecup finaali 1.4.2012 osallistujaluettelo.doc

 TOUKOKUU

4-6.5.2012

 Yl 3rd Event Volvo Cup,Riga Latvia

Springs B:
Inez Ginström
Lotta Levonen
Nelli Lund
Tilda Lehtimäki
Iiris Janatuinen
Oona Aalto
Sara Valkila
Ida Kemppainen
Janette Jokiniemi
Cubs A:
Ilona Anttonen
Saara Salomäki
Emmi Valtonen
Lotta Mäkinen
Saara Vieno
Alisa Salminen
Cubs B:
Hanna Mononen
Matlena Karvonen
Lotta Virtanen
Julia Koskelo
Maria Kekkonen
Ava Aalto
Josefine Lindblom
Matilda Karvonen
Amanda Airo
Chicks:
Sara Nieminen
Katriina Tomberg

kutsu
classification

Volvo_Open_18_Timetable NEW.doc
       
       
       
       
       
       
       
       

 

                                          KILPAILUKALENTERI 2015-2016

(p)peruutettu  (*)karsiutunut
 

Lohkojaot 2015-2016
 

Losutan kilpailusäännöt 2015-2016
 

 

päivitetty 16.3.2016

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

ILMOITETUT
LUISTELIJAT

MUUTA

SYYSKUU

    

18-20.9.2015

YL ORTON TROPHY

EVT,VANTAA

vahvistettu:

Junior A:
Mia Koskinen(p)
Sallianna Özturk

Junior B:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri

Martta Lehtonen*
Ida Lund*
Novice A:
Ida Kemppainen
Debs A:
Saara Vieno
Springs A:
Ellen Linna(P)
Sara Nieminen
Springs B:
Siiri Joopi
Minttu Laurila*
Sofianna Salonen*
Ava Suoraniemi*
Lotta Terho*
 

KUTSU


vahvistus,aikataulut
ja luistelujärjestykset löytyvät kisasivuilta
 

KISASIVUT
OSALLISTUJAT


 

25-27.9.2015

YL TIKKURILA TROPHY

TTK,TIKKURILA

vahvistettu:
Cubs:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Springs B:
Lotta Terho
Ava Suoraniemi
Sofianna Salonen
Minttu Laurila
Siiri Joopi

Springs A:
Sara Nieminen
Ellen Linna

Debs A:
Saara Vieno
Novice A:
Ida Kemppainen
Junior B:
Ida Lund
Martta Lehtonen(P)
Ida Kiiveri

Iiris Janatuinen
Junior A:
Asta Palmgren
Sallianna Özturk

Mia Koskinen*


 

KUTSU

KISASIVUT
vahvistus,aikataulut ja luistelujärjestykset löytyvät kisasivuilta


 

     
     
     
     

LOKAKUU

    

3-4.10.2015

YL EUROHONKA TROPHY

JTL,JÄRVENPÄÄ

vahvistettu:
Junior A:
Mia Koskinen(p)
Asta Palmgren*
Sallianna Özturk*
Junior B:
Martta Lehtonen*
Ida Lund
Iiris Janatuinen*
Ida Kiiveri*
Debs A:
Saara Vieno(p)
Novice A:
Ida Kemppainen(p)
Springs A:
Ellen Linna
Sara Nieminen*
Springs B:
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi*
Lotta Terho*
Siiri Joopi*
Minttu Laurila*

Cubs:
Ilona Uskelin
Peppiina Orvasto
Ellen Norrena*



 

KUTSU

KISASIVUT

 

18.10.2015

YL KUTSUKILPAILUT ISU

NAANTALI VG-62

vahvistettu:
Debytantit:
Saara Vieno
SM-Noviisit:
Ida Kemppainen
Juniorit:
Ida Lund
Ida Kiiveri
Iiris Janatuinen(p)
Martta Lehtonen*
 

KUTSU

AIKATAULU JA
LUISTELUJÄRJ.

 

17-18.10.2015

YL SM-SENIORIT JA-JUNIORIT JA JT SM-NOVIISIT 1.VK

TapTL
TAMPERE

vahvistettu.
Mia Koskinen
Asta Palmgren(p)
Sallianna Özturk

KUTSU

KISASIVUT


 

24-25.10.2015

YL SENIORIT JA JUNIORIT
1.VK lohko 2.

JYVÄSKYLÄ,JyTls

ilmoitettu
Iiris Janatuinen(p)
Ida Kiiveri
Martta Lehtonen(p)
Ida Lund

kutsu
majoitustarjous

kisasivut
osallistujat

 

 

 

  

30.10.2015

YL KUTSUKILPAILUT

TAMPERE,KooVee

vahvistettu
SM-Juniorit:
Mia Koskinen
Asta Palmgren(p)
Sallianna Özturk

Debytantit:
Saara Vieno
Silmu A:
Ellen Linna
Sara Nieminen

 

Kutsu
 

aikataulu

MARRASKUU

    

1.11.2015

YL KUTSUKILPAILUT ALUESILMUT,ALUEDEBYT,
ALUEJUNIORIT

 

RAISIO,STR

vahvistettu:
Aluedeb:
Hanna Mononen
Aluesilmut:
Veera Lauren
Veea Puroranta
Fanny Auren
Anette Manelius

Aluejuniorit:
Nelli Lund
Iiris Anttila

 

KUTSU

linkki kisasivuille

vahvistus
osallistujat
luistelujärjestys

31.10-1.11.2015

YL SM-NOVIISIT 1.VK lohko I

KooVee

ilmoitetaan:
Ida Kemppainen

KUTSU

KISASIVUT

6-8.11.2015

YL PROMOCUP

SALO,SalPa

vahvistettu:

Cubs:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Springs B:
Minttu Laurila
Lotta Terho
Ava Suoraniemi
Sofianna Salonen
Siiri Joopi
Emilia Liukas(p)

Springs A:
Sara Nieminen
Ellen Linna

Debs A:
Saara Vieno
Novice A:
Ida Kemppainen
Junior B:
Martta Lehtonen(p)
Ida Lund
Iiris Janatuinen(p)

Ida Kiiveri

 

KUTSU

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT

AIKATAULU
 

KISASIVUT

7-8.11.2015ML SM-SARJAT NOV,JUN,SEN 1.VKVG-62 NAANTALI  

14.11.2015

YL SILMUCUP(A+B)
ALUECUP ISOT(SILMUT C,ALUEDEB-,NOV,-JUN)

VG-62 NAANTALI

ilmoitetaan:
Silmut A:
Ellen Linna
Sara Nieminen(p)

Silmut B:
Minttu Laurila
Siiri Joopi(P)
Emilia Liukas(p)
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Silmut C:
Veera Lauren
Anette Manelius
Vea Puroranta

Aluedeb:
Hanna Mononen

Aluenov:
Nelli Lund
Iiris Anttila


 

KUTSU

VAHVISTUS
AIKATAULU

14-15.11.2015

YL SM-SENIORIT JA-JUNIORIT JA JT SM-NOVIISIT 2.VK

TRT
TURKU

Ilmoitettu:
Mia Koskinen
Asta Palmgren
Sallianna Özturk

 
 

20-22.11.2015

YL WASA CUP

VLK,VAASA

Vahvistettu:
Junior A:
Sallianna Özturk
Asta Palmgren
Mia Koskinen

Junior B:
Ida Kiiveri
Iiris Janatuinen
Ida Lund

Novice A:
Ida Kemppainen
Springs A:
Sara Nieminen(p)
Springs B:
Ava Suoraniemi
Sofianna Salonen
Siiri Joopi
Lotta Terho
Emilia Liukas(p)

Chicks:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki

 

KUTSU
ALUSTAVA AIKATAULU

 

KISASIVUT

21.11.2015ML KANS.SARJAT (TUL),MIN,(NOV),JUN,SEN,AIK,MASTSaIML  
21.11.2015ML KANS SARJAT (TUL),MIN,(NOV),SE,AIK,MASTJyTLS  

22.11.2015

 

 

  

28-29.11.2014

YL NOVIISIT JA DEBYTANTIT 1.VK lohko 3

KUOPIO,KuLs

vahvistettu:
Debytantti tytöt:
Saara Vieno

Debytantti pojat:
Atte Saarinen
 

KUTSU

HOTELLITARJOUS
 


KISASIVUT

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT
AIKATAULU

     
     

JOULUKUU

    

4-6.12.2015

YL SANTA CLAUS

TAMPERE,VARALA

vahvistettu
Springs B:
Emilia Liukas(p)
Lotta Terho
Ava Suoraniemi
Siiri Joopi
Minttu Laurila

Springs A:
Sara Nieminen
Ellen Linna*
Debs A Boys:
Atte Saarinen
Debs A Girls:
Saara Vieno(p)
Novice A:
Ida Kemppainen
Junior B:
Iiris Janatuinen
Ida Lund*
Ida Kiiveri*
Junior A:
Mia Koskinen
Sallianna Özturk

Asta Palmgren*
 

KUTSU

päivitetty aikataulu
kisasivuilla

KISASIVUT

OSALLISTUJAT

 

5.12.2015

YL TINTTI,-JA MINICUP

NAANTALI,VG-62

ilmoitettu:
TINTIT:
Hertta Lehtonen
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen
Polina Titova
Doris Kulmala(p)
Enrika Mäki
Eetu Saarinen
Aino Tähtinen
MINIT:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
 

KUTSU

KISASIVUT

AIKATAULU

5-6.12.2015

YL TÄHTISARJOJEN
KUTSUKILPAILU

TUUSULA,TL

ilmoitettu:
Aluenoviisit:
Iiris Anttila
Aluedebytantit:
Hanna Mononen


Aluesilmut:
Vea Puroranta
Veera Lauren
Tytti Kilkki

huom!aluesilmut kisaavat 5.12!
 

KUTSU

KISASIVUT

OSALLISTUJAT
AIKATAULU

12-13.12.2015ML SM-SARJAT NOV,JUN,SEN 2.VKHTK  

13.12.2015

YL KUUKAUSIKISAT

TRT

Tintit:              Eetu Saarinen Fiona Poikonen Lauri Niinijärvi Polina Titova    Nita Artimo     Doris Kulmala Enrika Mäki    Hertta Lehtonen

Minit:               Ellen Norrena Ilona Uskelin Peppiina Orvasto

 

18-20.12.2015

YL+JT SM-SENIORIT JA-JUNIORIT SM 2016

ML

ilmoitettu:
Mia Koskinen
Sallianna Özturk

 

KUTSU

KISASIVUT

LOPPUKILPAILU-
PAIKAN LUNASTANEET

TUOMARISTO

     
     
     
     
     
     
     

TAMMIKUU

    

6.1.2016

YL MINI,-JA TINTTICUP

PORI,PoriTa

ilmoitettu:
TINTIT:
Hertta Lehtonen
Nita Artimo
Fiona Poikonen
Lauri Niinijärvi
Polina Titova
Enrika Mäki
Eetu Saarinen
Aino Tähtinen

MINIT:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

KUTSU

VAHVISTUS
LUISTELUJÄRJESTYS

9-10.1.2016

YL SM-NOVIISIT 2.VK

EsJt

vahvistettu:
Ida Kemppainen

 

KUTSU
KISASIVUT

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT
AIKATAULU
TUOMARISTO


 

16-17.1.2016

YL SENIORIT JA JUNIORIT
2.VK

HSK,Helsinki

vahvistettu:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri
Martta Lehtonen
Ida Lund

KUTSU

KISASIVUT

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT
TUOMARISTO

17.1.2016

YL INARIA TAMMITEMMELLYS

VaPs,Sastamala

vahvistettu
Tintit 07:
Enrika Mäki
Eetu Saarinen
Aino Tähtinen
Doris Kulmala

Tintit 08:
Hertta Lehtonen
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen
Polina Titova

Silmu b 2005:
Siiri Joopi
Minttu Laurila
Sofianna Salonen

KUTSU

KISASIVUT

23.1.2016

YL ALUECUP ISOT(SILMUT C,ALUEDEB,-NOV,-JUN)
SILMUCUP A JA B

SALO,SalPa

vahvistettu:
Silmu B:
Minttu Laurila
Siiri Joopi
Sofianna Salonen(p)
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Silmu A:
Ellen Linna
Sara Nieminen

Silmu C:
Veera Lauren
Anette Manelius
Linnea Louvanto
Emilia Liukas

Aluedeb:
Hanna Mononen
Aluenov:
Nelli Lund
Iiris Anttila

KUTSU
 

KISASIVUT
 

AIKATAULU

23-24.1.2016

YL NOVIISIT JA DEBYTANTIT 2.VK

ESPOO,ETK

Ilmoitetaan:
Debytantti tytöt:
Saara Vieno
Debytantti pojat:
Atte Saarinen

KUTSU

KISASIVUT

29-31.1.2016

YL FROGGIE CUP

HSK,Helsinki

vahvistettu:
Junior A:
Asta Palmgren
Sallianna Özturk

Junior B:
Ida Lund
Martta Lehtonen

KUTSU

KISASIVUT

30-31.1.2016

YL RAUMA CUP 2016

RauTL,Rauma

vahvistettu:
Junior A:
Mia Koskinen(p)
Junior B:
Ida Kiiveri(p)
Iiris Janatuinen

Novice A:
Ida Kemppainen
Debs A :
Saara Vieno(P)
Springs A:
Ellen Linna
Sara Nieminen

Springs B:
Ava Suoraniemi
Lotta Terho
Sofianna Salonen
Minttu Laurila
Siiri Joopi

Cubs:
Ilona Uskelin
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto(P)

Chicks 07 ja nuor.:
Enrika Mäki
Doris Kulmala
Hertta Lehtonen
Aino Tähtinen

Springs C:
Veera Lauren
Vea Puroranta
Linnea Louvanto
 Emilia Liukas

Junior C:
Nelli Lund
Iiris Anttila(P)

KUTSU

KISASIVUT

HELMIKUU

    

6.2.2016

YL SILMUCUP(A+B+C),
TAITAJAT

NAANTALI,VG-62

ilmoitettu:
Silmu A:

Sara Nieminen
Ellen Linna
Silmu B:
Ava Suoraniemi
Lotta Terho
Minttu Laurila(p)
Siiri Joopi
Sofianna Salonen
Silmu C:
Veera Lauren
Anette Manelius
Linnea Louvanto
Emilia Liukas(p)
Fanny Auren
Tytti Kilkki
Taitajat ei axel:
Johanna Manelius
Nanna Mäkinen
Kia Kallio
Iines Ikuli

 

KUTSU

AIKATAULU UUSI

6-7.2.2016ML KANS.SARJAT 2.VK (TUL),MIN,(NOV),JUN,SEN,AIK,MASTEVT,TTK  

13.2.2016

YL TINTTI,ALUECUP ISOT(ALUEDEB,-NOV,-JUN)

TURKU

KUTSU

AIKATAULU

ilmoitettu:
Tintit:
Doris Kulmala
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Aino Tähtinen
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen
Eetu Saarinen
Polina Titova
Aluedebytantit:
Hanna Mononen
Aluenoviisit:
Nelli Lund
Iiris Anttila
 

14.2.2016

YL MINICUP
 

RAISIO

KUTSU

LUISTELUJÄRJ.

ilmoitettu:
Minit:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

20-21.2.2016

YL NOVIISIT JA DEBYTANTIT KF+HF

OLK

KISASIVUTIlmoitetaan:
Saara Vieno
Atte Saarinen

26-28.2.2016

YL LOUNAKESKUS TROPHY

TARTO,VIRO

KISASIVUTilmoitettu:
Cubs A:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ava Suoraniemi
Siiri Joopi
Basic Novice A:
Saara Vieno
Advance Novice:
Ida Kemppainen
Junior:
Ida Kiiveri
Martta Lehtonen
Iiris Janatuinen
     

MAALISKUU

    

5-6.3.2016

YL JUN JA SEN LK JA JUN HF

 

ilmoitettu:

Hopeafinaali:

Ida Kiiveri
Ida Lund

KUTSU
 

KISASIVUT

6.3.2016

YL ALUEMESTARUUS

RAUMA,RauTL

KUTSU
 

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Silmu A:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Debytantti tytöt:
Saara Vieno
Debytantti pojat:
Atte Saarinen
Juniorit:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri
Martta Lehtonen(p)
Ida Lund
SM-Noviisit:
Ida Kemppainen
SM-Juniorit:
Mia Koskinen
Asta Palmgren
Sallianna Özturk(P)
 

11-13.3.2016

YL SKATE MALMÖ

MALMÖ

KUTSU

OSALLISTUJAT
AIKATAULU

KISASIVUT

Ilmoitettu:
Junior Ladies:
Mia Koskinen
Asta Palmgren
Ida Lund

Advance novice:
Ida Kemppainen
Basic Novice A:
Saara Vieno

13.3.2016

YL SILMU B-JA C
FINAALIT

SALO,SalPa

KUTSU

AIKATAULU
KISASIVUT

ilmoitettu:

Silmu B:
Siiri Joopi
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi

 

13.3.2016

YL KUTSUKILPAILUT

SALO,SalPa

KUTSU
AIKATAULU
KISASIVUT

vahvistettu
TINTIT:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Doris Kulmala
Aino Tähtinen
Nita Artimo
Fiona Poikonen
Lauri Niinijärvi
Polina Titova

MINIT:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto

ALUENOVIISIT:
Nelli Lund(p)
Iiris Anttila

SILMU B:
Lotta Terho

19.3.2016

YL KUTSUKILPAILUT

TUUSULA,TL

KISASIVUT

vahvistettu
SILMU C:
Veera Lauren
Vea Puroranta
Tytti Kilkki
Emilia Liukas
Fanny Auren
Linnea Louvanto

TAITAJAT EI AXEL:
Kia Kallio
Nanna Mäkinen
Suvi Ylä-Alho

20.3.2016

YL TINTTI,-MINI-JA ALUECUP FINAALIT

RAISIO

KUTSU

FINALISTIT
LUISTELUJÄRJ.
AIKATAULU

ilmoitettu

TINTIT 2008:
Nita Artimo
Hertta Lehtonen
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen
Polina Titova

TINTIT 2007:
Doris Kulmala
Enrika Mäki
Aino Tähtinen

MINIT 2006:
Ilona Uskelin
ALUENOVIISIT:
Nelli Lund

23-27.3.2016

YL TRIGLAV TROPHY

JESENICE,SLOVENIA

 STLL:N NIMEÄMÄNÄ:
Mia Koskinen
Sallianna Özturk
     

 

                                                      KILPAILUKALENTERI 2016-2017

PÄIVITETTY 7.3.2017
*karsiutunut
(p)peruutettu

STLL:N LOHKOJAOT 2016-2017

LOSUTAN KILPAILUKALENTERI

AIKA

KILPAILU

JÄRJESTÄVÄ
SEURA

ILMOITETUT
LUISTELIJAT

MUUTA

     

SYYSKUU

    
9-11.9.2016

YL IC KILPAILU
(mukana vähintään SM-Noviisit)

TTK,Tikkurila

vahvistettu
Novice A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno(p)

Senior A:
Sallianna Özturk
Junior B:

Ida Lund
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri

KUTSU NOVICE A

KISASIVUT

 

Valmentaja:
Fabrice

16-18.9.2016

YL IC KILPAILU
(mukana vähintään debytantit)

HTL,Hämeenlinna

vahvistettu
Debytantit:
Sara Nieminen
Atte Saarinen

Juniorit:
Veera Tunturi
Ida Kiiveri(p)
Iiris Janatuinen
Ida Lund

KUTSU DEBYT
 

KUTSU

KISASIVUT
 

Valmentaja:
Elina

23-25.9.2016

YL IC KILPAILU
(mukana vähintään jäätanssi)

HL,Helsinki

Ei osallistuta 
     

LOKAKUU

    
30.9.2.10.2016

YL IC KILPAILU
(mukana vähintään SM-Noviisit)

VLK,Vaasa

vahvistettu:

Cubs:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Eetu Saarinen

Springs B:
Ellen Norrena
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin


Springs A:
Siiri Joopi
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Novice B:
Klaara Lintunen

Debs A:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Atte Saarinen

Junior B:
Asta Palmgren
Veera Tunturi
Ida Lund
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri

Novice A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Ella-Maria Vähäpassi

 

KUTSU NOVICE A

KUTSU

KISASIVUT

Valmentaja:
Fabrice

VAHVISTUS

OSALLISTUJAT
AIKATAULU

1-2.10.2016

YL ISU KUTSUKILPAILU

JTL,Järvenpää

vahvistettu:
SM-Juniori:
Mia Koskinen
SM-Seniorit:

Sallianna Özturk

KUTSU
 

KISASIVUT

Valmentaja:
Elina

14-16.10.2016

YL SM-SEN & SM-JUN
1.VALINTAKILPAILU

KuLs,Kuopio

vahvistettu:
SM-Juniori:
Mia Koskinen(p)
SM-Seniori:
Sallianna Özturk

KUTSU

HOTELLITARJOUS
LOUNASTARJOUS

VAHVISTUS
AIKATAULU

Osallistujat:
SM-JUNIORIT
SM-SENIORIT
KISASIVUT

Valmentaja:
Fabrice

16.10.2016

YL ISU KUTSUKILPAILU

VG-62,Naantali

vahvistettu:
Debytantit:
Sara Nieminen
Ellen Linna

Noviisit:
Klaara Lintunen

KUTSU
KISASIVUT
VAHVISTUS

AIKATAULUT:

DEBYTANTIT
NOVIISIT

21-23.10.2016

YL SENIORIT JA JUNIORIT
1.VALINTAKILPAILU

(lohko 2)

TL,TUUSULA
lohkot 1 & 2

 

vahvitettu:
Juniorit:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri(P)
Ida Lund
Veera Tunturi

Seniorit:
Asta Palmgren

KUTSU

KISASIVUT
VAHVISTUS

valmentaja:
Elina

28-30.10.2016

YL SM-NOVIISIT
1.VALINTAKILPAILU

OLK,Oulu

ilmoitettu:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Ella-Maria Vähäpassi

 

KISASIVUT
KUTSU

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT
 

Valmentaja:
Fabrice

MARRASKUU

    
4-6.11

YL PROMOCUP

SalPa,Salo

vahvistettu:
Tintit:
Nita Artimo(p)
Lauri Niinijärvi
Vilma Nikander
Fiona Poikonen
Elle Wallasvaara

Minit:
Enrika Mäki
Eetu Saarinen(p)
Aino Tähtinen
Hertta Lehtonen


Silmu B:
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Sofianna Salonen

Ellen Norrena*
 

Silmu A:
Ava Suoraniemi
Lotta Terho
Siiri Joopi

Noviisit:
Klaara Lintunen

Debytantti tytöt:
Ellen Linna
Sara Nieminen

Juniorit:
Asta Palmgren
Veera Tunturi(p)
Iiris Janatuinen
Ida Lund

Silmu C:
Emilia Liukas
Sofia Henttula
Veera Lauren


Aluedebyt:
Vea Puroranta
Aluejuniorit:
Nelli Lund
 

KUTSU
 

OSALLISTUJAT


ALUSTAVA
AIKATAULU

KISASIVUT

6.11.2016

YL TINTTI-JA MINICUP

RauTL,Rauma

vahvistettu:
Tintit 2009:
Elle Wallasvaara(p)

Tintit 2008:
Artimo Nita
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen

Minit 2007 ja myöh.:
Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Eetu Saarinen
Aino Tähtinen

KUTSU

 

KISASIVUT

LUISTELUJÄRJ.

11-13.11.2016

YL DEBYTANTIT JA NOVIISIT 1.VALINTAKILPAILU
(lohko 1)

HTK

vahvistettu:
Debytantti tytöt:
Ellen Linna
Sara Nieminen

Debytantti pojat:
Atte Saarinen
Noviisit:
Klaara Lintunen(p)

KUTSU

KISASIVUT

VAHVISTUS
TUOMARISTO
 

Osallistujat:
Deby pojat
Deby tytöt
Noviisit

HUOM!
TESTIPASSIT MUKAAN

Valmentaja:
Fabrice

18-20.11.2016

YL SM-SEN & SM-JUN.
2.VALINTAKILPAILU

PoriTa,Pori

vahvistettu:
SM-Juniorit:
Mia Koskinen
SM-Seniori:
Sallianna Özturk

KUTSU

MAJOITUS

KISASIVUT

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT
AIKATAULU

Valmetaja:
Fabrice

20.11.2016

ML KUTSUKILPAILU

TRT

  
27.11.2016

YL
ALUECUP ISOT
KUTSUKILPAILU SILMU B

STR,Raisio

vahvistettu:
Aluedebytantit:
Vea Puroranta

Aluenoviisit:
Iiris Anttila
Hanna Mononen

Aluejuniorit:
Nelli Lund

Silmu B:
Ellen Norrena

KUTSU

KISASIVUT

30.11-4.12.2016

YL NRW TROPHY

DORTMUND SAKSA

SM-Juniori:
Mia Koskinen
Sallianna Özturk
Stll:n nimeämänä
 

JOULUKUU

    
4.12.2016

YL SILMUCUP,A,B,C

VG-62,NAANTALI

Ilmoitettu:
Silmu A:
Siiri Joopi
Ava Suoraniemi
Lotta Terho
Silmu B:
Ellen Norrena
Sofianna Salonen
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin
Silmu C:
Sofia Henttula
Veera Lauren
Emilia Liukas
 

KUTSU

AIKATAULU

KISASIVUT

9-11.12.2016

YL IC KILPAILU(mukana vähintään soveltava luistelu ja Noviisit)

VARALA

vahvistettu
Chicks:
Fiona Poikonen
Elle Wallasvaara

Nita Artimo*
Chicks Boys:
Lauri Niinijärvi

Cubs Girls:
Aino Tähtinen
Hertta Lehtonen

Enrika Mäki*
Cubs Boys:
Eetu Saarinen

Springs B:
Ilona Uskelin
Ellen Norrena

Peppiina Orvasto*
Springs A:
Lotta Terho
Siiri Joopi*
Sofianna Salonen*
Ava Suoraniemi*
Novice B:
Klaara Lintunen(p)
Debs A boys:
Atte Saarinen
Junior B:
Asta Palmgren
Ida Kiiveri

Novice A:
Saara Vieno
Ella-Maria Vähäpassi

Ida Kemppainen*
Taitajat ei axel:
Tytti Kilkki
Suvi Yli-Alho

Kia Kallio*
Taitajat Axel:
Fanny Auren
Silmu C:
Emilia Liukas
Sofia Henttula

Veera Lauren*
Aluedebyt:
Vea Puroranta
Aluejuniorit:
Iiris Anttila
Hanna Mononen

KUTSU NOVICE B
 

KUTSU

OSALLISTUJAT

ALUSTAVA AIKATAULU

KISASIVUT

 

Valmentaja:
Pe:Ida
La&Su:Elina,Merja

15-18.12.2016

YL SM-SEN &SM-JUN SM2017

TapTL

Ilmoitetaan:
SM-Juniori:
Mia Koskinen

SM-Seniori:
Sallianna Özturk

KUTSU

ALUSTAVA AIKATAULU

SM-PAIKAN LUNASTANEET

KISASIVUT

Valmentaja:
Fabrice

     
     
     

TAMMIKUU

    
6.1.2017

YL TINTTI-JA MINICUP
PIKKUTINTIT KUTSUKILPAILU

PoriTa,Pori

Vahvistettu:
Pikkutintit kutsukilpailu:
Vilma Nikander
Elle Wallasvaara

Tintit 2008:
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen

Minit 2008:
Hertta Lehtonen
Minit 2007:
Enrika Mäki
Eetu Saarinen
Aino Tähtinen

KUTSU

AIKATAULU

KISASIVUT

Valmentaja:
Fabrice

6-8.1.2017

YL IC KILPAILU CRYSTAL CUP(mukana vähintään SM-Jun & SM-Sen)

ML

Vahvistettu.
Senior A:
Sallianna Özturk
Junior A:
Mia Koskinen
Novice A:
Ida Kemppainen
Saara Vieno

Senior B:
Asta Palmgren
Junior B:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri
Ida Lund

Debs A:
Sara Nieminen
Ellen Linna
Atte Saarinen

Springs A:
Sofianna Salonen
Springs B:
Peppiina Orvasto
Ellen Norrena
Ilona Uskelin

Springs C:
Veera Lauren
Emilia Liukas

Debs B:
Vea Puroranta
Junior C:
Nelli Lund(p)
Starlets:
Kia Kallio
 

KUTSU

KISASIVUT

VAHVISTUS
OSALLISTUJAT

Alustava aikataulu:
Isu
Tähti

Valmentajat:
Elina ja Minna

8.1.2017

YL ALUECUP SILMU A,ISU

Raisio

Ilmoitettu:
Siiri Joopi
Lotta Terho
Ava Suoraniemi
 

KUTSU
 

AIKATAULU

13-15.1.2017

YL SM-NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU

RTL

vahvistettu:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Ella-Maria Vähäpassi

KUTSU

MAJOITUSTARJOUS

KISASIVUT

AIKATAULU

OSALLISTUJAT

JÄÄHÄN TUTUSTUMINEN

Valmentaja:
Fabrice

14.1.2017

ML ALUEMESTARUUS

KAARI

  
20-22.1.2017

YL DEBYTANTIT JA NOVIISIT 2.VALINTAKILPAILU

JyTls,Jyväskylä

Vahvistettu:
Debytantti tytöt:
Ellen Linna
Sara Nieminen

Debytantti pojat:
Atte Saarinen
Noviisit:
Klaara Lintunen(p)

KUTSU

KISASIVUT
 

Valmentaja:
Elina

21-22.1.2017

YLTINTTI-JA MINICUP, SILMUCUP A,B JA C
ALUECUP ISOT

SalPa,Salo

vahvistettu.
Tintit 2008:

Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen

Minit 2008:
Hertta Lehtonen
Minit 2007:
Enrika Mäki
Eetu Saarinen
Aino Tähtinen

Silmu A:
Siiri Joopi
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

Silmu B:
Ellen Norrena(p)
Sofianna Salonen
Peppiina Orvasto
Ilona Uskelin

Silmu C:
Veera Lauren
Emilia Liukas
Sofia Henttula

Aluedebytantit:
Vea Puroranta
Aluenoviisit:
Iiris Anttila
Hanna Mononen

Aluejuniorit:
Nelli Lund(p)

 

KUTSU

Valmentaja:
Nea (Salo sunnuntai)
Lauantai:Martta

KISASIVUT

aikataulu:

LAUANTAI
SUNNUNTAI
 

21.1.2017

YL KUTSUKILPAILUT TAITAJAT JA PIKKUTINTIT

VG-62,Naantali

vahvistettu:
Pikkutintit:
Elle Wallasvaara
Vilma Nikander

Taitajat ei axel:
Iines Ikuli
Nanna Mäkinen
Tytti Kilkki
Suvi Yli-Alho

Kia Kallio
Taitajat Axel:
Fanny Auren

KUTSU

KISASIVUT

AIKATAULU

29.1.2016

YL INARIA TAMMITEMMELYS

VaPs

vahvistettu:
Tintit 2009:
Vilma Nikander
Elle Wallasvaara

Tintit 2008:
Nita Artimo
Fiona Poikonen
Lauri Niinijärvi

Minit:
Enrika Mäki
Aino Tähtinen
Eetu Saarinen
Hertta Lehtonen

Silmu C:
Sofia Henttula
Emilia Liukas

Taitajat Ei axel:
Kia Kallio
Taitajat Axel:
Fanny Auren

KUTSU


KISASIVUT

Valmentaja:
Elina

LUISTELUJÄRJ.

27-29.1.2017

YL SENIORIT JA JUNIORIT 2.VALINTAKILPAILU

LTL,Lahti

Ilmoitettu:
Juniorit:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri
Ida Lund
Veera Tunturi
Seniorit:
Asta Palmgren


 

KUTSU
MAJOITUS

KISASIVUT

Valmentaja:
Fabrice

     

HELMIKUU

    
3-5.2.2017

YL IC KILPAILU(mukana vähintään Sm-Sen ja Sm-Jun)

HSK

Ilmoitettu:
SM-Juniori:
Mia Koskinen(p)
SM-Seniori:
Sallianna Özturk(p)

KUTSU

KISASIVUT

3-5.2.2017

YL SILMUCUP B JA C

RauTL,Rauma

Ilmoitettu:
Silmu B:
Ellen Norrena
Ilona Uskelin
Peppiina Orvasto
Sofianna Salonen
Silmu C:
Emilia Liukas
Veera Lauren(p)
Sofia Henttula

KUTSU

Valmentaja:
Pe:Fabrice

la&su:Ellu

 

3-4.2.2017

YL RAUMA CUP 2017

RauTL,Rauma

vahvistettu:
SM-Noviisit:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Ella-Maria Vähäpassi(p)


Noviisit:
Klaara Lintunen(p)
Silmu A:
Siiri Joopi
Ava Suoraniemi
Lotta Terho

KUTSU

KISASIVUT

Pe:Fabrice
La:Ellu

11-12.2.2017

ML 2. Kansalliset valintakilpailut

lohko 2 lauantai

lohko 1 sunnuntai

TRT

  
12.2.2017

YL TINTTIEN JA TAITAJIEN KUTSUKILPAILU

STR

Vahvistettu:
Tintit 2009:
Elle Wallasvaara
Vilma Nikander

Tintit 2008:
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Fiona Poikonen(p)

Taitajat ei axel:
Kia Kallio
Nanna Mäkinen
Tytti Kilkki
Suvi Yli-Alho

Taitajat axel:
Fanny Auren
 

KUTSU

AIKATAULU

17-19.2.2017

YL DEBYTANTIT JA NOVIISIT KF JA HF

PTL

ilmoitettu;
Debytantti pojat:
Atte Saarinen

KUTSU

MAJOITUS

KISASIVUT

Valmentaja:
Ellu

19.2.2017

YL ALUECUP

SCT

Ilmoitettu:
Aluedebytantit:
Vea Puroranta
Aluenoviisit:
Iiris Anttila
Hanna Mononen(p)
Aluejuniorit:
Nelli Lund

KUTSU

Valmentaja:
Minna

AIKATAULU

KISASIVUT

28.2.-5.3.2017

YL CUP OF TYROL

Innsbruck

Stll:n nimeämänä:
 

Sm-Juniorit:
Mia Koskinen
Sallianna Özturk
 

Valmentaja:
Alisa Drei

MAALISKUU

    
3-5.3.2017

YL STOCKHOLM TROPHY

Tukholma,Ruotsi

Ilmoitettu:
Cubs C:
Sofia Henttula

Cubs B:
Ellen norrena
Peppiina Orvasto
Cubs A:
Siiri Joopi
Sofianna Salonen
Ava Suoraniemi
Lotta Terho
Basic Novice B:
Sara Nieminen
Advance novice:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Junior A:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri
Veera Tunturi

Springs B:
Vea Puroranta




 

KISASIVUT
3-5.3.2017

YL SENIORIT JA JUNIORIT LK JA JUN HF

Kouvola

Ilmoitetaan:
Juniorit LK:
Ida Lund
Seniorit LK:
Asta Palmgren

Valmentaja:Ellu

KISASIVUT

4-5.3.2017

YL FINAALIT:TINTIT,MINIT,SILMU B,C JA ALUEISOT

SalPa,Salo

Ilmoitettu:
Tintit:
Nita Artimo
Lauri Niinijärvi
Minit:

Hertta Lehtonen
Enrika Mäki
Aino Tähtinen

Silmu B:
Ellen Norrena
Sofianna Salonen
Ilona Uskelin
Silmu c:
Veera Lauren
Aluedebytantit:
Vea Puroranta
Aluejuniorit:
Nelli Lund

Valmentaja:Minna

KUTSU

LUISTELUJÄRJESTYS

4-5.3.2017

YL OP LOUNAISMAACUP KUTSUKILPAILU

SalPa,Salo

vahvistettu:
Pikkutintit:
Vilma Nikander
Elle Wallasvaara

Tintit:
Fiona Poikonen
Minit:
Eetu Saarinen
Silmu C:
Emilia Liukas
Taitajat Ei Axel:
Iines Ikuli
Nanna Mäkinen
Tytti Kilkki
Suvi Yli-Alho
Kia Kallio

Taitajat Axel:
Fanny Auren

KUTSU

ALUSTAVA AIKATAULU

OSALLISTUJAT

LUISTELUJÄRJESTYS

10-12.3.2017

YL SM-NOVIISIT SM2017 JA HF

   
11.3.2017

YL KUTSUKILPAILU PIKKUTINTIT JA ALUESARJAT

UUSIKAUPUNKI

Ilmoitettu:
Pikkutintit:
Elle Wallasvaara
Wilma Nikander
Tintit:(ei sarjaa 2008 syntyneille)

Silmu C:
Emilia Liukas
Veera Lauren
Sofia Henttula
Fanny Auren
Aluedebytantit:
Vea Puroranta
Aluenoviisit:
Hanna Mononen
Iiris Anttila
Aluejuniorit:
Nelli Lund
 

KUTSU
 

AIKATAULU

19.3.2017

YL ALUEMESTARUUS

TURKU

Ilmoitetaan:

Silmu A:
Siiri Joopi
Ava Suoraniemi
Lotta Terho
Noviisit:

Debytantit tytöt:
Ellen Linna
Sara Nieminen
Debytantit pojat:
Atte Saarinen
Juniorit:
Iiris Janatuinen
Ida Kiiveri
Ida Lund
Seniorit:
Asta Palmgren
SM-Noviisit:
Ida Kemppainen
Saara Vieno
Ella-Maria Vähäpassi
SM-Juniorit:
Mia Koskinen
SM-Seniorit:
Sallianna Özturk
 

KUTSU

 

HUHTIKUU

 

   
7-9.4.2017

YL IC KILPAILU (mukana vähintään Juniorit ja Seniorit)

KuTa