Turun Riennon Taitoluistelu ry

Kilpailukausi 2020

Kilpailut

Slider

Kausi 2020

Päivitetty 13.12.2020

4.-5.9.2020Aloituskilpailu
 A-sarjojen aloituskilpailu


Järjestävät seurat

Helsingin Taitoluisteluklubi ry (HTK)
Helsingin Taitoluisteluakatemia ry (HTA)

PaikkaKaarelan jäähalli, Kaarelan raitti 2, 00430 Helsinki
 Kilpailukutsu
 Kilpailun internet sivut
 Kilpailuvahvistus Pe 4.9. La 5.9.
  
Viim. ilm. päivä

20.8.2020 klo 16.00
VahvistettuSM-noviisit:Mette Grusander
  Enrika Mäki
  Ava Suoraniemi
  Lotta Terho

 Debytantit tytöt:Nita Artimo
  Olivia Kallio
  Doris Kulmala
  Hertta Lehtonen
  Polina Titova

 Debytantit pojat:

Lauri Niinijärvi
ValmentajaRuslan

11.-13.9.2020Honeysty Cup 2020 (IC-Kilpailu)
 

Kilpailijoita kutsutuista seuroista ei karsita.

Järjestävä seura

Koovee ry Taitoluistelu (Koovee)

Paikka

Hakametsä 2 Arena, Keltinkatu 2, Tampere

 Kilpailukutsu
 Kilpailun internet sivut
 Kilpailuvahvistus
 Hotellitarjous (umpeutuu 14.8.2020)
  
Viim. ilm. päivä

26.8.2020

IlmoitettuNovice A (SP, FS):Mette Grusander
  Enrika Mäki
  Ava Suoraniemi
  

Lotta Terho

 

Debs A girls (FS):

Nita Artimo
  Olivia Kallio
  Doris Kulmala
  Hertta Lehtonen
  Polina Titova
 Debs A boys (FS):

Lauri Niinijärvi

Valmentaja

Ruslan


26.-27.9.2020Aloituskilpailu
 

B-sarjojen aloituskilpailu

Järjestävä seura

Rauman Taitoluistelijat ry (RauTL)

Paikka

Kivikylän Areena, Nortamonkatu 23, 26100 Rauma

 Kilpailukutsu | Majoitustarjous
 Kilpailun internet sivut
 Kilpailuvahvistus
  
Viim. ilm. päivä

28.8.2020 klo 20.00

VahvistettuJuniorit:Katariina Keskitalo
  

Lumi Sariola

 Noviisit:Maria Izotova
  

Siiri Joopi

  

Ellen Norrena

  

Ilona Nyberg

 A-silmut:

Vilma Nikander

  

Venla Pentikäinen

 SM-Noviisit (vo):

Mette Grusander

  

Enrika Mäki

  

Ava Suoraniemi

  

Lotta Terho

ValmentajaEevi
3.-4.10.2020Aktia Trophy 3.-4.10.2020
 

A-silmujen, noviisien, junioreiden ja senioreiden aloituskilpailu.

Aluejunioreiden, B-silmujen, minien ja SM-Noviisien kutsukilpailu
SM-noviisi sarja järjestetään, mikäli jääaika riittää.

Järjestävä seura

Etelä-Vantaan Taitoluistelijat ry (EVT)

Paikka

Myyrmäen jäähalli, Raappavuorentie 10, 01600 Vantaa

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaohjeistus
  
Viim. ilm. päivä

30.8.2020 klo 20.00 mennessä

VahvistettuSeniorit:

Petra Kähönen

 Juniorit:

Katariina Keskitalo

  

Lumi Sariola

 Aluejuniorit:

Aamu Österlund

 SM-Noviisit (lo):

Mette Grusander

  

Lotta Terho

  

Ava Suoraniemi

  

Enrika Mäki

 Noviisit:

Maria Izotova

  

Siiri Joopi

  

Ellen Norrena

  

Ilona Nyberg

 A-silmut:

Vilma Nikander

  

Venla Pentikäinen

 B-silmut:

Linnea Hentula

  

Tilda Joopi

  

Minea Olenius

  

Merelle Veräjänkorva

  

Elle Wallasvaara

ValmentajaRuslan

17.-18.10.2020SM-noviisien ja debytanttien I-lohkon 1. lohkokilpailu
 

Debytanttipoikien valtakunnallinen 1. lohkokilpailu

Järjestävä seura

Espoon taitoluisteluklubi ry (ETK)

Paikka

Espoonlahden Forum, Espoonlahdentie 2-4, 02360 Espoo

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaohjeistus
  
Viim. ilm. päivä

1.10.2020 klo 20.00 mennessä

VahvistettuDebytantit, pojat:

Lauri Niinijärvi

Valmentaja 
17.-18.10.2020Debytantit ja SM-noviisit L3, 1. lohkokilpailu
  
Järjestävä seura

Turun Riennon Taitoluistelu ry (TRT)

Paikka

Kupittaan jäähalli, Marli Areena, Hippoksentie 2, 20720 TURKU

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaohjeistus
  
Viim. ilm. päivä

2.10.2020 klo 20.00 mennessä

VahvistettuDebytantit:Nita Artimo
  Olivia Kallio
  Doris Kulmala
  Hertta Lehtonen
 SM-Noviisit:Mette Grusander
  Enrika Mäki
  Ava Suoraniemi
  (p) Lotta Terho
ValmentajaRuslan ja Eevi
1.11.2020Silmucup osakilpailu
  
Järjestävä seura

Rauman Taitoluistelijat (RauTL)

Paikka

Kivikylän Areena, Nortamonkatu 23, 26100 Rauma

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä

23.10.2020 klo 20

VahvistettuSilmu C:

Emmi Laurila

  

Iiris Sirviö

  

Juliaana Laakso

  

Pihla Saarnilehto

 Silmu B:

Tilda Joopi

  

Merelle Veräjänkorva

  

(p) Linnea Hentula

Valmentaja

Ansku


7.-8.11.2020YL Seniorit, Juniorit, Noviisit 1. lk
  
Järjestävä seura

Seinäjoen Taitoluistelijat ry (SeiTL)

Paikka

Energia Areena (Jouppilanvuoren jäähalli), Alaseinäjoenkatu 9, 60320 Seinäjoki

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Majoitustarjous
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä

17.10.

VahvistettuSeniorit:

Petra Kähönen

 Juniorit:

Katariina Keskitalo

  

Lumi Sariola

 Noviisit:

Maria Izotova

  

Siiri Joopi

  

Ellen Norrena

  

(p) Ilona Nyberg

Valmentaja

Eevi


13.-15.11.2020PromoCup
 

Kutsukilpailu Lounais-Suomen, Uudenmaan, Hämeen ja Helsingin alueiden seuroille.

Silmu A -sarjassa luistellaan LoSuTan alueen SB kisa

Järjestävä seura

Salon Palloilijat ry (SalPa taitoluistelu)

Paikka

Salon jäähalli, Tahkonkatu 1, Salo

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaohjeistus
  
Viim. ilm. päivä14.10.2020
VahvistettuJuniorit:

Katariina Keskitalo

  

*Lumi Sariola

 SM-noviisit:

Ava Suoraniemi

  

Enrika Mäki

  

*Mette Grusander

 Noviisit:

Ellen Norrena

  

Maria Izotova

  

*Ilona Nyberg

  

*Siiri Joopi

 Debytantit, tytöt:

Olivia Kallio

  

Hertta Lehtonen

  

Nita Artimo

  

*Doris Kulmala

 Silmu A:

Vilma Nikander

  

Minea Olenius

  

Venla Pentikäinen

  

Elle Wallasvaara

 Silmu B:

(sl) Merelle Veräjänkorva

  

Linnea Hentula

  

Tilda Joopi

 Silmu C:

Iiris Sirviö

  

Juliaana Laakso

  

*Pihla Saarnilehto

  

*Emmi Laurila

 Minit:

Nina Artimo

  

Viivi Mäkiranta

  

*Ellen Olenius

 Aluejuniorit:

Aava Iivonen

  

Vea Puroranta

  

Suvi Yli-Alho

  

*Iiris Anttila

  

Aamu Österlund

 Aluenoviisit:

Sofia Henttula

  

Veera Lauren

  

*Emilia Liukas

  

*Peppiina Orvasto

  

*Ilona Uskelin

Valmentaja

Eevi


14.-15.11.2020

YL SM-senioreiden ja -junioreiden ja JT SM-noviisien 2. SM-valintakilpailu sekä SM-noviisi ja debytanttipoikien lohkokilpailu

  
Järjestävä seura

Espoon Jäätaiturit ry (EsJt)

Paikka

Espoo Metro Areenalla, Urheilupuistontie 3, 02120 Espoo

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
 Kisahotelli
Viim. ilm. päivä

30.10. klo 20

VahvistettuDebytantti pojat:

Lauri Niinijärvi

Valmentaja

Viveca


21.11.2020

Aluejunioreiden, aluenoviisien ja aluedebytanttien aluecup osakilpailu sekä taitajien kutsukilpailu

  
Järjestävä seura

Skating Club Turku (SCT)

Paikka

Varissuon jäähalli, Suurpäänkatu 2, Turku

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä

7.11.

VahvistettuAluejuniorit:

Iiris Anttila

  

Aava Iivonen

  

Sara Nieminen

  

Vea Puroranta

  

Suvi Yli-Alho

  

Aamu Österlund

 Aluenoviisit:

Sofia Henttula

  

Veera Lauren

  

Emilia Liukas

  

Peppiina Orvasto

  

Ilona Uskelin

 Taitajat:

Sissel Kähkönen

  

Camilla Lundberg

  

Amelie Nyholm

  

Leon Nyholm

  

Noah Nyholm

  

Sanni Tirri

  

Louna Virkki

 Taitajat, Axel:

Anniina Lonkainen

  

Vanessa Mäkiranta

Valmentaja 

28.-29.11.2020

YL SM-noviisien ja debytanttien toinen lohkokilpailu

  
Järjestävä seura

Tappara ry / Taitoluistelu (TapTL)

Paikka

Hakametsän harjoitusjäähalli (Hakametsä 2), Keltinkatu 2, 33530 TAMPERE

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Majoitustarjous
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä

13.11. klo 20

IlmoitettuSM-noviisit:

Mette Grusander

  

Enrika Mäki

  

Ava Suoraniemi

  

Lotta Terho

 Debytantit:

Nita Artimo

  

Olivia Kallio

  

Doris Kulmala

  

Hertta Lehtonen

Valmentaja 
4.-6.12.2020

YL 22nd Tampere Santa Claus Figure Skating Competition 2020

  
Järjestävä seura

Varala-Tiimi (Varala)

Paikka

Tesoma Ice Stadium 1 and 2, Tuomarinkatu 7, 33310 Tampere

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä

25.10.

VahvistettuJunior B:

Lumi Sariola

  

(p) Katariina Keskitalo

 Novice B:

Maria Izotova

  

(p) Ilona Nyberg

  

Siiri Joopi

  

Ellen Norrena

 Springs C:

Juliaana Laakso

  

Pihla Saarnilehto

  

Emmi Laurila

  

Iiris Sirviö

 Junior C:

Sara Nieminen

  

Aamu Österlund

  

Aava Iivonen

  

Vea Puroranta

  

Suvi Yli-Alha

  

Iiris Anttila

 Novice C:

Ilona Uskelin

  

Sofia Henttula

  

Emilia Liukas

  

Peppiina Orvasto

 Starlets:

Sanni Tirri

  

Louna Virkki

  

Camilla Lundberg

 Starlets axel:

Vanessa Mäkiranta

Valmentaja 

12.12.2020

YL Tintti- ja Minicup

  
Järjestävä seura

VG-62

Paikka

Naantalin jäähalli, Kuparivuorentie 1, Naantali

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä

16.11.

IlmoitetaanTintit 2012:

Cecilia Rosenberg

  

Sanni Jokiharju

 Tintit 2013:

Saima Säylä

 Minit 2011 ja nuoremmat:

Ellen Olenius

  

Nina Artimo

  

Viivi Mäkiranta

Valmentaja 
6.1.2021

YL Mini- ja Silmu B aluecup 2. vk

  
Järjestävä seura

Porin Taitoluistelu (PoriTa)

Paikka 
 

Kilpailun internet-sivut

 

Kilpailukutsu

 

Kilpailuvahvistus

 

Koronaturvaohje

  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Silmu B:

 
 

Minit:

 
   
Valmentaja 

9.1.2021

YL Tintti- ja Silmu C aluecup 2. vk ja pikkutinttien kutsukilpailu

  
Järjestävä seura

Skating Club Turku (SCT)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Tintit:

 
 

Pikkutintit:

 
 

Silmu C:

 
Valmentaja 

9.1.2021

Noviisit 2. SB-kilpailu

  
Järjestävä seura

Koovee

Paikka

Tampere

 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Noviisit:

 
   
   
Valmentaja 

23.1.2021YL Silmu A 2. SB-kilpailu
  
Järjestävä seura

Skating Club Turku (SCT)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Silmu A:

 
   
   
Valmentaja 

23.1.2021

YL Pikkutinttien, tinttien ja Taitajien kutsukilpailu

  
Järjestävä seura

Turun Riennon Taitoluistelu (TRT)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Pikkutintit:

 
 

Tintit:

 
 

Taitajat ei Axel.

 
 

Taitajat Axel:

 
Valmentaja 

24.1.2021

YL Debytantit 3. vk (60 parasta)

  
Järjestävä seura

Rauman Taitoluistelijat (RauTL)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Debytantit:

 
Valmentaja 

31.1.2021

YL Aluejunioreiden, aluenoviisien ja aluedebytanttien aluecup 2. vk

  
Järjestävä seura

VG-62

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Aluejuniorit:

 
 

Aluenoviisit:

 
   
Valmentaja 
6.2.2021

YL Tintticup 3. vk

  
Järjestävä seura

Jää-Kotkat (UJK)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Tintit:

 
   
   
Valmentaja 

6.-7.2.2021

YL LoSuTa aluemestaruus sekä Silmu A ja Noviisit 3. SB-kilpailu

  
Järjestävä seura

Salon Palloilijat (SalPa Taitoluistelu)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan  
   
   
Valmentaja 

13.2.2021

YL Mini, Silmu B ja C sekä aluejunioreiden, aluenoviisien ja aluedebytanttin 3. vk

  
Järjestävä seura

Turun Riennon Taitoluistelu (TRT)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan  
   
   
Valmentaja 

13.-14.2.2021

YL SM-Noviisien 3. vk (60 parasta)

  
Järjestävä seura

Porin Taitoluistelu (PoriTa)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

SM-Noviisit:

 
   
   
   
Valmentaja 
6.-7.3.2021

YL LoSuTa aluecupien loppukilpailu sekä pikkutinttien ja taitajien kutsukilpailu

  
Järjestävä seura

Salon Palloilijat (SalPa tatioluistelu)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Aluejuniorit:

 
 

Aluenoviisit:

 
   
Valmentaja 

6.-7.3.2021

YL KF: Seniorit ja juniorit HF: Juniorit, SM-noviisit ja debytantit

  
Järjestävä seura

Nurmijärven Taitoluistelijat (NTL)

Paikka 
 Kilpailun internet-sivut
 Kilpailukutsu
 Kilpailuvahvistus
 Koronaturvaohje
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan  
   
   
   
Valmentaja 

20.-21.3.2021

YL SM2021: Sm-noviisit, Debytantit KF

  
Järjestävä seura

Espoon Jäätaiturit (EsJt)

Paikka 
 

Kilpailun internet-sivut

 

Kilpailukutsu

 

Kilpailuvahvistus

 

Koronaturvaohje

  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

Pikkutintit:

 
 

Tintit:

 
 

Taitajat ei Axel.

 
 

Taitajat Axel:

 
Valmentaja 
(function(d, s, id) { var js, mjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.async = true; js.src = "https://d1kgctjlkvcjq1.cloudfront.net/assets/myclub-embed.js"; mjs.parentNode.insertBefore(js, mjs); }(document, 'script', 'myclub-embed-js'));

YHTEISTYÖSSÄ MUKANA

Seuraa meitä:

YHTEISTYÖSSÄ MUKANA

Seuraa meitä: