Turun Riennon Taitoluistelu ry

Kilpailutulokset 2021-2022

ice-4713516_1920

Kilpailut

Kausi 2021-2022

Päivitetty 13.3.2022

HTL CUP 24.-26.9.2021, Hämeenlinna

Debytantit (16 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ella SYRJÄTL53,02
2.Hertta LEHTONENTRT45,93
3.Jenna OLLANKETOTL45,21

Noviisit, 2009 (19 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Venla TAKALAVARAL37,36
2.Alissa MERTAHTK36,14
3.Eerika HASALAVARAL35,66
4.Saaga VOLKOVATRT33,91
16.Vilma NIKANDERTRT28,85

SM-noviisit (22 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Meea MÄNNIKKÖJTL98,911.2.
2.Maisa UUTELATL97,602.1.
3.Vivi NURMIKATA89,715.3.
12.Ava SUORANIEMITRT74,8312.12.
13.Mette GRUSANDERTRT74,749.15.

LOSUTAN AlueCup -KILPAILU, 30.10.2021, Turku

Minit (20 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Aino HYPPÖNENSCT48.33
2. Kira KUUSISTOPoriTa44.00
3.Kiia RANNISTOSCT44.00
10.Saima SÄYLÄTRT32.67Erityismaininta: Kaunis asento taaksepäin vaakaliu´ussa
15.Cecilia ROSENBERGTRT28.33
16.Neea SOITAMOTRT28.00
19.Lyydia HEINONENTRT20.67
20.Leo VolkovTRT12.00

HALLOWEEN-KUTSUKILPAILU, 30.10.2021, Uusikaupunki

Taitajat 2009 ja aikaisemmin syntyneet (19 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Minttu LUOMAPoriTa48.00
2. Camilla LUNDBERGSCT46.00
3. Via HELLESCT42.67
8.Sanni TIRRITRT36.67
9.Desiree TAAVETTRT34.67
19.Mia SILDTRT22.33

1. VALINTAKILPAILU, SM-NOVIISIT, DEBYTANTIT, Tampere

Debytantit (26 osallistujaa)
 
SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Hertta LEHTONENTRT51.95
2.Venla SINISALORauTL49.78
3.Eimi KOIVULUOMASeiTL47.82

SM-Noviisit (36 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Helmi MANNILATapTL103.011.1.
2.Venla HAUTALAHTITapTL97.882.2.
3.Viivi VÄKIPARTARauTL94.293.6.
15Mette GRUSANDERTRT83.0118.13.
23.Ava SUORANIEMITRT75.8217.25.
29.Nita ARTIMOTRT68,3520.35

Linkki tulossivulle

ISU-SARJOJEN KUTSUKILPAILU, 16.-17.10.2021, Kouvola

SM-Seniorit (4 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ksenija AGAFONOVAKoTa118.00
2. Fanny LINDFORSKoTa112,14
3. Mia KOSKINENTRT101,25

MINIKARNEVAALIT 16.10.2021, Kuopio

Minit 2013-2014 (9 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Amalia TIMONENJoKa44.00
2. Olga VAYPANKuLS41.00
3. Nella MOLLANENJoKa38.33
6.Neea SOITAMOTRT25.00
7.Saima SÄYLÄTRT24.33
9.Lyydia HEINONENTRT17.33

Minit, pojat (3 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ronni LUOKKALAKK25.83
2. Lenni LINDQVISTJyTLS25.17
3.Leo VOLKOVTRT12.33

Minit 2012 (17 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ellie JUSSILAJoKa44.67
2. Emma TIIHONENKuLS44.33
3.Vappu HAAPAKOSKIJyTLS37.67
9.Cecilia ROSENBERGTRT30.00

Tulokset kokonaisuudessaan

 

JACKSON  HAINES MEMORIAL CUP  1.-3.10.2021

Debytantit (26 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1. Venla SINISALORauTL53.70
2. Ellen KRONQVIST STORHOLMKK47.90
3. Cecilia KANDELLKooVee43.84
6.Hertta LEHTONENTRT40.87

 SM-Noviisit (19 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1. Neea LEHTINIEMIOLK54.77
2. Emma ERHOLMRauTL53.72
3. Tiia PYHÄJOKIHTL52.98
10.Ava SUORANIEMITRT47.48
11.Nita ARTIMOTRT46.85
 

Juniorit (21 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Aleksandra ZHOVTOBRYUKHJyTLS61.69
2. Aada-Sofia SUVISALMISeiTL59.85
3. Salla SOINTUKooVee57.96
10.Siiri JOOPITRT51.59
12.Ellen NORRENATRT49.51
14.Katariina KESKITALOTRT47.22
 

Noviisit (29 osallistujaa)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Anni KORINKooVee44.36
2. Emmi MEHTOMAAOLK41.02
3. Valeria VUORINENKoovee40.26
7.Saaga VOLKOVATRT36.14
15.Vilma NIKANDERTRT29.76
 

Minit 2013 ja 2014 

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Iiris MÄKINENHTL21.67
2.Sonja WITICKKK21.00
3.Vera SIIKALUOMAKooVee20.00
Luistelujärjestyksessä
Neea SOITAMOTRT
Saima SÄYLÄTRT
Lyydia HEINONENTRT
 

Minit 2012, pojat

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Leo VolkovTRT18.00
 

Minit 2012, tytöt

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Emmi RINTALAJES44.33
2.Eerika LONKAHTL43.67
3.Aino LEHTINENSeiTL40.33
23.Cecilia ROSENBERGTRT22.67
 

Silmu B, tytöt

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Melina KINNUNENKK44.00
2. Thilda KOIVUHARJUVLK42.00
3. Pihla AALTOKooVee39.17
6.Pihla SAARNILEHTOTRT35.33
 

1. VALINTAKILPAILU YL JT SM-SENIORIT JA -JUNIORIT 2.-3.10.2021, Helsinki

SM-Seniorit (osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Olivia LISKOEsJt148.45
2. Laura KARHUNENEsJt146.21
3. Nella PELKONENKoovee143.86
9.Mia KOSKINENTRT103.57
 


YL SENIORIT, JUNIORIT JA NOVIISIT, 1. LOHKOKILPAILU, 6.-7.11.2021, Tampere

Noviisit Ryhmä 1, 1.7.2008 ja sen jälkeen syntyneet (Osallistujia 24)

[table “” not found /]


YKSINLUISTELUN SM-SENIOREIDEN JA  -JUNIOREIDEN 2. VALINTAKILPAILU, 13.-14.11.2021, Lahti

SM-Seniorit (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Emmi PELTONENEVT156.2621
2.Olivia LISKOEsJT146.1842
3.Laura KARHUNENEsJT145.8633
8.Mia KOSKINENTRT120.8979

OP LOUNAISMAA CUP 12.-14.11.2021, Salo

Minit 2013 ja nuor. (Osallistujia 13)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Sophhie STORBACKAETK45.50
2. Vivia TORMILAINENTapTl45.33
3.Linnea PIHATapTl43.67
9.Saima SÄYLÄTRT33.67Erityismaininta:
Laadukkaat liuút
13.Neea SOITAMOTRT26.00
20.Lyydia HEINONENTRT24.00

SilmutB 2010 (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Laura KARLSSONHL43.00
2. Polina TIMUKOVAVarala40.33
3.Aada SORVARISalPa39.50
11.Pihla SAARNILEHTOTRT31.67

Debytantit, tytöt (Osallistujia 19)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ella SYRJÄTL60.27
2.Venla SINISALORauTL56.79
3.Kaisla SIIVONENEsJt45.70
5.Hertta LEHTONENTRT44.02

SM-Noviisit (VO), tytöt (Osallistujia 30)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Amanda ESKELINEsJt67.21
2.Meri-Vuokko HANNULAEVT57.10
3.Emma ERHOLMRauTL56.83
14.Mette GRUSANDERTRT48.36
24.Ava SUORANIEMITRT45.01

SKATE CELJE 2021,  18.-21.11.2021, Slovenia

Intermediate Novices girls (1.7.2006 and younger) (Osallistujia 23)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Alica LENGYELOVASVK46.70
2.Nita ARTIMOTRT40.31
3.Hertta LEHTONENTRT40.23

TÄHTISARJOJEN KUTSUKILPAILUT 20.11.2021, Hyvinkää

Tintit (Osallistujia 21)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Fiona STEDTJTL27.67
2. Netta MULTANENTL26.33
3. Malla LEHTONENJTL23.33
Luistelujärjestyksessä
Enni LÄHTEENMÄKITRT
Viola LIESOLATRT
Iris VIENOTRT

Minit (Osallistujia 14)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Aino HYPPÖNENSCT51.67
2. Maria SAARINENJTL48.67
3. Eevi KOPONENTL45.33
9.Saima SÄYLÄTRT30.00
11.Cecilia ROSENBERGTRT26.67
14.Neea SOITAMOTRT22.67

B-Silmut (Osallistujia 15)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Matilda HOLMATL46.33
2. Julia SAARINENJTL43.67
3. Emma MÄÄTTÄNENTL43.33
15.Pihla SAARNILEHTOTRT30.00

LOSUTACUP 27.11.2021, Turku

Tintit 2014-2015 synt. (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Anka KARENIUSRauTL24.00
2. Enni IINATTINIEMISCT23.00
3. Fanny AHONENSCT21.33.
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT

Tintit 2013 synt. (Osallistujia 19)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Iida NYLUNDSCT25.67
2. Ellen NIEMINENPoriTa23.33
3. Armi JAAKONHUHTAPoriTa22.33
Luistelujärjestyksessä
Viola LIESOLATRT
Ella TUOMINENTRT

Taitajat ei axel 2003-2008 (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Camilla LUNDBERGSCT42.67
2. Minttu LUOMAPoriTa41.67
3. Ville MURTOLAParSport40.00
5.Desiree TaavetTRT37.00
6.Sanni TIRRI TRT36.00

SM-NOVIISIEN JA DEBYTANTTIEN 2. LOHKOKILPAILU (Lohko 3) 27.-28.11.2021, Rauma

Debytantit, tytöt (Osallistujia 27)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Venla SINISALORauTL63.25
2.Aurora IHAMÄKIRauTL51.46
3.Hertta LEHTONENTRT49.28

SM-Noviisit, tytöt (Osallistujia 39)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Ulla NIEMINENTapTL103.066.1.
2.Helmi MANNILATapTL102.722.4.
3.Darja TRUBITSONRauTL102.551.6.
20.Ava SUORANIEMITRT82.8115.21.
23.Mette GRUSANDERTRT80.5418.27.
27.Nita ARTIMOTRT77.4830.24.

TÄHTISARJOJEN KUTSUKILPAILU, 4.12.2021, Tuusula

Tintit nuoremmat (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Lumi KIIVERIKATA22.33
2. Iisa RIEKKINENJTL20.33
3. Mila TUOKKOTL19.67
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT

Tintit vanhemmat (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Malla LEHTONENJTL27.33
2. Netta MULTANENTL26.00
3. Fiona STEDTJTL23..33
Luistelujärjestyksessä
Enni LÄHTEENMÄKITRT

Minit (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Maria SAARINENJTL46.67
2.Ella KETTUNENJTL38.67
3.Eevi KOPONENTL37.17
7.Saima SÄYLÄTRT31.00Erikoismaininta:
Laadukkaat liu´ut
8.Cecilia ROSENBERGTRT29.33
9.Neea SOITAMOTRT27.17
10.Lyydia HeinonenTRT20.33

B-Silmut (Osallistujia 9)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Venla PINOMAAJTL51.33
2. Diana SEVASTJANOVAJTL45.00
3. Julia SAARINEN JTL44.67
7.Pihla SAARNILEHTOTRT36.67

 

KUTSUKILPAILU 11.12.2021, Raisio

Tulokset

YKSIN- JA PARILUISTELUN JA JÄÄTANSSIN SM-SENIOREIDEN JA  JUNIOREIDEN SM-KILPAILU SM2022, 17.-19.12.2021, Pori

SM-Seniorit, naiset (Osallistujia 14)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Jenni SAARINENKoovee179.13
2. Linnea CederEsJT171.17
3. Emmi PELTONENEVT168.75
12.Mia KOSKINENTRT114,48

KUTSUKILPAILU TÄHTISARJOILLE, 8.1.2022, LOHJA

TINTIT (Osallistujia 16)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Iida NYLUNDSCT27.00
2. Charlotta BYSKATASCT21.00
3. Pihla Uusi-MikkolaSCT20.67
Luistelujärjestyksessä
Viola LIESOLATRT
Iris VIENOTRT

MINIT (Osallistujia 9)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Helmi OROLAHaTal44.00
2.Elsi VYYRYLÄINENMTK42.67
3.Sofia SHOSINAHaTal37.00
4.Neea SOITAMOTRT31.67
5.Lyydia HEINONENTRT26.00
6.Cecilia ROSENBERGTRT24.00
8.Leo VOLKOVTRT16.00

B-SILMUT (Osallistujia 5)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Pihla SAARNILEHTOTRT45.67
2.Amanda NEVOLAINENHaTal38.67
3.Katariina KARHUMTK36.33

YL SENIORIT, JUNIORIT JA NOVIISIT, 15.-16.1.2022, KOKKOLA

NOVIISIT, TYTÖT (Osallistujia 18)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Saaga VOLKOVATRT45.87
2.Nana AALTONENVG-6241.14
3.Erin BEADLEUpTL40.81
10.Vilma NIKANDERTRT31.61
14.Tilda JOOPITRT29.42
15.Iia SALAMATRT28.45
17.Merelle VERÄJÄNKORVATRT24.85

JUNIORIT, TYTÖT (Osallistujia 17)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Jenna HAKARIUpTL101.4031
2.Salla SOINTUKoovee98.0012
3.Maria OINAANOJAKoovee95.0223
7.Siiri JOOPITRT85.4758

LOSUTAN TINTTICUP JA PIKKUTINTTIEN KUTSUKILPAILU, 15.1.2022, UUSIKAUPUNKI

TINTIT 2013 SYNTYNEET

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Asta SAINIORauTL26.67
2. Ellen-Alksandra NIEMINENPoriTa22.33
3. Armi JAAKOHUHTAPoriTa21.00
Luistelujärjestyksessä
Ella TUOMINENTRT
Viola LIESOLATRT

TINTIT 2014 SYNTYNEET

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Anka KARENIUSRauTL19.67
2. Enni IINATTINIEMISCT17.33
3. Hulda MAJAKULMARauTL17.00
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT
Iris VIENOTRT

LOSUTAN ALUEEN B-SILMUT JA ALUESILMU CUP-KILPAILU 29.1.2022, TURKU

B-SILMUT (Osallistujia 15)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Maja HULDENSCT47.67
2. Essi TOIVONENSalPa45.33
3. Lumia IHAMÄKIRauTL45.00
13.Pihla SAARNILEHTOTRT36.67

LOSUTA-MESTARUUS 2022, 30.1.2022, SALO

DEBYTANTIT, TYTÖT (Osallistujia 5)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Aurora IHAMÄKIRauTL50.26
2.Hertta LEHTONENTRT48.02
3.Alina MAARNIRauTL40.78

JUNIORIT, TYTÖT (Osallistujia 7)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Veera PAATEROSalPa59,41
2.Lotta KAUPPILARauTL58.51
3.Katariina KESKITALOTRT54.60
4.Siiri JOOPITRT52.46

NOVIISIT, TYTÖT (Osallistujia 19)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Johanna PHANSCT43.26
2.Erika MARTTILAVG-6239.01
3.Saaga VOLKOVATRT38.56
13.Tilda JOOPITRT33.23
14.Linnea HENTULATRT33.17
16.Iia SALAMATRT31.44
17.Vilma NIKANDERTRT31.14
19.Merelle VERÄJÄNKORVATRT24.73

SM-NOVIISIT, TYTÖT (Osallistujia 16)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Emma ERHOLMRauTL60.05
2.Nita ARTIMOTRT56.50
3.Lidia HAULARauTL56.45
9.Ava SUORANIEMITRT51.49
13.Mette GRUSANDERTRT51.43

SM-SENIORIT, NAISET (Osallistujia 1)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Mia KOSKINENTRT74.27

SENIORIT, NAISET (Osallistujia 1)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Lumi SARIOLATRT58.23

YL SM-NOVIISIT JA DEBYTANTIT 60 + 60 JA POJAT, 4.-6.2.2022, Vantaa

SM-NOVIISIT R2, (Osallistujia 25)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Meea MÄNNIKKÖJTL108.3211
2.Emma ERHOLMRauTL103.0942
3.Unna KUUSINENTapTL100.0363
11.Mette GRUSANDERTRT88.371110

SM-NOVIISIT R1, (Osallistujia 28)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Iida LEINONENTapTL108.5421
2.Amanda ESKELINEsJT103.4312
3.Emmi AHLSTEDTEsJT99.4312
27.Ava SUORANIEMITRT75.322026

ISU-KISAT, 5.-6.2.2022, Tuusula

SM-NOVIISIT (Osallistujia 15)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
2.Nita ARTIMOTRT80.7928.1752.62
2.Pinja TOIVANENJoKa74.7326.9147.82
3.Kiira ALASTALOKoTa74.4426.8847.56

NOVIISIT, NUOREMMAT (Osallistujia 17)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Venla TAKALAVarala41.99
2.Nana AALTONENVG-6239.14
3.Eerika HASALAVarala39.05
15.Vilma NIKANDERTRT26.53
16.Tilda JOOPITRT26.37
17.Iia SALAMATRT23.73

LOSUTAN TINTTI- JA MINICUP 5.2.2022, Rauma

TINTIT 2014 JA MYÖHEMMIN SYNTYNEET

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Anka KARENIUSRauTL25,67
2. Pauliina VESASCT22.00
3. IINATTINIEMI EnniSCT21.67
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT
Iris VIENOTRTFINAALIPAIKKA

TINTIT 2013

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ida NYLUNDSCT28.33
2. Armi JAAKOHUHTAPoriTa23.67
3. Lotta OHVOPoriTa23.00
Luistelujärjestyksessä
Viola LIESOLATRT
Enni LÄHTEENMÄKITRT
Ella TUOMINENTRTFINAALIPAIKKA

MINIT (Osallistujia 15)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Elsa HILLERVOSalPa45.33
2.Kira KUUSISTOPoriTa44.67
3.Kiia RANNISTOSCT43.67
14.Lyydia HEINONENTRT25.33
15.Neea SOITAMOTRT22.67

LOSUTA CUP 12.2.2022, Naantali

TAITAJAT 2008 JA AIKAISEMMIN SYNTYNEET

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Ville MURTOLAParSport37.00
2.Sanni TIRRITRT36.67
3. Iida RAJAVAARASCT36.33

YL SENIORIT JA JUNIORIT SB-KILPAILUT 19.-20.2.2022, Tampere

JUNIORIT (Osallistujia 34)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetSPFS
1.Mia MATTILATapTL104.7311
2.Jenni POPPERVTL103.1233
3.Moa RÖNNHOLMTTK102.6042
21.Katariina KESKITALOTRT78.932021

SENIORIT (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetSPFS
1.Elina LINDBORGOLK98.8221
2.Suvi-Tuuli SUOKASETK98.5212
3.Lumi SARIOLATRT94.1953

SILTA CUP, 19.-20.2.2022, Heinola

SM-NOVIISIT (Osallistujia 20)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetLOVO
1.Iida LEINONENTapTL105.7811
2.Ulla NIEMINENTapTL101.4022
3.Helmi MANNILATapTL96.2243
7.Mette GRUSANDERTRT83.95611

B-SILMUT (Osallistujia 23)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Viana RAIMOVAARATapTL49.00
2. Nea KURJENMÄKIRTL46.33
3.Miisa KAUPPINENTapTL44.33
15.Pihla SAARNILEHTOTRT35.67

MINIT (Osallistujia 15)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Kira KUUSISTOPoriTa56.33
2. Linnea PIHATapTL52.00
3.Alisa HALMEVarala45.33
11.Cecilia ROSENBERGTRT34.00
13.Saima SÄYLÄTRT30.33Erityismaininta:
Kauniit kädet

TINTIT 

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Mandi KAHILANIEMITapTL28.33
2. Siiri LEHTIMÄKITapTL24.33
3. Enni IINATTINIEMISCT23.00
Luistelujärjestyksessä
Anni KORPITRT
Viola LIESOLATRT

 

LOPPUKILPAILUT, SENIOREIDEN JA JUNIOREIDEN LOPPUKILPAILU, 12.-13.3.2022, Mikkeli

JUNIOREIDEN, SM-NOVIISIEN JA DEBYTANTTIEN HOPEAFINAALIT

YL SENIOREIDEN LOPPUKILPAILU

SENIORIT (Osallistujia 10)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteetSPFS
1.Isabella SALMIHEIMOHTK107.0431
2.Sanna TUOMIOKSATL106.9212
3.Elina LINDBORGOLK104.1324
10.Lumi SARIOLATRT82.831010

YL SM-NOVIISIEN HOPEAFINAALI

SM-NOVIISIT (Osallistujia 22)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Suvita TUOMINENKooVee60.97
2.Minea HELSKEEsJt58.40
3.Krista RUOKOSTENPOHJALrTL57.61
11.Mette GRUSANDERTRT53.83

SÄÄSTÖPANKKICUP, 13.3.2022, Salo

MINIT (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Aino HYPPÖNENSCT47.33
2. Kira KUUSISTOPoriTa46.50
3. Arwen LUSCT43.67
9.Saima SÄYLÄTRT34.67EM: Huikeat liuùt
FINAALIPAIKKA
10.Cecilia ROSENBERGTRT29.67
11.Lyydia HEINONENTRT28.00
12.Leo VOLKOVTRT17.33

TAITAJAT 2009 JA VANHEMMAT (Osallistujia 12)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Minttu LUOMAPoriTa43.00
2. Ville MURTOLAParSport39.67
3.Sanni TIRRITRT38.00

LOSUTACUP, LOPPUKILPAILU, 19.3.2022 Raisio

TINTIT 2014-2015 (Osallistujia 8)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Anka KARENIUSRauTL23.75
2. Enni IINATTINIEMISCT22.25
3. Fanny AHONENSCT21.00
Luistelujärjestyksessä
VESA PauliinaSCT
EKMAN EllenRauTL
VIENO IrisTRT
KUNNAS AlissaRauTL
MAJAKULMA HuldaRauTL

TINTIT 2013 (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.NYLUND IidaSCT27.25
2. OHVO LottaPoriTa25.00
3. UUSI-MIKKOLA PihlaSCT20.50
Luistelujärjestyksessä
KOIVUNEN NeeliaRauTL
RINNE JuliaSCT
ORANTA FridaSalPa
NIEMINEN Ellen-AleksandraPoriTa
JAAKOHUHTA ArmiRauTL
SAINIO AstaRauTL
BYSKATA CharlottaSCT
TUOMINEN EllaTRT

MINIT (Osallistujia 11)

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.KUUSISTO KiraPoriTa51.50
2. HYPPÖNEN AinoSCT50.50
3. RANNISTO KiiaSCT47.00
8.SÄYLÄ SaimaTRT37.75

 

NOVIISIEN KULTA- JA HOPEAFINAALI, 10.4.2022, Kuopio

SijoitusNimiSeuraYhteispisteet
1.Valeria VUORINENKoovee45.85
2. Venla HAUHIAKoTa44.68
3. Saaga VOLKOVATRT43.67

YHTEISTYÖSSÄ MUKANA

YHTEISTYÖSSÄ MUKANA

Seuraa meitä:

Seuraa meitä:

Oksana VuorelaYlituomari
Nea RajalaTuomari
Jasmin PaukkunenTuomari

Lauantain 4.2.2023 aikataulu

Ovet avataan joukkueille: 9:00
Ovet auki yleisölle: 10:15
Kilpailusuoritukset: 12:00-18:00

10:45-11:35SM-juniorit harjoitukset
12:00Masters L1Esitysjärjestys ja tulokset
12:50Masters L2Esitysjärjestys ja tulokset
14:03Juniorit L1Esitysjärjestys ja tulokset
16:04Minorit L1Esitysjärjestys ja tulokset
17:37SM-juniorit lyhytohjelmaEsitysjärjestys ja tulokset

Sunnuntain 5.2.2023 aikataulu

Ovet avataan joukkueille: 9:00
Ovet auki yleisölle: 10:15
Kilpailusuoritukset: 12:00-19:10

10:40-11:35SM-juniorit harjoitukset
12:00Seniorit L1Esitysjärjestys ja tulokset
13:04Seniorit L2Esitysjärjestys ja tulokset
14:31Juniorit L2Esitysjärjestys ja tulokset
16:39Minorit L2Esitysjärjestys ja tulokset
18:33SM-juniorit vapaaohjelmaEsitysjärjestys ja tulokset

KAIKKI TAITOLUISTELUUN YHDESTÄ PAIKASTA AMMATTITAIDOLLA JA KOKEMUKSELLA

Taitoluistelun erikoisliike Lucky Skatesta saat kaiken luisteluun tarvittavan, vuosien kokemuksella. Tarjoamme taitoluistelijan kokonaispalvelun – luistimet, terät, terien kiinnityksen, teroituksen, huollon, tarvikkeet ja vaatteet – yhdestä paikasta, vankalla ammattitaidolla. Palvelutarjontamme on saatavilla myymälässämme ja verkossa, ajanvarauksella tai ilman. Lisätietoja teroitus- ja huolto- sekä etäasiantuntija-palveluistamme: www.luckyskate.fi/collections/palvelut

Työntekijöillämme on laaja ja monipuolinen kokemus lajin parista. Huippu-urheilutaustaisina tiedämme, kuinka tärkeitä laadukkaat varusteet ja henkilökohtainen sekä joustava palvelu urheilijalle ovat: https://luckyskate.fi/pages/henkilosto

Toimintaamme ohjaavat asiantunteva palvelu, erinomaiset kansainväliset suhteet ja korkealaatuiset tuotteet. Edustamme maailman tunnetuimpia kansainvälisiä tuotemerkkejä.

Myymälämme sijaitsee hyvien liikenneyhteyksien varrella Helsingin Töölössä (Minna Canthin katu 22, 00250 Helsinki), kävelymatkan päässä Helsingin vanhasta jäähallista. Verkkokauppamme on avoinna joka päivä vuorokauden ympäri osoitteessa www.luckyskate.fi.

Meille asiakastyytyväisyys on kunnia-asia. Teemme kaikkemme, jotta voimme palvella asiakkaitamme parhaalla mahdollisella tavalla.

Turun Riennon Taitoluistelun jäsenenä saat -10 % alennuksen kaikista Lucky Skaten tuotteista. Alennus (koodi: TRT) on hyödynnettävissä sekä myymälässämme että verkkokaupassamme.

Lisätietoja:

www.luckyskate.fi

p. 010-423 6680

info@luckyskate.fi

Tervetuloa palveltavaksi!