Kilpailutulokset

STLL:n alaisten kisojen tulokset löytyvät myös liiton tulosarkistosta

YL 30.3.2019 LOSUTAN ALUECUP FINAALIT, Raisio

 

MINIT 2009:

 

1.Sofia SalviRauTL45,33
2.Martta KarlssonSTR41,00
3.Kiara SaurimaaRauTL38,33
4.Minea OleniusTRT36,00
9.Elle WallasvaaraTRT31,67

(12 osallistujaa)

 

SILMU C:

 

1.Lauri NiinijärviTRT44,67
2.Hilla RiitahaaraSCT40,67
3.Carla HaromaSCT39,67

(6 osallistujaa)

 

ALUEDEBYTANTIT:

 

1.Noora HannulaUJK42,00 
2.Ilona UskelinTRT39,67PL 6
3.Karoliina KankareSTR39,67PL 4,67

(6 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

 

1.Lotta LoimustoSalPa51,00
2.Aino-Maria EngblomRauTL39,00
3.Amanda AiroSCT38,33
4.Iiris AnttilaTRT34,67

(5 osallistujaa)

YL 16.-17.3.2019 DEBYTANTTIEN JA NOVIISIEN KF JA HF, Savonlinna

 

DEBYTANTIT HOPEAFINAALI:

 

1.Katrina TalloLrTL53,46
2.Sanni KauppinenKoovee48,20
3.Lotta KoskinenKoovee47,97
17.Lotta TerhoTRT43,14
21.Ava SuoraniemiTRT41,35

(23 osallistujaa)

 

ML 17.3.2019 TULOKASKARNEVAALI, Turku

 

TULOKKAAT

 

1.Little EdgesKaari68,50
2.Little StepsEVT68,00
3.Team PassionPoriTa65,50
5.Amicus AboensesTRT60,00

(13 joukkuetta)

 

ML 9.-10.3.2019 KANSALLISTEN SARJOJEN LOPPUKILPAILU, Tikkurila

 

MINORIT

 

1.Team SympatiqueHSK42,46
2.MiniMintsHTK39,35
3.SunlightsHL38,76
16.Minores AboensesTRT21,62

(16 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT

 

1.NovettesHTK50,09
2.Ice EnergyKuLS46,86
3.Blue DiamondsJyTLS41,96
5.Filiae AboensesTRT41,07

(6 joukkuetta)

 

YL 9.3.2019 ALUECUP, Salo

 

ALUEDEBYTANTIT:

 

1.Noora HannulaUJK47,67 
2.Aada ElomaaSCT45,00 
3.Jemina SavolainenSalPa43,33 
4.Ilona UskelinTRT42,33 
9.Peppiina OrvastoTRT37,00Erikoismaininta: Laadukkaat ja monipuoliset siirtymät
11.Sofia HenttulaTRT33,67 

(13 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

 

1.Lotta LoimustoSalPa43,33 
2.Julia KoskeloSCT41,00 
3.Amanda AiroSCT32,00 
4.Iiris AnttilaTRT30,67Erikoismaininta: Hieno, vaikeasta lähdöstä suoritettu kaksoissalchow / Finaalipaikka

(6 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:

 

1.Sofi RantonenSalPa47,33 
2.Elli EloSalPa44,33 
3.Noora SorrolaSalPa42,33 
7.Emilia LiukasTRT27,67 

(7 osallistujaa)

YL 8.-10.3.2019 EASTER SKATE 2019, Riihimäki

 

SPRINGS A 2007:

 

1.Enrika MäkiTRT40,05
2.Minea SalokoskiHTK32,97
3.Louise GyllingETK32,07

(20 osallistujaa)

 

DEBS A BORN 1.7.2006 AND LATER:

 

1.Rosa ReponenTapTL55,04
2.Lotta EronenHTK51,42
3.Unna KuusinenTapTL49,36
15.Lotta TerhoTRT41,17
17.Linnea PlantingTRT40,43

(21 osallistujaa)

 

DEBS A BORN 30.6.2006 AND EARLIER:

 

1.Enny-Fiia VehkaojaPoriTa51,13
2.Emma ErholmRauTL50,23
3.Meri FagerlundETK50,20
5.Ava SuoraniemiTRT46,17
9.Sofianna SalonenTRT40,84
18.Siiri JoopiTRT31,48

(19 osallistujaa)

 

CUBS GIRLS 2009:

 

1.Vilina TolonenEsJt49,00 
2.Nicolina PodchishchalovaKoTa45,00 
3.Amanda TeerimäkiEsJt42,50 
9.Minea OleniusTRT35,00 
13.Elle WallasvaaraTRT33,67 
22.Vilma NikanderTRT29,00 
23.Merelle VeräjänkorvaTRT27,67 
25.Tilda JoopiTRT26,83 

(25 osallistujaa)

 

SPRINGS C BOYS:

 

1.Lauri NiinijärviTRT38,00 

(1 osallistuja)

 

STARLETS - AXEL:

 

1.Tuuli KorpelaVarala44,00 
2.Nelli NiinimäkiVarala38,00 
3.Saana KorpelaVarala37,67 
4.Suvi Yli-AlhoTRT37,33 

(14 osallistujaa)

 

STARLETS BORN 2008 AND LATER:

 

1.Venla TakalaVarala42,00 
2.Emmi LaurilaTRT39,33 
3.Kiira NurmiVTL36,67 

(21 osallistujaa)

 

NOVICE B GIRLS:

 

1.Jenny KarttunenRauTL43,07 
2.Sofia RuuttunenHTL42,29 
3.Ella KuivalaMJT39,13 
14.Ellen NorrenaTRT33,07 

(27 osallistujaa)

YL 2.3.2019 MINICUP ja YARA-KUTSUKILPAILU, Uusikaupunki

 

MINIT 2009:

 

1.Piitu SorsakiviRauTl50,00 
2.Sofia SalviRauTl49,33 
3.Martta KarlssonSTR47,33 
5.Minea OleniusTRT42,67Finaalipaikka
12.Vilma NikanderTRT38,00Laadukkaat vaaka- ja istuma-asenot pirueteissa
14.Elle WallasvaaraTRT36,67 
17.Merelle VeräjänkorvaTRT30,00 
20.Tilda JoopiTRT26,67 

(26 osallistujaa)

 

TINTIT 2010:

 

1.Lila HeikkiläVG-6226,00 
2.Olivia HollstenVG-6223,00 
3.Lumia IhamäkiRauTl22,67 
Luistelujärjestyksessä: 
 Iiris SirviöTRT  
 Pihla SaarnilehtoTRT Erityismaininta: Huolellinen luistelu musiikkiin
 Viola ToljanderTRT  

(18 osallistujaa)

 

TINTIT 2011 JA NUOREMMAT:

 

1.Matilda MaarniRauTl26,33 
2.Nelli PiirainenUJK22,67 
3.Eini HarjulahtiVG-6221,33 
Luistelujärjestyksessä: 
 Ellen OleniusTRT  

(15 osallistujaa)

 

YL 9.2.2019 LOUNAIS-SUOMEN ALUEMESTARUUS, Naantali

 

A-SILMUT:

 

1.Enrika MäkiTRT36,64
2.Matilda MäkeläRauTL33,37
3.Darja TrubitsonPoriTa32,85

(13 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT TYTÖT:

 

1.Adeliina VälitaloPoriTa47,48
2.Lidia HaulaRauTL46,35
3.Enny-Fiia VehkaojaPoriTa45,26
5.Lotta TerhoTRT44,31
7.Ava SuoraniemiTRT42,71
9.Siiri JoopiTRT37,95
11.Sofianna SalonenTRT31,97

(11 osallistujaa)

 

NOVIISIT TYTÖT:

 

1.Jenny KarttunenRauTL42,49
2.Aava VähäpassiSTR42,14
3.Salli EskoRauTL40,06
14.Ellen NorrenaTRT34,30

(21 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT TYTÖT:

 

1.Emilia ErkoRauTL56,51
2.Wilma LevolaPoriTa52,81
3.Siiri HeikkiläRauTL52,07
6.Ellen LinnaTRT39,65

(6 osallistujaa)

YL 3.2.2019 IC FROGGIE CUP 2019, Helsinki

 

DEBUTANTS A:

 

1.Anna BergströmHTK54,79
2.Rosa ReponenTapTL52,89
3.Meri FagerlundETK50,85
25.Linnea PlantingTRT37,71
26.Sofianna SalonenTRT37,43

(29 osallistujaa)

 

YL 2.2.2019 TINTTI- JA SILMUCUP, Turku

 

TINTIT 2010

 

1.Cecilia VirtanenPoriTa26,00
2.Sofia NurmiSCT24,67 PL 5
3.Lila HeikkiläVG-6224,67 PL 4 2/3
Luistelujärjestyksessä:
 Viola TojanderTRT 
 Iiris SirviöTRT 
 Pihla SaarnilehtoTRT 

(24 osallistujaa)

 

SILMUT A

 

1.Enrka MäkiTRT57,00
2.Darja TrubitsonPoriTa46,67 PL 5 1/3 ES 5 2/3
3.Olivia KallioSTR46,67 PL 5 1/3 ES 5 1/3

(10 osallistujaa)

ML 2.2.2019 TIKSI ICECLUB 2019, Tikkurila

 

TULOKKAAT

 

1.Ice SympathyTTK71,33
2.SunbeamsETK64,00
3.Litle EdgesKaari63,00
4.Amicus AboensesTRT56,33

(7 joukkuetta)

 

MINORIT

 

1.RainbowsETK37,39
2.Sunny StepsEVT35,76
3.Golden EdgesKaari33,79
6.Minores AboensesTRT27,45

(6 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT

 

1.Valley Bay SynchronicsEsJt63,54
2.Dream StepsEVT53,19
3.Team SoleilLTL52,11
6.Filiae AboensesTRT47,69

(6 joukkuetta)

 

ML 27.1.2019 LEO LURJE TROPHY, Gothenburg Ruotsi

 

ADVANCED NOVICE:

 

1.Sunrise 2RUS72,95
2.CrystalBladesFIN58,14
3.Ice EffectFIN52,61
8.Filiae AboensesFIN49,64

(12 joukkuetta)

 

ML 26.1.2019 LOHKON 2 TOINEN LK, Jyväskylä

 

TULOKKAAT:

 

1.IceBladesTapTL72,00
2.Amicus AboensesTRT60,67
3.Ad AurumPTL57,67

(15 joukkuetta)

 

YL 27.1.2019 SÄÄSTÖPANKKICUP, Salo

 

TAITAJAT AXEL:

 

1.Ronja JaakkolaRauTL47,67
2.Fanny AurenTRT43,33
3.Suvi Yli-AlhoTRT42,33
5.Nanna MäkinenTRT40,33

(5 osallistujaa)

 

TAITAJAT EI AXEL 2004-2005:

 

1.Milja AholaVG-6248,00 
2.Laura RaitanenVG-6245,33 
3.Eevi RautioVG-6244,67 
6.Kia KallioTRT39,00Erikoismaininta: Siistit hypyt
8.Jonna JaskariTRT30,33 
11.Amelie NyholmTRT22,33 

(11 osallistujaa)

 

TAITAJAT EI AXEL 2007 JA NUOREMMAT:

 

1.Nana AaltonenVG-6251,67
2.Ada KarapuuVG-6248,33
3.Vanessa MäkirantaSTR46,00
6.Emmi LaurilaTRT43,00

(12 osallistujaa)

YL 26.1.2019 ALUECUP, Salo

 

ALUEDEBYTANTIT:

 

1.Ilona UskelinTRT48,67
2.Noora HannulaUJK48,33
3.Karoliina KankareSTR46,00
10.Peppiina OrvastoTRT34,33
11.Sofia HenttulaTRT33,00

(12 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:

 

1.Sofi RantonenSalPa46,00 
2.Noora SorrolaSalPa45,33 
3.Elli EloSalPa42,00 
6.Emilia LiukasTRT34,33Erikoismaininta: Rohkea esiintyminen

(7 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

 

1.Julia KoskeloSCT49,00
2.Lotta LoimustoSalPa46,33
3.Amanda AiroSCT38,00
5.Iiris AnttilaTRT30,00

(5 osallistujaa)

 

SILMU C:

 

1.Lauri NiinijärviTRT46,00
2.Carla HaromaSCT45,33
3.Hilla RiitahaaraSCT41,00

(16 osallistujaa)

ML 13.1.2019 ALUEMESTARUUS, Turku

 

TULOKKAAT:

 

1.Team PassionPoriTa60
2.Little EdgesKaari54,6
3.Amicus AboensesTRT47,6

(8 joukkuetta)

 

MINORIT:

 

1.Golden EdgesKaari38,06
2.Minores AboensesTRT34,62
3.Sun City SweetsVG-6234,47

(3 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT:

 

1.Diamond EdgesKaari56,96
2.Sun City SynchroVG-6255,08
3.Filiae AboensesTRT52,92

(3 joukkuetta)

YL 12.-13.1.2019 DEBYTANTTIEN, NOVIISIEN JA SM-NOVIISIEN 2. LK L4, Rauma

 

DEBYTANTIT:

 

1.Roosa ReponenTapTL59,58
2.Ulla NieminenTapTL50,37
3.Adeliina VälitaloPoriTa48,55
5.Lotta TerhoTRT46,92
12.Ava SuoraniemiTRT43,26
21.Siiri JoopiTRT35,19
22.Linnea PlantingTRT34,92
27.Sofianna SalonenTRT31,69

(28 osallistujaa)

 

NOVIISIT R2:

 

1.Alise YlijokiKoovee42,00
2.Vilma PiipponenSalPa37,93
3.Jenny KarttunenRauTL37,52
10.Ellen NorrenaTRT32,54

(24 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT:

 

    SPFS
1.Olivia LiskoTapTL122,671.1.
2.Minea KarpTapTL97,506.2.
3.Nella PelkonenKoovee96,772.7.
24.Ellen LinnaTRT62,3320.24.

(24 osallistujaa)

YL 6.1.2019 TINTTI- JA MINICUP, Pori

 

TINTIT 2010:

 

1.Cecilia VirtanenPoriTa26,00
2.Olivia HollstenVG-6223,67
3.Sofia NurmiSCT22,33
Luistelujärjestyksessä:
Iiris SirviöTRT 
Pihla SaarnilehtoTRT 

(23 osallistujaa)

 

MINIT 2009:

 

1.Martta KarlssonSTR51,67 
2.Sofia SalviRauTl47,33Finaalipaikka
3.Matilda NieminenSTR46,33 
6.Elle WallasvaaraTRT35,67Finaalipaikka
9.Vilma NikanderTRT32,67 
13.Merelle VeräjänkorvaTRT27,67 
15.Tilda JoopiTRT24,00 

(21 osallistujaa)

ML 5.1.2019 LOPPI-ICE, Turku

 

TULOKKAAT:

 

1.Ice SympathyTTK70,75
2.SunflowersHL66,50
3.Little EdgesKaari61,50
6.Amicus AboensesTRT48,00

(14 joukkuetta)

 

MINORIT:

 

1.Golden EdgesKaari36,79
2.MiniMintsHTK35,58
3.Valley Bay SynchronettesEsJt35,48
6.Minores AboensesTRT27,97

(8 joukkuetta)

 

SM-NOVIISIT:

 

1.Diamond EdgesKaari67,08
2.FinettesHTK66,12
3.StarlightsHL60,69
7.Filiae AboensesTRT46,68

(7 joukkuetta)

ML 9.12.2018 SM-SARJAT 2.VK, Tampere

 

SM-NOVIISIT:

 

1.StarlightsHL64,80
2.FinettesHTK60,62
3.Valley Bay SynchronicsEsJt56,26
7.Filiae AboensesTRT52,16

(9 joukkuetta)

YL 6.12.2018 SILMU CUP, Raisio

 

SILMU A:

 

1.Enrika MäkiTRT31,40
2.Darja TrubitsonPoriTa29,28
3.Doris KulmalaSCT28,85

(13 osallistujaa)

YL 1.12.2018 SILMU- JA ALUECUP, Naantali

 

ALUEDEBYTANTIT:

 

1.Ilona UskelinTRT43,00Finaalipaikka
2.Noora HannulaUJK39,33Finaalipaikka
3.Olivia PulliVG-6238,67 
11.Sofia HenttulaTRT28,33 
12.Peppiina OrvastoTRT27,67 

(12 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

 

1.Lotta LoimustoSalPa46,67Finaalipaikka
2.Julia KoskeloSCT44,33Finaalipaikka
3.Amanda AiroSCT41,33 
6.Iiris AnttilaTRT30,00 

(9 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:

 

1.Vilma KarstenSCT47,67Finaalipaikka
2.Sofi RantonenSalPa45,67Finaalipaikka
3.Elli EloSalPa44,33 
4.Vea PurorantaTRT40,33 

(9 osallistujaa)

 

SILMU C:

 

1.Lauri NiinijärviTRT41,33Finaalipaikka
2.Hilla RiitahaaraSCT37,67Finaalipaikka
3.Carla HaromaSCT37,33 

(16 osallistujaa)

YL 1.-2.12.2018 SANTA CLAUS, Tampere

 

CUBS GIRLS 2009:

 

1.Fanni TiainenTL44,00
2.Vilina TolonenEsJt42,67
3.Pinja KarjalainenTL40,67
22.Vilma NikanderTRT30,67
26.Tilda JoopiTRT26,67
27.Merelle VeräjänkorvaTRT26,33

(27 osallistujaa)

 

DEBUTANTS A GIRLS BORN 1.7.2006-30.6.2007:

 

1.Rosa ReponenTapTL56,72
2.Elli HelskeETK53,59
3.Lotte EronenHTK50,68
9.Lotta TerhoTRT43,65

(35 osallistujaa)

 

DEBUTANTS A GIRLS BORN 1.7.2005-30.6.2006:

 

1.Henna MattilaTapTL52,14
2.Eevi KankaanrantaEsJt51,76
3.Anna BergströmHTK50,56
14.Ava SuoraniemiTRT44,14
25.Sofianna SalonenTRT38,29
43.Siiri JoopiTRT32,16

(47 osallistujaa)

 

NOVICE A, GIRLS:

 

    SPFS
1.Olivia LiskoTapTL118,112.1.
2.Janna JyrkinenLrTL108,241.2.
3.Yulia FedorovaEsJt91,283.5.
13.Ellen LinnaTRT64,2213.13.

(16 osallistujaa)

 

TAITAJAT, AXEL,GIRLS:

 

1.Tuuli KorpelaVarala42,33
2.Ronja JaakkolaRauTL41,67
3.Saana KorpelaVarala41,00
8.Suvi Yli-AlhoTRT35,33

(9 osallistujaa)

 

TAITAJAT, AXEL,GIRLS:

 

1.Tuuli KorpelaVarala42,33
2.Ronja JaakkolaRauTL41,67
3.Saana KorpelaVarala41,00
8.Suvi Yli-AlhoTRT35,33

(9 osallistujaa)

 

TAITAJAT, NO AXEL,GIRLS 2004-2006:

 

1.Lotta HellströmVarala39,33
2.Elvira MaliUpTL38,00
3.Henna SaarinenHTL37,67
7.Kia KallioTRT33,00
8.Jonan JaskariTRT27,33
9.Amelie NyholmTRT17,00

(9 osallistujaa)

YL 25.11.2018 1. LOHKOKILPAILU LOHKO 4, Riihimäki

 

NOVIISIT IKÄRYHMÄ 2:

 

1.Jenny KarttunenRauTL45,16
2.Vilma PiipponenSalPa37,95
3.Alise YlijokiKoovee37,24
18.Ellen NorrenaTRT26,17

(20 osallistujaa)

YL 16.-18.11.2018 PROMOCUP, Salo

 

MINIT 2009:

 

    Erikoismaininta
1.Sofia SalviRauTL47,00 
2.Minea MäkeläETK44,33 
3.Martta KarlssonSTR43,00 
12.Vilma NikanderTRT29,33Monipuolinen askelsarja
14.Merelle VeräjänkorvaTRT28,33 
17.Tilda JoopiTRT22,33 

(20 osallistujaa)

 

SILMU C:

 

1.Hilla RiitahaaraSCT37,33
2.Carla HaromaSCT37,33
3.Ava KoivuVTL36,83
8.Aino TähtinenTRT33,33

(13 osallistujaa)

 

ALUEDEBYTANTIT:

 

1.Ilona UskelinTRT47,33
2.Karoliina KankareSTR44,67
3.Noora HannulaUJK43,33
12.Sofia HenttulaTRT32,67

(12 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

 

    Erikoismaininta
1.Anni RantanenVTL46,33 
2.Roosa Joki-HollantiVLK41,00 
3.Amanda AiroSCT39,67 
6.Iiris AnttilaTRT32,67Kaunis taivutuspiruetti

(7 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:

 

1.Jenna SaariVLK45,00
2.Essi VäänänenTTK44,00
3.Hanna JäppinenHSK43,67
11.Emilia LiukasTRT36,33
14.Vea PurorantaTRT33,00

(14 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT:

 

1.Anna BergströmHTK55,17
2.Minja PeltonenEsJt53,22
3.Lotta EronenHTK51,93
11.Ava SuoraniemiTRT42,67
20.Lotta TerhoTRT38,05
23.Siiri JoopiTRT33,61

(27 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT:

 

    SPFS
1.Frida PajulaLRL91,987.1.
2.Oona KestiEsJt91,881.4.
3.Eveliina AlarantaLTL88,363.6.
20.Ellen LinnaTRT67,6322.18.

(23 osallistujaa)

 

NOVIISIT:

 

1.Jenny KarttunenRauTL41,79
2.Aava VähäpassiSTR39,82
3.Salli EskoRauTL38,64
16.Ellen NorrenaTRT29,88

(26 osallistujaa)

 

SILMU A:

 

1.Enrika MäkiTRT36,55
2.Matilda MäkeläRauTL32,19
3.Minea KiskolaPoriTa32,08

(32 osallistujaa)

 

MASTERS:

 

1.Emilia KipinäVTL50,50
2.Laura KiijärviTRT49,67

(2 osallistujaa)

 

YL 10.11.2018 MINI- JA SILMUCUP, Rauma

 

MINIT 2009:

 

    Erikoismaininta
1.Martta KarlssonSTR50,67 
2.Matilda NieminenSTR46,33 
3.Erika MarttilaSTR46,00 
6.Minea OleniusTRT42,17Laadukkaat axelit
14.Vilma NikanderTRT32,00 
15.Elle WallasvaaraTRT32,00 
19.Merelle VeräjänkorvaTRT27,67 
23.Tilda JoopiTRT20,00 

(28 osallistujaa)

 

SILMU C:

 

    Erikoismaininta
1.Lauri NiinijärviTRT46,33Finaalipaikka
2.Iida KytöjärviVaPS39,00Finaalipaikka
3.Carla HaromaSCT38,67 
4.Aino TähtinenTRT35,33 

(14 osallistujaa)

 

SILMU A:

 

    Erikoismaininta
1.Enrika MäkiTRT59,67 
2.Matilda MäkeläRauTL55,33 
3.Nita ArtimoSTR52,67 

(14 osallistujaa)

YL 3.11.2018 TINTTICUP SEKÄ PIKKUTINTTIEN JA TAITAJIEN KUTSUKILPAILU, Naantali

 

TINTIT 2010:

 

1.Cecilia VirtanenPoriTa26,33
2.Olivia HollstenVG-6224,67
3.Minea AlaraappanaSalpa23,33
 Luistelujärjestyksessä:  
 Viola ToljanderTRT 
 Iiris SirviöTRT 
 Pihla SaarnilehtoTRT 

(24 osallistujaa)

 

TINTIT 2011 JA MYÖH. SYNTYNEET:

 

1.Venla PentikäinenSTR26,67
2.Nina ArtimoSTR24,33
3.Matilda MaarniRauTL23,00
 Luistelujärjestyksessä:  
 Ellen OleniusTRT 

(18 osallistujaa)

 

TAITAJAT AXEL:

 

1.Ronja JaakkolaRauTL26,00
2.Iida NiemiRauTL23,67
3.Suvi Yli-AlhoTRT19,00

(3 osallistujaa)

 

TAITAJAT EI-AXEL:

 

1.Milja AholaVG-6224,67
2.Tytti VirtanenVG-6223,67
3.Nana AaltonenVG-6222,83
10.Emmi LaurilaTRT18,00

(17 osallistujaa)

YL 27.10.2018 TIKKURILA TROPHY, Vantaa

 

SPRINGS A OLDER:

 

1.Enrika MäkiTRT35,17
2.Erika NurmiEsJt33,47
3.Anna PuolanneKaTa30,81

(21 osallistujaa)

ML 27.10.2018 SM-SARJAT 1.VK, Espoo

 

SM-NOVIISIT:

 

1.FinettesHTK67,73
2.StarlightsHL59,42
3.Valley Bay SynchronicsEsJt55,25
8.Filiae AboensesTRT40,20

(9 joukkuetta)

YL 27.-28.10.2018 DEBYTANTTIEN JA SM-NOVIISIEN 1. LK. LOHKO 4, Turku

 

DEBYTANTIT:

 

1. Rosa ReponenTapTL56,14
2.Unna KuusinenTapTL49,58
3.Nella AaltonenTapTl46,79
12.Ava SuoraniemiTRT40,88
21.Lotta TerhoTRT37,53
26.Siiri JoopiTRT34,14
27.Sofianna SalonenTRT33,96

(31 osallistujaa)

 

SM-NOVIISIT:

 

    SPFS
1. Olivia LiskoTapTL100,081.1.
2.Nella PelkonenKoovee96,915.2.
3.Silja SivuTapTL94,862.3.
20.Ellen LinnaTRT60,6418.22.

(22 osallistujaa)

YL 14.10.2018 KUTSUKILPAILUT, Uusikaupunki

 

ALUEDEBYTANTIT:

 

1. Kira RantasaloVG-6247,33 
2.Noora HannulaUJK45,33PL 5
3.Ilona UskelinTRT45,33PL 4 2/3
11.Peppiina OrvastoTRT37,67 
16.Sofia HenttulaTRT34,67 

(17 osallistujaa)

 

ALUENOVIISIT:

 

1. Tiia IkonenVarala-Tiimi48,00
2.Vilma KarstenSCT44,67
3.Elli EloSalpa44,00
4.Vea PurorantaTRT42,67
7.Emilia LiukasTRT40,33

(11 osallistujaa)

 

ALUEJUNIORIT:

 

1. Julia KoskeloSCT54,00
2.Lotta HiljanenRauTL53,33
3.Elli NyyssönenUJK41,00 PL 5 1/3
4.Iiris AnttilaTRT41,00 PL 4 1/3

(7 osallistujaa)

YL 29.-30.9.2018 Crystal Cup 2018 .2, Mikkeli

 

DEBS A GIRLS:

 

1. Oona KauppinenML46,68
2.Emma ErnholmRauTL46,13
3.Mette GrusanderSTR45,07
26.Sofianna SalonenTRT33,20

(29 osallistujaa)

 

DEBS B GIRLS:

 

1. Alexandra DyagilevaKatok51,00
2.Peppiina OrvastoTRT41,33
3.Evelina YlitaloJyTLS33,67

(4 osallistujaa)

 

SPRINGS A GIRLS:

 

1. Enrika MäkiTRT36,33
2.Lotta ArtimoHL33,71
3.Gabriella GrinbergRUS33,38

(23 osallistujaa)

 

SPRINGS C BOYS:

 

1. Lauri NiinijärviTRT37,67

(1 osallistuja)

 

CUBS GIRLS 2009:

 

1. Fanni TianenTL43,67
2.Sara-Sofia LahtiNTL39,67
3.Pinja KarjalainenTL38,33
10.Elle WallasvaaraTRT32,33

(18 osallistujaa)

YL 15.-16.9.2018 HTLCup 2018, Hämeenlinna

 

SM-NOVIISIT:
 

    SPFS
1.Nella PelkonenKoovee100,903.1.
2.Olivia LiskoTapTL100,511.2.
3.Janna JyrkinenLrTL96,192.4.
32.Ellen LinnaTRT60,9531.32.

(34 osallistujaa)

 

DEBYTANTIT:

 

1. Eevi KankaanrantaEsJt51,56
2.Minja PeltonenEsJt47,73
3.Henna MattilaTapTL47,00
11.Lotta TerhoTRT39,77
16.Sofianna SalonenTRT37,41
18.Ava SuoraniemiTRT36,91
26.Siiri JoopiTRT32,36

(30 osallistujaa)

 

NOVICE B:

 

1. Melinda GyranJTL44,39
2.Sofia RuuttunenHTL43,86
3.Jenny KarttunenRauTL43,28
13.Ellen NorrenaTRT31,42
23.Ilona UskelinTRT23,47

(25 osallistujaa)

 

SPRINGS A:

 

1. Heta TörmänenTapTL34,19
2.Enrika MäkiTRT30,75
3.Josefiina LänsiöHTL29,52

(19 osallistujaa)

 

SPRINGS C:

 

1. Nella SalojärviLrL44,00
2.Lauri NiinijärviTRT43,67
3.Mimosa LähteenmäkiUpTL43,00

(12 osallistujaa)

 

CUBS B:

 

1. Minea OleniusTRT41,67
2.Sofia SalviRauTL41,33
3.Iris VoutilainenHTL40,00
12.Elle WallasvaaraTRT28,67

(16 osallistujaa)