Turun Riennon Taitoluistelu ry

Kilpailutulokset 2021-2022

ice-4713516_1920

Kilpailut

Kausi 2021-2022

Päivitetty 7.11.2021

HTL CUP 24.-26.9.2021, Hämeenlinna

Debytantit (16 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ella SYRJÄTL53,02
2.Hertta LEHTONENTRT45,93
3.Jenna OLLANKETOTL45,21

Noviisit, 2009 (19 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Venla TAKALAVARAL37,36
2.Alissa MERTAHTK36,14
3.Eerika HASALAVARAL35,66
4.Saaga VOLKOVATRT33,91
16.Vilma NIKANDERTRT28,85

SM-noviisit (22 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Meea MÄNNIKKÖJTL98,911.2.
2.Maisa UUTELATL97,602.1.
3.Vivi NURMIKATA89,715.3.
12.Ava SUORANIEMITRT74,8312.12.
13.Mette GRUSANDERTRT74,749.15.

LOSUTAN AlueCup -KILPAILU, 30.10.2021, Turku

Minit (20 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Aino HYPPÖNENSCT48.33
2. Kira KUUSISTOPoriTa44.00
3.Kiia RANNISTOSCT44.00
10.Saima SÄYLÄTRT32.67Erityismaininta: Kaunis asento taaksepäin vaakaliu´ussa
15.Cecilia ROSENBERGTRT28.33
16.Neea SOITAMOTRT28.00
19.Lyydia HEINONENTRT20.67
20.Leo VolkovTRT12.00

HALLOWEEN-KUTSUKILPAILU, 30.10.2021, Uusikaupunki

Taitajat 2009 ja aikaisemmin syntyneet (19 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Minttu LUOMAPoriTa48.00
2. Camilla LUNDBERGSCT46.00
3. Via HELLESCT42.67
8.Sanni TIRRITRT36.67
9.Desiree TAAVETTRT34.67
19.Mia SILDTRT22.33

1. VALINTAKILPAILU, SM-NOVIISIT, DEBYTANTIT, Tampere

Debytantit (26 osallistujaa)
 
SijoitusNimiSeuraYhteispisteet  
1.Hertta LEHTONENTRT51.95
2.Venla SINISALORauTL49.78
3.Eimi KOIVULUOMASeiTL47.82

SM-Noviisit (36 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Helmi MANNILATapTL103.011.1.
2.Venla HAUTALAHTITapTL97.882.2.
3.Viivi VÄKIPARTARauTL94.293.6.
15Mette GRUSANDERTRT83.0118.13.
23.Ava SUORANIEMITRT75.8217.25.
29.Nita ARTIMOTRT68,3520.35

Linkki tulossivulle

ISU-SARJOJEN KUTSUKILPAILU, 16.-17.10.2021, Kouvola

SM-Seniorit (4 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet  
1.Ksenija AGAFONOVAKoTa118.00
2. Fanny LINDFORSKoTa112,14
3. Mia KOSKINENTRT101,25

MINIKARNEVAALIT 16.10.2021, Kuopio

Minit 2013-2014 (9 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Amalia TIMONENJoKa44.00
2. Olga VAYPANKuLS41.00
3. Nella MOLLANENJoKa38.33
6.Neea SOITAMOTRT25.00
7.Saima SÄYLÄTRT24.33
9.Lyydia HEINONENTRT17.33

Minit, pojat (3 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Ronni LUOKKALAKK25.83
2. Lenni LINDQVISTJyTLS25.17
3.Leo VOLKOVTRT12.33

Minit 2012 (17 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Ellie JUSSILAJoKa44.67
2. Emma TIIHONENKuLS44.33
3.Vappu HAAPAKOSKIJyTLS37.67
9.Cecilia ROSENBERGTRT30.00

Tulokset kokonaisuudessaan

 

JACKSON  HAINES MEMORIAL CUP  1.-3.10.2021

Debytantit (26 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1. Venla SINISALORauTL53.70
2. Ellen KRONQVIST STORHOLMKK47.90
3. Cecilia KANDELLKooVee43.84
6.Hertta LEHTONENTRT40.87

 SM-Noviisit (19 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1. Neea LEHTINIEMIOLK54.77
2. Emma ERHOLMRauTL53.72
3. Tiia PYHÄJOKIHTL52.98
10.Ava SUORANIEMITRT47.48
11.Nita ARTIMOTRT46.85
 

Juniorit (21 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Aleksandra ZHOVTOBRYUKHJyTLS61.69
2. Aada-Sofia SUVISALMISeiTL59.85
3. Salla SOINTUKooVee57.96
10.Siiri JOOPITRT51.59
12.Ellen NORRENATRT49.51
14.Katariina KESKITALOTRT47.22
 

Noviisit (29 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Anni KORINKooVee44.36
2. Emmi MEHTOMAAOLK41.02
3. Valeria VUORINENKoovee40.26
7.Saaga VOLKOVATRT36.14
15.Vilma NIKANDERTRT29.76
 

Minit 2013 ja 2014 

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Iiris MÄKINENHTL21.67
2.Sonja WITICKKK21.00
3.Vera SIIKALUOMAKooVee20.00
Luistelujärjestyksessä
Neea SOITAMOTRT
Saima SÄYLÄTRT
Lyydia HEINONENTRT
 

Minit 2012, pojat

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Leo VolkovTRT18.00
 

Minit 2012, tytöt

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Emmi RINTALAJES44.33
2.Eerika LONKAHTL43.67
3.Aino LEHTINENSeiTL40.33
23.Cecilia ROSENBERGTRT22.67
 

Silmu B, tytöt

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Melina KINNUNENKK44.00
2. Thilda KOIVUHARJUVLK42.00
3. Pihla AALTOKooVee39.17
6.Pihla SAARNILEHTOTRT35.33
 

1. VALINTAKILPAILU YL JT SM-SENIORIT JA -JUNIORIT 2.-3.10.2021, Helsinki

SM-Seniorit (osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Olivia LISKOEsJt148.45
2. Laura KARHUNENEsJt146.21
3. Nella PELKONENKoovee143.86
9.Mia KOSKINENTRT103.57
 


YL SENIORIT, JUNIORIT JA NOVIISIT, 1. LOHKOKILPAILU, 6.-7.11.2021, Tampere

Noviisit Ryhmä 1, 1.7.2008 ja sen jälkeen syntyneet (Osallistujia 24)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Erin LEVOLAUpTL38,37
2.Saaga VOLKOVATRT38.23
3.Venla TAKALAVarala37.45
13.Vilma NIKANDERTRT30.98
18.Iia SALAMATRT29.68
19.Linnéa HENTULATRT28.32
21.Tilda JOOPITRT27.07
24.Merelle VERÄJÄNKORVATRT22.66

YKSINLUISTELUN SM-SENIOREIDEN JA  -JUNIOREIDEN 2. VALINTAKILPAILU, 13.-14.11.2021, Lahti

SM-Seniorit (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Emmi PELTONENEVT156.2621
2.Olivia LISKOEsJT146.1842
3.Laura KARHUNENEsJT145.8633
8.Mia KOSKINENTRT120.8979

OP LOUNAISMAA CUP 12.-14.11.2021, Salo

Minit 2013 ja nuor. (Osallistujia 13)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Sophhie STORBACKAETK45.50
2. Vivia TORMILAINENTapTl45.33
3.Linnea PIHATapTl43.67
9.Saima SÄYLÄTRT33.67Erityismaininta:
Laadukkaat liuút
13.Neea SOITAMOTRT26.00
20.Lyydia HEINONENTRT24.00

SilmutB 2010 (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Laura KARLSSONHL43.00
2. Polina TIMUKOVAVarala40.33
3.Aada SORVARISalPa39.50
11.Pihla SAARNILEHTOTRT31.67

Debytantit, tytöt (Osallistujia 19)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ella SYRJÄTL60.27
2.Venla SINISALORauTL56.79
3.Kaisla SIIVONENEsJt45.70
5.Hertta LEHTONENTRT44.02

SM-Noviisit (VO), tytöt (Osallistujia 30)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Amanda ESKELINEsJt67.21
2.Meri-Vuokko HANNULAEVT57.10
3.Emma ERHOLMRauTL56.83
14.Mette GRUSANDERTRT48.36
24.Ava SUORANIEMITRT45.01

SKATE CELJE 2021,  18.-21.11.2021, Slovenia

Intermediate Novices girls (1.7.2006 and younger) (Osallistujia 23)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Alica LENGYELOVASVK46.70
2.Nita ARTIMOTRT40.31
3.Hertta LEHTONENTRT40.23

TÄHTISARJOJEN KUTSUKILPAILUT 20.11.2021, Hyvinkää

Tintit (Osallistujia 21)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Fiona STEDTJTL27.67
2. Netta MULTANENTL26.33
3. Malla LEHTONENJTL23.33
Luistelujärjestyksessä
Enni LÄHTEENMÄKITRT
Viola LIESOLATRT
Iris VIENOTRT

Minit (Osallistujia 14)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Aino HYPPÖNENSCT51.67
2. Maria SAARINENJTL48.67
3. Eevi KOPONENTL45.33
9.Saima SÄYLÄTRT30.00
11.Cecilia ROSENBERGTRT26.67
14.Neea SOITAMOTRT22.67

B-Silmut (Osallistujia 15)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Matilda HOLMATL46.33
2. Julia SAARINENJTL43.67
3. Emma MÄÄTTÄNENTL43.33
15.Pihla SAARNILEHTOTRT30.00

LOSUTACUP 27.11.2021, Turku

Tintit 2014-2015 synt. (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Anka KARENIUSRauTL24.00
2. Enni IINATTINIEMISCT23.00
3. Fanny AHONENSCT21.33.
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT

Tintit 2013 synt. (Osallistujia 19)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Iida NYLUNDSCT25.67
2. Ellen NIEMINENPoriTa23.33
3. Armi JAAKONHUHTAPoriTa22.33
Luistelujärjestyksessä
Viola LIESOLATRT
Ella TUOMINENTRT

Taitajat ei axel 2003-2008 (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Camilla LUNDBERGSCT42.67
2. Minttu LUOMAPoriTa41.67
3. Ville MURTOLAParSport40.00
5.Desiree TaavetTRT37.00
6.Sanni TIRRI TRT36.00

SM-NOVIISIEN JA DEBYTANTTIEN 2. LOHKOKILPAILU (Lohko 3) 27.-28.11.2021, Rauma

Debytantit, tytöt (Osallistujia 27)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet  
1.Venla SINISALORauTL63.25
2.Aurora IHAMÄKIRauTL51.46
3.Hertta LEHTONENTRT49.28

SM-Noviisit, tytöt (Osallistujia 39)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Ulla NIEMINENTapTL103.066.1.
2.Helmi MANNILATapTL102.722.4.
3.Darja TRUBITSONRauTL102.551.6.
20.Ava SUORANIEMITRT82.8115.21.
23.Mette GRUSANDERTRT80.5418.27.
27.Nita ARTIMOTRT77.4830.24.

TÄHTISARJOJEN KUTSUKILPAILU, 4.12.2021, Tuusula

Tintit nuoremmat (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Lumi KIIVERIKATA22.33
2. Iisa RIEKKINENJTL20.33
3. Mila TUOKKOTL19.67
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT

Tintit vanhemmat (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Malla LEHTONENJTL27.33
2. Netta MULTANENTL26.00
3. Fiona STEDTJTL23..33
Luistelujärjestyksessä
Enni LÄHTEENMÄKITRT

Minit (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Maria SAARINENJTL46.67
2.Ella KETTUNENJTL38.67
3.Eevi KOPONENTL37.17
7.Saima SÄYLÄTRT31.00Erikoismaininta:
Laadukkaat liu´ut
8.Cecilia ROSENBERGTRT29.33
9.Neea SOITAMOTRT27.17
10.Lyydia HeinonenTRT20.33

B-Silmut (Osallistujia 9)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet 
1.Venla PINOMAAJTL51.33
2. Diana SEVASTJANOVAJTL45.00
3. Julia SAARINEN JTL44.67
7.Pihla SAARNILEHTOTRT36.67

 

 

 

  
Järjestävä seura

 

Paikka 
 

 

  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan  
   
   
Valmentaja 

 

  
Järjestävä seura

 

Paikka 
  
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan

 

 
   
   
Valmentaja 

  
Järjestävä seura

 

Paikka 
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan  
   
   
Valmentaja 

13.2.2021

 

Järjestävä seura 
Paikka 
  
Viim. ilm. päivä 
Ilmoitetaan  
   
   
Valmentaja 

 

  
Järjestävä seura

 

  
  
  
Järjestävä seura

 

  
  

YHTEISTYÖSSÄ MUKANA

Seuraa meitä:

YHTEISTYÖSSÄ MUKANA

Seuraa meitä: